Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

motor yagı kirleniyor yardımcı olurmusunuz..

Motovento
    REKLAM ALANI
    akin_2003tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONGSHEN GY125
    merhaba arkadaşlar bende zongshen gy125 kros motor var dün yagını değiştirdim yeni yag koydum ama yeni yağ koymama rağmen yağ yeniden sim siyah oldu nedendir acaba motorda bir problemmi var ilerde bana bi sorun yaratırmı lütfen yardımcı olun arkadaşlar çok zor durumdayım ne yapmam gerekli. birde bu motorlara 20-50 mi yoksa 10-40 yağmı koymalıyız şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    egelim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda kınetıc zoom zx 110
    yağ değiştirmek sabır işidir iyice süzmen lazım içindeki yağı yoksa koyduğun yağda kirlenir çok dikkat etmek lazım
    ne sağcıyım ne solcu motorcuyum motorcu kalayım:cat:

Motosikleti
    ZONGSHEN GY125
    inan motoru yatırdık içinde ne kadar yağ varsa hepsini dışarı aldık ama nedense yeni koydumuz yağda kirlendi neden böyle bişey oldu anlamadım acaba motorda bir problem olabilirmi yani motor yagın özelliğini bozuyor olabilirmi walla anlayamadım ne yapacagımı şaşırdım işin içinden çıkamadım

Motosikleti
    Alıntı akin_2003tr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inan motoru yatırdık içinde ne kadar yağ varsa hepsini dışarı aldık ama nedense yeni koydumuz yağda kirlendi neden böyle bişey oldu anlamadım acaba motorda bir problem olabilirmi yani motor yagın özelliğini bozuyor olabilirmi walla anlayamadım ne yapacagımı şaşırdım işin içinden çıkamadım
    sen elinden geleni yapmışsın o zaman bundan ötesi servislik gözüküyor

Motosikleti
    ZONGSHEN GY125
    inan serviste baştan savma iş yapıyorlar şimdi servise götürsem yok bişey degip sallıyacaklar eger sorunu burdan arkadaşlarla çöze bilirsek belki hiç değilse sorunu öğrenmiş oluruz ona göre hareket ederiz çok teşekkür ederim eger bu konuda bilgisi olan arkadaşlar tanıyorsan bana yardımcı olurlarsa çok sevinirim

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    teknikhoca abimizin senin modelin benzeri var ona bir danış
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

Motosikleti
    inan serviste baştan savma iş yapıyorlar şimdi servise götürsem yok bişey degip sallıyacaklar eger sorunu burdan arkadaşlarla çöze bilirsek belki hiç değilse sorunu öğrenmiş oluruz ona göre hareket ederiz çok teşekkür ederim eger bu konuda bilgisi olan arkadaşlar tanıyorsan bana yardımcı olurlarsa çok sevinirim

muhakkak birileri yardımcı olacaktır dediğin gibi bazı servisler beş para etmez para almaktan başka bişey yapmıyolar yaptıkları işler dikiş tutmuyor insan götürmeyede korkuyor

Motosikleti
    ZONGSHEN GY125
    malesef arkadaşım hiç biri iş bilmiyor.. teknik hoca daha öncede bana yardımcı olmuştu çok yardımcı bir insan sagolsun ama onda zeulsan var sanırım bendeki kros ama sonuçta ikiside motor arkadaşlar bu konuyu bugün çözemessem yatamayacam valla kafayı yemekteyim

teknikhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Merhabalar;

Bizim motorların (zelasun veya zongshen) en büyük sorunu (en azından Zealsun'da var. Aynı motor oldukları için tahminen söylüyorum) yanma odasında çok çabuk karbon birikimi yapıyor olmasıdır. Sebebleri ateşlemeden yakıt düzensizliğine kadar çeşitli nedenlerden olabilir. Ancak bu durum motorun iç yapısında yağ kararmasına ve yağın çabuk kirlenmesine neden oluyor. Karbüratörü son derece ilkel. Yakıt karışımı iyi ayarlanamıyor. Ya çok fakir, yada çok zengin karışımlar gönderiyorsunuz. Ayrıca ateşlemesi güçlü değil. Bu nedenle yağı çabuk kirleniyor. Bilginiz olsun

trenox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var işte...
    siyahlaşacak tabi bu normal.ama yağı değiştirirken içinde karbon parçaları yada katı parça gibi şeyler buluyormusun.( zift gibi mi oluyor).bir de; yüksek devirde giderken elini gazdan çektiğinde motor frenliyor mu? yoksa değişiklik yok mu?
    motor yağı için kataloğuna bakarsan daha emniyetli olur.
    Sözkonusu vatan ise gerisi teferruattır.

Motosikleti
    yamaha dragstar xvs250 2004
    usta yazarlardan biriside yağ kirleniyosa iyidir motoru iyi temizliyodur görevini iyi yapıyodur falan diye yazmıştı sadece okuduğumu söylüyorum çok fazla bilgi sahibi değilim saygılar...

