Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motorun stop etmesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Ya sen tam anlatamıyorsun..Yada biz anlamıyoruz..Bişey var..
    Bu olayın videosunu çeksen koysanda izlesek..Görüntü ve sesten belki bişeyler çıkarılır..
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Karbüratör boğazından,yada manifolddan hava alıyorsa buralara çalışrken su tut.Hava giren yerden su girecek ve daha vahim olacaktır.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    KV 250 AGUİLİA
    Alıntı piranha dört adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karbüratör boğazından,yada manifolddan hava alıyorsa buralara çalışrken su tut.Hava giren yerden su girecek ve daha vahim olacaktır.
    Valla bu arkadaş çok kurnazca bir laf etmiş gülmekten işkembeleri döküyordum yahu! Şu vahim dediğin olayı iyice açıklasaydın be dostum. Giderayak silindire suyu gönderdin ya helal olsun sana!

Evet, arkadaş haklı motor hava alıyor ama NEREDEN? Tabi ki KEÇELERDEN.

Motorun komple sökülmesi ve elden geçmesi gerekiyor dostum. Ustana bu motor keçelerin birinden (büyük ihtimalle krank keçelerinden) hava alıyormuş de, artık o gerekeni yapacaktır. Tabi usta ise!
    ÖNEMLİ OLAN ZAMANA BIRAKMAK DEĞİL; ZAMANLA BIRAKMAMAK !!!

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    kardeşim senin motor artık geberiyordur pistonlar da veya sübap larda sorunvardır dengsiz çalısıyor motor ve istop ediyor ve motor zorlanıyor onun için uzun süre çalısmıyordur
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı piranha dört adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani olmuşken daha mı beter olsun diyorsun..Zaten arkadaş nefret etmiş ybr den.Çözememiş neyse bu kadar problem anlamadım..

Benzin depo kapağının havalandırması sağlam mı?

GuNMember - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki CharmandER-5 2005
    Bencede Sorun Motorun Hava Alması Benim Motordan Biliyorum Karburötor Bogazı Yırtıldıgında Giderken Gaz Verip Bıraktıgımda Aptalça Çalışıp Stop Ediyordu Rolantide Hiç Durmuyordu
    "TayGuN"
    "GuNControll"
    "Hızlı Gidebilirim Sen Yapma Telaş (; "

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı cumoni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla bu arkadaş çok kurnazca bir laf etmiş gülmekten işkembeleri döküyordum yahu! Şu vahim dediğin olayı iyice açıklasaydın be dostum. Giderayak silindire suyu gönderdin ya helal olsun sana!

Evet, arkadaş haklı motor hava alıyor ama NEREDEN? Tabi ki KEÇELERDEN.

Motorun komple sökülmesi ve elden geçmesi gerekiyor dostum. Ustana bu motor keçelerin birinden (büyük ihtimalle krank keçelerinden) hava alıyormuş de, artık o gerekeni yapacaktır. Tabi usta ise!

Motosikleti
    yamaha125 ybr
    bakın arkadaşlar derdimi tam olarak anlatayım peki video resim denmiş onları nasıl ekleyeyım bilmiyorum şimdi bende 2006 43835 kilometrede bir ybr125var daha önce böyle bi sorun yaşamammıştım 15 20 gundur motor rolantide durmuyo bi yükseliyo bi azalıyo yukseltsem çok oluyo biraz kıssam stop ediyo mesela hızlandıkca motor bogulmaya başlıyo ve gaz kseip stop ediyo trafikte ve ışıkta durdugum zaman hemen stop ediyo hep elimin gazda olması lazım elim nasır tuttu servise götürdüm karbüratör temizlendi hava ayarı yapıldı düzelmedi daha çok bozuldu sonra dedilerki sitatördendir degiştim yine düzelmedi beyin dediler yine düzelmedi bujı degiştim pipo degiştim hepsini yaptım ama sorun yine gitmedi yavaşlamayayım hemen stop ediyo geçen gün yine aynısı giderken birden stop etti neredeysearkamdan gelen otobüs benı altına alacaktı allahtan yavaştı koskoca körüklü

CaBRioLeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1150 RT
    elektrik tesisatında sorun vardır aynı problem bende de oldu bir baktır....
    O KASKI Hemen Kafana Geçir.......

Motosikleti
    yamaha125 ybr
    bende öyle tahmin ediyorum ama nerden yapabilir diye düşünüyorum

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    KV 250 AGUİLİA
    Keçelerden hava alıyor diyorum, kimse beni ciddiye almıyor yahu!
    ÖNEMLİ OLAN ZAMANA BIRAKMAK DEĞİL; ZAMANLA BIRAKMAMAK !!!

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    arkadasım sen yarın motoru bı actır guzelcene contaları yenıle manıfoldun catlamısmı bı baksın ustan ufacık bı catlak vardır ordan hava alıyordur belkı.

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı huska adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadasım sen yarın motoru bı actır guzelcene contaları yenıle manıfoldun catlamısmı bı baksın ustan ufacık bı catlak vardır ordan hava alıyordur belkı.
    Karbüratörden hava alıyordur..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:45 ----------

manifolda falan

Motosikleti
    Harley Davidson XL883C
    Merhaba.
    Bende honda CBF 150 vardı. 4. viteste, 5. viteste anlamsızca stop ediyordu. Bir kaç tamirciye götürdüm... Hiç birisi anlamadı.

Yakıt musluğunu değiştirdim. Tıkır tırkır çalıştı. sizin motorda da yakıt musluğu tıkanmış olabilir....
    Saygılar,

Motosikleti
    klr 600
    bence elektirikten değil sorun motor biyerden ya havaalıyor ısınınca yada motor çok zengin karışım çalışıyor oda soğukken kolay çalışmasını sağlıyor ısının ca verimsizleşiyor bide jikle çekili falan binmiyosun dimi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:16 ----------

Alıntı yykrl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba.
    Bende honda CBF 150 vardı. 4. viteste, 5. viteste anlamsızca stop ediyordu. Bir kaç tamirciye götürdüm... Hiç birisi anlamadı.

Yakıt musluğunu değiştirdim. Tıkır tırkır çalıştı. sizin motorda da yakıt musluğu tıkanmış olabilir....
    Saygılar,
    ama musluk yada filitre olsa sıcak soğuk farketmez

bide hava filitren nasıl temiz vede orjinalmi sonradan uyduruk filitre ise kalın gelmiş olabilir buda ısınınca verimi düşürür

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Hocam hepsini dedikte arkadaşın motorunda herşey tamam gözüküyor...Anlamadık..Aslında sorun belli..hava+benzin karışımında sorun var...Çözüme ulaşılabilir..ama video koy dedik..youtube koysa link yapsa..geçen birinin motorunda sorun vardı çalışmasına bakarak video ile bayağı bir yaklaşımda bulunduk..

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Alıntı serdarmert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam hepsini dedikte arkadaşın motorunda herşey tamam gözüküyor...Anlamadık..Aslında sorun belli..hava+benzin karışımında sorun var...Çözüme ulaşılabilir..ama video koy dedik..youtube koysa link yapsa..geçen birinin motorunda sorun vardı çalışmasına bakarak video ile bayağı bir yaklaşımda bulunduk..
    mert abi zannedersem sen cozmustun o olayı.buda ona benzer bı hadıse yalnız yapmadıgı teksey hava alıp almadıgını kontrol etmedı arkadasımız 40000 e gelmıs artık bı motor acılsın demı abi?şöyle keceler falan kurumustur,manıfoltta kucuk catlaklar olusmustur egzos sıbobu kurum baglamıstır soyle bı temızlık yapılması gerekıor olabılır.

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Burda kimse kimseyi dinlemiyor bende onu anlamıyorum..
    Evet basit hava-rölanti ayarı çok önemlidir...Egsoz sibobu dediğin nedir Huska..?hüsso..?
    Ben bilmiyorum valla bilaa..

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    abi egzos manıfolduyla sılındır arasında egzos sibobu var onu dıyorum.bır emme var bıde egsoz subabı varbu arkadasın sorunu sadece motorunun hava alması bıde acılıp bı temızlık yapılacak sılındıre sekmanlarada acınca bakmak lazım ne var ne yok??

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler