Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

motor sanki elektrik kaçırıyor, arada bi titriyorum.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    aRora aR150t Yamaha yßr-125
    DeßriyaJa ßæhKtır Titreme Yapıyor Wede ßu Sana eLektirik ÇarpmaSı Gißi GeLiyor oLa ßiLir SadeCe ßi DüşünCe (:
    [B][I][COLOR="DarkRed"]aRamızdaki Tek Fark Şanzuman!. Sen: 6 viteS, 5 iLeri, 1 Geri.
    ßen iSe: 5 Vites,5 iLeri.[/COLOR][/I][/B] [COLOR="Black"][B]Saadettin KartoğuLLarı Sado.. O Rh (-)[/B][/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ShyTan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DeßriyaJa ßæhKtır Titreme Yapıyor Wede ßu Sana eLektirik ÇarpmaSı Gißi GeLiyor oLa ßiLir SadeCe ßi DüşünCe (:
    600 rr ın debriyajında hata olsa çoktan farkederdi arkadaş
    Bu arada renkli yazı forumda yasak olması lazım pro görürse kızar benden söylemesi
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    motorun kulaklarına bi bak belki saplamalardan biri kopmuş yada gevşemiş olabilir..

Motosikleti
    yamaha jc100
    Elektrik çarpması konusu üzerindeki yünlü bişey elektrik topluyor ve motorsikletinin üzerine deşarj oluyor olmasın. Bende arabada çarpılıyodum kışın elektrikçiye götürdüm bişey yok deyip durdulşar sonra olayı farkettim ki üzerimdeki yünlülerde birkmiş olan statik elektrik arabanın en çıplak yerine dokununca yada yaklaşınca oraya boşalıyor ve sanki araba çarpıyor gibi oluyor. Sol diz kapağının yakınında çıplak metal varsa aynı şeyi sende yaşıyor olabilirsin...

North_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cf Moto CLX-700 sport
    topraklamada problem olabilir :D

Forumdan Uzaklaştırıldı ferrari_tayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR
    Alıntı parpiLiNe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bisey olmaz akudeki elektirik sadece gidiklama yapar insani carpmaya yeticek kadar ekektrik (volt) olmaz... ben moto tamirde calisiorum hergun ugrasiyorum bisey olduguda yok
    korkmana gerek yok yaniii carpilmazsin
    sorunun bujiden olmasi cok kucuk bir ihtimal ama tabi bakmak lazim gormeden bisey demek yanlis olur
    yaklaşık 2-3 ay önce digital fotoğraf makinemi tamir etmek için içini açtım kurcalıyodum ( anladığımda yok) neyse kurcalarken bi elektrik aldım ki akıllara zarar ölücem sandım bi an, sanırım flaşın patlaması için voltu yükselten bi parça varmış vs. vs.
    yani motordada vardır belki ona benzer bişey.

neyse bugün 40-50 km dolaştım sadece 1 kere çarpar gibi oldu oda aşırı yüksek devirde 13-14 bin devirde oldu, neyse bi servise gösteririm artık.

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tayfur karedeş, bi elektrikçiye motor çalışırkene akü voltaj çıkışını ölçtür bobinden. + regulatorun bozuk olabilir buda yuksek voltajdan bütün motorun elektrik aksamını yer haberin olsun. buda bi ihtimal olarak yazıyorum yanlıs anlama. bizzat başıma geldi ve devir göstergesi aynı dedğim sebeplerden eridi yandı..

he bide ek olarak yüksek devirde carpıyor gibi oluyor demişsin ya işte orda bobin daha fazla elektrik uretıyor yuksek devirde ve regulatör düzenleyemıyor bozuk oldugu ıcın bu yuzdende böle birşey olabılıyor olabilir
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    aRora aR150t Yamaha yßr-125
    Alıntı ExTReMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600 rr ın debriyajında hata olsa çoktan farkederdi arkadaş
    Bu arada renkli yazı forumda yasak olması lazım pro görürse kızar benden söylemesi
    SonuÇta kuL YapıSı (:
    RenkLi Yazı Yasaq Mı DeiL Mi ßiLmiyorum.
    YasaqSa ÇohK Saçma o Zaman htmL YasakLansın (:
    [B][I][COLOR="DarkRed"]aRamızdaki Tek Fark Şanzuman!. Sen: 6 viteS, 5 iLeri, 1 Geri.
    ßen iSe: 5 Vites,5 iLeri.[/COLOR][/I][/B] [COLOR="Black"][B]Saadettin KartoğuLLarı Sado.. O Rh (-)[/B][/COLOR]

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)