Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 910111213 ... SonuncuSonuncu

Kaç km de yağ değişiyorsunuz, hangi yağı kullanıyorsunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    arnold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600
    cbf 150 model motorum için shell marka 10w/40 tam sentetik yağ kullanıyorum.1000 km'de bir değiştiryorum.biliyorum belki gerek yok diyeceksiniz 1000 km'de bir ama ethemm76'nin da dediği gibi motorun yağı insanın damarlarında gezen kan misali.ne kadar temizse o kadar çok gider ömrü

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    wallah bende mondial 150 hs var castrol power 1 scooter altın sarısı kutusu var scooterlar için özel sürekli ondan kullanıyorum ama ilk zamanlar bilmeyerek arabalar için konulan castrol gtx magnatec koymusum ama 1 kreye mahsus bir daha koymadım sürekli bu sarı kutulu yağı kullanıyorum tavsiye ederim
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

delicoban08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX 250
    Alıntı delicoban08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar mesaj yazan herkese teşekkürler güzel bir konu olmuş. honda CG 125 titan ES marka motoruma okuduğum mesajlar sonrası castrol 1 4 T 10w/40 yağ koymaya karar verdim.

arkadaşlar malesef artvinde bugün bu yağı bulamadım bütün sanayiyi gezdim hatta iki tane castrol bayisi var hiçbirinde yok işin kötü tarafı kime sorduysam "abi 10w/40 magnetec koy motorculara hep bunu veriyoruz biz dediler"

neyse arkadaşlar bulabildiğim 3 tane yağ var sizce hangisini almalıyım
    1-würth marka 10w/40 sentetik yağ
    2-petrol ofisinin 10w/40 yarı sentetik yağı
    3-shell marka 10W/40 sentetik yağı (ama üzerinde dizel yazıyor)
    tecrübeli arkadaşlar yardım!!!

Motosikleti
    vn800 drifter
    Bende 3 Tane Motor Var Bıktım Yağlarından
    Dedenin Ayvalıkta Bahçesi Var Bundan Sonra Hepsine Hakiki Zeytinyağı Koyacam Arkadaş çalışır Mis Gibide Kokar

Motosikleti
    TVS Apache
    arkadaşlar malesef artvinde bugün bu yağı bulamadım bütün sanayiyi gezdim hatta iki tane castrol bayisi var hiçbirinde yok işin kötü tarafı kime sorduysam "abi 10w/40 magnetec koy motorculara hep bunu veriyoruz biz dediler"

Sentetik veya yarı sentetik olmasının haricinde yağın araba için mi motor için mi olduğu önemlidir.

Üzerinde 4T yazıyorsa problem yok, dizel olandan da uzak durmanı tavsiye ederim

Castrol Power 1 4T kullanmaya başladım bende, servisim gerçi mobil 1 e geçmiş ama ben mobil 1 i yakınımda bulamadığımdan tek yağ kullanacağım.

Aydın usta yağımı yanımda götürünce uyuz oldu

Motosikleti
    suzuki gs500
    bende 2 adet mtor var cbr125r suzuki gs500 ikisinede repsol kullanıyorum cbr a repsol 10/50 racing gs500 e 15/50 repsol kullanıyorum

Motosikleti
    KLX 250

Arkadaşlar hiçbirini almadım Yamalube 4-s 10w/40 semi synthetik diye bi yağ aldım bu yağı kullanan varmı ?

resimdeki 20w/50 ben 10w/40 aldım 17liraya.

anılyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125 (2006) Hyosung MS3 250 (2010)
    arkadaşlar benim motorum mu yaptı bilmiyorum ama bende hep castrol power 1 scooter bu yağı kullanıyodum bi gün servis magnetec koy daha iyi dedi kendisininde ybr si var benimkinede hep bundan koyuyom hiç bişey olmuyo iyi yağ dedi iyi güzel koyduk motor 700 km sonra bozuldu çalışmıyo meğerse buji bozulmuş ateşliyo ama çok az onun için çalışmıyomuş motor sonra arkadaşlarla yağı bi indirdik yağ resmen parlıyo çok fena çapak yapmış sonra 5 tl ye açık yağ koyduk 50 km de onu kullandım sonra onu attımda magnetec neden böyle yaptı anlamış değilim
    Bianchi Falcon 125 41 N 3103
    Hyosung MS3 250 35 AP 4831
    Yeni bir gün, yeni bir savaş . . .

Motosikleti
    er6F ABS 2014
    1500 km de bir 20W40 castrol kullanıyorum
    Modenas -1999, Agility 125 -2006, CK 125 -2008, Crypton -2010, X-City 250 -2011, er6N 2006, er6F 2014

dark_face - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 CBF 1000
    3000 km de değişiyorum. bütün motorlarımda castrolden başka yağ kullanmıyorum.
    Honda Hayat Onda...

Motosikleti
    tgb 303r
    bn 150cc scooter kulanıyorum TGB 303R bir sefer shell marka yag kulandım saklıkente cıkarken cok sıkıstırdım motor sardı....costrol scooter yaglarından kulnıyorum tavsıye edrım 1500 km degıstırıyorum normalde 2000-2500 gıdıyor dıye bılıyorum..SAYGILAR

Motosikleti
    KLX 250
    Alıntı anılyuksel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim motorum mu yaptı bilmiyorum ama bende hep castrol power 1 scooter bu yağı kullanıyodum bi gün servis magnetec koy daha iyi dedi kendisininde ybr si var benimkinede hep bundan koyuyom hiç bişey olmuyo iyi yağ dedi iyi güzel koyduk motor 700 km sonra bozuldu çalışmıyo meğerse buji bozulmuş ateşliyo ama çok az onun için çalışmıyomuş motor sonra arkadaşlarla yağı bi indirdik yağ resmen parlıyo çok fena çapak yapmış sonra 5 tl ye açık yağ koyduk 50 km de onu kullandım sonra onu attımda magnetec neden böyle yaptı anlamış değilim
    Arkadaşım yukarıları hiç okumadın mı tecrübeli arkadaşlar magnetec koymayın demişler magnetec metalik yağ bizim kullanmamız gereken ise sentetik yağ
    her bayide magnetec var çünkü magnetec araba yağı motorsiklet yağı ellerinde bulunmayan bayiler hemen magneteci itelemeye çalışıyorlar benim bulunduğun ilde 2 adet castrol bayi var hiçbirinde motosiklet yağı yok işin garip tarafı ikiside hemen magneteci itelemeye çalıştılar hatta bana bişey bilmiyormuş muamelesi yapıp motorcular hep bu yağı kullanıyor sen ne söylüyorsun falan dediler.

Alıntı SALVANO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1500 km de bir 20W40 castrol kullanıyorum
    usta 20w/40 biraz kalın değilmi? en azından 15W falan kullanmak lazım bence

Arkadaşlar bu yağı kullanan varmı sizce iyi bi yağmı? (10w/40 olanını diyorum)

Motosikleti
    TVS Apache
    Arkadaşlar hiçbirini almadım Yamalube 4-s 10w/40 semi synthetik diye bi yağ aldım bu yağı kullanan varmı ?

resimdeki 20w/50 ben 10w/40 aldım 17liraya.
    İlk defa görüyorum ama gördüğüm kadarıyla Yamaha nın kendi üretimi bir yağ. Bu nedenle motor için uygun olacağını düşünüyorum.

Alıntı anılyuksel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Castrol Magnatec araba içindir. Motorsiklet için ya 4T yağlardan ya da motorun modeline göre scooter için olan yağlardan var onlardan kullanmanız lazım.

Magnatec içeriside bulunan materyaller motor içerisinde koruma amaçlı yapışırken motosiklete uygun olmadığından dolayı aksama zarar verebiliyor.

Hatta bir ara castrolun yağ seçim sitesinde de honda cbf 150 için falan scooter yağı öneriyordu Mail atmıştım ne iş diye, arayıp yanlışlık olduğunu, yarı sentetik olan Power 1 4T kullanmamı, madeni yağlardan uzak durmamı söylediler

usta 20w/40 biraz kalın değilmi? en azından 15W falan kullanmak lazım bence
    Motorun kullanıldığı bölge ve o anki iklim şartlarına göre yağın kalınlığının uygunluğu değişebiliyor.

Hatta Apache'nin kullanım kitapçığını açıp bakarsanız, ortam sıcaklığına göre hangi kalınlıkta yağ kullanılması gerektiğine dair bir tablo olması lazım.

Mesela geçen yaz, izmirde bir yağ eksiltme problemi dolayısıyla servise uğrayıp yağ almak zorunda kalmıştım ve hiç 10/40w yağ yoktu Hava sıcak olduğundan incelme nedeniyle kalın yağ kullanıyorlarmış

tkalfaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    Uluslararası sitelerden ve laboratuar sonuçlarından genel kanı:
    1) Yağın fiyatının çok önemi yok. En ucuz yağı kullanabilirsiniz..
    2) Mineral (sentetik olmayan) yağ kullanabilirsiniz, ama 5000km de bir değiştirin. Sentetik yağlar daha uzun dayanıyor, onları 10,000km de bir değiştirebilirsiniz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Leike gitti kaldık kawaya
    ben bitince ekliyorum değiştirmeye gerek kalmıyor.

Motosikleti
    TVS Apache
    Alıntı tkalfaoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uluslararası sitelerden ve laboratuar sonuçlarından genel kanı:
    1) Yağın fiyatının çok önemi yok. En ucuz yağı kullanabilirsiniz..
    2) Mineral (sentetik olmayan) yağ kullanabilirsiniz, ama 5000km de bir değiştirin. Sentetik yağlar daha uzun dayanıyor, onları 10,000km de bir değiştirebilirsiniz.
    Bu yazılanlar araba için mi motorsiklet için mi

Motor için o km ler bana biraz yüksek geldi nedense

Alıntı erdemd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bitince ekliyorum değiştirmeye gerek kalmıyor.
    Bence en azından 2 kere de bir değiştirmelisiniz. Eğer eski yağı boşaltmaz iseniz, motor içindeki yağla birlikte dışarı atılması gereken kalıntı, çapak vs.vs. gibi zararlı materyalleri motor içinde bırakmış olabilirsiniz.

Bu da ilerleyen zamanlarda sorun çıkarabilir diye düşünüyorum.

Motosikleti
    keeway superlight 150
    arkadaşlar ben motorumu 2. el aldığımda motosiklet 90 yapmıyodu,bakım yaptırdım yağını castrol koydurm ama rakamlarını bilmiyorum zaten serviste castrol koyuyormuş, neyse motorumla 120yi gördüm,1000 km sonra götürdüm tekrar yağ deiştirttim ama sonradan farkettiğim motorum anca 100 yapmaya başladı 100ü geçmiyo şu an,servisine sordum yine aynı yağı kullandıklarını söyledi.. benim aklıma şole bi soru geldi,bu yağların açık olanları var mı? yani servis şole dedi 1lt yağ yetmedi biraz daha ekledik dedi ondan dolayı 5 lira daha fazla vermiştim,o ekledikleri yağ da bi sorun olabilir mi? niye bole durup dururken performans düştü ki, 5. vitesle 9bin devri görüyordu,şimdi 7buçukta tıkanıyo..:( yardım lütfen arkadaşlar ya:(

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Rakamlar önemli.Benim motorun biraz fazla ısındığı için 20-40 castrol koyuyorum ama 10-40 olanı daha kaliteli
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

Selam arkadaşlar benim çelik cup 100cc YA100-7 motorum war ve motor yağını ben değişecem hangi yağı alayım hiç almadığım için yağ bilmiyorum en yakın zamanda değişmem lazım yardımcı olursanız sevinirim kaç lt alayım onuda sölerseniz kaç lt koymamış lazım .. yeni aldım 500 km değiştim adam dedi 2000 km getir ben götürmedim ben değişmek istiyom servise değişimde ne koyuyor bilmiyom bide çok para alıyor... ondan dolayı yardımcı olursanız ÇOK ÇOK sevinirim acil.....

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    shell - 1700km de
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 910111213 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler