Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

ybrciler lütfen yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondial 2006
    valla abilerim benim pek fazla bi bilgim yok ama bizim burda arkadaşlarda war 345 abimin dediği gibi bir depo benzinle 400 km gidio hemde yazın beraber sahile gittik benim mtr akçay güreye 120km 5milyona gitti arkadaşınkisi 6,5 milyona gitti

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bebeoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125
    arkadaşım benim 2004 model ybr yi her zaman yüksek devirde kullanmama ragmen şehir içi dışı ort 20 ytl lik 95 oktan kurşunsuz benzinle en az 260 km yaptım şu an 10.000 km deyim hiç bir sorun yaşatmadı bana ybr ye laf atan olursa karşısında beni bulur ona göre

lokmanhekim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 CİTY (2009)
    Alıntı bebeoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım benim 2004 model ybr yi her zaman yüksek devirde kullanmama ragmen şehir içi dışı ort 20 ytl lik 95 oktan kurşunsuz benzinle en az 260 km yaptım şu an 10.000 km deyim hiç bir sorun yaşatmadı bana ybr ye laf atan olursa karşısında beni bulur ona göre
    arkadaşım ben niye ybr lere laf atayım benim motorumda ybr çokta memnunum tek sorunum çok yakması buna çare bulamadım sen 20 ytl ye 260 yüksek devirle gitmişin ben 25 ytl 265 zor gittim düşük devirle 15 senedir motosiklet kullanıyorum ben burda tartışma için değil sorunuma yardım için konu açtım

Motosikleti
    YBR 125 CİTY (2009)
    yokmu bi çözüm bilen 10 ytl ye 100 km zor gidiyom başka ybrli arkadaşlar en az 130 km gidiyormuş hiç ölçen varmı..arkadaşlar

crayzboyone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ABım senın ybr yenı mı sıfırmı ?

ucanteneke5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere xt1200z. Actros 1841 megaspais.
    Alıntı bebeoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım sana katılmıyom senin ybr daha 10.000 ve orjinalinden yani japon üretimi onlar biraz daha az yakıyo orası doğuru ama ben bir senede 75.000km.yaptım ybr ile ve hiç 100km.3lt.az yaktığını görmedim gerçi benim kilomda fazla ama fark etmez okadar yavaş ta gittim hızlıda gittim 3lt.altına düşmedi bence az yakar deyenler hesabını iyi tutamıyo.ayrıca bi depoila 400km.gider diyen arkadaşlar da iyi hesaplarsa ybr nin deposu ful 12lt.alır buda 100/3lt.gelir yine.
    Alıntı lokmanhekim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yokmu bi çözüm bilen 10 ytl ye 100 km zor gidiyom başka ybrli arkadaşlar en az 130 km gidiyormuş hiç ölçen varmı..arkadaşlar
    dostum daha az yakmasını istiyosan anca satıp bitane CG125 al ama ondada ybr nin konforunu ve rahatlığını bulamassın.
    10ytl.130km.gidiyom diyenler senin gözünün içine baka baka yalan söyliyo.
    10ytl.lik benzinle rahat kulanımda anca 85-90km.yaparsın gerisi yalan.
    Hayat ENDURO yla başlar
    ENDURO yla devam eder
    ENDURO yla biter.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı lokmanhekim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum birde benzincini değiştir veya aldığın markayı

samimi söylüyorum bir depo ile 400 kilometreyi fazla fazla gitmişimdir

total 95 kullanıyorum hiç değiştirmedim
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Yeniçeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Ben de YBR ile en az 25.000 kmyapmış birisi olarak söylüyorum.Bu motor 100 km mesafede 2.3 ile 3.2 lt benzin tüketiyor.Ben geçtiğimiz yaz iki kişi ve ful yüklü olarak ve de sürekli yüksek devirli kullanmama rağmen şehirlerarası yollarda 3.2 yaktı.60-70 ile gidilirse tek kişi çok daha az değerler elde ediliyor.

duslemek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honca CBF 150
    2007 model 7000 km de ybr sahibiyim 1 depo ile 380-400 gidiyorum isteyenle
    deneyebiliriz (oz78tr@hotmail.com) sakin kullanıyorum vistesleri olması gerektiği gibi değiştiriyorum bakımı tam en son hesabıma göre 2.8 lt 0.90 ykr yakıyor daha az yakmaz titan daha az yakar ama bana göre sert bir motor görüntü olarakta ybr daha iyi sonucta gittiğin yere otobüsle gitsen daha pahalı olur en az yakan cup motorlar onlarlanda kıyaslama yapma.

En iyisi motorun ayarlarına baktır.
    Özgür Ak / İzmir-Hatay
    HONDA CBF 150 Simsiyah

By_DosT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mekan belli olmaz ama genelde istanbul içi...
    Motosikleti
    Motürü Sattım. Şimdilik Ticari TAXİ
    dostum benim ybrde modifiye var özel kendi icadım egsoz olarak ve km de 90 kuruş ila 100 kuruş arası yakıyo ama makina gidiyo ben devamlı en az 100 km giderim devamlı gazın sonunu hep görürüm her makinada yaparım bunu ayrıca zaten arkadaşlar sana açıklamış ybr nin diğer motorlara göre farkını en başta rahat bi makina başka karbiratör felan takma olayı bence ters olur kaş yapim derken göz çıkarma
    RUHUN BEDENİNDE, LASTİĞİNDE JANTININ ÜZERİNDE KALSIN......

yalniz_prens_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR-125
    dostum motorun orjinalini bozma hava filtresine bir bak. Benim YBRde çok yakıyor şu anda. Kaç kmde olduğunu bilmiyorum ama eğer yeni ise normal fakat 2.el ve kmsi fazla ise bir götür bakımını yaptır.

UKYO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motozeus ms100
    bende 2005 model ybr var yuvarlak farlı olanlardan sıfır almıştım rodajını çok dikkatli yaptım,hatta ilk 450 km artçı bile almadım arkaya şimdi 7300 km de,aldığım günden beri ölçüm yaparım sıkıştırmadan kullanırsam 1 lt ile 42 km gidiyordu.6500 km de iken buji değiştirip karburatörün hava ayarını yaptırdım.şimdi 60 km sürati geçmezsem 1 lt ile 47 km gidiyor belki inanmazsınız çünkü ilk denememde bende inanmamıştım tekrar ölçüm yaptım 1 lt ile 49 km gitti.inanıp inanmamanız benim için önemli değil ,herkese hayırlı günler dilerim.

Motosikleti
    YBR 125 CİTY (2009)
    yardımlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar son olaraka hava filtresinide yeni taktım 1 lt ile 35 km gidiyor artık böyle idare etcez napalım yalnız bişey dikkatimi çekti bujiyi sökünce bujinin dibindeki pul yağlı oluyo bu normalmi acaba bujinin tırnak kısmında yok ayrıca hafifi sarı renkte bu yakıt ayarı normalmi

ugur volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600+150=750 CBF
    arkadaşlar meraba 1 hafta önce 2006 ybr aldım fakat ekipman olarak orta halli kask kolluk dizlik vs aldım ama elbise alamadım biraz pahalı diye fakat benim yarım şortlu dalgıç elbisem var bu sörf yapanlar ve jetskiye binenlerde görmüşsünüzdür ve dedimki su geçirmeyen şey havada geçirmez ben bunu idareten böyle kullanimi diye size sorayım dedim he birde elbiseyi giyersem içime giyecem bunuda belirtim lütfen cevaplarınızı yazarmısınız,teşekkürler.

Giymende bir sakınca yokki giyersen iyi edersin gerçi onlar biraz vücuda yapışıyor motorcu elbise dediklerinde yapışıyordur gerçi problem olmazSen rahatsız olmadıktan sonra;)

Bu arada şimdi hemen farkettim yeni üyesin hoşgelsin motorunu kazasız belasız sür katılımcı ve sürekli olman dileğiyle tekrar hoşgeldin.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Lokman Arkadaşım Sen Motoru Rektefiye Yaptırdınmı.. Eger Yaptırıpta Orjinal Piston Ve Sekman Takmadıysan Büyük Ihtimal Ondan Yapar.... Depo Dolu Iken Km Yi Sıfırlayıp Yedek Depoya Kadar 380 Km Denassagı Düşürmedi Benim Motor... Ortalama 25 Ytl Civarı Benzinle Yani...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lokman Arkadaşım Sen Motoru Rektefiye Yaptırdınmı.. Eger Yaptırıpta Orjinal Piston Ve Sekman Takmadıysan Büyük Ihtimal Ondan Yapar.... Depo Dolu Iken Km Yi Sıfırlayıp Yedek Depoya Kadar 380 Km Denassagı Düşürmedi Benim Motor... Ortalama 25 Ytl Civarı Benzinle Yani...
    hacı lokman bu ntopigi açtiginda motoru orjinaldi ama şimdi rektefe yapildi ama yakıttan şikayet etmiyor cokta memnun
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    SYM
    sedat msni ekledim nie kabul etmion

Motosikleti
    ybr 125
    Alıntı ugur volkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar meraba 1 hafta önce 2006 ybr aldım fakat ekipman olarak orta halli kask kolluk dizlik vs aldım ama elbise alamadım biraz pahalı diye fakat benim yarım şortlu dalgıç elbisem var bu sörf yapanlar ve jetskiye binenlerde görmüşsünüzdür ve dedimki su geçirmeyen şey havada geçirmez ben bunu idareten böyle kullanimi diye size sorayım dedim he birde elbiseyi giyersem içime giyecem bunuda belirtim lütfen cevaplarınızı yazarmısınız,teşekkürler.
    Sevgili ugur volkan kardeşim;motosiklet elbisesi ve kask ile dalmak veya yüzmek ne kadar doğru ise dalış elbisesi giyerek(elbisenin altına olsa bile)motosiklet kullanmak o kadar doğrudur.Yani bir işi en güzel ve doğru yapmak için gerekli şey o iş için üretilen alet edevat ve teçhizatı kullanmak ile olur.

Alıntı G.BEREKET adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Giymende bir sakınca yokki giyersen iyi edersin gerçi onlar biraz vücuda yapışıyor motorcu elbise dediklerinde yapışıyordur gerçi problem olmazSen rahatsız olmadıktan sonra;)

Bu arada şimdi hemen farkettim yeni üyesin hoşgelsin motorunu kazasız belasız sür katılımcı ve sürekli olman dileğiyle tekrar hoşgeldin.
    Sen de hoşgeldin G.Bereket kardeş.Sen de ileride alacağın motosikletini kazasız belasız sür,sürekli olman dileği ile...
    Peugeot 103-Honda kinetic-Asya 150 T1-Vespa ET 150-Şu an ybr 125...

Motosikleti
    kanuni popcorn
    sen bi hava filtrene bujine bi baktır ybr benim bildiğim en az yakan motor 3 litre ile 100 km
    KONTROLSÜZ GÜÇ,GÜÇ DEĞİLDİR-
    BİNDİM KAWASAKİ ZZR1400'ÜN ÜSTÜNE KÖKLEDİM BEN GAZINI ARKAMDAN GELEN F-16 YESİN EGZOS GAZIMI:queen:

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)