Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

151 rs motor boğuldu

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaslar 151 rs motor dün sanırsam boğuldu. nasıl düzeltecem bi yardım edebilirseniz. 1 hafta önce de yolda bırakmıştı beni sağolsun. aldığıma alacağıma pişman oldum. plaka dahil 1600 e satsam daha ne isterim. bu boğulmada ne yapacam bi yardım etseniz. bide bujiyi sökmek gerekirse nasıl çıkaracam?????

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SeRHaTeKiNci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco (Satılık)
    Geçmiş olsun............
    Gidersen Öyle Bir Gitmelisin ki;
    Ayrılıklar Bile Seninle Gurur Duymalı..

barannet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco CK 125
    geçenlerde bir yakınımda sıfır aldıgı 151rs in hava filtresiyle ilgili sorun yaşadı. 3 kez servise goturdu garanti kapsamında olmasına rağmen para talep ettiler. oda sinirlendi kullanmıyor artık motoru,garajda yatıyor daha 600kmde.

bu mondialleri neden ucuz satıyorlar anlaşılıyor,umarım sorunun en kısa sürede çözülür.

sağolun. ama bu çin malı motorlarda genelde oluyor. mesela bi tane de su pompası vardı datsu(çin malı) çalışıyordu falan sonra boğuluyordu. biyeri çıkartıyoduk. benzin uçuyodu sonra çalışıyordu. sanırım bu motorda da böyle bişey var. ama nası çözeceğimi bilmiyorum. motordan anlayan arkadas varsa bi el atsın

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    servise gitsene kardeşim
    yokmu garantin??
    1.600 e satmanda zor..!
    GKN MOTORS

Alıntı GKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    servise gitsene kardeşim
    yokmu garantin??
    1.600 e satmanda zor..!
    gidecem de ehliyet yok ve serviste uzak. ayrıca daha 250 km deyim 2000 küsüre aldığım motoru 1600 e satabilirim diye düşünüyordum. yeni yaq o bakımdan. bi temizledin mi olur sana sıfır motor.

Motosikleti
    asya 150t1
    arkadaşim geçmiş olsun bence şöyle yapsan belkı duzelır bogulma kontagı aç gazı kolunu sona kadar çevir 2 3 dk kadar sonra arka pedaldal bırkaç kez bas sonra marşa bas eminim düzelir

Motosikleti
    Bisan Roadstar
    eğer sıcak havada ve uzun mesafede kullanıyorsan o motorun boğulması normaldir.bendede 150 hs vardı geçen sene.aynı şeyi yapıyodu ama hiç yolda bırakmadı.ayrıca 1600 ytl ye satman imkansız gibi.
    unutma oyun bitince vezirde piyonda aynı kutuya konur:bounce:

Motosikleti
    Mondial 151Rs
    arkadasım sana yardımcı olayım motordan anlarım artık bu 151rs elınden cektıgımden

1 karburator manifolt borusu var kucuk ya ondan ...
    2 hava fitresine giden boru var delınmıs olabılır hemen delınıyor saten..
    3 benzının de yada deponda pislik vardır ..

1 ve 2 şıklar en tetbirli sonucları....

Motosikleti
    Yamoto 150T
    Vallahi bendede o tip bir alet var baya sorun çıkarıyordu serviste anlamıyor bildiğin veya arkadaşının bildiği iyi bir motorcuya götür derim ben!

Ayrıca o motoru 1000 ile 1200 arası satabilirsen büyük bir başarı olmuş olur piyasası o
    Ruhunu Değil Lastikleri Yak

Motosikleti
    kanuni motorun 150-vfr800
    bendende bir tavsiye,hava filtresinin arkasında süngerler var,biri sağda,biri solda olmak üzere,onları çıkar bir temizle!benimkinde işe yaramıştı!birde motor daha soğukken,gazı tam açma!sorunu körükleyen en büyük neden!kolay gelsin

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    karbüratör diyaframında sorun olabilir. emme manifoldu çatlak olabilir seviye şamandrası görevini yapmıyor olabilir.
    yalnız bu tür motorlar 2500 km ye kadar bütün arızalarını çıkarabiliyorlar. özellikle benzin filtresinin kaliteli olanı ile değiştirilmesinde fayda var. benzin filtresini değiştirdikten sonra karbüratör sorunu yaşamadım.
    emme manifoldu için ise iki tip olanı var bir tipinde içindeki alüminyom boru kısa olanı onu hiç tavsiye etmiyorum 4000 km bile dayanmıyor. içindeki alüminyum borusu uzun olan lastik emme manifoldu ise beni 16 000 km götürdü bir motor tamircisinin taktığı kısa borulu manifold 4000 kmde sıcaklık ve sarsıntı nedeni ile görevini yapamaz hale geldi.
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

abal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    arkadaşlar gerekli açıklamaları yapmış zaten.. benimde aynı sorun vardı karbüratöre pislik kaçmıştı onun yüzünden karbüratörden oldum.. servise gitmiyorsan iyi işinin ehli bi ustaya git yakınlarda.. motosiklet ustası yalnız...
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    MONDİAL 151 RS
    bendede 151rs var elektrik aksamında gevşeyen kablolar nedeniyle bir kere 70km geçince boğuluyordu.servis kabloları kontrol etti gevşeyeni sıkıştırdı sorun çözüldü motoru satmak saçma her servis yapar onu garantili değilmi makina sonuçta bozulabilir.
    Yolların ustasıyım mondinin hastasıyım :)

Motosikleti
    Stunt Apache RTR Artık Yok....
    usta hava filtreni felan sök iyi bir temizle ama fırsatı bulunca hemen bir servise götür satmayıda düşünme çok zarar edersin!!!
    [B]Bahadır Şenonar[/B] [COLOR="Red"]A rh(+)[/COLOR]
    [B]Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız.[/B] :bounce:

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı explorer_34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bendede 151rs var elektrik aksamında gevşeyen kablolar nedeniyle bir kere 70km geçince boğuluyordu.servis kabloları kontrol etti gevşeyeni sıkıştırdı sorun çözüldü motoru satmak saçma her servis yapar onu garantili değilmi makina sonuçta bozulabilir.
    Alıntı SaXoFoN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    usta hava filtreni felan sök iyi bir temizle ama fırsatı bulunca hemen bir servise götür satmayıda düşünme çok zarar edersin!!!
    çoooktaaan satmıştır
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    inşallah dylan olcak
    bu bogulma nası oluyo
    ben analamıyorum

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı celill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu bogulma nası oluyo
    ben analamıyorum
    gaz kolunu çevirirsin çevirirsin motor gitmez ama çalışır
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    benimlki yerli üretim.ne boğuluyo ne sıkılıyo. alırsanız moni'leri böle olur. 400lira daha verip almazsanız rokko böle olur. motorun bkımını da eksik etmiceksınız. en ufak şeyde bile servisine götürceksiniz. yoksa işleyen demiri zprla pas tutar :

hava gaz ayarına baktır. hava hortumlarına bak. motora fazla hava girerse gaz yemez dolasıyle gitmez motor.

lord61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA Transalp
    Alıntı digi_boy26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimlki yerli üretim.ne boğuluyo ne sıkılıyo. alırsanız moni'leri böle olur. 400lira daha verip almazsanız rokko böle olur. motorun bkımını da eksik etmiceksınız. en ufak şeyde bile servisine götürceksiniz. yoksa işleyen demiri zprla pas tutar :

hava gaz ayarına baktır. hava hortumlarına bak. motora fazla hava girerse gaz yemez dolasıyle gitmez motor.
    digiboy aradaşım fazla güvenme motoruna sıkıysa kapışalım seninle bendekide çin sayılır

ayrıca arkadaşım birde karbürator hortumuna bak istersen bazen gevşeyebiliyor ozamanda sıkıntı yapıyor haliyle

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)