Motosikleti
    ZONGSHEN GY125
    ya sonuçta bu sizce bir problemmi yoksa motorun yapısından kaynaklanan bir durummu problemse bile bunu cözümleri nelerdir teknik hocam beni birazdaha aydınlatırsanız sevinirim sizce bunun bir çözümü varmı

tkalfaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    Yeni yağlar deterjan katkılı - yani motordaki kirleri kendi içinde asılı tutuyor.
    Bu nedenle yağ çabuk siyahlaşıyor ama işinin bittiğini göstermez bu.. -t
    ---
    Honda NC750S..... Honda VFR 2008... Hyosung GT250R

Motosikleti
    honda cbr125 repsol
    bende gecenlerde yağ değiştirdim servise gittim 50 ytl iistemişlerdi bende kendim yaptım.sormak istediim cbr 125 lerde yağ filtresi varmı.varsa nerede ben goremedim

Motosikleti
    ZONGSHEN GY125
    cbr lerin yağ filitreleri bilgiğim kadarıyla tapanın arkasında sanırım ama tam bir bilene sorarsan daha iyi olur bence cbr 125 kullanan çok arkadaş var yada istersen teknik hocamıza sor sorununu cözecegine eminim bence yagı sen degiştirme her hangi motor ustasına git 20ytl ye işi bitir hemde daha garanti olur

yağda deterjanmı var???? ianamıyorum böyle bişeyi ilk defa senden duyuyorum ?? dalgamı geçiyorsun yoksa gerçekten dogrumu yanlış anlama yani ilk defa duyuyorumda ondan biraz garip geldi teşekkürler

Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    İyiakşamlar.

CBR125 motorunu incelemedim. Ancak bizim motorlarda yağ filtresi aslında basit bir süzgeçten ibaret. Sanırım CBR'lerde de aynı olmalı. Ancak konuyu benden daha iyi bilen arkadaşlara danışılmalı.

Birçok yakıt ve yağlarda son zamanlarda motorun içini koruyucu bir takım katkılar ve kimyasallar kullanılmaktadır. Buda hem uzun ömür, hemde ekonomi sağlamaktadır. Ancak yağlamada temel prensip, yapın motor aksamındaki oluşan kirlerin çözelerek kartere aktarılması değil, motor iç aksamına yapıaşarak sürtünmenin azaltılmasıdır. Zira içerisinde eski veya kirli katmanı çözen bir yapıya sahip yağın, motor iç aksamında tutunması imkansızlaşır. Bu nedenle temizleme görevini yakıtıa yüklemek daha mantıklı gibi.

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Alıntı teknikhoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar;

Bizim motorların (zelasun veya zongshen) en büyük sorunu (en azından Zealsun'da var. Aynı motor oldukları için tahminen söylüyorum) yanma odasında çok çabuk karbon birikimi yapıyor olmasıdır. Sebebleri ateşlemeden yakıt düzensizliğine kadar çeşitli nedenlerden olabilir. Ancak bu durum motorun iç yapısında yağ kararmasına ve yağın çabuk kirlenmesine neden oluyor. Karbüratörü son derece ilkel. Yakıt karışımı iyi ayarlanamıyor. Ya çok fakir, yada çok zengin karışımlar gönderiyorsunuz. Ayrıca ateşlemesi güçlü değil. Bu nedenle yağı çabuk kirleniyor. Bilginiz olsun
    % 100 doğru teşhis,zengin karışım ve bu karışımın iyi yanamaması korbon miktarının artmasına neden olur.
    Görevi,yağlamanın yanın da motorun içini temizlemek ve soğutmak olan yağ da bu karbon tozlarını bünyesine alır.
    Bu şekilde uzun müddet kullanılırsa filtre tıkanır ve karbon molekülleri yatakların erken aşınmasına sebep verir.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Yağ birçok motor üreticisi için motorun içi hakkında önemli bilgiler veren bir faktördür. Yağın kısa sürede kirlenmesi, katılaşması, eksilmesi, artması, hep içi kapalı kutu olan motorun genel sağlığı açısından bilgi verir niteliktedir.

Yağın çabuk kirlenmesi, yanmanın tam oluşmadığı, ısının çok fazla olduğu gibi anlamların ortaya çikmasına nedendir. Ayrıca, motor iç aksamında mekanik aşınmanın fazla, motor iç aksamının kaplamalarının zayıf olduğunu gösterir. Katılaşması, iç aksamda aşırı oranda aşınmaının habercisidir. Azalma kaçak veya yanmanın, artma (su soğutmalı motorlar için) silindir üst kapak contası ve kapağın çatlak, su kanallarının yağ kanallarına kaçak olması olasılığını gösterir.

tkalfaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    yağda deterjanmı var???? ianamıyorum böyle bişeyi ilk defa senden duyuyorum ?? dalgamı geçiyorsun yoksa gerçekten dogrumu yanlış anlama yani ilk defa duyuyorumda ondan biraz garip geldi teşekkürler
    Kesinlikle var. Tüm modern yağlarda var..
    Amacı da, kir ve parçacıkları, yağ değiştirilene kadar askıda tutmak. Yani dibinde birikip tortu oluşmasın diye..

İngilizceniz iyiyse, yağlar hakkında istemediğiniz kadar bilgi: http://www.nordicgroup.us/oil.htm adreste var.

Selamlar, -turgut
    ---
    Honda NC750S..... Honda VFR 2008... Hyosung GT250R

karteri mazotla temızlemeyı dene emınım faydalı olacak

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)