Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

motosiklet römorku yapımı (piyanist_irf) dan. :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Piyanist_İrf arkadaş, öncelikle helal olsun, ellerine sağlık. Bendeniz de özellikle köyde kullanabileceğim bir römork üzerinde siftine siftine düşünüp tasarımlar planlamaktayım. özellikle derdim amortisörlü olması? Bu konuda en basit, sağlam ve hafif olan sistemde özellikle Torsiyon kolları kullanmam gerektiğine karar verdim. Elbette bu sistem de piyasadan hazır olarak bulunabilecek şeyler değil. Torsiyon Kolları ve mobilet amortisörleri olan sistem konforu sağlayacak gibi. Frenlemede ise, hazır balatalı jantları kullanmak ve bunları tahrik edecek, senin tasarladığın biçimde bir römork Ok' u düşünüyorum. Sanırım tamamını elde imal etmek gerekecek? Malzeme olarak tamamını sert alüminyum ve gazaltı... Çizimleri aktarırım bitirince. Fakat en önemli olan, deneme yanılma testlerini yaparak efektif fren ayarlarını gerçekleştirebilmek???

Tekrar eline sağlık, devamını da beklemekteyiz)
    kolay gelsin inşallah istediğin römorku yapmak nasip kısmet olur verebileceğim en önemli tavsiye bulabilirsen benimki gibi araba amortüsörünü firenaj işlerinde demonte edebilirsin harika iş görüyor ayrıca ilri geri çalışan amortisör milinde en ufk boşluk yok ve pürüzsüz yağ gibi stabil çalışıyor buda firen hassasiyetinde önemli rol oynuyor ve ayrıca böyle bir sistemi yapmaya yada yaptırmaya kalktığında bir tornacıya yada başkalarına ihtiyacın olabilir yok işçiliğiydi yok tornacısıydı yüzü astarını geçmesin bendeki amörtüsör mercedesin taksiden çıkma amörtüsörüdür , burada hurdacıda denk gelmişti kilo işi satın aldım ,

hurdacılar işe kg mantığında yaklaştığı için bazen öyle şeyler denk geliyorki şaşarsın bazen onlara takılırım artık gide gele kanka oldum adamlarla öyle 2-3 parça ufak tefek şeylerden para bile almazlar benden

römorkun devamını gözüm, düzelince ve izmite gidip noksan parçaları alınca tamamlanacak ama elektirik tesisatının yapımı ve motordan extra soket çıkarma işi beni oyalayacakkki benim için en sevdiğim ve zevkli olan tarafı ,

yanları kapattıktan sonra orjinal gövde rengi boyayıp üzerine birde hondanın amblemini yaparsam ahanda olur sana honda çakması bi römork inşallah

kolay gelsin şimdiden...saygılar sunarım

---------- Post added at 22:19 ---------- Previous post was at 22:14 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi serbest olan odunlar var tabiki ama ben ormandan dediğime bakma çalıktığım yerde ağaçları budama işi benim ee çıkan nevalede bana ait olduğu için sıkıntı olmuyor ama böyle birşey olsa 5 defa da 1 ton getiririm bir daha uğraşmam yani...
    o zaman sanada bir römork yaparız fatihim aslanım kışın ısındıkça beni anarsın

---------- Post added at 22:21 ---------- Previous post was at 22:19 ----------

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kolay gelsin İrfan Başçavuşum...işlevsel bişey olacak sanki...
    inşallah kanka uğraşıyorum ne var ne yok şekerim istirahate mi çekildin pek göremiyorum seni buralarda , moralim bozuluyo gözüm arıyor bi eksiklik var sankim gibin geliyor ,

ulem alıştırıyon alıştırıyon sonra arazi oluyon valla olmuyo böle harbi basarım fırçayı bak demedi dime muck ...

---------- Post added at 22:23 ---------- Previous post was at 22:21 ----------

Alıntı Raphae1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ---------- Post added at 18:17 ---------- Previous post was at 18:14 ----------

[/COLOR]

kanka yeminle biliyordum tahmin ettim böle bir cevap vereceğini ulem beni tanıyanlar tanıyo vesselam , aynen düşünsene içine bi kazan koyarız yazın haydeeenn millet beleş süt mısır burdaaaaa

havalar düzelınce gezılere bununla gelırsın. artık süt mısır mı yoksa pide mi dağıtırsın bilmem :D yadan dondurmam gaymak [/QUOTE]
    senin galiba canın pide istiyo dostum utanma utnma söyle ramazana ne kaldıki şunun şurasında gene yaparız be görkemim üzme sen tatlı canını
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    kanki ara ara girmek daha keyifli...yoksa 24 sata onlayn olmanın da bir anlamı yok..muhabbetin geyiğin tadı böyle güzel bence...sen beni özle ben seni özleyem...yoksa çoluğuna çocuğuna ayıracağın vakti foruma ayırmak da nereye kadar dimi...senin paylaşımların daha reel olduğundan sen sakın kaybolma buralardan aman...

bu arada yapacağın şey trafiğe aykırı olacak mı...yani kıl bir polis o römork yüzünden başını ağrıtır mı...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    kanki ara ara girmek daha keyifli...yoksa 24 sata onlayn olmanın da bir anlamı yok..muhabbetin geyiğin tadı böyle güzel bence...sen beni özle ben seni özleyem...yoksa çoluğuna çocuğuna ayıracağın vakti foruma ayırmak da nereye kadar dimi...senin paylaşımların daha reel olduğundan sen sakın kaybolma buralardan aman...

bu arada yapacağın şey trafiğe aykırı olacak mı...yani kıl bir polis o römork yüzünden başını ağrıtır mı...
    aynen kanki doğru dersin her zamanki gibi yasal olmayacak , yani kıl bir memur agam sorun çıkarabilir o sebepten öyle çok büyük göze batmayacak bir şey olması artı avantajdır ama emin ol polis gördüğü yerde bağlamak değil böyle bir römork görmediği için aynından şaşırıp hoşgörü ile bile karşılayabilir tabi benim fantazim bu

adam bağlayacam derse bağlar ama motürün her şeyi tamam bendede sıkıntı yok römorkumu söküp alır yoksa birdaha takma onu diye fırçamı kayar bilemem konuyla alakalı derin bilgiye sahip arkadaşlar yazarsa sevinirim

ruhsata işlemek ve procesi filan mümkünmüdür kaça çıkar ve buna değermi gibi soruları paylaşırlarsa buradan bir çok insan fikir sahibi olabilir ...

Süvarİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS_ApAChE
    polis yeterki niyeti bozuk olsun. plakanın görülmesini engelleme bahanesinden bile ceza yazabilir. güzel ülkemde polis vicdanının bir seviyesi yok. ben ceza yerken; yanıbaşımda ehliyetsiz ruhsatsız alkollü araç kullanan gişinin göz göre göre gözardı edilmesinede şahit oldum yani
    ..::Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü::..

..::Mağlubiyet; kimine göre galibiyetden bir adım öte::..

Motosikleti
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen kanki doğru dersin her zamanki gibi yasal olmayacak , yani kıl bir memur agam sorun çıkarabilir o sebepten öyle çok büyük göze batmayacak bir şey olması artı avantajdır ama emin ol polis gördüğü yerde bağlamak değil böyle bir römork görmediği için aynından şaşırıp hoşgörü ile bile karşılayabilir tabi benim fantazim bu

adam bağlayacam derse bağlar ama motürün her şeyi tamam bendede sıkıntı yok römorkumu söküp alır yoksa birdaha takma onu diye fırçamı kayar bilemem konuyla alakalı derin bilgiye sahip arkadaşlar yazarsa sevinirim

ruhsata işlemek ve procesi filan mümkünmüdür kaça çıkar ve buna değermi gibi soruları paylaşırlarsa buradan bir çok insan fikir sahibi olabilir ...

oralarda rutin kontroller bile olmaz tahminim çarşıda rahatca dolanırsın...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    bu tip eklentilerin muhakkak bir mevzuatı vardır.
    Mühendislik kontrolü ve muayene ile birlikte ruhsata işlenmesini isteyebilirler. Sonuçta motosikletin mevcut dengesini olumsuz etkileyecek bir donanım.
    bu nedenle bunları araştırmadan kullanıp ta ceza yiyince pek ağlamamak lazım . Yeri gelir hayati tehlike yaratır. Önemli bir konu. Hele istanbul trafiğinde ilk 200 metrede arkadan koparır alırlar. Kendini kurtarabilirsen ne ala
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    oralarda rutin kontroller bile olmaz tahminim çarşıda rahatca dolanırsın...
    yav kanka kaç senedir motorla dolaşırım bi poliste durdurup sorsun be kardeşim bakayım evraklarına , kaskın varmı, pompan varmı, farını yak söndür desin be bilader yavvv

herşeyimiz tam diye mi durdurmuyolar acep ? yoksa bendeki şansmı bu ? tırım tırım aman polis çıkmasın, aman jandarma çıkmasa bari köy yolunda dersin ehliyetin yoktur ahanda bi bakarsın cenderme yolu kesmiş , yada polis çevirme yapıyor ,

valla garip ...

---------- Post added at 23:24 ---------- Previous post was at 23:20 ----------

Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu tip eklentilerin muhakkak bir mevzuatı vardır.
    Mühendislik kontrolü ve muayene ile birlikte ruhsata işlenmesini isteyebilirler. Sonuçta motosikletin mevcut dengesini olumsuz etkileyecek bir donanım.
    bu nedenle bunları araştırmadan kullanıp ta ceza yiyince pek ağlamamak lazım . Yeri gelir hayati tehlike yaratır. Önemli bir konu. Hele istanbul trafiğinde ilk 200 metrede arkadan koparır alırlar. Kendini kurtarabilirsen ne ala
    haklısın kanka istanbulda zor zanaaat bu iş ancak kendi ürettiğin bir römorka proje vereceklerini sanmıyorum istersen titanyumdan yap onun için yapacağım şu mümkün olduğunça ihtiyaç olduğunda az kullanacak ve , boyun eğip kaderime razı olup memur abilerin insiyatifine bırakacağım başka çarem yok

Motosikleti
    yav kanka kaç senedir motorla dolaşırım bi poliste durdurup sorsun be kardeşim bakayım evraklarına , kaskın varmı, pompan varmı, farını yak söndür desin be bilader yavvv

herşeyimiz tam diye mi durdurmuyolar acep ? yoksa bendeki şansmı bu ? tırım tırım aman polis çıkmasın, aman jandarma çıkmasa bari köy yolunda dersin ehliyetin yoktur ahanda bi bakarsın cenderme yolu kesmiş , yada polis çevirme yapıyor ,

valla garip ...
    onlar ehliyetsizleri avlıyorlar...ve kendilerinden korkanları hemende anlayıverirler...korkanın bir kusuru vardır ve bir eksiği olan mutlak yakalanır...doğa kanunu gibi...

ruhsatı yanına almayı unuttuğun gün polisin seni çevirmesi gibi bişey bu...

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    [QUOTE=piyanist_irf;2536647]yav kanka kaç senedir motorla dolaşırım bi poliste durdurup sorsun be kardeşim bakayım evraklarına , kaskın varmı, pompan varmı, farını yak söndür desin be bilader yavvv

Beni bu güne kadar ne trafik nede jandarma durdu
    benide durdursunlar bende istiyorum bana ne bane
    Yok baba,her şeyin tam oldumu durdurmuyor köftehorlar
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

Motosikleti
    onlar ehliyetsizleri avlıyorlar...ve kendilerinden korkanları hemende anlayıverirler...korkanın bir kusuru vardır ve bir eksiği olan mutlak yakalanır...doğa kanunu gibi...

yani bahtsız bedevi usulü

Süvarİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS_ApAChE

abi anlatsam inanmazsın. 2 sene ehliyetsiz ruhsatsız muayenesiz korka korka sürmüştüm motosikleti:D yaşım dolunca yavaş yavaş tüm eksiklerimi giderdim. devri üstüme alıp geçici ruhsatı cebime koydum son eskiği de halletdim. eve giderken polis durdurdu. suratımdaki alışılmış kaçak ifadesinden midir bilmiyorum yani :D
    ..::Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü::..

..::Mağlubiyet; kimine göre galibiyetden bir adım öte::..

Motosikleti
    [QUOTE=necatik35;2536655]

Beni bu güne kadar ne trafik nede jandarma durdu
    benide durdursunlar bende istiyorum bana ne bane
    Yok baba,her şeyin tam oldumu durdurmuyor köftehorlar
    hatta çoğu zaman selam bile veririm ekip arabasından onlarda bana karşılık verir ne bileyim zamanında bu kadar baskı yoktu motosikletten yana ama şimdi sıkyorlar artık eskisi gibi değilde 1 kez olsun durdurulmadım

anlaşılan onlarda motosikletleri iplemiyor bazı trafik teröristleri gibi durdursunlar kardeşim iki motor muhabbeti yapalım , geyiğe vuralım polisimizi sevelim iç içe olalım

araya soğukuluk sokmayalım

Motosikleti
    [QUOTE=piyanist_irf;2536664][QUOTE=necatik35;2536655]

hatta çoğu zaman selam bile veririm ekip arabasından onlarda bana karşılık verir ne bileyim zamanında bu kadar baskı yoktu motosikletten yana ama şimdi sıkyorlar artık eskisi gibi değilde 1 kez olsun durdurulmadım

anlaşılan onlarda motosikletleri iplemiyor bazı trafik teröristleri gibi durdursunlar kardeşim iki motor muhabbeti yapalım , geyiğe vuralım polisimizi sevelim iç içe olalım
    Ben sana bir şey söyleyimmi,onlarda(yani trafikçiler)insan sarrafı olmuşlar.Bu işlerle senelerdir uğraşa uğraşa,karşıdan gelen motorcunun neyi eksik olduğunu,motorcunun otururuşundan anlıyorlar be birader.Hele motosikletli trafik polisleri bu işin piri azizim.
    Ana motosikletimin BMW olması ve tamircimin aynı zamanda polis BMW lerinin tamircisi olması nedeni ile kendileri ile çok içli dışlı oluyorum zaman içinde.
    Biliyorlar karşıdan gelen motorcunun neyi eksik olduğunu çoğu zamanda es geçiyorlar. Mortorlu Trafikçiler için diyorum tabiki :
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır

Motosikleti
    Alıntı siyahatmaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanınca eksiklikler ortaya çıkar, onları da halledersin...
    aynen yüce abi eksikler ortaya çıkacaktır kulandıkça elerinden öperim .

---------- Post added 02-01-2012 at 00:00 ---------- Previous post was 01-01-2012 at 23:57 ----------

[QUOTE=necatik35;2536691][QUOTE=piyanist_irf;2536664]
    Alıntı necatik35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ben sana bir şey söyleyimmi,onlarda(yani trafikçiler)insan sarrafı olmuşlar.Bu işlerle senelerdir uğraşa uğraşa,karşıdan gelen motorcunun neyi eksik olduğunu,motorcunun otururuşundan anlıyorlar be birader.Hele motosikletli trafik polisleri bu işin piri azizim.
    Ana motosikletimin BMW olması ve tamircimin aynı zamanda polis BMW lerinin tamircisi olması nedeni ile kendileri ile çok içli dışlı oluyorum zaman içinde.
    Biliyorlar karşıdan gelen motorcunun neyi eksik olduğunu çoğu zamanda es geçiyorlar. Mortorlu Trafikçiler için diyorum tabiki :

haklısın abi motoirze ekipler motosiklete karşı daha duyarlılar motorculuk kardeşliğinin bütünlüğünden olsa gerek istanbulda yolun kenarına çekip sigara içiyordum yanımda durup bir şey mi oldu (arıza gibi vs.) babında soru sordular çok hoşuma gitti eeee nede olsa motorcu daaaa..

bu arada ilhami abi kopyala yapıştır yapmana gerek yok abi benim yazdığım yorumun sağ alt köşesinde alıntı ile cevapla kısmını tıklayıp yorumunu yaparsan seninyazdıklarınla benim yazdıklarım birbirine geçmez ve daha anlaşılır olur af buyur gözünden kaçtığını düşünüyorum ...

Motosikleti
    [QUOTE=piyanist_irf;2536708]aynen yüce abi eksikler ortaya çıkacaktır kulandıkça elerinden öperim .

---------- Post added 02-01-2012 at 00:00 ---------- Previous post was 01-01-2012 at 23:57 ----------

[QUOTE=necatik35;2536691]

haklısın abi motoirze ekipler motosiklete karşı daha duyarlılar motorculuk kardeşliğinin bütünlüğünden olsa gerek istanbulda yolun kenarına çekip sigara içiyordum yanımda durup bir şey mi oldu (arıza gibi vs.) babında soru sordular çok hoşuma gitti eeee nede olsa motorcu daaaa..
    Nede olsa insan

nadrov - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    İrfan sen yine neler peşindesin valla kıskanıyorum seni çok yeteneklisin kardeşim başarılar diliyorum

Motosikleti
    Alıntı nadrov adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İrfan sen yine neler peşindesin valla kıskanıyorum seni çok yeteneklisin kardeşim başarılar diliyorum
    estağfurullah nadir abim sağolasın lazımsa yapalım sanada abi bilirsin kardeşini

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Valla ne yalan sölim senin pidelerinin yakın çevreme anlata anlata bitiremedim. bu sefer kısmetse hatunumla geleceğim
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

Motosikleti
    Valla ne yalan sölim senin pidelerinin yakın çevreme anlata anlata bitiremedim. bu sefer kısmetse hatunumla geleceğim

görkem kankim biliyorsun dostunu bundan çok memnun olurum hatta benim hanımı da alır gezeriz iyi olur ama illa pide diyorsan ve adam gibi pide gibi pide yemek istiyorum dersen bunun için üzülerek söylüyorum ramazanı beklemek zorundasın

şartlar böyle oluyor malesef normal günde pide yapamıyoruz işe uymuyor ve sorun oluyor şöyleki... ekmek 180 derecede pişiyor, pide 300 derecede hem ekmek hem pide olmadığı için ancak ramazanda ekmek gece çıkıyor gündüz sadece pide ..

anlatabildmmi kanka

bu arada her gece belli saatlerde site veritabanı hatası veriyor varmı bilgisi olan sebebini merak ettim uzun zamandır böyle yoksa benim pc demi sorun var

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Senin topicklerini yorum yapmasamda takip ediyorum coktan beri..
    Yok 12 volt dalgasi, yok kili, yok tüyü...
    Benim dikkatimi ceken ney biliyormusun mandolinci dostum..
    Yani bir tamirhanede bile senin kadar titiz calisilmiyor Türkiyede sanirim...
    Tek kelimeyle harikasin bence..
    Benim zamaninda ögrendigim meslek oto eektrikciligidir.. (cok seneler önce)
    Kutluyorum
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)