Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

100 KH Viteslere Geçmiyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    ceyhun__22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Arkadaşlar ilk topic acısım kusura bakmayın inşallah doğru yere yazdım ama soyle bi sorunla karsı karsıyayım mondial 100 kh vitese geçmior
    zorlayınca carr diye ses geliyor. Ben debriyaj balatasının bittiğini düşünüyorum
    Oyle ise masraf nedir? Şimdiden teşekkürler MT üyeleri.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 110 ft
    Aynen dediğin gibi debriyaj balatan bitmiş. Parça parası 30 tl işçilik 15- 20 civarı alırlar diye tahmin ediyorum Yani toplam maliyet 50 tl civarı
    Dağda üç beş koyun sürüsü, Tutturmuş bir kürdistan türküsü, Almış bayrak diye bir masa ötüsü, Satsan beş para etmez ne dirisi ne ölüsü. Soysuz olan sensin, toprak senin neyine, İte itlik yapıp kafa tutma beyine. Duy ulan soysuz!! NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!!!

fehmiilker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bisan 100cc
    debriyaj balatanı değiştirmeden once vites pedalının boşluğuna baktınmı çok az bi boşluk olması gerekir aşağı doğru ve yukarı doğru .boşluk çoksa vitese geçmez zorlanır. boşluk yoksa debiriyaj kacırır veya rulmanı çok çabuk bozulur

raven71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xl 200
    100 kh viteslere geçmiyorsa vitesleri 100 kh ye geçri şaka bir yana debriyaja baktırmanda fayda var motosikletini dr'a (servise) götürmen yerinde olur. umarım sorunun çabuk çözülür.

Motosikleti
    CBF150
    teşekkürler bilgiler için.Ama motor henüz 11,000 de eminsiniz değil mi oraya 50 lira sıkıştığından?

senin durum balatalardan farklı gibi vites hilallerinde gibi sorun. yada şanzuman kısmında bir sorun gibi

şimdi vites pedalına yarım bastığında yani balatayı ayıran boşluğu aldığında. motorun boşa takmış gibi oluyormu olmuyormu. yani vites kolundaki debriyaj ayırıyormu.ayırıyorsa balatan sağlamdır. hem balatan bitse sen balatanın kaçırdığını anlarsın diye düşünüyorum

Motosikleti
    Mondial 110 KF
    ne 50 lirası ya 20 liraya olur.hem motorun 11000 km de debriyaj balataları imkansız bitmez motoru çok zorlayıp balataları yaktıysan orasını bilemem.Ama bu motorların debriyaj ayarını çok sıkı yapılırsa içerden bi parça yerinde oynayabiliyor vites aksamı işlemiyor.ayrıca minik bir yay var oda zamanla kırılabiliyor.Senin motorun ;

balataları gittiyse : 20 tl
    yay kırıldıysa : 15 tl
    debriyaj ayırma parçası yerinden çıktıysa : 10 tl

nasıl bu kadar emin konuşabiliyorsun dersen bende 110 kf mondial var vites 4 te kalmıştı motorun düzelince yaz buraya millet bilgilensin

Motosikleti
    CBF150
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin durum balatalardan farklı gibi vites hilallerinde gibi sorun. yada şanzuman kısmında bir sorun gibi

şimdi vites pedalına yarım bastığında yani balatayı ayıran boşluğu aldığında. motorun boşa takmış gibi oluyormu olmuyormu. yani vites kolundaki debriyaj ayırıyormu.ayırıyorsa balatan sağlamdır. hem balatan bitse sen balatanın kaçırdığını anlarsın diye düşünüyorum
    oyle oluyor da az daha basınca vitese girmiyor bildiğin debriyaja basılmamıs araba gibi

Alıntı excalibur90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne 50 lirası ya 20 liraya olur.hem motorun 11000 km de debriyaj balataları imkansız bitmez motoru çok zorlayıp balataları yaktıysan orasını bilemem.Ama bu motorların debriyaj ayarını çok sıkı yapılırsa içerden bi parça yerinde oynayabiliyor vites aksamı işlemiyor.ayrıca minik bir yay var oda zamanla kırılabiliyor.Senin motorun ;

balataları gittiyse : 20 tl
    yay kırıldıysa : 15 tl
    debriyaj ayırma parçası yerinden çıktıysa : 10 tl

nasıl bu kadar emin konuşabiliyorsun dersen bende 110 kf mondial var vites 4 te kalmıştı motorun düzelince yaz buraya millet bilgilensin
    işte ben de o yuzden balatam bitmemiştir diye düşündüm ancak balata bitse vitese geçer salarken çatırdar diye düşünüyorum yaptrnca yazacağım topic ölümsüz olsn birsürü kullanıcısı var

Alıntı ceyhun__22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oyle oluyor da az daha basınca vitese girmiyor bildiğin debriyaja basılmamıs araba gibi

demek ki sen debriyaja bastığında ayak pedalından debriyajın ayırıyor
    ondan sonra çatırtı gelmesi balatalarından değil

az daha basınca vitese girmiyorsa işte hilaller eğrilmiş olabilir

en başta 20-50 yağ koy motoruna bak gör baya düzelir motorun

fehmiilker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bisan 100cc
    vites pedalındaki boşluğu kontrol ettinmi. büyük mbi ihtimalle alt üst boşluk çok

Motosikleti
    CBF150
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    demek ki sen debriyaja bastığında ayak pedalından debriyajın ayırıyor
    ondan sonra çatırtı gelmesi balatalarından değil

az daha basınca vitese girmiyorsa işte hilaller eğrilmiş olabilir

en başta 20-50 yağ koy motoruna bak gör baya düzelir motorun
    20-50 mi usta ne ettin tıra koymuorz ondan

Alıntı fehmiilker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vites pedalındaki boşluğu kontrol ettinmi. büyük mbi ihtimalle alt üst boşluk çok
    boşluktan olduğunu sanmıyorum ya cünkü boşluktan olsa bas aşağı cık yukarı yay gibi gider gelir bizimki belli bi yerde gırç lıyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler