Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
16. sayfa BirinciBirinci ... 61415161718 ... SonuncuSonuncu

3 haftalık S&T Kanunimin başına gelenler...

Motovento
    REKLAM ALANI
    < iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı PsyRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Makineye binen biri bana selam vermeyince neden zoruma gitsin pardon burayı anlamadım ama neyse önemli değil..
    Ben hyosung u evet beğenmiyorum ve istemiyorum.Peki, bu durumda naparım para verip almam di mi_? Evet para verip almıyorum alanada bir lafım var mı hayır yok...
    En başındada dediğim gibi ben bu yazıyı bu konuya niye yazdım _?
    R harfinin hakkıını veren makinelere laf attığınız için...
    Öyleydi böyleydi antindi kuntindi srad 750 ve ya 600 yada yamaha ex-up veya ninja... farketmez bunlar makinedir...Ben bunu bilir bunu söylerim...
    99 model srad 750 gerek sesiyle gerek gidişiyle gerekde görüntüsüyle hyosungdan iyi mi iyi... bu yeterlidir ....
    Tüm motorcu kardeşlerime kazasız belası günler diler...
    Bu topic'i açan arkadaşımızında sorununun da en kısa zamanda çözülmeisni temenni ederim...
    abicim herşey tercihtir
    hayatta zevkler renkler ve tatlar tartışılmaz seçimlerdir diye bir söz var duydunmu hiç
    kimisi basamakları tek tek çıkmak ister kimisi 2şer 3er atlaya atlaya çıkar kimisine 1 yeterken kimisine 3 yeter herkesin düşüncesi farklıdır bu yüzden böyle laf atmak yerine hiç bişe demeden saygı duyup yardımcı olmaya kalksan bence daha iyi edersin

ben bunu bilir bunu söylerim ben 600lük makinada kullandım 125lik makinada kullandım aslen motoru ne için kullandığına bağlı biz egomuzun hepsini hızla tatmin etmiyoruz rüzgarı almak bile yeterli bizim için aradaki fark bu bence motorcu olmanın en önemli esaslarından biride budur zaten hatırlatırım
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    reflexiv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    R ın hakkını veren makinlere ne zaman laf atmısım ben.ilkay arkadasın dediği gibi herkesin kendi tercihidir bizede daha once dediğim gibi Allah kaza bela vermesin demek düşer.yok binlik makinenin deposu 250 lik şase felan uyumsuz.gerçek r ın anlamı, yok rüzgar asıl R larla anlaşılır.bunlar bi motorcuya yakışmayan saygısızca sözler.alana lafım var mı? yok.çok belli olmadığı..

çok meraklıysan git srad al sana mani olan yok.burda tartısılan sradmı hyo mu değil zaten.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF150'yi,CBF250'yi sattım...Şimdi 2009 GT250r
    Bugün iyice şarterler attı.Servise gittim usta parçaların daha gelmediğini söyledi.Bana Kuralkanın telefonunu verdi.Aradım ancak 5.30'dan sonra kapatmışlar.Yarında parçalar gelmezse arayıp vaziyeti sorucam.Yazın ortasına geldik o kadar para bayıldığımız motor 3 haftayı da geçti serviste bekliyo.Bu yaza motorla başlıyacaktık.Yaz geçiyo gidiyo.Gidip japon almadığım için kendime çok kızıyorum.Sattığım gün bu kabus bitecek.Ancak satabilmek için de motorun toplanması lazım.Ettiğim zararın üzerine de bir bardak su içip oh kurtuldum dicem.

Ustanın söylediğine göre çıkan yağı bir kaba koymuş ve hiç eksilen yağ olmadığını söylüyo.Ancak merkezden parçaları inceledikten sonra söyledikleri motoru yağsız kulanmışsınız suçlaması.Demek ki eksik olmayan yağla motor o hale geliyosa motor kendi kendini yağlıyamıyo.İçimde bu motora binebilmek için bi gram şevk kalmadı.İnşallah satabilirim de paramı köşeye koyup seneye kadar üzerine ekleyip adam gibi bir motor alabilirim.Bu yaz motorsuz kalmaya razıyım.Yeterki kurtulayım şu motordan.

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    daha cok beklersin parça ,her marka motorda bekleniyodur bu ülkede böle distribitörler olduktan sonra...sonuc olarak motorlarımıza ne akdar iyi bakarsak o kadar uzun süre binmiş oluruz ömrümüz servislerde gecmez...herhangi bir motorla kaza yapın şimdi 2 aydan önce teslim alamazssınız buna emin olun..
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha cok beklersin parça ,her marka motorda bekleniyodur bu ülkede böle distribitörler olduktan sonra...sonuc olarak motorlarımıza ne akdar iyi bakarsak o kadar uzun süre binmiş oluruz ömrümüz servislerde gecmez...herhangi bir motorla kaza yapın şimdi 2 aydan önce teslim alamazssınız buna emin olun..
    1 sene cbf150 kullandım.Bırak kazayı bi kere bile yan yatırmadım.Ancak adı üstünde kaza bu.Ne zaman nereden geleceği belli olmaz.Bana koyan kaza falan olmadan daha yeni motoru serviste haftalarca beklemek.Ancak en büyük kazayı gt250r gibi bir motor alarak yapmışız.Bu kazanında bedeli olacak.Ancak inşallah en az hasarla atlatırız.

Motosikleti
    VFR-800
    KİNGMAN30 hojamm ; Bu forum sayfasını kuralkan yetkililerine gönderdin mi??

karizmanız ve isminiz en ünlü motor tutkunları sitesinde olumsuz olarak yer alıyor demeniz yeter..

hatta ben kendimden örnek vereyim, hyo nun bigfoot ismiyle anılan motorunu almaya çok hevesliydim, DİKKAT EDERSENİZ "DİM" DİYORUM, ARTIK GÜVEN KALMADI BENDE

bence bir firma bukadar sorumsuz olmamalı. ilgilenmiyorlarsa müşterileri nasıl kaybettiklerini hiç sormasınlar, kendi düşen aglamaz..
    [COLOR="Red"][B]V[/B][COLOR="Black"]e[/COLOR] [B]F[/B][COLOR="Black"]ark[/COLOR] [B]R[/B][COLOR="Black"]üya 'da[/COLOR][/COLOR]

Motosikleti
    gt250r
    bende motoru alalı 1 hafta olucak 2008 model kanuni st.
    Yağmurlu havalarda çıkarmayı düşünmüyorum yani yazları ve sıcak güneşli günlerde
    Ama sizinki gibi sorun yaparsa gerekli mücadeleyide veririm hukuki olarak.

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Senin adına üzülüyorum kingman yaz geldi ve sen binemiyorsun motosiklete gerçekten üzücü bir durum.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

superzzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 135 + GT650 Comet
    Umarım motor tez zamanda yapılırda satabilirsiniz.Ancak motorun mazisini inceleyen alıcılar motor ne kadar yapılmış olsada biraz uzak durabilir ama umarım istediğiniz fiyata satarsınız.
    Bence hiç beklemeden hukuki yollara başvurun.Başka türlü böyle firmalar işin ciddiyetini anlamazlar maalesef.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bugün kuralkanı aradım.Gerekli parçalar dün kargoya verilmiş.Bir iki gün içinde elimizde olucak galba.Heralde bu hafta da motor anca toplanır.Eğer böyle olursa 1 ayda çözülmüş olacak sorun.Buna da şükür diyelim artık.İnşallah toplandığında kullanılacak vaziyette olur da bi daha uğraşmayız.

Motosikleti
    Yine ekmezler inşallah.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

16 (on altı ) sayfa ilğili topiği okudum ,çıkardığım sonuç ;
    50 cc lik olsa dahi japon dan şaşma ...
    kızmayın bana .....
    selamlar.........

Motosikleti
    2teker
    İlk sayfayı ve son sayfayı okudum. Tabi ki yeni alınan motorda arıza çıkması hoş birşey değil. Fakat bu her marka her modelde başınıza gelebilecek birşey. İkinci el almanın avantajlarından biri, bu tür ilk kilometrelerde çıkan sorunların halledilmiş olması. (Mesela ben VW Golf GTI alıp 2 sene sorunlarıyla uğraştıktan sonra bütün bu sorunlar halledilmiş olarak yok fiyatına satmıştım)

Motorsuz kalmanın kızgınlığı olduğunu sandığım bir ruh haliyle yazmış arkadaş. Doğrudur, kızmaya hakkı vardır ama motora küsmenin de bir anlamı yok. İnşallah güzel bir şekilde tamir ederler de güzel güzel biner motoruna.

Eğer 1 ayda bu olay çözülecekse, sadece Türkiye'de değil dünyanın her yerinde yaşanan bir durum bu. Özellikle yaz sezonunda motosiklet tamiri dedin mi sezonun yarısı gitti demektir. Herkesin elinde çok fazla iş var. Her yerde parça bekleniyor. Büyük ihtimalle yurtdışından gelecek parça. 2-3 hafta beklemesi var.

Siz yine de benzin dökün yakın ama. Alem delikanlı görsün.
    (Okumadan imzalamam)

xxrated - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&t Kanuni GT250
    Alıntı nankör adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kızmayın bana .....
    selamlar.........
    Arkadaşım çok doğru söylüyorsun 2 hafta önce aldım Gt250 mi 1,200 km geldim bu motoru satıcam eğer üzerine farkı verirsen Gsr600 alıcam çünki benim imkanım bu kadardı Gt250 aldım + kmde 115 Ykrş yakmasıda cabası. Umarım anlatabilmişimdir. Bu türkiye şartlarında şu motora 2.000 lira alırken vergi veriyoruz daha ne denebilirki.
    seT By eXe

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kızmayın bana .....
    selamlar.........
    kızmıcam da bakBugün, buda başka bi topicde konuştuğumuz abimizin sorunu al sana japon kore çin farketmeyeceğini anlatır herhalde.....inanmaz sanız muhammet abimize sorabilirsiniz...nickide darkeagle

Yamahadan cevap geldi nihayet 6 hafta sonra parça gelecek diyorlar

Yuh dedim ama yapacak da birşey yok
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

Alıntı Akileos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kızmıcam da bakBugün, buda başka bi topicde konuştuğumuz abimizin sorunu al sana japon kore çin farketmeyeceğini anlatır herhalde.....inanmaz sanız muhammet abimize sorabilirsiniz...nickide darkeagle

Yamahadan cevap geldi nihayet 6 hafta sonra parça gelecek diyorlar

Yuh dedim ama yapacak da birşey yok

bu motosiklet "0" alındıktan sonra 3 (üç) hafta sonra mı ? su koyvermiş ?????
    ona göre konuşmak lazım.
    ............
    selmlar.

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu motosiklet "0" alındıktan sonra 3 (üç) hafta sonra mı ? su koyvermiş ?????
    ona göre konuşmak lazım.
    ............
    selmlar.
    ama her hyo veya s%t de 3 hafta sonra bozulmuyo buna görede konuşmak lazım canım benim

madolyonun herzaman iki yüzü vardır sen ne tarafından bakmak istersen o tarafından görürsün.....ok..
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

Motosikleti
    Beyler sakin biraz.

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    Güzel söylüyorsun da .............
    hangi japon motosikleti kronik krank sorunları ile boğuşuyor ..........??????????

bir ben senin canın değilim ........
    canım hitabını kız arkadşına yap sen ....
    hitap üslubunuza dikkat edin . ...........
    arkadasım hala aynı yerdesınız kronık degil bu sorun kım dıyor kronık dıye bılıncssız kullanıcılar parcalıyor krankları ,o zaman madem kronık butun motorlarında olması lazım bak bakalım her hyo st kullanan krankmı kırmış
    Neye dayanarak konusuyorsun arastırmamı yaptın arastırma yaptınsa buyur sonucları foruma sun bakalım ayrıca bu zamana kadar satılan tum hyo yada st kanuni kullanıcılarına ulasıp sordunmu içlerinden kaçı bu sorunu yaşamış maden bir şey konuscaksınız biraz destekli konusun...hiç bir firmayı savunmuyorum ,anlayıs kotu, parca pahalı olabılır ancak bir sürü insan bu yazılanları okuyup etkılenebiliyor bazı bilinçli yada bilinçssiz kullanıcıların yasadıgı problemler burda bütün kullanıcılara mal edilemez edileceksede elinizde saglam veriler olması lazım.
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

KARABURUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2 Ayak
    Arkadaslar burda sorun "krank" da değilmiş.Lütfen topiği okumadan yorum yapmayalım! Sorun sıkılmayan vidalarmış.

REKLAM ALANI
16. sayfa BirinciBirinci ... 61415161718 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler