Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

1700 Km de 300gr Yağ Yakma Normal mi..

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı ergün1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru söylüyorsun en fazla makinayı elden geçirirsin
    o elden geçirmede bana 300 e patlar usta...makinanın ederi 2000...

Alıntı ünlümotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    metehan abi yamahanın yamalube die bir yağı var fiyatı biraz yüksek ama onu bir dene derim
    abicim onlar bana çakma gibi geliyor fason üretim tarzı bence...

Alıntı GKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fiyatı pahalı deil bence, 20 lira litresi ful sentetik.. shell le aynı fiyat nerdeyse..
    uzun zamandır castrol trizone 10/50 kullanıyodum, yeni motorumu aldığımdan beri shell kullanmaya başladım..
    yamalube ilgimi çekti tabi ama nedir hadisesi, kalitesi?
    motul ayarındamı, motorex ayarındamı yoksa castrol ayarındamı?
    gerçektem merak ettiğim bi konu, ordak bi görüş çıkmazsa zati alıp denicem sonunda

metecanıpişpiriğim, topicini tozlattım accık idare et, bu topic iikimizede yeter
    Gökanım gel sen bu işlerden anlarsın...

Alıntı huceyn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya bide nazar değdirmiş olablirsin.
    o 36bin küsürdeki motorunun gösterge resmini her yerde gördüm anasını satayım.
    google a yazsam çıkıyor.
    e tabi patlıcak çatlıcak bi yerleri
    hehekaza bela olmasında kanka patlasın çatlasın şerefsiz makina...

namıssız şöhrete kavuştu...eee Redkitin atı olmak kolay değil...

Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "CNC Metal İşleme Sıvıları , Bor Yağları, Kızak Yağları, Hidrolik Sistem Yağları ,Saf Kesme Yağları , Koruyucu Yağlar .............."

Metehan üstadım ; gümrükçüsün galiba.. Yağlarla ilgili bütün pozisyon alt kırılımlarını yazmışsın.
    usta 1 yıl çalıştım Gümrüklmede...bu detaylar gogıldandı..rüyamda bile yağ görmeye başladım...

Alıntı GKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili metehancan, sıkıntını tam olarak çözdüğün zmaan doğru yağ kombinasyonuyla eksiltmeyi çözebilir yada azaltabilirsin..
    (topici şimid okudum)
    motosiklet segmanlardan yağ kaçırması yapıp yağı yakıyorsa çok fazla yapabileceğin bişey yok, bu durumda kalın yağ koyman aşınmanın hızlanmasını sağlıcaktır.. en fazla bi numara kalın bi yağ koyup (kullnadığın shell in 15/50 sini deneyebilirsin) deneme yaparsın çözülmüyosa yağ ekleye ekleye devam edersin.. malum hava sıcak motorun havasoğutmalı yükü ağar
    ikinci ama düşük olan ihtimal ise sibop lastiklerinden kaçırmasıdır, bunuda en rahat yüksek devirde motoru viteste bırakarak gazı kesersin (kompresyona bırakırsın) o esnada duman atma varsa sibop lasiktlerinden kaçırıyo demektir, 4 tanesi en çok 20 liradır ucuzda bi işçilikle değiştirir aynı numara yağ ile yoluna devam edersin
    abi, kronik mevzu zaten bilirsin..duymuşsundur...ben ekleme metoduyla strese devam etmek istiyorum ama bu yaz test edicez...huyu suyu değişti ama orası net bir konu makinanın...o kompresyon olayınıda senden yapmanı rica ederim Yuvacıkta...aman baraja falan gireyim deme abi...malum sen tekercisin...bizimki ölü eşşek.. duman atmayı nasıl görecez bu arada ...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster

abi, kronik mevzu zaten bilirsin..duymuşsundur...ben ekleme metoduyla strese devam etmek istiyorum ama bu yaz test edicez...huyu suyu değişti ama orası net bir konu makinanın...o kompresyon olayınıda senden yapmanı rica ederim Yuvacıkta...aman baraja falan gireyim deme abi...malum sen tekercisin...bizimki ölü eşşek.. duman atmayı nasıl görecez bu arada ...
    bakarız abi yuvacıkta
    dumanatmayı görmekte bişi yok abi, sen bana yuvacıkta unutturma, bi bakim, yol yardım şehirdışı servis çözüşemeyen problem bi araya geldimi sana maliyetli olur, yanına 7 tane öpücük almayı unutma
    GKN MOTORS

Motosikleti
    abey orada mamalar yendikten sonra vakit kalırsa bi 10 dakkanı alır...sen bi kros yaparsın oralarda hem...birde 3.vitestebir devir var o devirde o hızda silkeleme yapıyor...sadece o viteste yapıyor bunu...servise söyledim testde çıkmadı...tesadüf artık...hani benzin biterken bir kez silkeler ya gaz keser ya o hesap...ben yatar...kolay gelsin size...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    babamın chinabusa bile 30binde 1 gram yakmıyo Honda masraf onda ambiyansı galiba , hee 250 kg yük çekmek kolaymı ?
    yakında hondan ne kadar yakıyo dediklerinde kilometrede 10kuruş benzin 4 kuruşta yağ yakıyo dersin
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Yağ yakma Benim motosiklettede mevcut..
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

_SuLeYMaN_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Eee ...ok atarsan çin motoruna böyle gelir başına
    Tekirdağ-Çorlu

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    yazın ince yağ kullanmaktan kaynaklanıyor. numarası çok ince oldugu için yakması normal mete abi. ben 20-50 kullanıyorum. her ne kadar kamyon yağı da olsa bana göre en uygun yaz mevsimi yağı

bende cbf 150 kullanıcısıydım 25.000km den sonra bendede başladı yağ yakmaya üzerine 250 gr yağ ekledim sonra 28.000 km de ikende motorumu satmıştım aynısı arkadaşımında başına geldi onunda 10.000 km dedi servise gitmesini önerdim serviste sekman piston değiştirelim dedi garantiden sadece 25 tl sibop taşlama parası aldılar şimdi 4.000 km oldu 2.yağını değiştirdi ne yağ yakma nede başka bişi motor zehir gibi oldu tavsiye ederim ama ilerde ne olur bilinmez tabi

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    o elden geçirmede bana 300 e patlar usta...makinanın ederi 2000...
    Yine sizinkiler iyi ediyor.Benim motorun manyotosu tesisatı bi kaç şeyi değişti 180 tl para bayıldım adama dedim satsam ne kadar dedim 400 tl verelim dedi aramızda hır çıktı
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    hadi hususi kullanıcılar neyse de senede 100.000 km deviren kuryeler ne yapıyor acaba?

sero35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda TRANSALP 07
    Alıntı avare rulman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hadi hususi kullanıcılar neyse de senede 100.000 km deviren kuryeler ne yapıyor acaba?
    bende bır honda kullanıcısı olarak,benım duydugum cbf 150 kullanan kuryeler ybr,yı arıyorlarmıs.ybr ye gore cabuk dokuluyormus.
    MOTOR bence bır hastalıktır.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı digi_boy26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazın ince yağ kullanmaktan kaynaklanıyor. numarası çok ince oldugu için yakması normal mete abi. ben 20-50 kullanıyorum. her ne kadar kamyon yağı da olsa bana göre en uygun yaz mevsimi yağı
    2 kere 15-50 yag koymuştum yaz döneminde 2 bin km arayla degiştirdim ince yag olmasina ragmen kap tam dolmadi ama 950-900 gram gibi bi yag geri almiştim motordan cok az bişey eksiltmiş veya içinde kalan artık bence mete abi bi seferlik 20 50 yag denesin 20-50 nin benzinli motorlar için olani var onu deneyebilir ben msela yarin deneyecem
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    Alıntı SmirnouF adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    babamın chinabusa bile 30binde 1 gram yakmıyo Honda masraf onda ambiyansı galiba , hee 250 kg yük çekmek kolaymı ?
    yakında hondan ne kadar yakıyo dediklerinde kilometrede 10kuruş benzin 4 kuruşta yağ yakıyo dersin

ulen senin çinçon 37500 görürmü kekoro...kendini kaybeder makina...bir dahada bulamayız...

Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ yakma Benim motosiklettede mevcut..
    komşi fazer yakmaz artıkın biz ameleler uğraşırız bu sıkıntılarla...

Alıntı _SuLeYMaN_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eee ...ok atarsan çin motoruna böyle gelir başına
    kanka Allahın zopası yok derler doğru...

Alıntı digi_boy26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi 10/40 koydular 15/50 bir gün sonra gelecekmiş...bi 20/50 dir kafaya taktım gitti...bakalım takipteyim....

Alıntı metod adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende cbf 150 kullanıcısıydım 25.000km den sonra bendede başladı yağ yakmaya üzerine 250 gr yağ ekledim sonra 28.000 km de ikende motorumu satmıştım aynısı arkadaşımında başına geldi onunda 10.000 km dedi servise gitmesini önerdim serviste sekman piston değiştirelim dedi garantiden sadece 25 tl sibop taşlama parası aldılar şimdi 4.000 km oldu 2.yağını değiştirdi ne yağ yakma nede başka bişi motor zehir gibi oldu tavsiye ederim ama ilerde ne olur bilinmez tabi

aslında garantide olsam 1 tl vermem ya ocakda bitti garantı...netcen usta...bana girer artık ya da her gezi sonrası elde yağ ...

Alıntı mach1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yine sizinkiler iyi ediyor.Benim motorun manyotosu tesisatı bi kaç şeyi değişti 180 tl para bayıldım adama dedim satsam ne kadar dedim 400 tl verelim dedi aramızda hır çıktı

benim motorun ganyatosuda bana çalışıyor valla...

Alıntı avare rulman adlı üyeden alıntı Mesajı göster

onlar garanti kapsamında motoru sıfırlıyorlar yola devam..şirketyleri var arkalarında çoğunun...

Alıntı sero35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende bır honda kullanıcısı olarak,benım duydugum cbf 150 kullanan kuryeler ybr,yı arıyorlarmıs.ybr ye gore cabuk dokuluyormus.
    evet doğru...ybr efsane...bu konuda bende aynı şeyi düşünüyorum...2004 ybr kullancısıyım...bu sorunların S si yoktu...kusur bulamazdım...bi debriyaja taktım kafayı sattım gitti...

Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 kere 15-50 yag koymuştum yaz döneminde 2 bin km arayla degiştirdim ince yag olmasina ragmen kap tam dolmadi ama 950-900 gram gibi bi yag geri almiştim motordan cok az bişey eksiltmiş veya içinde kalan artık bence mete abi bi seferlik 20 50 yag denesin 20-50 nin benzinli motorlar için olani var onu deneyebilir ben msela yarin deneyecem
    deneyelim derken...kanka 15/50 alternatifsiz...

Yağ sorunu bu topacta izlemeye devam ediniz...bi 500 devirdim şu an zaten dünkü Yuvacık gezisi 261 km idi...

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford

YBR 125 imde 2200 km çalişmiş bir yag klora marka yerli üretim deneme amaçli aldim bir kez 10 lira 10-40 bu gün yag degişimi yaptim ve bu sefer 20-50 yag kullandim elf marka...Bu arada 28.069 kmdeyim
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Bende bugun motorun yağını değiştirdim 750ml vardı 700 ml çıktı 1500km yaptım şimdi 17.800km(castrol actevo)Ford fiestaya bor power atmıştık dibinde azcık bırakmıştım onuda koydum motora 15 km yaptım biraz daha kullanayım belli olur motorda
    Drift Religion

SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    ulen senin çinçon 37500 görürmü kekoro...kendini kaybeder makina...bir dahada bulamayız...
    hicte toz kondurmazsin dimi hondana emin ol babam motorunu kullanmaya dewam ederse motor acmadan 50bin'i rahat gecer
    su anki hali bile 0 gibi , ne biyerinden yag atar ne yag yakar nede orjinalden degisen parcasi var . Kullanmayi bildikten sonra makina uzmez seni
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    valla metehanim benim ustumede binsen afedersin ama bende bayagi bi eksiltirdim yafu...agirlik/hp oranin senin motosiklette biraz fazla orantisiz dicem sakin yanlis anlama kalkisin cok zorlamali oluyor bu andan itibaren motosiklet devirini bulana kadar zorlanacak ve normal olarakda yaglaman asiri olacak ve yag eksiltmende bu anlarda olacaktir....
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Alıntı deli_mavi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla metehanim benim ustumede binsen afedersin ama bende bayagi bi eksiltirdim yafu...agirlik/hp oranin senin motosiklette biraz fazla orantisiz dicem sakin yanlis anlama kalkisin cok zorlamali oluyor bu andan itibaren motosiklet devirini bulana kadar zorlanacak ve normal olarakda yaglaman asiri olacak ve yag eksiltmende bu anlarda olacaktir....
    Alakası yok benim arkadaştada var 70 kg 38.000kmde oda çok yağ eksitiyor ama arkasından beyaz mavi duman cıkmıyor.Bu makinalar kalın yağ seviyor
    Drift Religion

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    Alıntı mach1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alakası yok benim arkadaştada var 70 kg 38.000kmde oda çok yağ eksitiyor ama arkasından beyaz mavi duman cıkmıyor.Bu makinalar kalın yağ seviyor
    senin arkadas sakin kalkislarda motosikleti aldigi zamanlarda sert kalkis yapiyor olmasin?zorlamali bir asindirma donemi?
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Rodajı düzgün geçti,arada 2 kişi biniyorduk ama çok yoracağını zannetmem.
    Drift Religion

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)