Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

honda cbr 250 ve hayal kırıklığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eger motorda az yag varsa ve tm yaglama yapmiyosa pistonlar cizilmi olabilir... ben motor yagsiz kalmis die yakin zamanda gs 650 de duydum 3. Sahibiydi 2. Sahibi az yagla kullanmis ve motor yagsi kalmis suan makine calismiyo komple yapilmasi gerekio...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    crocodil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125,yamaha virago xv 250, honda cbr 250
    Öncelikle geçmiş olsun, umarım sorununuz eğer gerçekten hata varsa garantiden veya uygun fiyatla çözülür. Bununla birlikte cbr 250 r ile ilgili dediğiniz gibi kronik bir problem hiç duymadım, yaşamadım, etrafımda da görmedim. Honda' nın kalitesiz bir marka olduğu, cbr 250 nin kötü bir motor olduğu fikrine katılmıyorum. Kullanımdan, yağ koymamaktan( çeşitli nedenlerle yağ eksiltmekten) yağ pompasından veya başka bir sebepten kaynaklı hata olabileceği gibi başka bir sebepte olabilir. Ancak 1 veya 2 motorda arıza yaşandı diye, koskoca Honda markasını kötülemek ( yakın zamanda tüm dünyada 300.000.000. üçyüzmilyonuncu motorunu sattı

http://www.milliyet.com.tr/300-milyonuncu-honda-motosiklet-motorsporlari-galeri-1975279/

) veya onbinlerce satan cbr 250 ' yi kötülemenin doğru olmadığını düşünüyorum.

Motosikleti
    honda cbr250r
    Alıntı crocodil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun, umarım sorununuz eğer gerçekten hata varsa garantiden veya uygun fiyatla çözülür. Bununla birlikte cbr 250 r ile ilgili dediğiniz gibi kronik bir problem hiç duymadım, yaşamadım, etrafımda da görmedim. Honda' nın kalitesiz bir marka olduğu, cbr 250 nin kötü bir motor olduğu fikrine katılmıyorum. Kullanımdan, yağ koymamaktan( çeşitli nedenlerle yağ eksiltmekten) yağ pompasından veya başka bir sebepten kaynaklı hata olabileceği gibi başka bir sebepte olabilir. Ancak 1 veya 2 motorda arıza yaşandı diye, koskoca Honda markasını kötülemek ( yakın zamanda tüm dünyada 300.000.000. üçyüzmilyonuncu motorunu sattı

http://www.milliyet.com.tr/300-milyonuncu-honda-motosiklet-motorsporlari-galeri-1975279/

) veya onbinlerce satan cbr 250 ' yi kötülemenin doğru olmadığını düşünüyorum.
    Honda'nın kalitesiz marka olduğunu bende düşünmüyorum, derdim markayı kötülemek falanda değil, daha önce honda civic arabam oldu, sıkıntısız bir şekilde kullandım, honda cbr 125 motorumda oldu onuda sıkıntısız bir şekilde kullandım, hatta bilinçli bir kullanıcı olarak ilk motorum olan mondial bile hiç üzmemişti beni tekrardan honda tercih etmemin nedenide zaten önceki olumlu tecrübelerimdi. ancak söz konusu motor kesinlikle hor kullanılmadı, bakımları ihmal edilmedi, değil yağsız bırakmak güneşin yağmurun altında bile bırakılmadı. zoruna gidiyor insanın 8500 km deki motorun garanti süresi bittikten 6 ay sonra bunların olması ve piyasası 10 bin tl olan motora 2 bin tl masraf çıkması, satarken alacak kişiye durumu izah etmekte cabası ki ben bu motoru cbr600 a geçmeden önce son bir basamak olarak düşünmüştüm. sizin veya çevrenizdekinin başına böyle bir şey gelmemiş olması normal çünkü bende hiç duymadım hondadan böyle bir şikayet. ama aklına bile gelmiyen bir şey başına gelebiliyor insanın onu anladım.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    arkadaşımıza yeni kasa cbr 125 alıcaz gecen sene
    1000 km de bir cbr 125e bakmaya gittik
    bekliyoruz buluşma yerinde kafada kaskı olmayan ön kaldırarak gelen biri geldi
    direkt dedim bunla muhattap bile olunmaz. uzayalım
    hiç konuşmadan kaçtık gittik
    önceki sahibini haltları hocam geçmiş olsun
    ama 2 bin tl gitti temizinden senden emin ol
    o motor kısmı acıldı diye piyasası da düşer şimdi

Motosikleti
    honda cbr250r
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşımıza yeni kasa cbr 125 alıcaz gecen sene
    1000 km de bir cbr 125e bakmaya gittik
    bekliyoruz buluşma yerinde kafada kaskı olmayan ön kaldırarak gelen biri geldi
    direkt dedim bunla muhattap bile olunmaz. uzayalım
    hiç konuşmadan kaçtık gittik
    önceki sahibini haltları hocam geçmiş olsun
    ama 2 bin tl gitti temizinden senden emin ol
    o motor kısmı acıldı diye piyasası da düşer şimdi
    aracın önceki sahibini tanıyorum öyle bahsettiğiniz gibi bir tip değil, gözü gibi bakıyordu motoruna, buna rağmen motoru alırken baktırdım, 1500 km de hiç bir sorun yaşamadan bende kullandım, motorda arıza verene kadar en ufak bir tuhaf ses, titreşim vs yoktu. herşey aniden ve durup dururken oldu. bence kesinlikle o motorda fabrikasyon bir hata vardı ve belli bir km sonra ortaya çıktı.
    evet ben en az 2 bin lira kaybettim, ama honda firmasıda beni kaybetti daha önce bir araba bunla beraberde iki motor almıştım hondadan, iki tane çok samimi arkadaşımın honda almalarına vesile olmuştum hatta yeni kasa crv bile düşünüyordum gözümü karartıp ama bu saaten sonra bu firmanın önünden bile geçmem kimseyede tavsiye etmem.
    kovboy03 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)