Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sevindirici Haberler Dizel Motosikletler!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Martian 150 Çok Yakıyor;)
    Merhaba Arkadaşlar,

Ne zamandır merak ettiğim dizel motosiklet konusunu araştırıyordum, çok ilginç verilere ulaştım ve sizinle paylaşmak istedim elime ulaştıkça aktaracağım.

Alman AVL firmasının fizibilitesini yaptığı 3 silindir 1330cc lik dizel motorun karşılaştırması yapılmış benzinli standard üretim motorlarla; ve sonuç: Dizel en hızlı! 0-100km/h 2,96 saniye.

Linkte ayrıntılı bilgiyi bulabilirsiniz:

http://www.dieselbike.net/commercialdevelopment.htm

Standard üretime döndüğü zaman böyle bir ürün süper olur! Hem ekonomik hem hızlı;)

İyi sürüşler
    Bir gün herkesin [B]motosikleti [/B]olsun! Bu hazzı herkes hissetsin!:queen:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zion1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    taze bitti :)
    valla dostum ben bu pazar adana karataşdaydım yurdum insanı 350 javayı modifiye yapmış dizlle calıştırıyomuş goremedik motoru ama anlattıgına göre 200km görüyomuş..ve benzine gecince 220km görüyomuş vala teknik olarak mümkün cünkü yaglıbenzinle calışan bie makina dizellede calışıyo benim bir mincik125 im vardı sırf meraktan mazot kattım ve calıştı 20--30 km de yol yaptım ama kece patlatmasından korktugum için hemen benzine gectim..
    BEN DEGİL,BİZ DİYE ÇIKTIK BU YOLA

Peki fiyatları nasıl olur?Bide zion1 nasıl çalıştı dizelle anlamadım?

azgurbuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi 21 Vites
    Sivil kullanımından çok askeri kullanımı düşünülüyor dizel motorların. Savaşta tek yakıt kullanılması lojistik kolaylık getirir diye. Bugüne kadar hala bir dizel motor olmamasıda tesadüf değil herhalde. Demek bir sürü teknik zorlukları var.

Olsa kullanırmıyım, hayır.

Motosikleti
    Bisan Roadstar
    motorize ağustos sayısında kısa bir yazıyla anlatmışlardı bu motoru.
    unutma oyun bitince vezirde piyonda aynı kutuya konur:bounce:

Motosikleti
    Alıntı Scooter_Mania adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki fiyatları nasıl olur?Bide zion1 nasıl çalıştı dizelle anlamadım?

basbayaa depoyu boşalltım 2lt kadar euro dizeli boşaltımm bastım marşa çalıştı tabi karburatördeki benzin olmasaydı biraz zordu ama ısındıktan sonra problem cıkarmadı tek sorun ekzozdan kıvılcım cıkıyodu birde aynadan arkamı göremiyodum fazla dumanlı bir deneyimdi ama belediyeye yardımcı oldum geçtigim yerlerde sinek felan kalmamıştır

Marlboro Man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda idi bir zamanlaRR
    Hemde egzost almaya gerek kalmaz.har har har har çalışır durur.
    Metin ÖZKUL
    Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak...

Motosikleti
    ley ley ley ley

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Alıntı Marlboro Man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hemde egzost almaya gerek kalmaz.har har har har çalışır durur.
    aynen bencede çok ses çıkarır Dizel yerine ccsi küçük motor alın
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Dizel motosiklet projesinde en iddialı çalışmayı Yanmar Markası yapıyor Japonyada. Ticari kaygılarla şimdilik Dıştan Takma Tekne motorlarında uyguladılar. 18-36 BHP gücünde dünyanın en hafif titreşimsiz ve verimli dizelleridir bunlar. Uzakdoğu başta olmak üzere içten takmalı makine kullanan balıkçı teknelerinde dizayn değişikliği oldu sırf bu yüzden. Eski içten takmalar çok yer kaplıyor, gürültü ve vuruntulu çalışıyor ve turbosuz olanlar çok yakıyorlardı. Yanmar bu Combine motor ile, şanzuman, su soğutma sistemi, Turbo ve Alternatör ile donatmış. Bir tekne sahibinin rüyasında görebileceği bu motor (18Bhp) sadece 78 kg ağırlığındaydı. Tekneden sonra sıra motosiklette diyorlar, göreceğiz. Ben bir Dizelci olarak bildiğim makineyi sürer, hemen kullanıcıları arasına girerim.
    Poturdak

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    çıkarsalarda kesin pahalı olur.otomobildeki gibi
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Wallace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway superlight, ybr125, kawasaki er5
    allah allah yakında LPG lisi de çıkarsa şaşırmamak lazım o zaman

CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bas bas gitmez baslarım öyle motora ben. Gecenlerde dizel bir araba kullandım benim olsaydı yuvarlardım sarampole. Baslarım oyle ekonomiklige. Sagır abi araba gazı kokluyorsun 2 saat sonra anlıyor o da bir zahmet gidiyor sonrasında. Parası ne ise veririm hiç işim olmaz sacma sapan sagır aletlerle. Eger pahalı geliyorsa daha kucuk bir makine alırsın ve aynı serilikte daha uygun gidersin son hızın az olsada.
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

Alıntı CERRAHI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bas bas gitmez baslarım öyle motora ben. Gecenlerde dizel bir araba kullandım benim olsaydı yuvarlardım sarampole. Baslarım oyle ekonomiklige. Sagır abi araba gazı kokluyorsun 2 saat sonra anlıyor o da bir zahmet gidiyor sonrasında. Parası ne ise veririm hiç işim olmaz sacma sapan sagır aletlerle. Eger pahalı geliyorsa daha kucuk bir makine alırsın ve aynı serilikte daha uygun gidersin son hızın az olsada.
    Rabbim büyük konuşanlara sözlerini yedirmekte ne yücedir

Bu sözlerin üzerine bi kaç ay sonra tekrar konuşalım
    [B]Dün Dünle Gitti Cancağazım, Artık Yeni Şeyler Söylemek Lazım... [/B]

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS

CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tencere adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rabbim büyük konuşanlara sözlerini yedirmekte ne yücedir

Bu sözlerin üzerine bi kaç ay sonra tekrar konuşalım
    Abi gerçekten öyle. Mal bulmuş mağribi gibi saldırdım benim makineye bir ayda 680 tl benzin parası vermisim. Ha herzaman böyle gitmez eminim daha az kullanırım birde kıs geldigi icin. Eger hala aynı sekilde devam ederse alırım bi hyo 250r ooo baba gibi işte. Ne farkeder. Dİzel mizel hikaye kerdesim
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

azgurbuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi 21 Vites
    O benzin tüketimi değil, 0-100km/h 2.96 saniye. Dizelde nasıl bir devir aralığı tek viteste 0-100 ????

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    1330cc'lik bir makineden ne ekonomikliği beklenir

Bu makine fiyatıyla, alırken benzinliği 2 ye katlar, az yakacağını'da hiç sanmıyorum, vergisini'de hiç konuşmaya gerek yok sanırım...

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı azgurbuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O benzin tüketimi değil, 0-100km/h 2.96 saniye. Dizelde nasıl bir devir aralığı tek viteste 0-100 ????
    O degerler doğruysa dizel motorda beklendiği gibi bir performans düşüşü yok.

Motosikleti
    Martian 150 Çok Yakıyor;)
    Otomobillerde de 1300cc dizel ile 1300 cc benzinli arasinda cok buyuk performans farki olmamasina ragmen yakitta neredeyse yari yariya fark oluyor, onun icin motosiklette de cok fark edecegi asikar, ayrica dizellerin en fazla yakiti kalkista kullandigi soyleniyor, motosikletin daha da hafif olacagi dusunulurse buradanda biraz kirpilmis olur, yakit tuketiminde fark kacinilmaz olur bence.
    Bir gün herkesin [B]motosikleti [/B]olsun! Bu hazzı herkes hissetsin!:queen:

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)