Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

1700 Km de 300gr Yağ Yakma Normal mi..

Motovento
    REKLAM ALANI
    scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya abicim nerden çikarityorsun bu kamyon yaglamalarini sanki önceden hep 10-40 vardi dimi 20-50 araba yagidir dogru ama senin motorun bu yagi kabul edecek bak gör yaglama yalan olsaydi benim ybrde olurdu ben kullaniyorum... Hatta bu yagı kışın kullanan arkadasim var kısın bile bi sorun yasamamiş yagin kalin olusundan dolayi kalin dedigimde bal gibi degil yanizaten yagi görünce bu ayniymiş dersin

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:50 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:49 PM ----------

Motor kaç binde ama ilk 20 bine kadar sorun yoktu diyo metehandro sonraddan sapıttı diyo

sedat arkadas bizim ybrlerde böle sorunlar varmıki şaka bir yana metehan abi biraz fazla zorluyo sanırım motorunu ayarı kacmıs olabilir fotolarını gormustum kross tek teker felan araziye vurmuştu sanırım en son kendisini
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    hacı senin makinadan yağ çekiyo olmasınlar? devir kötü, adamın kıçındaki donu çalarlar var ya
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sedat arkadas bizim ybrlerde böle sorunlar varmıki şaka bir yana metehan abi biraz fazla zorluyo sanırım motorunu ayarı kacmıs olabilir fotolarını gormustum kross tek teker felan araziye vurmuştu sanırım en son kendisini
    yok ybrde böyle sorun olamazda ybr ye aycicek yagi koysan o bile eksilmez o derece ben yaz ayında oldugumuz için birde daha hesapli oldugundan 20-50 yagi tercih ettim
    Ayrica metehandro kim tek teker arazi kim kıyamaz o motoruna
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Takım elbise ile binince yağ yakabilirmi?? Komşu ne zaman gidiyoruz bir yerlere
    valla bu gece izinliyim aha koni komşi...bi kendime geleyim diyorum akşamına yine mesai...

Alıntı KaPTaNH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi senin yazından sonra gidip tekrar yağına baktım CASTROL POWER 1 4T 10W-40 yağ var üzerinde yağdan sonra 900 km yapmışım artçı ile kuşadasına gitim otobanda 1 saat 10 dakika hep tam gaz bu sıcakta... perşembe günü de cross motor gibi dağa çıktım 1-2 vites sıkıştırarak iniştede fren kullanamadığımdan 1 vites kompresörle yağ eksilmemiş.
    birde fotograflara daha detaylı baktım o terleme normal mi ? hani şu arada 130 lara çıktığında sıkıştırmadan sallamasın keçelerden yağları
    sende sıcaklarda kontrol etmelisin...10/40 en ince yağ galiba değilmi...neredeyse en incesi...birde asıl sıcaklar henüz gelmedi diyorum ben...bakalım Temmuz Ağustosda ne olacak bu işlerin sonu...neden ybr ile sıkıştıranlarda yağ yakma olmuyor sence...terleme normal gibi...

Ya abicim nerden çikarityorsun bu kamyon yaglamalarini sanki önceden hep 10-40 vardi dimi 20-50 araba yagidir dogru ama senin motorun bu yagi kabul edecek bak gör yaglama yalan olsaydi benim ybrde olurdu ben kullaniyorum... Hatta bu yagı kışın kullanan arkadasim var kısın bile bi sorun yasamamiş yagin kalin olusundan dolayi kalin dedigimde bal gibi degil yanizaten yagi görünce bu ayniymiş dersin[

Motor kaç binde ama ilk 20 bine kadar sorun yoktu diyo metehandro sonraddan sapıttı diyo
    kanka bak servise 20/50 dedim MANYAKMISIN ABİ dediler...

evet 20 binden sonra sapıttı...ben 5000 dede sağlam giderdim ara ara sıkıştırırdım...

o mavi motor AYKAN nikli üyenin kardeşim...benim değil...bu denli sıkıştırma son 2000 kilometre oldu diyebilirim..

Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacı senin makinadan yağ çekiyo olmasınlar? devir kötü, adamın kıçındaki donu çalarlar var ya

valla olur bu memlekette...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Bu sıcakta 20li yağları kullan heleki yazın sıkıştırıyorsan
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

Motosikleti
    2000 ford
    abi 20-50 yi koymamalrinin nedeni dedigim gibi ucuz oluşu niye 30 lira almak verken 10-15 lira almak zorunda kalacaklar 20-50 den onuda honda istemez allah bilir riallideki o 2.5 liralik bujileri görseler bizim ekmegimizle oynuyon diye dava ederler

Motosikleti
    Alıntı mach1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sıcakta 20li yağları kullan heleki yazın sıkıştırıyorsan

abi 20-50 yi koymamalrinin nedeni dedigim gibi ucuz oluşu niye 30 lira almak verken 10-15 lira almak zorunda kalacaklar 20-50 den onuda honda istemez allah bilir riallideki o 2.5 liralik bujileri görseler bizim ekmegimizle oynuyon diye dava ederler

yav bujiyide sordum o sitedekinde TORCH mu ne yazıyor...servisteki NGK buji kanka...

artık kaybedecek bişey yok la...koyucam dırahtör yağını...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster

yav bujiyide sordum o sitedekinde TORCH mu ne yazıyor...servisteki NGK buji kanka...

artık kaybedecek bişey yok la...koyucam dırahtör yağını...
    ya öyle yada kıycan abi 200 liraya sonra yeniden başlayacaksın Ben derimki o halde onu satt senle cup motor alalim

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Mete altçizgi han abicim geçmiş olsun
    20/40 castrol actevo kullan asla pişman olmazsın ...

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    kusura bakma metehan karıstırmısım ben..istediginiz yagı alıp degistirin serviste ılla onların verdıgı yagı koyma zorunlulugu yokki ayrıca 10 40 15 40 20 50 gibi degerler hava sıcaklıgıyla ılgılı hava eksiye dusmuyorsa 10 40 kullanmaya gerek yokki şimdi yagların derece aralıklarını unuttum ama tablolar mevcut bulundugunuz yer hangı sıcaklıktaysa ona uygun derecede yag kullansanız olur bence umarım hal olur...
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Valla abi senin ki kendini çift zamanlı falan sanmaya başlamış ya sonunda eline alıcan motoru artık o kaçınılmaz biliyon dimi?

Bende Cbr 125 var hiçte yağ falan eksiltmiyor gerektiğinde devirlide kullanıyorum yokuş tepe bayır da çıkıyorum ama maşallah taş gibim makina.
    We are many...

Motosikleti
    ya öyle yada kıycan abi 200 liraya sonra yeniden başlayacaksın Ben derimki o halde onu satt senle cup motor alalim
    alalım valla kap makina bakalım keyfimize...onlarda bizi çekmez kankü...

Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mete altçizgi han abicim geçmiş olsun
    20/40 castrol actevo kullan asla pişman olmazsın ...
    valla artık banamısın demicem 20/50 yi çakıcam... peki 10/40 la 20/40 arasında çok çok fark olurmu sence...

kusura bakma metehan karıstırmısım ben..istediginiz yagı alıp degistirin serviste ılla onların verdıgı yagı koyma zorunlulugu yokki ayrıca 10 40 15 40 20 50 gibi degerler hava sıcaklıgıyla ılgılı hava eksiye dusmuyorsa 10 40 kullanmaya gerek yokki şimdi yagların derece aralıklarını unuttum ama tablolar mevcut bulundugunuz yer hangı sıcaklıktaysa ona uygun derecede yag kullansanız olur bence umarım hal olur...
    valla bende diyorumki ula kastenmi koyuyorlar bu 10/40 dikiş makinası yağlarını...

Alıntı Jubaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla abi senin ki kendini çift zamanlı falan sanmaya başlamış ya sonunda eline alıcan motoru artık o kaçınılmaz biliyon dimi?

Bende Cbr 125 var hiçte yağ falan eksiltmiyor gerektiğinde devirlide kullanıyorum yokuş tepe bayır da çıkıyorum ama maşallah taş gibim makina.
    evet kanka alıcaz elimize piston falan... bekliyoruz bakalım...bazı arkadaşlar kına yakacak...

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Ben Antalyada actevo 20-40 kullanıyorum gayet güzel
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Eğer bu mevsimde bu sıcakta 10w/40 yağ kullanıyorsan bence zaten bizim motorların kronik sorunu bu yağ yakmak, bı sıcaklara helede performanslı kullanımla ince olduğu için ve sıcak havalarda bide sıkıştırıyorsan motoru dahada ısınacağı için 10w/40 yağ dayanmaz, uçar buharlaşır gider. Bir sonraki yağ değişimini 15w/50 tam sentetik bi yağ ile yap ve yağ eksilmesini tekrar gözle, mutlaka yağ eksiltmede azalma görüceksin. Geçenlerde bi yağ çubugunu çekip bakıyim dedim. 700 km dir yağ seviye kontrolü yapmamıştım. Hiç yağ eksiltmediğini gördüm. Ama 15w/50 tam sentetik. bence 20w/50 vs deneme. Kalın gelebilir bizim motorlara. Yağ kalın olduğundan çalışma esnasında motor içersinde daha fazla basınç oluşturabilir ve keçelerden yağ kaçağı yapabilir. 15w/50 tam sentetil koy. Sonra yorumlarını yaz. Ben Kocaeli' de otoruyorum yani iklim ortamımız aynı. 15w/50 den pişman olmazsın. Hele tam sentetikse işlem tamam. Ama tam sentetikolar biraz pahalı haberin olsun. 10w/40 ların tam sentetiklerinden daha da pahalı. Ama vardır bi hikmeti diye düşünülebilir

Ayrıca benim servis makinaya 1200-1250 gr yağ koyuyor. Daha önceki bi mesajımda var. Yağ çubuğunu çizerek servisin yağ koyduğu maksimum hizayı göstermiştim. Sizde 1200-1250 gr yağ koyun korkmadan devam. Bunu piyasa servisi değil Honda Yetkili servisi öneriyor, bende servis haricindeki aradaki 2000 km yağ değişiminde kendimde bu hizaya kadar yağ koyuyorum. Bu hizaya kadar yağ doldur. 15w/50 tam sentetik yağ koy. 80-90 km/h hız aralığından öte zorlama. Yağ yakmanın neredeyse ortadan kalkma seviyesine kadar düştüğünü göreceksin.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:00 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:35 PM ----------

2. sayfada 31. mesaj. bknz.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)