Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Bazı Göstergeleri Olmayan Motosikletler

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR 600f Hemde Gümüş...
    Er6 n sahinbi biri olarak ben yazıyım bari belki daha iyi fikir olur.

-Benzin göstergesinin olmayısına bende kıl olmustum ama simdi tamamen alıstım son 40-50 km kala benzin ışıgı yanıyo ve digital ekranın tamamını kaplayacak sekilde FUAL yazıyo ki bu ekranı gormemek imkansız cunku hız burda yazıyo. Yazı hemen gitsin dersen yol bilgisayarının bi tusuna basıyosun gidiyo.Zaten ben depoyu hep fullerim ve su anda motor sehir ici sehir disi ne kadar km yapabiliyo yaklasık olarak biliyorum o yuzden kac km yaptigima bakıp benzinimin ne kadar kaldıgını anlıyorum. Yol bilgisayarının 2 adet sifirlaabilir trip gostergesi var birini benzin icin ayırdım he depo fulledigimde sıfırlıyorum...
    -Hararet gostergesinin olmayısı simdiye kadar pek problem cıkarmadı. Ama soyle race makinalarda oldugu gibi digital olarak kac derece oldugunu gormek isterdim ki ne zaman fanın calısacagını anlayayım.

Eger bu tarz bi naked istiyosan Suzuki GSR 600 de istedigin iblrelerin tamamı var =)

not: Bazı arkadaslar para ile dogru orantılı benzin göstergesi olmalı seklinde konusmuslar ama bu tamamen tasarımla alakalı bakın en pahalı ve kalıteli race makinalardan Yamaha R6 dada benzin gostergesi yok...
    HONDA 600f -2008- >> Kawasaki Er6 N -2007->> Derbi 125 Nude -2006-

Artik No Kawasaki Yes Honda =)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    Alıntı GKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tmm benzin lambası malumda
    benim anlamadığım hararet göstergesi yokmu er6 da yoksa dijital ekranda olduğu için arkadaşmı görmedi
    GKN malesef hem benzin hem de hararet göstergesi yok. Er-6n dijital ekran ama Er-6f iki adet kadrandan oluşuyo. hız ve devir. başka birşey yok.

Scorp çok teşekkür ederim bir er6 kullanıcısı olarak yorumların için. GSR600 de tip ve performans olarak çok hoşuma giden bir makine ama çok düşündüm, 4 silindir makine istemiyorum. bu nedenle er6 da kararlıyım sanırım.

tüm yorumlar için teşekkür ederim. sanırım bu göstergelerin eksikleri, bir motordan caydıracak kadar önemli değil.

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende er6n var,, hiç kafana takma benzin ışığını. yanıyor 100 km daha gotururyor.haralete gelınce; motor tehlikeli ısıya gelince hARAlet ışığı var,o senı gerekirse ikaz eder ama çok şükür henuz hiç yanmadı

ayrıca eklemek ısterım kı yedek depo musluğu ac falan demış bı arkadas,,,motorda yedek depo muslugu var da ben mı bılmıyorum?? lütfen bi cvplayın.
    YA İSTİKLAL ,YA ÖLÜM ! ! !

Alemin kralı çarşı , herkeze karşı

Marv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600f
    Alıntı ketchup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GKN malesef hem benzin hem de hararet göstergesi yok. Er-6n dijital ekran ama Er-6f iki adet kadrandan oluşuyo. hız ve devir. başka birşey yok.

Scorp çok teşekkür ederim bir er6 kullanıcısı olarak yorumların için. GSR600 de tip ve performans olarak çok hoşuma giden bir makine ama çok düşündüm, 4 silindir makine istemiyorum. bu nedenle er6 da kararlıyım sanırım.

tüm yorumlar için teşekkür ederim. sanırım bu göstergelerin eksikleri, bir motordan caydıracak kadar önemli değil.

dostum yalnışın var sadece 2 analog ekran yok er6-f de birde ufak dijital ekran var burda saat ana km sayacı ve 2 adet trip1 trip2 km sayacı var istediğin gibi sıfırlayabilirsin.ayrıca benzin lambası güçlü bir led lamba gece benim gözümü alıyo şahsen.
    Drift Religion

talkie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 CITY
    Raptorumda ne benzin ne de devir göstergesi var ama hiç te sorun değil.Benzin bitip yolda kaldığımı bilmem.Devir işini de zaten motorun sesinden anlıyorsunuz.
    Satılık Asya125t-Spidi mont

azgurbuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi 21 Vites
    Göstergeler kullanıcının dikkatini dağıtır.

Motora zarar verecek sıcaklığa çıkmıyorsan sorun zaten yok, ha 90C olmuş ha 92C. O kadar çok ısınıyorsada zaten kırmızı bir lamba yanar. Tamam artık daha fazla zorlama der.

İş neden üreticiler onu bunu koymuyorlar ise, sınır varmı bu işte? Başlarsın akü göstergesinden, yağ basıncı, yağ sıcaklığı, yağ seviyesi, benzin sarfiyatı (100km de), benzin göstergesi, ekzost gazı sıcaklığı, dış hava sıcaklığı, lastik basınçları,...vs. Sizin aklınıza daha neler geliyordur. Bunların hepsine baksan öndeki ani duran arabayı görmezsin belki.

Motosikleti
    600f
    Alıntı azgurbuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Motora zarar verecek sıcaklığa çıkmıyorsan sorun zaten yok, ha 90C olmuş ha 92C. O kadar çok ısınıyorsada zaten kırmızı bir lamba yanar. Tamam artık daha fazla zorlama der.

İş neden üreticiler onu bunu koymuyorlar ise, sınır varmı bu işte? Başlarsın akü göstergesinden, yağ basıncı, yağ sıcaklığı, yağ seviyesi, benzin sarfiyatı (100km de), benzin göstergesi, ekzost gazı sıcaklığı, dış hava sıcaklığı, lastik basınçları,...vs. Sizin aklınıza daha neler geliyordur. Bunların hepsine baksan öndeki ani duran arabayı görmezsin belki.
    +1

son derece katılıyorum hocam.adamlar birazda dikkat dağıtmamak için göstergeyi minimize etmeye çalışıyorlar çok doğru bir noktaya değindiniz.
    Drift Religion

Motosikleti
    Bisan Roadstar
    benim makinada ne benzin göstergesi,ne benzin ışığı,devir saati, vites göstergesi,hararet göstergesi namına hiçbirşey yok ama sorun olmuyor.sanırm sen hiç sorun yaşamazsın o makine ile.
    unutma oyun bitince vezirde piyonda aynı kutuya konur:bounce:

Alıntı azgurbuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster

+1000 ......................................

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    er6-f'de hararet yükseldiğinde ikaz ışığı yandığını bilmiyordum. bunun için uyaran bir ışık olduktan sonra gerisi pek de önemli değil hakkaten. tam olarak kaç derecede olduğunu bilmesem de olur.

yedek depo muslugu falan yok dımı,,er6 da

Motosikleti
    600f
    Alıntı 2move adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yedek depo muslugu falan yok dımı,,er6 da
    yok dostum baya kurcaladım ama bulamadım
    Drift Religion

heh ıyı,, bende kurcaladım yoktu,, kıtapcıktada yazmıyodu,, yukarıda bı arkadas yazmıs ,,kendımden şüpe ettim bi an

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler