Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ARKA SELEYİ artçı için daha KONFORLU hale getirmek...

Motovento
    REKLAM ALANI
    SuperDude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    Dragstar için arka seleyi daha konforlu hale getirmek için yeni bir sele yaptırmak istiyorum. (Kendim yaptırmak istiyorum) Nerede ve nasıl yaptırılabildiğini bilen var mı? Geçenlerde yoldan geöen bir motorda gördüm, çok rahat görünüyordu... Sırtını yasladığı yerle beraber resmen taht gibiydi.. Pek abartılı sanmayın, çok da zarif duruyordu ama rahat görünüyordu. Motorun stilini bozmamıştı görüntü.

Benim artçı hep oturduğu yerin çok rahatsız olduğundan yakınıyor her bindiğinde, bir çözüm bulmam lazım. Burgman'dan alıştı konfora, diğeri daha rahattı diyip duruyor.

Şunu halediyim de sussun artık, dır dır dır bıktım ya... Var mı buna bi çözüm bilen? (artçıyı atmaktan başka)
    Havalı tiplerin içi boştur çünkü "hava" boşlukları doldurur. Balonun içinde de hava vardır...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Koltuğu söküp bir oto döşemecisine götürürsen hallederler. (koltuğu sök dedim çümkü dragstarı görünce 5 liralık işi 15 liraya yapmaya kalkabilirlerç)
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

benkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    Alıntı Ertuğrul_Öz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koltuğu söküp bir oto döşemecisine götürürsen hallederler. (koltuğu sök dedim çümkü dragstarı görünce 5 liralık işi 15 liraya yapmaya kalkabilirlerç)
    çok doğru söylemiş.bilirsin bu işler hep böledir...
    [B][SIZE="2"]yaşamam için, motor sürmem lazım. motor sürmem içinse yaşamam!!![/SIZE][/B]

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Merhaba Ertuğrul kardeş,

her hangi bir konu hakkında senin yazı ve yorumların varsa okumadan asla geçmiyorum!! kısa, öz ve anlaşılır içerikleri hoşuma gidiyor.

Bu konuda da yine doğru bir tespit yaptın

Selamlar,
    Özer

Alıntı Ertuğrul_Öz adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Bende sizin Mct bilgi paylaşım başlığını ilgiyle takip ediyorum. Motorun hemen hemen bütün kroniklerini çözdünüz, Tebrikler.

Neyse superdude kardeş, sen dediğim gibi koltuğu sök, yoksa Harley muamelesi görür, daha güzel bir koltuk ve daha ince bir cüzdana sahip olursun
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

toros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt600e-CBX250
    250 lik çinli cooper lerin ön koltuğunu (sürücü koltunu yanı) arkay seyyar olarak da bağlayabilirsin çok da rahat olur.
    toros iyi günler diler

salihgureli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aaaah ah bende aynı sorundan ikinci motorumuda scooter almak zorunda kaldım...
    Artık motorun km sine,temizliğine diil arka koltuğa oturup bakmaya başlamıştık,ensonunda rahat bir sele bulduk.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!
    www.ataturk.com

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Koltugu sok ve oto dosemeciye git icine kaliteli ve daha yumusak ve kalin sunger at. Silikon sunger en ii si sanirim. Sonrada o kalibin uzerine doseme yapar. Motordaki sorun uzun zaman yolculuklarinda kuyruk sokumunun agrimasi.Biraz yumusak yapmak sart.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    Aprilla Pegaso,Hyosung 250comet(satılık)
    SuperDude;
    Aynı dertten ben de muzdaribim.
    Scootera binmek için can atan eşim,şimdiki motora 2-3 kez bindikten sonra,değiştir bunu diye söylenmeye başladı.
    Arkaya sırt dayamalığı olan bi topcase de taktırmayı düşünüyorum ben.
    Tabii,sende zaten bu doğal olarak var.
    AKLIN MOTORUNUN ÖNÜNDE GİTSİN

yalgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dragstar 650
    benim de vardı seleyle ilgili 1-2 planım ve sormuştum ben de forumda bu soruyu.
    cevapları burda, yardımcı olacaktır sanırım.

http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=20795

mastergenie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koltugu sok ve oto dosemeciye git icine kaliteli ve daha yumusak ve kalin sunger at. Silikon sunger en ii si sanirim. Sonrada o kalibin uzerine doseme yapar. Motordaki sorun uzun zaman yolculuklarinda kuyruk sokumunun agrimasi.Biraz yumusak yapmak sart.
    Aman yumusak sunger yapmayin. Cok yumusak yaparsaniz, uzderinde oturdukca icine gomulursunuz, yavas yavas janta yaklasir artciniz.
    O yuzden alta sert sunger koydur (hatta mevcut sunger kalsin). Ustune, bulabilirsen jel (yada arkadasin dedigi silikon sunger) falan koydur.

SuperDude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    Aslında benim söylemek istediğim koltuğun sertliği veya döşemesi değil. Oturma rahatlığı açısından rahatsız yani.

yalgin, senin bahsettiğin topic'de sadece döşeme değiştirmekten bahsediliyor. Benim istediğim döşemeyi değiştirtmek değil, komple daha rahat bir oturma yeri yapılması. Yani motorumdan çıkan artçı selesinde modifikasyon değil, onu kenara koyup tamamen yeni bir koltuk yaptırmaktan bahsediyorum. daha ergonomik bir tasarım ile.

ertuğrul kardeş, bu açıdan baktığımızda benim koltuğu döşemeciye götürsem süngerini ve döşemesini değiştirmekten bahsedecek. Koltuğu tamamen daha ergonomik hale getirecek bir yer arıyorum. Yani sıfırdan komple koltuk yapabilecek biri. Çünkü zaten problem olan koltuğun oturma pozisyonu, ergonomisi.

toros
    'un söylediği en mantıklısı ama Dragstar'a çinli motor koltuğu takmaktansa artçımın poposunun nasır olmasını tercih ederim. Şaka bir yana, bunları hep o rahat etsin diye yaptırıyorum, daha ne yapayım değil mi.. Ama söylediğin fikir en mantıklısıydı. Onu ben de düşündüm ama daha hesaplı olsun diye sıfırdan uygun fiyata "custom" koltuk yaptırabilir miyim diye araştırıyorum. Belki de en iyisi dediğini yapmaktır. Bir koltuk alıp onu modifiye ettirmek, döşemesini süngerini falan değiştirip kaliteli hale getirmek en mantıklısı galiba.

Başka fikri veya bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.
    Havalı tiplerin içi boştur çünkü "hava" boşlukları doldurur. Balonun içinde de hava vardır...

Spatula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100KM siyah
    sen motoru biraz Maxi scooterlara benzetmek istiyosun galiba böyle taht gibi olucak arka taraf kol koyma yerleri filan eğer motoru öyle yaptırırsan bi ara gezelim derim en rahatı
    İyi kötü kazanırım para ama kaltptir asıl kumabara bi sevgilim yoksa kollarımda napiim Mondiali altımda :P

locco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Sl 150
    ümraniye sanayi sitesi.klas döşeme.mehmet usta
    ben selemi ord ayptırdım.paragöz bir adam değildir.

gazkesmes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni racer 200
    oto döşemecileri halleder abi sen rahat ol dırdırmırdır kalmaz olzaman
    [COLOR="Red"][/COLOR]Hatalı sollama yapma ailene acı haber yollama.
    Hatalıysam orhan babayı ara.!
    Hatasız kul olmaz.!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler