Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

motor sanki elektrik kaçırıyor, arada bi titriyorum.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı ferrari_tayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR
    yaw arkadaşlar bugün yoshimura rs-5 aldım ve motora kendim taktım, epey uğraştım ama uğraştığıma deydi dorusu, keşke en başından beri egzoslu dolaşsaymışım diyorum ses çok iyi fakat tuhaf bişey oldu, öncedende az bişey oluyordu şimdi arttı sanki biraz, sorun şu: biraz yüksek devire çıkınca sol diz kapağımın temas ettiği yerden bi elekrik alıyorum hafiften gıdıklıyor hep olmuyor ama oluncada korkuyorum çarpılırım diye. anlayan varmıdır neden olabilir bu sorun.

birde egzosu denerken bi ara gaz kestim arkamdan biri ateş ediyor sandım çektim sağa meğer egzosdan geliyormuş ses, bu patlama normalmidir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondi 150MC
    tayfur abiii patlama normaldir egzoz yeni çünkü ama elektrık konusunda bişi diyemiyeceğim hayırlı olsun video isteriz abi....ademe söylüyorum çekmiyo video felan direk sana söylim dedim

Motosikleti
    Moto-Zeta Heran kanuni tiger olabilir
    konuda hiç bi yardım edemicem ben yıldırım gibiyim durduk yere elektrik çarpıo banada bide scooterde genetik olarak düşünüorum ben bunu////abi koptum konuyu okurken valla video beklerim bende senden egsoz seslerinin hayranıyımdır hele pistonlarda el bombası patlıomuş gibi sesler yokmu beni bitiriyo
    [COLOR="Blue"][b]Biz Gökyüzüne İnanırız Sun-roof'a Değil[/B][/COLOR]::puro::

eskici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kktc de sürgünde... 3 yıllık hasretlik yaşayacam belliki
    Motosikleti
    tiger250, nexus 500, virago 1100
    elektirk tesisatı kaçak falan yapıyodur diyecem ama pek mantıklı değil gibi geldi bana... sonuçta çarpılman için (kaçak varsa) yere de temas etmen lazım aynı zamanda...
    KAYBOLMUŞ BİR KENTİN ESKİCİSİYİDİ
    MAKİNELEŞMEYE KARŞI, DUYGULARI TOPLUYORDU
    %0.1

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Alıntı ferrari_tayfur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaw arkadaşlar bugün yoshimura rs-5 aldım ve motora kendim taktım, epey uğraştım ama uğraştığıma deydi dorusu, keşke en başından beri egzoslu dolaşsaymışım diyorum ses çok iyi fakat tuhaf bişey oldu, öncedende az bişey oluyordu şimdi arttı sanki biraz, sorun şu: biraz yüksek devire çıkınca sol diz kapağımın temas ettiği yerden bi elekrik alıyorum hafiften gıdıklıyor hep olmuyor ama oluncada korkuyorum çarpılırım diye. anlayan varmıdır neden olabilir bu sorun.

birde egzosu denerken bi ara gaz kestim arkamdan biri ateş ediyor sandım çektim sağa meğer egzosdan geliyormuş ses, bu patlama normalmidir.

... patlamanın normal olduğunu tahmin ediyoruz
    ama çarpılma konusu ilginç bi kaçak vardır şaşeye bence bir baktır.

Motosikleti
    as t1
    Alıntı ferrari_tayfur adlı üyeden alıntı Mesajı göster

koptum ya motora topraklama hat çek hiçbirşeyin kalmaz egzost olayına koptum
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bujinin birinden bacağa kadar atıyo diycem ama aradaki mesafede çok uzun
    Ya kaçak vardır yada sen öyle hissediyosundur
    Dizinin olduğu yerlere bir bak derim boştayken devirlendir biraz motoru bak bakalım kacak yapan biryer var mı
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

eskici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kktc de sürgünde... 3 yıllık hasretlik yaşayacam belliki
    Motosikleti
    tiger250, nexus 500, virago 1100
    yaa sakın gevşemiş bir civatadan oluşan vibrasyondan falan sen çarpıldığını sanıyor olmayasın
    KAYBOLMUŞ BİR KENTİN ESKİCİSİYİDİ
    MAKİNELEŞMEYE KARŞI, DUYGULARI TOPLUYORDU
    %0.1

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    patlama normal, hatta yüksek devirdeki öksürme çeklinde çıkan patlamalarda ateş atıyo olabilirsin
    çarpılma olsa süreklide olur bence, elektrik aldığını hissetiiğin taraftaki motor saplamalarını bi sıkıştır önce, vibrasyon sana elektrik gibi geliyo olabilir
    GKN MOTORS

SSTEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    elektrik tesisatına baktır muhtemelen ateşlemeden kaynaklanıyor

slayer2694 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 zx636r
    eski motorlarda mekanik avans denilen bir olay vardı,distribitörün pozisyonunu değiştirirken sürekli çarpardı.ama 600rrda öle olmayacağı kesin.bobin kulesinden bazen atlama yapabilir,buji kablolarından kaçak yapabilir.motorda senin hissedebileceğin voltajda kaçak sadece bujinin çakma yapacağı 15000-25000 volt akımda vardır.tek bakacağın yer ateşleme sistemi olsun yani.bu motorlar çok teknolojik sistemini şemasını incelemeden bişey demek zor ama temel prensipler aynı sonuçta.başka yerden olacağını düşünmüyorum.

kont88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM LC4 640-SUZUKİ GSXR 1000
    buji kablosundan başka birşey olamaz yüksek voltaj yüklü olan tek şey buji kablosudur ıslak havalarda çarpan bir motosiklete binmiştim müşterinin benide çarpmıştı
    ---TURKISH STUNT---

Motosikleti
    asya 19 a vardi:(
    bisey olmaz akudeki elektirik sadece gidiklama yapar insani carpmaya yeticek kadar ekektrik (volt) olmaz... ben moto tamirde calisiorum hergun ugrasiyorum bisey olduguda yok
    korkmana gerek yok yaniii carpilmazsin
    sorunun bujiden olmasi cok kucuk bir ihtimal ama tabi bakmak lazim gormeden bisey demek yanlis olur

Alıntı parpiLiNe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bisey olmaz akudeki elektirik sadece gidiklama yapar insani carpmaya yeticek kadar ekektrik (volt) olmaz... ben motor tamircisinde calisiyorum hergun ugrasiyorum bisey olduguda yok
    korkmana gerek yok yaniii carpilmazsin

motorunun markasi/modeli neydi????
    Bişey olmaz mı
    Sen hiç çalışan motorun buji piposunu elle tuttun mu?
    Tutmadıysan tut bikez anlarsın
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Alıntı ExTReMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bişey olmaz mı
    Sen hiç çalışan motorun buji piposunu elle tuttun mu?
    Tutmadıysan tut bikez anlarsın
    hatta tutarkene biraz gazda çeksin
    GKN MOTORS

Motosikleti
    ii de ben akuden bahsettim bujiden degil

Alıntı GKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hatta tutarkene biraz gazda çeksin
    yok gökhan 4000 - 5000 devir yeter zaten sonra gözlerden ateş çıkıyo bizim çırakta denemiştik

Alıntı parpiLiNe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ii de ben akuden bahsettim bujiden degil

ben sadece bujinin olmasi ihtimalinin az oldugunu soyledim
    Mesajı editlersen öyle olur tabiki
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Motosikleti
    buji sakat is ama en magsumu aku ne yaparsan hosuna gidio arada sirada sevgisini gosterip gidiklio iste yavrucak naapsin

bu arada 600 rr i fazla bilmiyorum o bahsettigin yerden elektrikle ilgili bisi geciomu???? yada panelin altindan???

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    ya motodaki vibrasyondandır yada buji şasiye akım veriyodur..

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Bence sen eline bir kontrol kalemi al ve şasede elektrik var mı ? yok mu ? Bir bak... Varsa halledilemeyecek bir sorun değildir heralde. Kolay gelsin.
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)