Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

LED Sinyal ve Stoplar

Motovento
    REKLAM ALANI
    wiseguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha TDM850
    Arkadaşlar, bana kullanışı çok basit olan pcb çizim yazılımı lazım...Benim gibi bir moronun da kullanabileceği kadar basit bir şey

Bizim elektronik çizimi yapan kanka tatile gitti...ben de tırmalıyorum...destek lütfen

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial 100 kh
    geçen gün ledli ampul aldım, mondial 100 kh nin bir adet sinyal ampulünü söküp denemek için bunu taktım. sanırım elektronik sinyal flaşörü var ampul yokken ön sinyal ampulü aynı hızda yanıp söndü.

ancak.. ledler sadece merkezi aydınlatıyor kullanılan ucuz 5mm mercekli ledler nedeni ile. tepki süresi kısa olsada aydınlatma alanı dar. o nedenle el yapımı olmalı led sinyaller. ledli ampuller ancak yuvarlak şekilli park lambalarında işe yarar şu haliyle. tabiki yanlara doğru ışık veren ledli ampuller geldiğinde ülkemize daha farklı olacaktır.

wiseguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha TDM850
    Alıntı kll adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen gün ledli ampul aldım, mondial 100 kh nin bir adet sinyal ampulünü söküp denemek için bunu taktım. sanırım elektronik sinyal flaşörü var ampul yokken ön sinyal ampulü aynı hızda yanıp söndü.

ancak.. ledler sadece merkezi aydınlatıyor kullanılan ucuz 5mm mercekli ledler nedeni ile. tepki süresi kısa olsada aydınlatma alanı dar. o nedenle el yapımı olmalı led sinyaller. ledli ampuller ancak yuvarlak şekilli park lambalarında işe yarar şu haliyle. tabiki yanlara doğru ışık veren ledli ampuller geldiğinde ülkemize daha farklı olacaktır.

Selam. Yaptığınız pahalı bir çözüm ne yazık ki. Şansınız varmış ki yanıp söndü. Genelde yanık kalıyor. Sebebine gelince: Sinyal flaşörleri ısı ile çalışır. Yani, bizim bildiğimiz standart ampul yanınca ısınır ve olağan olarak da devrede direnç oluşturur ve flaşörün içindeki röle kontakı da ısınınca devreyi ayırır...soğur ve tekrar birleşir. Bu şekilde sinyaller yanıp söner. LED'li sinyallerde ısınma olmadığından direnç hiç yok gibi bir şeydir. O yüzden yapılması gereken şey ampulun bağlı olduğu kablo devresindeki + ve - uçlar arasına termal direnç koymak gerekir.

Her ne kadar y.dışında bu tür termal dirençleri metal radyantlı üretseler de ülkemizde genelde seramik olanlarına rastlarız. Bankalar Caddesinde metal radyantlıları da bulabilirsiniz. Ama belirtmek zorundayım ki her sinyalin arkasında bir tane koymak gerekiyor. İyi haberse pahalı değiller

Oysa elektronik röleler halen ülkemize çok pahalıya geliyor ki onların örneklerini de buradan bulabilirsiniz.

işte resimleri:

Bu arada alakadar olan varsa, oldukça cazip fiyatlara, 9 LED'li bir çift LED sinyal takımları elimde mevcuttur. Hiç kullanılmamıştır ve Temizdir. Lehimleri sallantıya ve ısıya dayanıklı olması için güçlendirilmiştir.

Ürünü seri olarak üretiyoruz.

Ayrıca elimde sıfır, hiç kullanılmamış, orjinal ambalajında HEIN-GERICKE (Alman) şeffaf LED'li Park+Fren+Plaka kombinasyonunu barındıran stop kiti mevcuttur. (Her hangi bir röleye veya dirençe ihtiyaç yoktur).

Alakadar olanlar benimle temasa geçsinler lütfen.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler