Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Korumalı giysilerinizi kendiniz yapın.

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    GORE-TEX: Her hava koşulunda motor kullanmamızı sağlayan maddenin adı. Dış kumaş katmanının hemen altına görünmeyecek şekilde yerleştirilen GORE-TEX membranı sayesinde giysi su ve rüzgar geçirmez olurken aynı zamanda da nefes aldırır. Bunun nedeni 1 santimetrekare içine yerleştirilen 1.4 milyar gözenektir. Terleme sonucu oluşan su buharı gözeneklerden dışarı çıkabilirken ters yönden gelen su içeri giremez (detay merak edenler için, su damlasının yüzey gerilimi ile alakalı birşey). GORE-TEX'i rakiplerinden ayıran en önemli özellik, fabrikadan çıkan her kumaşın istisnasız teste tabi tutulmasıdır. Bu sayede GORE-TEX kullanılan kıyafetlerde 5 sene gibi uzun garantiler görülür.

alıntı...

ya bulmak ayrı bir dert dikmek ayrı bir dert...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Gore teks aslında bir kaplama tekniği.Dikilip bitmiş uygun yapıda ki konfeksiyon ürünü,özel bir yıkama ile bu özelliği kazanıyor.
    Bu giysiler ileride evde tekrar yıkanırsa bu özelliğini yitiriyor.
    Dikilen giysinin üzerine bir süngerle yedirerek sıvı parafin sürerseniz sonuç alabilirsiniz.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Shamyl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800S
    hehehe, tarif güzel...bana da atom karınca demişlerdi
    BİR GÜN HERKES [B]ABS[/B]'Lİ OLACAK!!! [B]ABS[/B] SEN BİZİM HERŞEYİMİZSİN:)

feritsolak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150
    Gore-Tex hakkında biraz bilgi buldum sizlerlede paylaşmak istedim.

Gore-Tex nedir?
    Gore-Tex, santimetrekaresinde 1,4 milyar adet gözenek içeren çok ince bir kumaştır. Bu delikler o kadar ufaktır ki sıvı haldeki su zerreciği geçemez ama buhar molekülü rahatlıkla geçebilir. Gore-Tex malzemenin çalışma mantığı işte bu kadar basittir.

Gore-Tex malzeme, nylon veya polyester gibi yüksek performanslı sentetik kumaşlar üzerine lamine edilerek (ısıl işlemle yapıştırma) su ve rüzgar geçirmez fakat bunun yanında nefes alabilir giysiler, eldivenler, şapkalar ve ayakkabılar üretilir. Gore-Tex kumaşlar suyu, karı, ve rüzgarı dışarıda tutarken içeride biriken su buharını dış ortama atarlar. Sonuç mu? Macera sizi ne koşullara sürüklerse sürüklesin daha kuru, daha sıcak ve daha konforlu kalacaksınız.

“Su geçirmez” malzeme tam olarak ne demektir?
    Tüm dış katman için kullanılan kuşamlar belli bir derece basınca kadar suya dirençlidir. Suya karşı dayanıklı ve su kaydırma özelliğine sahip malzemeler karlı ve ıslak koşullarda belli bir yere kadar sizi korurlar ve nefes alma değerleri de kısıtlı olabilir. Bu malzemeler zorlu şartlara uzun süre dayanamazlar. Bir kumaşın tamamen “su geçirmez” olarak adlandırılabilmesi için uzun süre etkili olabilecek zorlu şartlar altında hiçbir şekilde su geçirmemeli ve nefes almaya devam etmelidir.

Bir kumaş su basıncına kadar ne kadar karşı koyabilirse o kadar su geçirmez anlamına gelir. Yani 3,1 PSI su basıncına dayanabilen bir kumaş 3 PSI basınca dayanıklı kumaştan daha fazla suya karşı dayanıklıdır.

Gore-Tex kumaşlar 65 PSI su basıncına dayanabilirler. Bunu daha açık bir örnekle anlatalım: 85 kiloluk bir kişi oturduğunda pantalonda oluşan basınç yaklaşık 3 PSI olur, diz çöktüğünde ise diz bölgesindeki basıç değeri 16 PSI değerine kadar yükselebilir. Gore-Tex malzemenin sahip olduğu bu yüksek basınç değeri sizi şartlar ne olursa olsun kuru tutmaya yeterli olacaktır.

”Nefes alma” nedir? Niye bu kadar önemlidir.
    Eğer dış katman giysiniz yeterince nefes almıyorsa, suya karşı ne kadar dayanıklı olursa olsun ıslanırsınız! Sıcak ve yağışlı bir havada ya da yoğun hareket halindeyken oluşacak su buharı dış ortama atılamazsa kumaş suya karşı ne kadar dayanıklı olursa olsun siz kendi terinizle içeriden ıslanırsınız. Islak koşullarda kuru kalmak için su geçirmezlik özelliğinin yanında mutlaka iyi “nefes alabilir” bir giysi almak gerekir.

Bazı dış katman giysiler nefes almayı havalandırma panelleri ve delikleri ile sağlamaya çalışırlar. Bu yöntem bazı zmanlar etkili olsa da çoğu zaman yeterli olmayabilir ve bu deliklerden içeriye su girebilir. Gore-Tex kumaşlar teri kumaşın üzerinden dış ortama atarlar, dolayısıyla ayrıca bir delik ya da panele ihtiyaç duymazlar.

Gore-Tex malzemeler neden bu kadar pahalı?
    Sadece dünyadaki en iyi malzeme üreticileri Gore-Tex üretme lisansına sahiptir. Bu üreticiler mümkün olan en iyi malzemeleri, makinaları ve işçiliği kullanırlar. Dünyadaki en hassas kalite kontrollerden birine sahip olan Gore firması her ürünün üretiminden önce prototiplerini defalarca zorlu testlere sokar. Kumaşlardaki tüm dikişler Gore tarafından üretilen Gore-Seam bant ile suya karşı yalıtılmıştır. Bütün bu testlerden ve kontrollerden geçtikten sonra bir giysi Gore-Tex’in su geçirmezdir etiketini alabilir.

[B][CENTER]MOTOSİKLET ÖZGÜRLÜKTÜR HER YAŞTA...[/CENTER][/B]

Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Tekzen den çektiğim fotoları ekledim.
    Bu malzemeleri montunuzun içine monte edip korumalı mont sahibi de olabilirsiniz.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Alem adamsın abi.

Motoru mutfak tüpüyle boyadın, doğalgazla çalıştıdın, Koruma işini de hallettin.

Bir de Bio-benzin yapmayı gösterdin mi kim tutar bizi

Emeğine, tecrübene sağlık.
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

Alıntı marefb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bu dedigin malzemelerle kaskmı yapcaz ne yapcaz anlamadım wala
    ZUahahahahaha

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    abi bu tarifin sanırım biraz tuzu eksik olmus

Ellerine Sağlık güzel bilgiler
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

ozkansava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JONWAY 150 T-2 YY Furnace
    Valla yemek tarifi gibi olmuş a.Baba bunun içine sucuk koysak olurmu?
    Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı. Alphonse Karr

Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Alıntı ozkansava adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla yemek tarifi gibi olmuş a.Baba bunun içine sucuk koysak olurmu?
    Özkancığım,Tabii ki olur.İstersen ceplerine de doldurup kedi ve köpeklerin peşinden nasıl geldiğini seyredersin.

talkie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 CITY
    Ya ben de tam bu konuyla ilgili bir şeyler yazmayı düşünüyodum.Malum havalar yakında soğumaya başlayacak ve benim sadece yazlık korumalı montum var.Kışlık deri mont alayım dedim ama fiyatlar 300 eurodan başliyor.Şahane bir deri mont buldum,kelepir derisi çok kalın ve ağır bir şey buna korumaları kendim diktirmek istiyorum ama bu parçaları nereden tedarik edebilirim bilen var mı?Eğer bulamazsam içime koruma giyip(şu zırh gibi olanlardan) üzerine montu giymeyi düşünüyorum ama bana bu seçenek pek mantıklı gelmedi.
    Satılık Asya125t-Spidi mont

Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Alıntı Ertuğrul_Öz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alem adamsın abi.

Motoru mutfak tüpüyle boyadın, doğalgazla çalıştıdın, Koruma işini de hallettin.

Bir de Bio-benzin yapmayı gösterdin mi kim tutar bizi

Emeğine, tecrübene sağlık.

Akiracığım,Gözüm 1976 da okulumuz deposunda ispirto ile çalışabilen buhar makinası buldum.nasıl çalıştığını öğrenmek için,İTÜ de okuyan ağabeylerimin yanından ayrılmayıp 1-2 ders notu için takla attım.
    Attığım taklalar neticesinde kendimi tanıdım.
    Takla atmak insanoğlu için faydalıdır.
    Alıntı taklacı güvercin.....
    Gördüğümüz bir çok klip te takla atanlarla karşılaşmak mümkün.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Evet o makinadan 1989 yılında okul ardiyesinde bende bulmuş, çocuk kafamla modifiye edip bir süre çalıştırdıktan sonra kazanını patlatmıştım. O gazla mekanik hastalığına tutulup kendimi makina mühendisi buldum (yol daha bitmedi tabi).

İşin ilginç tarafı şu anda yeni kurmakta olduğumuz fabrikanın buhar kazan ve tesisatını projelendirdim.

Parayı basıp herkes revit montu alır abi taktire şaya olan kendisi birşeyler üreten insandır. (Nasıl güzel takla attım mı abi )

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Parayı basıp herkes Honda motoru alır tabii, takdire şayan olan kendisi birşeyler üreten insandır (çift takla).
    May the Force be with McLaren Mercedes

esmercan59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    oglum manyakmısınız motorcumu gidin adamgibi karizma giyisi alın çok şopar gördüm sizi canım ha ha ha

Alıntı feritsolak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaw hocam senin proje gayet güzelde ben su geçirmez kumaş arıyorum kayınvalidem bana pantolon ve mont dikecek ve bu tekniği dikilecek kıyafetin dirsek ve dizlerine uyguluyabilirim.
    bu fikir gayet güzel. hocam su geçirmez kumaşı nereden bulacaz ? bilgin varmı?
    Dostum goratex kumaş bulman biraz zor olur, bulsanda kayınvalidenin dikeceği ceket yine su alır (dikiş yerlerinden) Goratex malzemeden yapılan ürünlerin dikiş yerleride özel bir madde ile kaplanıyor.
    Ancak yine yağmur geçirmeyen çadırlarda kullanılana benzer bulabilirsin, bunun içinde bakıcağın yer yeşildirek olmalı cağaloğluna çıkarken soldaki sokaklarda kumaşçılar var oraya bakmayıdene.
    Yada hiç bu kadar uğraşma hazır al emin ol dikimden hem daha ucuza gelir, hemde içine sinerek giyersin koruması, reflektörü, içliği, hava kanalı hepside tam olur.
    Hadi kolay gelsin.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Alıntı esmercan59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oglum manyakmısınız motorcumu gidin adamgibi karizma giyisi alın çok şopar gördüm sizi canım ha ha ha

Olmaz. Biz belimize sünger dolamak, annemizin ördüğü eldivene şamriyelden parça yapıştırmak, Kafamıza bal kabağından kask yapacağız.

Zaten bizim motorlarda faça mobilet (Obaa triple takla )

setr74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zs 150-19
    hocam buna benzer bir çözümü hokey için bir antrenör arkadaş yapmıştı kendisi poliüretan levhaları küçük kareler halinde kesip içliğine(atlet benzeri ama kaliteli kumaştan dar tulum) yapıştırmıştı ortaçağ şövalyelerinin zırhlarını anımsatıyordu ama mükemmel koruma sağlıyordu
    çok teşekkürler en kısa zamanda bende uygulayacağım

Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Alıntı esmercan59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Oğlum !!! Sizin yaşlarınızda evladım var.

Önerim,herkesin aldığı veya alabileceği bir giysi değil,Sizin istediğiniz normal bir giysinizi giyebilmenizi,üstelik bunu nere de ise bedavaya yapmak ve bundan gurur duymak üzerinedir.

Sağlıcakla kalınız.

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Gremlinlere benzemeşsin bidaha düşersen başka bi mahlukata benzeyeceksin
    BEnde 11 seneden beri motor kullanıyorum böyle hareketlerden de hoşlanırım ama yapmam yapamana engel olmam neyse ne diyim korumlaı olarak calışırsın bi daha artık

ugraşında başarılar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler