Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
13. sayfa BirinciBirinci ... 31112131415 ... SonuncuSonuncu

Muayene Süresini Yasal Süresine uzatmak Için Yapilmasi Gerekenler

Motovento
    REKLAM ALANI
    babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı mevlutgs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki abiler neden bu ruhsatı verirken bizlere muayenesini adam akıllı yazmıyorlar neden
    aslına bakarsan kanunu tam anlamıyla bilen de yok .o anda düzenleyen memur nasıl biliyorsa o kadar oluyor.
    Alıntı arslanfb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üsküdar trafikten para vermeden halledebilen varmı arkadaşlar??
    trafikte halletmeye kalkarsan ruhsat kartının değişmesi lazım.bunuda para vermeden halledemezsin en iyisi göztepe
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arslanfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 390 düke-kmcyo 250 xciting
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslına bakarsan kanunu tam anlamıyla bilen de yok .o anda düzenleyen memur nasıl biliyorsa o kadar oluyor.

trafikte halletmeye kalkarsan ruhsat kartının değişmesi lazım.bunuda para vermeden halledemezsin en iyisi göztepe
    babaçi benim normalde tescil tarihi:3.8.2005 ama ilk muayene geçerlilik süresi:3.8.2006 benim bunu 2008 yapmam gerek lakin orada ek bi ücret falan verecekmiyim nasıl yapabilirim bana bi yol gösterebilirmisin?Valla herkes bişeler yazmış kimi üçretsiz kimi 70 küsür vermiş arap saçı olmuş hee.

gravis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda Africa 1100 l2 /piaggio liberty 150 abs
    guccam teşekkür edeim verğin biligi için.

motoman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL650V Transalp
    Benim motorum 2005 model ve ruhsatımda muayene süresi 2008 olarak yazmasına rağmen geçen sene haybeden muayene yapıldı ve arkasına geçerlilik süresi olarak 2007 diye tarih atıldı ve o tarih şu anda geçmiş durumda.
    Bu durumda beni bağlayan ruhsatın önünde yazılı olan 2008 tarihimi? yoksa arkada yazılı 2007 tarihimi?
    GÖZLERDE YAŞ YOKSA RUH GÖKKUŞAĞINA SAHİP OLAMAZ

Motosikleti
    yukı 250 2006 şopar.
    arkadaşlar bende dilekçe verip uzaatacağım fakat şunu merak ediyorum trafşk tescil için kendi şubesine gitmek şartmı??

Motosikleti
    cbr125r
    Ruhsatta yazan trafik tescil şubesine gitmen gerekiyor..
    Eğer ruhsat yaprağını değiştirmeyip ruhsatın üzerinde oynama yaparak süreyi uzatırsa para vermezsin, fakat ruhsat yaprağını değiştirirse değerli kağıt ücreti isterler.. Bu da şubeden şubeye değişiyor sanırım..
    Sultanbeyli trafik şubede ruhsat üzerindeki ilk muayene geçerlilik süresi kısmında oynama yapılarak süre uzatılabiliyor.

Motorun bağlı olduğu trafik şubesine dilekçe yazdım, tabii ki bir cevap alamadım. Sanırım en iyisi ruhsatı alıp şubeye gitmek ve kaderini beklemek. Eli boş dönmek de var, amacına ulaşmak da... Standart bir uygulama bulunmadığı için biz burada ne kadar tartışırsak tartışalım boş. Memurun o anki ruh haline bağlı her şey.

KAYA018 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 125 MH DRİFT BEYAZ ANKA KUŞU
    Evet Arkadaslar Bende Mayisda Muayene Yaptiracagim 1 Yilim Doluyor Konuyla Ilgili Hemen Mail Atacagim Yardimlariniz Icin Cok Tesekkur Ederim

UCANLAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 250 MOMO
    Benim anlamadığım bu topici açan arkadaşlar ,sağolsunlar bizleri bilgilendirmek için açmışlar ama bazı arkadaşlar ısrarla muayene ücretini ödeyip yaptırmaktan bahsediyorlar,Nasıl muayene yapılacağını bilmiyenler varsa onu başka bir topik açıp tartışsınlar,
    Arkadaşlar,
    Bu topici açan ve hortlatan arkadaşlar bayağı dua almıştır heralde,
    Birçok arkadaşlar hiç para vermeden hallettiğine göre bizimde aynı şekilde halletmemiz vatandaşlık görevi,Sanırım sorun birtek Üsküdar trafikte var,
    " MOTORUM OLMADAN ASLA !... "

mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    şimdi abiler benimde ruhsatta sultanbeyli yazıyor ben şimdi sultanbeylinemi gideceğim ama pendikdede var şube hangisine gitmem gerekiyor yardımlarınız için teşekkür ederim.

Motosikleti
    sh300
    Sadece ruhsatta yazan yere gideceksiniz. Başka yerden yapılmaz.

Ben dün esenlerden hiç sorunsuz, para ödemeden yaptırdım. Bu konunun ilk mesajındaki dilekçeden kendime bir dilekçe düzenledim. Oradaki polis duruma alışmış anlaşılan. Sorgusuz sualsiz aldı. Trafik işleri yapan muameleciye gönderdi, tam tarih bölümü kadar bir kağıda yeni tarih çıkış alındı. Muameleci para almadı. Anladığım kadarı ile onlarda bu işe alışmışlar. Tekrar içeri verdim. Sadece kağıda yazılı olan parçayı ruhsat tarihi üzerine yapıştırdık. Polis laminatını yaptı ve bana geri verdi. Tek kuruş ödemedim.

Özetle tam ruhsattaki tarih kısmı kadar bölümü bilgisayardan çıkış alıp yanınızda yapıştırıcı ile birlikte şubeye gidin. Dilekçe ile birlikte verin. Sayfa yenileme yaptırmayın. Diğer yerlerde bu şekilde uygulanıyor diyebilirsiniz.

gravis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda Africa 1100 l2 /piaggio liberty 150 abs
    evet arkadaşlar ben bügün beşiktaş ilçeye emniyete gittim.Memur hakan bey (özellikle bu memur çünkü sıra numarası almadan bulunması gerekli kişi) muayene süresini üzerine denk gelecek şekilde kağıdı yapıştırıp tarihi düzeltip sıcak kaplamayı yaptı.Sıcak sıcak hic para ödemeden olayı hallettim.Darısı aynı durumdaki dostlara.

KAPTANTIGER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GSR 600
    Bakın arkadaşlar bütün yazılanları okuyamadım ama ilk başta şunu demek istiyorum topigi açan arkadaşın derdini anladım ki eğer şubelere genelge gelmez ise yürürlükteki kanun hakkında işlem yapılamaz yani sen bu kanunu uyguluyacaksın artık denmediği sürece bu işi yapamaz ikincisi eğer sizin tescil tarihiniz kanundan önce ise yapacak bişi yok üçüncüsü muayene süreniz geçmiş ise yeniden yapıldığında 2 yıl olarak yapılır dördüncüsü ki bi arkadaşımızda bahsetmiş ruhsatınız değişecek ise bunun ücreti olan parayı ödemeniz gerekecek ayrıca aracınız hangi tescil şubesine kayıtlı ise oraya gitmenizdeki fayda işinizin daha kısa sürede yapılması olacaktır
    Söz Uçar Yazı Kalır...:cat:

fragrance_chaplin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PEMBİŞ'im SATILDI!/Regal Raptor250-Dragstar650
    Arkadaşlar ben birazdan çıkıyorum MALTEPE TRAFİK TESCİL'e gitmek için...
    Dua edin
    Dönüşte gelişmeleri yazarım.
    ***Sevilcim ruhsatı aldığın trafik tecile gideceksin.
    O yüzden özel mesaj atmadım sana...Kolay gelsin.
    [COLOR="Red"][U][B]:pr:PEMBİŞİM SATILDI :salut:[/B][/U][/COLOR]

baba müslüm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1200 RT
    Geçen sene verdiğimiz büyük mücadele sonucu muayene sürelerinin ilk 3 yıl sonraki dönemlerde 2 şer yıl olarak yapıması gerektiğini cümle aleme kabul ettirdik ve burada herkesi uyardık,birçok arkadaşımız şubelerine giderek zorda olsa hallettirdi. Artık daha kolay çünkü şubede çalışanlar öğrendi zorluk çıkarmıyorlar,hatta dilekçeye bile gerek yok herkes şubesine gidip hakkını arasın.

Önemli olan başka hususda 3 yıl sonunda yapılan muayenelerin de 2 yıl olması gerektiği istasyondaki memurlar bilmediğinden 1 yıl yapıyor muayeneye gidenlerin mutlaka hatırlatması gerekiyor.
    [COLOR="Red"][SIZE="2"][B]Dostlarım bana müslüm baba der.[/B][/SIZE][/COLOR]

mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    peki abi çok teşekkür ederimde peki bunu ruhsat sahibi olanlarmı yapabiliyor yoksa olmayanlarda gidip şubeden yapabilirmi.Şimdi ruhsat babamın üstünede o açıdan dedim

baba müslüm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1200 RT
    Alıntı mevlutgs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki abi çok teşekkür ederimde peki bunu ruhsat sahibi olanlarmı yapabiliyor yoksa olmayanlarda gidip şubeden yapabilirmi.Şimdi ruhsat babamın üstünede o açıdan dedim
    İşin gerçeği ruhsat sahibi olmayanlar vekaletsiz asla iş yapamaz, ama benim ruhsat oğlumun üstüne olmasına rağmen yaptırdım daha doğrusu kimse birşey sormadı.
    [COLOR="Red"][SIZE="2"][B]Dostlarım bana müslüm baba der.[/B][/SIZE][/COLOR]

fragrance_chaplin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PEMBİŞ'im SATILDI!/Regal Raptor250-Dragstar650

Yaşasiiiiiiiiiin!!!

Arkadaşlar Maltepe emniyetinden az önce geldim.
    Veeeeeee BEŞ KURUŞ PARA ÖDEMEDEN MUAYENE TARİHİM 2009 OLARAK DEĞİŞTİRİLDİ.
    İlk sayfadaki dilekçeden hazırlamıştım ben ama gerek kalmadı.
    Muayene tarihi değişecek üzerinde dedim ruhsatı verdim dilekçeyle beraber.
    Memur dilekçeye şöyle bir bakıp geri verdi.Bir form verdi bana dosyaya konulacağı için.Onu doldurdum.
    2007 yazan kısmın üzerine 2009 yazılı kağıdı yapıştırdı memur.
    Pvc kaplandı,mühür basıldı.Sonra tekrar bana teslim etti .
    Yaklaşık 15 dakikamı aldı.

Doldurup verdiğim formda aynen şunlar yazıyor:
    --------------------------------
    Trafik tescil büro amirliğine;

Trafik tescil büro amirliğinizde,adıma kayıtlı 34.......... plakalı ........marka
    ..........model,motorsikletimi ..../..../...... tarihinde tescil ettirmiştim.
    23.09.2004 tarih ve 25592 sayılı resmi gazete ile yayaımlanarak yürü giren ""araç muayene istasyonlarının açılması,işletilmesi ve araç muayenesi hakkı yönetmeliğinin" 14. maddesinin 1.fıkrasının d bendinin uygulanması gerektiği motorsikletimin muayene tarihinin düzeltilerek yeni trafik belgesinin verilmesini arz ederim.

Adres:...........
    ------------------------------------------------------------
    Yeni belge lafını görünce eyvah demiştim para vericem,kağıdı değiştiricekler diye ama korktuğum olmadı...
    Darısı tüm mağdur motorcuların başına...
    [COLOR="Red"][U][B]:pr:PEMBİŞİM SATILDI :salut:[/B][/U][/COLOR]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondi Macit
    Alıntı fragrance_chaplin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Maltepe emniyetinden az önce geldim.
    Veeeeeee BEŞ KURUŞ PARA ÖDEMEDEN MUAYENE TARİHİM 2009 OLARAK DEĞİŞTİRİLDİ.
    İlk sayfadaki dilekçeden hazırlamıştım ben ama gerek kalmadı.
    Muayene tarihi değişecek üzerinde dedim ruhsatı verdim dilekçeyle beraber.
    Memur dilekçeye şöyle bir bakıp geri verdi.Bir form verdi bana dosyaya konulacağı için.Onu doldurdum.
    2007 yazan kısmın üzerine 2009 yazılı kağıdı yapıştırdı memur.
    Pvc kaplandı,mühür basıldı.Sonra tekrar bana teslim etti .
    Yaklaşık 15 dakikamı aldı.

Doldurup verdiğim formda aynen şunlar yazıyor:
    --------------------------------
    Trafik tescil büro amirliğine;

Trafik tescil büro amirliğinizde,adıma kayıtlı 34.......... plakalı ........marka
    ..........model,motorsikletimi ..../..../...... tarihinde tescil ettirmiştim.
    23.09.2004 tarih ve 25592 sayılı resmi gazete ile yayaımlanarak yürü giren ""araç muayene istasyonlarının açılması,işletilmesi ve araç muayenesi hakkı yönetmeliğinin" 14. maddesinin 1.fıkrasının d bendinin uygulanması gerektiği motorsikletimin muayene tarihinin düzeltilerek yeni trafik belgesinin verilmesini arz ederim.

Adres:...........
    ------------------------------------------------------------
    Yeni belge lafını görünce eyvah demiştim para vericem,kağıdı değiştiricekler diye ama korktuğum olmadı...
    Darısı tüm mağdur motorcuların başına...
    hadi geçmiş olsun ........

ozturk_sertac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Hayırlı olsun "fragrance_chaplin". Hadi bakalım darısı başımıza. Bi ara Beşiktaş Trafik Tescil'e gideceğim bende sonucu bildiririm.
    SERTAC OZTURK
    BMW F 650 GS/2006 *B Rh (+)*

REKLAM ALANI
13. sayfa BirinciBirinci ... 31112131415 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler