Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Sevindirici Haberler Dizel Motosikletler!

Motovento
    REKLAM ALANI
    asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dizel motosiklet projesinde en iddialı çalışmayı Yanmar Markası yapıyor Japonyada. Ticari kaygılarla şimdilik Dıştan Takma Tekne motorlarında uyguladılar. 18-36 BHP gücünde dünyanın en hafif titreşimsiz ve verimli dizelleridir bunlar. Uzakdoğu başta olmak üzere içten takmalı makine kullanan balıkçı teknelerinde dizayn değişikliği oldu sırf bu yüzden. Eski içten takmalar çok yer kaplıyor, gürültü ve vuruntulu çalışıyor ve turbosuz olanlar çok yakıyorlardı. Yanmar bu Combine motor ile, şanzuman, su soğutma sistemi, Turbo ve Alternatör ile donatmış. Bir tekne sahibinin rüyasında görebileceği bu motor (18Bhp) sadece 78 kg ağırlığındaydı. Tekneden sonra sıra motosiklette diyorlar, göreceğiz. Ben bir Dizelci olarak bildiğim makineyi sürer, hemen kullanıcıları arasına girerim.
    Japonların dizel motorları sessiz oluyor hakkaten
    uzun süre dizel kullanmadılar(Almanlara vs.ye göre) veya bazı piyasalara sunmadılar dizel araçları ama şimdiki dizel araçları çok iyi ve sorunsuz

Alıntı CERRAHI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bas bas gitmez baslarım öyle motora ben. Gecenlerde dizel bir araba kullandım benim olsaydı yuvarlardım sarampole. Baslarım oyle ekonomiklige. Sagır abi araba gazı kokluyorsun 2 saat sonra anlıyor o da bir zahmet gidiyor sonrasında. Parası ne ise veririm hiç işim olmaz sacma sapan sagır aletlerle. Eger pahalı geliyorsa daha kucuk bir makine alırsın ve aynı serilikte daha uygun gidersin son hızın az olsada.
    dizeller biraz geç açılıyor,zaten turbo desteği olmasa o overboost aralığında ki keyif olmasada hepten bitikler zaten

motorda dizeli düşünemiyorum hakkaten

düşük cc'li dizeller emsalleri benzinlileri çok aratır performansta
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Bicak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı CERRAHI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bas bas gitmez baslarım öyle motora ben. Gecenlerde dizel bir araba kullandım benim olsaydı yuvarlardım sarampole. Baslarım oyle ekonomiklige. Sagır abi araba gazı kokluyorsun 2 saat sonra anlıyor o da bir zahmet gidiyor sonrasında. Parası ne ise veririm hiç işim olmaz sacma sapan sagır aletlerle. Eger pahalı geliyorsa daha kucuk bir makine alırsın ve aynı serilikte daha uygun gidersin son hızın az olsada.
    abicim her dizel arabada öyle değil yani turbosu yoktur ondan sağır kalmıştır yoksa yeni dizeller şimdiki benzinlilere kök söktürüyor vallahi
    SİLEMİYORSAN KARALAYACAKSIN!!!

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Piyasadaki katkılı kurşunsuz benzin bile ateşlemeyi zaman zaman olumsuz etkileyip bujileri hallettiği noktada,kaçağı bol ve temiz olmayan dizele nasıl güvenipte yola çıkılacak! Akıl karı değil.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Dizeller hakkında uzun uzun yazmayayım dedim ama
    Dizel motorlar performans açısından benzinli makinelere oranla çok daha fazla avantajlıdırlar. Güç-Tork ikilisine benzinlilerin yetişebilmesi zordur.
    Dizellerin ufak motorlarda geliştirilememesinin en büyük nedeni, yanma esnasında oluşan şok dalgaları ve bunun getirdiği titreşim-gürültüdür. Yanma basınçları fazla oldukları için bir de her türlü parçası (piston,yatak,layner vs.) daha sağlam; dolayısı ile daha ağır yapılmak zorunda olduklarından benzinliye oranla genel ağırlık olarak dezavantajlıdırlar. O yüzden, genelde keyifli yolculuklar istendiğinden otomobillerde dahi yeni yeni uygulanmaya başladılar diyebiliriz. Keyiften ziyade güç ve ekonominin ön plana çıktığı ağır hizmet makinelerinde bir çok farklı motordan daha tercih edilebilir olması bu yüzdendir. Ayrıca Benzin tekellerinin ne kadar güçlü olduğunu da göz önünde bulundurduğumuzda gelişmesinin neden geç olduğu anlayışla karşılanabilir.
    Gelişen malzeme teknolojisi ile, motor boyutu giderek küçültülmüş, volan ve krank dinamiği iyileştirilerek titreşim azaltılmış, elektronik yakıt püskürtme zamanlaması EFI, CRDİ veya CR teknolojisi ve standart Turbo uygulaması ile de çok daqha yumuşak yanma ve etkin güç üretimi sağlanmıştır.
    Geçenlerde bir arkadaşımın yanılmıyor isem KİA marka Dizel aracını sürme fırsatım oldu. Trafikte ve özellikle tırmanmalarda tüm araçları şaşırttı. Standart bir arabada dizelin bu performansına bende şaştım ne yalan söyleyeyim
    Dizel'in önü açık arkadaşlar. Bir çok farklı yakıtı yakabilmeside en önemli avantajlarından biri

Saygılarımla
    Poturdak

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    ya olmıyacak bişey değil
    şu ana arabalarda dizel çok tutuluyo hatta benzinlilerden de iyi gidiyolar
    benim asıl merak ettiğim sesi nasıl olucak acaba??..
    GKN MOTORS

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    1.5 yıldır turbo diesel otomobil kullarıyorum. ekonomikliğine diyecek bi şey yok ama sürüş zevki derseniz olmadığı aşikar...
    motosiklette ancak askeri amaçla düşünülebilir am kaldı ki motosikletin askeri kullanımı ne seviyede onu da merak ettim ?
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    ben daha benzinliye binemedim dizel kaldı bi tek
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]BU ALANA REKLAM ALINIR[/COLOR][/FONT] ::tutkuy::

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı GKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya olmıyacak bişey değil
    şu ana arabalarda dizel çok tutuluyo hatta benzinlilerden de iyi gidiyolar
    benim asıl merak ettiğim sesi nasıl olucak acaba??..
    Hiç merak etmeye gerek yok. Bütün dizel motorlarda oldugu gibi kır kır kır, kir kir kir diye bir ses çıkar

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Dizel motorlar, özellikle ulaşım amacı ile kullanılan motosikletler için çok ideal bir çözüm olabilir.

Bir kuryenin kullana bilmesi için, Dizel bir motosikletin üretilmesi saçma ve zaman kaybıdır.Kurye zaten istediği gücü ve ekonomikliği 0-250cc arasındaki 4 zamanlı bir motosikletle fazlasıyla bulmaktadır şehir içi trafiğinde...

Mesela; touring , naked...

Örneğin GOLD WİNG ve aynı sınıftaki motosikletler için süper bir çözüm.(Gold Wing kullanıcısı ekonomi istermi diyenlere, günümüzdeki en pahalı otomobillerin ve özelliklede jeep'lerin, Dizel seçenekli üretildiğini hatırlatırım...)

Yüksek tork isteyenlerin beklentilerine cevap verecek bir çözüm.Tabii benzinliden inip, Dizel'e binmek biraz sıkıntı yapabilir

Motosikleti
    07'Transalp , 151 RS.
    2008 model diesel motosiklet...bu araç 09/2007 Motoron dergisinde kısa yazılarla özetlenmişti...
    bu Araçı yere düşürdüğünüzde bir düğme ile kendi kendini kaldırabilme özelliğide mevcut yakıtı hakkında bir bilgim yok ve de 180-200 km/h hız yapabilmesi..ve önden çekiş yardımı olması 4x4 gibi önden bir arapatla arkaya yardım ediyor.bayağı iddalı gibi..

yorumlar ?
    Kadın;15 inde Ceren,20 sinde Ceylan ,25 inde Avcı nın kendisidir.:bounce:

azgurbuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi 21 Vites
    İlginç...İsmi cismi nedir? Araştıralım biraz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Abiler hindistan'da yıllardır Einfield'in dizel versiyonu üretiliyor satılıyor.Fazla sürat aramayan,traktör kullanır gibi motosiklet arayanlar için biçilmiş kaftan.
    Bağa,bahçeye köye gidenlere,ekonomik motosiklet arayanlara ilaç gibi motor.Bildiğim kadarı ile Lombardini'nin 6 hp ve 10 hp motorlarını kullanıyorlar.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)