Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

fz6 fazerin yakıt sistemi

Motovento
    REKLAM ALANI
    fazerfazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam arkadaşlar 1 hfta evvel yeni fz6 fazer aldım müthiş bir motro sizden ricam yakıt sistemiyle ilgili aranızda fazeri iyi bilen birinin bana yardımcı olması . şimdilik rodaj dönemindeyim dün depoyu ful edip ve işaretleyip arkadaşımla beraber 100 km yaptım yaklaşık 120 130 km'le hızla tekrar fullayıp baktımki 4.8 lt tüketmişim sizce bu normalmi yoksa motor rodaj döneminden sonra bu dahada düşermi. ilginize şimdiden teşekkür ederim ayrıca şaehir içi ve dışı bilgilrinizide söyleyin kaç km ' den sonra daha fazla yakıt tükaetiyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    pazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    100 km'de tükettiğini iddia ettiğin 4,8 lt,bir fazer için çok iyi bir değerdir.Yanılıyor olabilirim ama araştırmalarım bu yöndedir.Bence bu değerlerin altında bir yakıt tüketimine de düşebileceğini pek düşünme.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Şu an rodajda olduğu için motoru kibar ve fazla kasmadan kullanıyorsun. Rodaj bitince daha fazla kasacağın ve gazlıyacağın için şu an bahsetiğin 4,8 lt.den daha fazla yakacak emin ol
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Doğrudur bu motorun yakıt tüketimi 4,5-5 lt arasında değişiyor.
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    100km 4.8lt yakıt tüketimi Fazer için gerçekte çok iyi bir değer. Rodaj ve 120-130km motor yaklaşık 6000-7000 devirde gider. Zaten rodaj boyunca bu devri geçmemem gerekir.
    Yüksek devirlerde fazer daha fazla yakacaktır.
    Ben fazerla Şehir içi normal bir sürüşde (max7000-8000devir) 6-6,5lt tüketiyorum.
    Daha hızlı bir sürüşde ise 100kmde 7-8lt arasında yakıyor.

Alıntı danger0 adlı üyeden alıntı
    Doğrudur bu motorun yakıt tüketimi 4,5-5 lt arasında değişiyor.
    mert dogru hesapladıgına eminmisin ?

senin hesabına gore motorun bir depoyla 350-400km gitmesi ?

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Kasımpaşada bilgisayarlı gaz ayarcısı var Erhan, taksiciler ona gider. Sende git
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    SSSSSSSUUUUUUUUUUUUSSSSSSSSSS ses çıkarma ama motor duymasın az yaktığını yoksa açık büfe bulmuş gibi saldırır benzine
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

EmreSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    r6
    kafama takıldı.
    şimdi fazer yarış motoru değil bu sebepten ötürü daha düşük güçlü ve daha sakin kullanım için yapılmış bir motor. dolayısıyla daha düşük tüketmesi gerekir bir racing e göre.
    bahsettiğiniz rakamlar bana yüksek geldi. 4.5-5.0 arası normal geliyorda. 6.0-7.0 civarı tüketmek için nasıl kullanılır merak ediyorum.
    sonuçta ben fazer kullanmadım ama r6 ile arasında fark yok gibi tüketim açısından şehiriçinde.
    aradaki 25 beygirlik gücün yansıması daha büyük olur diye düşünüyordum.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir kere yakıt sistemi değil yakıt sarfiyatı ...Ayrıca konu hakkında çok kapsamlı bir başlık var orayı takip et her şey var orda

http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=8643
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler