Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

motorun stop etmesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha125 ybr
    arkadaşlar bende yamaha125 ybr var 2006 model 43binde kaç kere yazdım ama yeterli bi cevap alamadım kım ne dediyse hiç biri olmuyo motor sürekli stop ediyo yolda giderken birden gaz kesiyo sonra ne elle ne ayak marşı ile çalışmıyo kaç kere basıyorum ondan sonra ancak çalışıyo hava filtresi degişti buji degişti sitatör degişti beyın degişti karbüratör temizlendi hava ayarını yaptırdım ama ne oluyosa anlamıyorum motor rolantide durmuyo sürekli stop ediyo çok sinirlendim en sonunda yakıcam yaaaa motoruu benzin deposuna atıcam çakmagı yakıcam bıktım usandım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zamisli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer - HD Sportster 883 C
    aküyü yenile . her şeyi degiştirmişin ..ilk degiştirmen gereken parçayi degiştirmemişsin
    http://www.akilli.tv/video/453769/Harley-Davidson-883-custom-ista.aspx

Motosikleti
    yamaha125 ybr
    evet unuttum daha üzerindeki akü 15 günlük

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    hani sorun çıkarabilecek bütün parçaları değiştirmişsin ancak donanımsal bi arıza olmadığına göre ayara kalmış bi iş gibi görünüyor...

Motorun hava ayarını biraz açarsan sorunun gideceğini umuyorum hava ayarını ve rölantiyi güzelce ayarlayıp deneyin birde hava ayarı için açılmış faydalı bi topic

Benim canavarda buna benzer bi sorun vardı bu topicten faydakanarak sorunu
    çözdüm bende stop etmiyordu ama rölantide devir düşüp yükseliyordu düzensiz çalışıyordu şimdi tek devirde oynama bile yokk....

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...ava-ayari.html
    [B]Yamaha YBR-Air Brush-Xenon-Mini Sinyal-İridyum Buji-Slikon elcik sankim RACİNG =) [/B]

http://www.sahibinden.com/sankim_racing_!_air_brush_-30WQQaXQQ22719971WQQpXQQdisplayitem

Crazy Motors - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS ABS (2017)
    Eğer motorunda otomatik jikle varsa ondan kaynaklanıyor olabilir. Ama yolda seyir halinde giderken birden istop etmesi başka bişe gibi.
    Neden otomatik jikle dersen; jiklenin çalışmasında dengesizlik varsa rölentiyi (dengesiz halinde ayarı yapılmıştır ve) jikle çok aşağıya düşürürse istop eder hemde çalışmada zorluk çeker. Benimde böyle bir sorunum vardı, motor çalışmıyordu, rölentide çalışırken istop ederdi vs.

Motosikleti
    farkedermi hepside :) aynı :)
    önvelikle bu deyişen şeyler boşuna üzgünüm ama boş yere meslektaşlarım demekte istemiyorum ama diyim deyişmişler
    senin sorunun motor giderken elektirik kesmeden stop ediyosa siboplardandır 43binde ki makinanın egzoj sibobu ve lastiyi kırom baglamıştır bunların temizlenmesi ve lastiyinde deyişimiyle bu olay çözülür
    0554 662 31 02 arar san bilgidaha cok veririm by
    DÜŞÜNMEDEN YAŞAYAN İNSAN :bounce:

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    gaz kesip stop ettiiği zamanlarda benzin durumu nasil oluyo
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

tekintekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki BANDİT 650 S (Haydut)
    Ya arkadaşlar bu hava ve rolanyi ayarının bu kadar zor olduğunu düşünmüyorum, bakın ben şöyle çozdüm bu soronu.Benim motosikletim 150cc DAYUN (avatarımdaki motosiklet)bir ara yoldan gelmiştim ,evin önüne geldiğimde kendiliğinden motor stop etti bu olay dikkatimi çekti direk olarak karbüratöre eyilip baktım ve hava ayar civatası düşmüş.hemen yenisini aldım ve motosikleti mi hiç çalıştırmadan bu civatayı tam sonuna kadar sıktım ,daha sonra da 2.5 tur gevşettim ,ve makinayı çalıştırıp gaz yeme durumunu kuntrol ettim ,o an herşey güzel di birde yola çıkıp denedim biraz kasıntı hissettim ve tekrar hava ayarına yaptığım 2.5 turluk ayarın üzerine yarım tur daha ilave yaptım . şu an motosikletim çok iyi performansta. 125 cc lik bi motosiklete de aynı uygulamayı yapabiliriz sanırım...herkeze kazasız sürüşler dilerim.

Ya ateşlemede arıza var bobin veya kollektör yada kısa devre var motorda.Sıra ile tek tek:Kontak anaktarının soketlerini,kumanda kollarının soketlerini (çalışmasını engellemiyorsa tabiki)çıkartıp test et.Kontak anaktarının içinde çevirdiginde konum degiştirip akım geçişine izin veren uclar var sarı malzemeden.çevirme esnasında akım yol degiştirirken bakalit malzemeden ana şasesini arksal ısıdan deforme edip uclar arasında kısa devreye sebep olabiliyor.Temizleyip zımparalasanda bakalit yavşadıgından arıza kısa sürede tekrarlıyor.Denemenkte benceyarar var ki tamircinin bulamaması enteresan.Kolay gelsin

Motosikleti
    yamaha125 ybr
    Alıntı piranha dört adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya ateşlemede arıza var bobin veya kollektör yada kısa devre var motorda.Sıra ile tek tek:Kontak anaktarının soketlerini,kumanda kollarının soketlerini (çalışmasını engellemiyorsa tabiki)çıkartıp test et.Kontak anaktarının içinde çevirdiginde konum degiştirip akım geçişine izin veren uclar var sarı malzemeden.çevirme esnasında akım yol degiştirirken bakalit malzemeden ana şasesini arksal ısıdan deforme edip uclar arasında kısa devreye sebep olabiliyor.Temizleyip zımparalasanda bakalit yavşadıgından arıza kısa sürede tekrarlıyor.Denemenkte benceyarar var ki tamircinin bulamaması enteresan.Kolay gelsin
    usta ne demek istedigini tam olarak anlamadım açıkca anlatırsan sevinirim

mstf_gnc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya motor elegant 150
    Alıntı piranha dört adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet katılıyorum elekriksel arıza var ısınmadan dolayı kablolar birbirine değiyo olabilr, tesisatı gözden geçir
    Honda CBF 150 ((2007 2008 (siyah) 2011)) ve CBR 125 R HRC ((2011)) CBF 150 (((2011 Gümüş))).... Asya Motor Elegant 150 (170cc) Kırmızı

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Motor rülantide durmuyor demiş arkadaş rölantideyse sorun hava ve devir ayarıdır diye tahmin ediyorum ama üstadlar daha iyi bilirler...

Ancak sizin motor giderken stop etme olayı elektriksel bi olay ki giden motor stop etmez elektriksel bi sorunsa eğer motor devir sonlarında iniliyomuş gibi çalışır...
    [B]Yamaha YBR-Air Brush-Xenon-Mini Sinyal-İridyum Buji-Slikon elcik sankim RACİNG =) [/B]

http://www.sahibinden.com/sankim_racing_!_air_brush_-30WQQaXQQ22719971WQQpXQQdisplayitem

Motosikleti
    yamaha125 ybr
    ben rolanti diyorum ama şöyle mesela bugun motoru muayneye götürecektim o sebebden dolayı geç kaldım ve yaptıramadım gittigimde 30 dakıka geçmişti motor hızla giderken 3 vitesten sonra ve mesela ışıklarda beklerken veya trafik sıkışınca hemen stop ediyo bugun bi servise sordum büyük iihtimalle elektirik tesisatında oldugu soylendi çok kurcalanmış dedi

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    öyle sanıyorum ki,
    motorunun karbüratore giriş KORUK'ünde sorun var,

motor bir yerden hava alıyor,
    motorunun deponun tahlıye hortumları dahıl olmak üzere tüm hava yollarını kontrol et,
    gevşeyen varsa sık,
    kesik,delik,yırtık, yer varsada değiştir...

Aklıma başka bişiy gelmıyor,
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    klr 600
    peki motorun çalışması soğukken devamlı düzgünmü yani rölantide duruyor tekleme stop etme yok mu sorun sadece ısınıncamı oluyo

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    rölantideyken stop ediyorsa ve yolda giderkende stop eder gibi oluyosa (gaz yemiyosa, tekliyosa) büyük ihtimal ateşleme ile ilgili bir olay. ateşleme bobini, buji ve ikisinin arasındaki kabloyu kontrol et bence.
    ha eğer giderkende tık diye stop ediyosa onu bilemicem.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Regal Raptor DD125E
    şimdi bu motor çin malı olsaydı çoğunuz çin malı değilmi işte at gitsin sat gitsin bunların hepsi böyle derdi.ama görüyosunuz japolarda bile sorunlar oluyo.sonuçta bunlar mekanik aletler.japonda da ssorun olur çinlidede italyandada
    [B]Kara Yılan[/B]
    [B]67 LP 278[/B]

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı mesut78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi bu motor çin malı olsaydı çoğunuz çin malı değilmi işte at gitsin sat gitsin bunların hepsi böyle derdi.ama görüyosunuz japolarda bile sorunlar oluyo.sonuçta bunlar mekanik aletler.japonda da ssorun olur çinlidede italyandada
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

yigido_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 2009
    sorunun cınlı japon veyahut ıtalyan motoru oldugunu nerden cıkardın

arkdasa yardım etmek gerekırken

Motosikleti
    yamaha125 ybr
    Alıntı moto-x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki motorun çalışması soğukken devamlı düzgünmü yani rölantide duruyor tekleme stop etme yok mu sorun sadece ısınıncamı oluyo
    motor anormal çalışıyo ama sogukken olma yok denecek kadar az neredeyse yok ilk çalıştırmamda sorun yok rolantide duruyo biraz yol yaptıkça motor ısındıkca dengesizleşmeyee başlıyo bi çok yükseliyo bi çok düşüyo suratlı olunca kendı kendıne gaz kesmeye başlıyo ve stop ediyo birden kesmiyo yanı grip olmuş hasta gibi süratlendikce öksüre öksüre stop ediyo

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler