Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ya bu cc olayı nediir? :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Do§a,balk‡lk,bisiklet,camping,cep telefonlar,k”pekler
    Ciddi soruyorum.yani bu cc gücü nedemektir.kaç kilometrelik hızı temsil eder? özellikle mesela 70 cc,125 cc,250 cc ne kadar hız yapan araçlar oluyor?ve mesela iki kişiyi rahat taşıyabilmesi için bir motorun gücü ne olmalıdır? teşekkür ederim cahilliğimi affedin daha çooook yeniyim
    Hoba hopa hipkrones!NO woman no cry! :P

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    CC aracın silindir hacmi demek hiçbir zaman hızı temsil etmez. Silindirin hacmi cc yani, santilitre (santimetreküp) olarak belirtilir. Bir motorun silindir hacmi 1.6 litre denildiğinde aslında bu yuvarlak bir rakamdır. Gerçek rakam 1598 cc ya da 1580 cc olabilir. Örneğin 4 silindirli bir motorda dört silindirin hacimleri toplamını gösterir. Silindirin taban alanı ile strokunun, yani bir silindirin taban alanı ile yüksekliğinin çarpılmasıyla bulunur. Daha fazla tork elde etmek ya da daha yüksek devirli yapmak gibi amaçlarla hacim aynı kalarak, motordaki silindirin çapı ve stroku daha büyük ya da daha küçük yapılmaktadır.

Motosikleti
    Teşekkür ederim.peki bu motor teknik bilgilerinde motorun hızı diye bişey genelde yok?bunu bize ne,hangi ip ucuyla belirtiyor?

batucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bilgisayar,futbol ve motor
    beygir
    Herbalife ürünleri için pmden mesaj atın
    35 BTU 55

Motosikleti
    Peugeot Speedfight II
    motorun hızı dediğin devir sayısı olabilir mi, bazı yerlerde öyle yazar çünkü, 2000rpm filan diye yazar
    imza, safrane

Motosikleti
    KTM 250 EXCR
    Motorlarda piston denilen şeyler bulunur. Bazı motorlarda 1 tane vardır, bazılarında 1 den fazla vardır. Bunlara Tek silindir, çift silindir, üç silindir zart zurt derler. Bu pistonlar silindir şeklindedir. Motor çalışırken belli oranda benzin ile hava karışımı pistonlara dolar, daha sonra sıkıştırılıp ateşlenir ve motor hareket eder. Örneğin 330cc lik bir motorun pistonu bir kutu kola büyüklüğündedir (330 minilitre). CC ne kadar büyük olursa motor o kadar güçlü olur Benzin sarfiyatı da fazla olur. Mesela bir minibüs 2500CC dir. Ama 100CC lik bir motosiklet ile bir minibüsü geçebilirsiniz ;)

Alıntı Mjolminator adlı üyeden alıntı
    Motorlarda piston denilen şeyler bulunur. Bazı motorlarda 1 tane vardır, bazılarında 1 den fazla vardır. Bunlara Tek silindir, çift silindir, üç silindir zart zurt derler. Bu pistonlar silindir şeklindedir. Motor çalışırken belli oranda benzin ile hava karışımı pistonlara dolar, daha sonra sıkıştırılıp ateşlenir ve motor hareket eder. Örneğin 330cc lik bir motorun pistonu bir kutu kola büyüklüğündedir (330 minilitre). CC ne kadar büyük olursa motor o kadar güçlü olur Benzin sarfiyatı da fazla olur. Mesela bir minibüs 2500CC dir. Ama 100CC lik bir motosiklet ile bir minibüsü geçebilirsiniz ;)
    işte tom açıklaması bu
    motor devir sayısıyla hızın bir bağlantısı yok o motorum dakikada çevirdiği devirdir otomobillerde 7000 dd(devir/dakika) racing motorlarda 17 18 bin dd devrin hızla alakası olmaması şudur 1. viteste 17 bin devir çevirsen de hızın düşüktür (dememeyin sakın) .
    varsn ge‡ kald desinler, yeter ki ge‡miŸ olsun demesinler
    Barlas Sel‡uk HONDA XL 200
    [url]http://www.geocities.com/barloponty/Barloponty.html[/url]

Motosikleti
    KTM 250 EXCR
    Alıntı batucan adlı üyeden alıntı
    beygir
    Beygir değildir Alakası yoktur.

batucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bilgisayar,futbol ve motor
    Alıntı deanvefikizgi adlı üyeden alıntı
    Teşekkür ederim.peki bu motor teknik bilgilerinde motorun hızı diye bişey genelde yok?bunu bize ne,hangi ip ucuyla belirtiyor?
    ben bu soruya beygir demiştim
    Herbalife ürünleri için pmden mesaj atın
    35 BTU 55

Motosikleti
    Kymco Agility City
    Alıntı Mjolminator adlı üyeden alıntı
    yeni ehliyet aldığı nası da belli
    :bestmt:

Motosikleti
    iyi o almış daha alamayanlar var? (bkz. Ben )

aha hakkaten bende iyi biliyorum bu konuları bakalım seneye ne kadar bilgi kalacak
    Ben motorumda arabamdaki konforu ararm

Oytun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eh ben Makina teknikeri olaraktan bu tip şeylere zaten meraklıydım. Yukarıda gayet güzel açıklamışlar.
    ...Oytun...
    ..Ainador..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler