Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sorunlar Bitmiyor ):

Motovento
    REKLAM ALANI
    GuNMember - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki CharmandER-5 2005
    Arkadaşlar Motorumda Şarj Sorunu Patlak Verdi..
    Sabah Çok Güzel Bir Şekilde Çalışıyordu Günlük İşlerim İçin kullanıyordum Akşam Marşa Bastıgımda Akünün Bitttiğini Gördüm Ayak Marşıyla Denedim Öylede Çalışmadı Aküye Takviye Yaptım Çalıştı İşimi Halledip Geldim Sorunu Çözmek İçin Kolları Sıvadım Egzostun Üst Tarafında Bobin Gibi Silindir Şeklinde Birşey Var Parçanın Tam Adını Ve Neye Yaradığını Bilmiyorum Direk Aküye Gidiyor Oralarla Oynadım Kısadevre Aradım Silindir Şeklindeki Şeyle Biraz Oynadım Ve Motorun Şarj Ettiğini Gördüö Stop Edip Tekrar Marşa Bastım Sorunsuz Çalıştı. Tekrar Bindim Markete Gittim Ve Marketteki İşimi Halledip Direksiyona Geçtiğimde Yine Aynı Sorun Patlak Verdi Sorunun Nedeni Nedir? Aküden Olacağını Sanmıyorum Çünki Kar Yağdıgında 1 Gün Yatmasına Rağmen 1 Marşta Çalıştırıyordu...

(Motorum Jinding 150 T1 Asya 150 T1 İle Aynı)
    "TayGuN"
    "GuNControll"
    "Hızlı Gidebilirim Sen Yapma Telaş (; "

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 & cygnus rs
    Kardeş çin motor yapar bendede vardı mondial her an arıza çıkarıyodu,normaldir yani sakın yanlış anlama motorunu kötülemek istemiyorum da sen elinden çıkarmaya bak japon en kralı..

Motosikleti
    Alıntı aras1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş çin motor yapar bendede vardı mondial her an arıza çıkarıyodu,normaldir yani sakın yanlış anlama motorunu kötülemek istemiyorum da sen elinden çıkarmaya bak japon en kralı..
    Elden Çıkartmayı Dusundum Ama Hiç Beğendiğim Bir Motor Yok Beğendiğim İse Bana Pahalı Geliyor Motorumun Şekli Şemali Güzel Kullanımı Ve Konforu Çok İyi Eski Sahibi Biraz Kötü Kullanmış Bakımlarını Pek Önemsememiş Bunlarda Bana Patlıyor Motorun Gidişi Filan Bana Yetiyor Ama Alırsam Fes 250 Veya Burgman Alırım
    "TayGuN"
    "GuNControll"

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    uc noktalarda yaşamaya gerek olmayanın hayalini kurmak moral bozmaktan başka bişi deil hayal kurarken mutluluk ve heecan veresede sonuc hüsran oluyor hep bnm hayalimdede hep hayabusa var ama nerdeee :(

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Alıntı GuNMember adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elden Çıkartmayı Dusundum Ama Hiç Beğendiğim Bir Motor Yok Beğendiğim İse Bana Pahalı Geliyor Motorumun Şekli Şemali Güzel Kullanımı Ve Konforu Çok İyi Eski Sahibi Biraz Kötü Kullanmış Bakımlarını Pek Önemsememiş Bunlarda Bana Patlıyor Motorun Gidişi Filan Bana Yetiyor Ama Alırsam Fes 250 Veya Burgman Alırım
    akünü ne zamandan beri kullanıorsun?marsa bastıgında motor rahat donuyormu?

Şarj kablo bağlantılarında ve akü kutup başlıklarındaki temassızlıktan kaynaklanabilir, soketlere yağlı kontakt spreyi püskürtün.Yada Çinlilerde sık bozulan konjektör, şarjı açmıyor olabilir.
    http://www.novabazar.com/urun/49b95e...Kirmizi-Kapak-

Motosikleti
    Alıntı huska adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akünü ne zamandan beri kullanıorsun?marsa bastıgında motor rahat donuyormu?
    Motoru Alalı 1 Ay Olmadı (: Kar Yağdıgında Motoru Kullanmadım Yatıyordu Kar Bıttı Marsa Bastım Çalıştı
    Marsa Bastıgımda Motor Bir İki Kere Dönüyor Ve Viyak Viyak Bagırmaya Baslıyor Aküdeki Enerji Bitiyor Elektrik Göstergeside Marşa Bastığımda Birden Dibi Vuruyor Normalde Böyle Olmuyor
    "TayGuN"
    "GuNControll"

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Motoru Alalı 1 Ay Olmadı (: Kar Yağdıgında Motoru Kullanmadım Yatıyordu Kar Bıttı Marsa Bastım Çalıştı
    Marsa Bastıgımda Motor Bir İki Kere Dönüyor Ve Viyak Viyak Bagırmaya Baslıyor Aküdeki Enerji Bitiyor Elektrik Göstergeside Marşa Bastığımda Birden Dibi Vuruyor Normalde Böyle Olmuyor
    konjektörün akuyu besleyemıyor olabılır ufak kacırmalarla bır muddet doluyodur onuda harcayınca stopp

Motosikleti
    Alıntı huska adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konjektörün akuyu besleyemıyor olabılır ufak kacırmalarla bır muddet doluyodur onuda harcayınca stopp
    Bilemiyorum Daha Öncede Yapmıştı Egzosun Üstündeki O Silindir Şeklindeki Şeyle Oynadım Oralardaki Kablolarla Oynadım Sorunsuz Kullanıyordum Bu Sorun Olduktan Sonra Far Yanarken Korna Bıle Çalmıyor.Galiba Oralarda Bir Yerde Kısa Devre Var Yarın Biraz Dağıtayım Bakayım Çözemezsem Tamirci Yolu Görunur Ama Çözemeyeceğim Birşey Oldugunu Sanmıyorum Nede Olsa Onu Yapan İnsan Benden Akıllı Değil (Babamın Favori Sözüdür (: )
    Tatili Motora Harcayayım (:
    "TayGuN"
    "GuNControll"

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Bilemiyorum Daha Öncede Yapmıştı Egzosun Üstündeki O Silindir Şeklindeki Şeyle Oynadım Oralardaki Kablolarla Oynadım Sorunsuz Kullanıyordum Bu Sorun Olduktan Sonra Far Yanarken Korna Bıle Çalmıyor.Galiba Oralarda Bir Yerde Kısa Devre Var Yarın Biraz Dağıtayım Bakayım Çözemezsem Tamirci Yolu Görunur Ama Çözemeyeceğim Birşey Oldugunu Sanmıyorum Nede Olsa Onu Yapan İnsan Benden Akıllı Değil (Babamın Favori Sözüdür (: )
    Tatili Motora Harcayayım (:
    o yuvarlak dedıın sey sarj dınamosu.ordaki kabloları bi kontrol et soketleri cıkar spreyle temızle.sonra bıraz şarj et bakalım ondan sonrada yaparsa .dedıım gıbı konjektörden olabılır

Motosikleti
    MONERO ANGEL 150
    bndede gecen gün öle bisey oldu konjektörün kablosu pas yapmıstı

mstf_gnc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya motor elegant 150
    o yuvarlak yerdeki bobin bozuk olsa buji ateşlemez elektronik yada elektrikçi arkadaşın var ise ölcü aleti ile konjektöre bobinden gelen beslemeyi ve konjektörden aküye giden çıkışları kontrol etsin, ya kablo kopuktur yada konjektör alcan 15 20 lira arası bişi

bobinden gelen akım dalgalıdır konjektörden çıkan akım ise doğru akımdır ölçerken dikkat edin konjektörün işlevi budur kolay gelsin

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    bendede aynı sorun vardı onjektörü degiştim rahatım şimdilik ..kutup başlarınıda es geçme biraz gevşek olmasıda aynı sorunları yapabliyo..
    eger kask takmıyorsan koruyacak bir şeyin yok demektir

Motosikleti
    Arkadaşlar Delırmemek Elde Değil... Söylediğim Yerdeki Parçaların Bağlantılarını Tek Tek Yağlı Ve Yağsız Kontak Spreyle Temızledım Gün İçinde Sorunsuz Bindim Akşam Babamı Almaya Gittim Ve Dönerken Motorun Şarj Olmadıgını Farkettım (Frene Basınca Işıklar Neredeyse Sönüyor Korna Bıle Çalmıyor) Sabahtan Aksama Kadar(Babamı Almaya Gittiğimde Farlar Açıktı) Deneme Amaşlı Farları Hiç Yakmadım Birde Kafa Grenajını Sökup Farlarda Kısadevre Olup Olmadığına Bakıcam...
    "TayGuN"
    "GuNControll"

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler