Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motoruma birisi kolonya koymuş

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RKS Pesaro 125
    Geçenlerde motoruma su kaçtığını, ateşleme yapmadığını söyledim. Tamirciye verdim, tamirci de bugün beni akşam üstü aradı ve ilk kez böyle bir şey gördüğünü söyledi. Motorumu 3 saat boyunca çalıştıramadıklarını, en sonunda depoya bakınca kolonya kokusu aldıklarını söyledi, ufaktan tadına bakmışlar votka ile kolonyaya benziyormuş. Motorun indirilmesi gerektiğini ve 10-12 bin lira masraf olduğunu söyledi. Doğru mudur? Bunu bana dedikten sonra evde kriz geçirip etrafa patır kütür vurdum. Kendimden geçtim resmen ben onu alabilmek için bu yaz arapların b*kunu temizledim, temizlikçilik yaptım.
    CRF bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ustan kolpa sıkmış olabilir, başka yere götür motorunu.
    espresso ve maktama bunu beğendiler.

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Kolonya olsa motor ateşlemeyi yine de yapar. Ustan sorunu tespit edememiş bana kalırsa.

Motosikleti
    Kymco AK550
    ufaktan tadına bakmışlar kısmına takıldım ben de. çok geçmiş olsun bu arada. inşallah daha kolay bir çözümü olur.

Motosikleti
    RKS Pesaro 125
    Alıntı yamtareroglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kolonya olsa motor ateşlemeyi yine de yapar. Ustan sorunu tespit edememiş bana kalırsa.
    İlk başta zaten ben ateşleme yaptım, 5-10 metre gitti sonra istop etti. Ondan sonra 2 kere çalıştı ama gaz verince durdu daha da çalışmadı.

Motosikleti
    RKS Pesaro 125
    Alıntı yamtareroglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor ilk başta sorunsuz çalıştı, 10 metre sonra istop etti, 2 kere çalıştırdım fakat gaz verince istop etti sonra da hiç ateşleme yapmadı.

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    Alıntı cinaryasar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk başta zaten ben ateşleme yaptım, 5-10 metre gitti sonra istop etti. Ondan sonra 2 kere çalıştı ama gaz verince durdu daha da çalışmadı.
    ateşleme yapar zaten eğer su kaçtıysa su enjektörleri filan tıkamış olabilir enjektör temizliği yeni buji iş çözülür depodaki benzinde çöpe

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    ateşleme yapar zaten eğer su kaçtıysa su enjektörleri filan tıkamış olabilir enjektör temizliği yeni buji iş çözülür depodaki benzinde çöpe

Motosikleti
    RKS Pesaro 125
    Alıntı OnixsyS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bujiyi daha yeni taktım bunu yapanı bulursam elimden kurtulamayacak çocuk işi değil bu resmen benden intikam almış.

Motosikleti
    RKS Pesaro 125
    Alıntı OnixsyS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bujiyi daha yeni taktım bunu yapanı bulursam elimden kurtulamayacak çocuk işi değil bu resmen benden intikam almış.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Bozuk benzinden de olabilir, bu olay olmadan önce benzin almış mıydınız, bana da olmuştu bir kez, benzini döküp yeni benzin alınca geçmişti. Benzin, benzin gibi kokmuyordu o zaman da.

Motosikleti
    RKS Pesaro 125
    Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bozuk benzinden de olabilir, bu olay olmadan önce benzin almış mıydınız, bana da olmuştu bir kez, benzini döküp yeni benzin alınca geçmişti. Benzin, benzin gibi kokmuyordu o zaman da.
    Hayır, belli süredir aynı benzinle sürüyordum, benzini de Shell'den almıştım sanırım.

Tokus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayır, belli süredir aynı benzinle sürüyordum, benzini de Shell'den almıştım sanırım.
    shellden alman önemli değil,depo temizligi yapılmayan istasyonun yakıtı bozuktur. yerinde olsam, kolaydan başlardım, önce yeni yakıt ile denerdim

Motosikleti
    RKS Pesaro 125
    Alıntı Tokus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    shellden alman önemli değil,depo temizligi yapılmayan istasyonun yakıtı bozuktur. yerinde olsam, kolaydan başlardım, önce yeni yakıt ile denerdim
    O yakıt istasyonu bu yaz açıldı, fakat imkanım olursa deneyeceğim ama şöyle bir sıkıntı var; Araç olmadan benzin vermiyorlar önceden denemiştim.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Kapakta kilit yokmu o motorda ? hadi birşeyler koydular diyelim motor stop etmiş yakıtı yenile çalışır 12bin masraf ne alaka..
    espresso bunu beğendi.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Ustanı değiştir.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar D400
    Bizim ustaların eline bırakırsanız kendinizi yolarlar genelde, hemen işlem yaptırmayın. İlk akla gelen motorun inmesi değil depodaki benzinin değişmesi olmalı diğer arkadaşların da dediği gibi.

"Müşteri: Ustam sinyal çalışmıyor!
    Usta: Hımmm, Motor aşağı inecek..."

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:04 ----------

O ...fakat imkanım olursa deneyeceğim ama şöyle bir sıkıntı var; Araç olmadan benzin vermiyorlar önceden denemiştim.
    Motoru olan başka bir arkadaşınla git, onun deposunu doldur, sonra ondan sifonlama ile bir bidona al. Şarjlı damacana pompaları da çok güzel iş görüyor bu konuda.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    - usta silecekler su sıkmıyor neden acaba
    -motor inmesi lazım sileceklerdeki su bitmiş

demiş ustan resmen , güzel bir tokatlama tezgahı al motoru git başkasına direk
    espresso ve tommygun bunu beğendiler.

Khaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Bu motor MPowerMotoGaraj sayfasında Reels’e konu olan motor değil mi ya? ) Kolonya mevzusunu görünce çok şaşırmıştım.. Pek kolpa atacak bir sayfaya benzemiyor bir süredir takip ediyorum, güzel işleri de var.. Bilemedim.
    cinaryasar bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    usta sazan.avi arıyor.

başka ustaya götür, ilk ustadan ve yorumlarından bahsetme.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)