Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

sıkı fren sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Yeni aldıgınız balata orjinalinden biraz daha etli ise orjinal et kalınlıgına gelene kadar balata sürtmeden dolayı sıcak olacaktır.bu da balatanızın ısı dan dolayı tutma kabiliyetinde kayıplara yol açacaktır.öncelikle balatanızın et kalınlıgını zımparalayarak azaltmanızı(her iki taraftan toplam 1 mm kadar alsanız fazlasıyla yetecektir heralde) ......yada biraz zor olsada(sıkı vidalar alyan vb)fren yag tankınızın kapagını açıp-disk bölümündeki pompayı levye yardımı ile sonuna kadar açıp fazla yagı dışarı taşırmanızı(bez yardımı ile etrafa fışkırtmadan) -pompa sonuna kadar açıkken yag tankı kapagını kapatın.sonra pompayı yerine takıp boşlugu pompalayarak alın.ben etkalınlıgı fazla olan genelde orjinal olmayan balata taktıgımda ikinci yöntemi kullanıyorum.sıkar vaziyette kulanım disk yanması-balata sertleşmesi şeklinde başınızı agrıtabilir.tamirci genelde:braz bin alışır desede bu başından savma yöntemidir....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozan_bursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı kymco8 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ıyyyyyyyyyy kusucamm :S
    poşet istermisin
    Kelimelerin anlattığı kadarım..
    Ne anlatırsam anlatayım anladığın kadarım...

Motosikleti
    skygo 250-4
    piranha arkadaşım ayrıntılı bir şekilde açıkladı çok teşekkür ederim. tek anlamadığım hidrolik kapağını açmam sorun olmazmı??

Hidrolik yağ tankını açmanızda bir zarar yok.vida başlarını uygun tornavida ile açmanız yararlı olacaktır.tek tereddüt kapak açıldıgında alt merkezi levye ile açarken yag fışkırmasına hazırlıklı olup bez ile yagtanknı sarmak temizleme kolaylıgı açısından kolaylık sağlıyacaktır. bu dedigim olay tabiki orjinal et kalınlıgından kalın olan balatalar için uygulanabilir metod.Dogrulugu- yanlışlıgı tartışmaya tabiki açık fakat ben bu şekilde daha kalın etli balataları rahatlıkla yakmadan kullanabiliyorum.Kolay gelsin.....

Motosikleti
    skygo 250-4
    Alıntı piranha dört adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hidrolik yağ tankını açmanızda bir zarar yok.vida başlarını uygun tornavida ile açmanız yararlı olacaktır.tek tereddüt kapak açıldıgında alt merkezi levye ile açarken yag fışkırmasına hazırlıklı olup bez ile yagtanknı sarmak temizleme kolaylıgı açısından kolaylık sağlıyacaktır. bu dedigim olay tabiki orjinal et kalınlıgından kalın olan balatalar için uygulanabilir metod.Dogrulugu- yanlışlıgı tartışmaya tabiki açık fakat ben bu şekilde daha kalın etli balataları rahatlıkla yakmadan kullanabiliyorum.Kolay gelsin.....
    saol dostum

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler