Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Hyosung gt650r max.hızını ve yakıt sarfiyatını bilen varmı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cbr600rr+kymco grandınkx150
    arkadaşlar bu motosikleti alma niyetine girdim eyer kullanan arkadaşlar bana bu motor hakkındaki tecrübelerini anlatırsa sevinirim.
    özellikle şu konularda
    1-ani hızlanmaları nasıl
    2-yol tutuşu
    3-yakıt serfiyatı
    4-gerçekten surati doyurucumu
    5-bu motoru kullanırken tat alıyormusunuz
    şimdiden hepinize yardımlarınız için teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

hızını 240km diye biliyorum.Diğerlerinin bilmiyorum

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Yaa bende gt250 dusunuyodum ama 2. ellerıne cok guven olmuyormus sanırım motorda kesıcı yokmus millet gazladıkca gazlıyormus grank ve pıstonları zorlanıyormus..Yukarda bahsettıgın motor hakkında pek bılgım yok forumda olan arkadas varsa cevap verır..
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Motosikleti
    geçmişim 2 silindir geleceğim 4 silindir olacak:))
    260 fln görenler vardı..yakıtı çok olduğunu biliyorum.o yüzden pek tutulmadığını sölemişlerdi
    LasTiği YaK, RuhUnU deĞiL:cat:

superzzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 135 + GT650 Comet
    Bende gt650 comet var son hız 200 gördüm ancak yakıt konusu çok fena baya yakıyor.Benzin göstergesi yok ışık var 2 tane biri depo yarılandığında diğeri ise 3 litre kaldığında yanıyor.17 litre benzin aldığımda 210km. gittim ve son3 litre rezerv ışığı yanmaya başladı.

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Alıntı superzzt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende gt650 comet var son hız 200 gördüm ancak yakıt konusu çok fena baya yakıyor.Benzin göstergesi yok ışık var 2 tane biri depo yarılandığında diğeri ise 3 litre kaldığında yanıyor.17 litre benzin aldığımda 210km. gittim ve son3 litre rezerv ışığı yanmaya başladı.
    bence böyle bir motosiklet alınmaz
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

Motosikleti
    BWS 135 + GT650 Comet
    Doğrudur ama fiyatı muadili japonlara kıyasla yarı yarıya birde 7-7,5 litrede fena değil derbi gpr 125 2 zamanlı 20 ytle 100km gidiyor aslında hesaplandığında pahalı gibi görünsede fiyatı ile telafi ediliyor.Bi fazer veya gsr600 ün ikinci eli ile gt650 nin ikinci eli fiyat farkı?!

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    e zaten o japona verecegın parayı benzınde verıyorsun baksana... peşin değilde taksit gibi... çok yakıyormuş şaşırdım..
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı baba_selim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu motosikleti alma niyetine girdim eyer kullanan arkadaşlar bana bu motor hakkındaki tecrübelerini anlatırsa sevinirim.
    özellikle şu konularda
    1-ani hızlanmaları nasıl
    2-yol tutuşu
    3-yakıt serfiyatı
    4-gerçekten surati doyurucumu
    5-bu motoru kullanırken tat alıyormusunuz
    şimdiden hepinize yardımlarınız için teşekkürler
    90 derece V-Twin çift silindirli bir motora sahip ve torku oldukca yüksek. 77 beygirdi yalnış hatırlamıyorsam. Zaten bu motorda kullanılan motor, Suzuki DL650 V-Strom ve SV650'de kullanılan Suzuki motoru.
    Ara hızlanmalarda bir 4 silindirliden daha başarılı fakat yüksek devirlerde kullanıldığı takdirde en az bir 4 silindirli kadar yakıyor.
    Son sürat olarak 200km. yi rahat geçiyor.
    Yüksek torku ve güçlü motoru sayesinde, kullanırken oldukça keyif veren bir motor.
    Yol tutuşu olarak, biraz daha yumuşak hamurlu lastik takıldığı takdirde hiç bir sorun yaşanacağını sanmıyorum.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

pulvo47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung 250R Speedgear
    Bende 250R var merak edenlere 49 YTL ile 350 KM gidiyor. 5sn de 100 e çıkabiliyr. Hiçbir motorun redline kesicisi yoktur ve risk kullanıcıya aittir. Urlada düzlükte 170, inişte 181 gördüm. Aynı gün 318 km de de benzin zınk diye bitti. Sıkıştırınca 100km de 5 lt ye kadar çıkıyor sarfiyat. V motoru büyük avantaj . Performansı ise şaşırtıcı güzellikte. Bununla eraber 4 silindir sesinide asla beklemeyin. Ses olayı zayıf. Görüntüsü mükemmeldir. 650 R ın su soğutmalı olduğunu biliyorum. Şasiside daha güçlü boru tipi. Ben hiç kullanmadım. Boyutları bire bir aynıdır. Ayrıntılı bilgi isteyen arkadaşlar serdar.takan@hotmail.com ...

Motosikleti
    BWS 135 + GT650 Comet
    bendekinde tiger egzoz var sesi bangır bangır ama 600cc.sıralı 4 silindirin yırtıcı sesinden ziyade cruizer sesine daha yakın.

Motosikleti
    2006 cbr 1000rr kırmızı siyah
    evet motora tıger egzoz takınca race sesı varmıor kendı kulaklarımla duydum...gt650r ın ne kadar yaktıgını arkadaslar soledı ama gt250r ı normal kullanırsan 7-8 bın devır cıvarı 17 lt ıle 360-400 km gıdıo dıyen olmustu alıp kullanıp bakmak lazım...

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    e zaten o japona verecegın parayı benzınde verıyorsun baksana...
    Bunun japonla alakası yok. Zaten aynı motor, japon motosikletlerinde de kullanılıyor. Bu motosiklet eğer enjeksiyonlu olsaydı, günümüzün en az yakan motosikletleri arasında yer alacaktı.

S&T Kanuni GT650 R enjeksiyonlu.
    Eğer sıfır alacaksan, alacağın makine normal devirlerde çok fazla yakmayacaktır.Bana göre tek dezavantajı titreşime sahip olması.Bununda S&T Kanuni'de ne düzeyde olduğunu bilmiyorum.
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

Motosikleti
    2006 cbr 1000rr kırmızı siyah
    st kanunı sadece ısmı motor hyosung uzerınde amblemlerı bıle duruor st kanunı dıye cekınısan cekınmene gerek yok...

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ö.Z.€.R haklısın, enjeksiyon farkı olacak tabi ki, suzikininde kullandıgını bılıyoruz motorları, ST kanuni ne açıdan farklılıklar gösterecek alan arkadasların tecrubelerını zamanla gorucez...
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı pulvo47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 250R var merak edenlere 49 YTL ile 350 KM gidiyor. 5sn de 100 e çıkabiliyr. Hiçbir motorun redline kesicisi yoktur ve risk kullanıcıya aittir. Urlada düzlükte 170, inişte 181 gördüm. Aynı gün 318 km de de benzin zınk diye bitti. Sıkıştırınca 100km de 5 lt ye kadar çıkıyor sarfiyat. V motoru büyük avantaj . Performansı ise şaşırtıcı güzellikte. Bununla eraber 4 silindir sesinide asla beklemeyin. Ses olayı zayıf. Görüntüsü mükemmeldir. 650 R ın su soğutmalı olduğunu biliyorum. Şasiside daha güçlü boru tipi. Ben hiç kullanmadım. Boyutları bire bir aynıdır. Ayrıntılı bilgi isteyen arkadaşlar serdar.takan@hotmail.com ...

Hemen tüm üst sınıf motosikletlerde devir limiter var.
    Üç boyoz bir kola

Alıntı Rigel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hemen tüm üst sınıf motosikletlerde devir limiter var.

hyo 250 R da yok ...............

Mariner-M - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8 ABS 2015
    Arkdaslar,ilk once sunu soleyeyım,yukarı da anlattıgınız gıbı motorun yakıtı fazla deıl.Burda bıcok ınsan kulaktan dolma bılgılerını soyluyor..
    Bende Hyosung gt 650 cometı var.R ıle olan tek farkı grenaj ve on kısım dogal olarak.Motorları,fıren sıstemı herseyı aynı...
    Uzun yolda bır depo benzınle 280-300 km gıdılebılıyor.Ben 290 km fılen gıtmıstım.Km de ıse 200-210 krs yakıyor anlıycanız.Bu yakıtı dıger motorlarla kıyaslarsan degerın 600 cc lık bı makıneye gore normal oldugunu gorursun.
    Helekı Suzukı GSX600 le kıyaslarsan bız epey az yakıyoruz.
    2. husus arkadaslarını belırttıgı gıbı bu makıne suzukı patentlı ve dunyada 54 ulkede satılıyor.Ben meslegımden dolayı bu motoru Avusturalya-Melbourne de
    motor fuarında deneme fırsatı bulmustum.
    3. durum her motorda oldugu gıbı Hyolarda da gelen lastık sert lastık.
    Lastıgın ısınması bıraz gec olabılıyor.Ama aynı lastıklerı honda ,cbf1000 abs modelınıde takıyor
    Sozun kısası fıyatı ve torku ıle bence kullanıslı bı motor.
    Uzun yolda ıse super zevklı (Ben ctesı istanbul-Çanakkale yapıp gelıcem 700 km)
    Ekzoz sesı ıse ne 4 sılındırı andırıyor ne de 2 sılındırı.Ayrı bı toklugu var.(Bendekı ekzoz Tıger) Insallah faydalı olmusumdur

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Mesutcum benden önce yazmıssın şimdi ne yazıcam ben Bende bi depo ile 320 km gittim, 6.vites 4000 devirde 100 km hızla Sıralı 4 silindir 600 lük makinelerden daha torklu ara hızlanması daha tatminkar. Yüksek devirlerde aynı şey söz konusu değil. Ben 220 yaptım naked olmasına rağmen zaten 200 e göz acıp kapayıncaya kadar çabuk çıkabiliyor. R kasasınında 240 gibi bi hız yapabilceğini tahmin ediyorum.

Mariner-M - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8 ABS 2015
    Ozkan,abı o zaman bide ben sunu eklıım.Motorun gucu 79 beygir ve torku 68.3Nm.Dıger 4 sılındırlı motorların torkuyla kıyas edınce epey bı fark var.Mesela Honda cbf 600 abs nın torku 58Nm gucu 77.5 beygir...Kalkıslarda bundan dolayı epey farklı oluyor

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)