Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

600rr Abs sistem montajı hakkında.

Motovento
    REKLAM ALANI
    UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Eline sağlık güzel çalışma olmuş.

Bende motosikletime ABS takma girişimlerindeyim fakat acele etmiyorum. Çünkü absli abssiz olarak modelleri olmadığı için uydurması biraz zor.
    Mesela en zor şeylerden birisi ABS beyni için yer bulmak :/
    Aküyü aynı amperde ve küçük ebatlı birşeyle değiştirip yerini de başka biryere çekerek sorunu çözmeyi düşünüyorum

Şuan bütün malzemeleri aldım.
    - ön arka abs diskleri
    - ön arka sensörler
    - ABS beyni

Ön janta abs diskini montajını yaptım.
    Foto biraz eski. Şuan üzerinde orjinal frenler değil 600 RR fren sistemi var.

Arka janta abs diskini montaj edicek yer yok. Arka jant ve arka salıncağı değiştirme projem var.Hatta neredeyse her şey hazır.
    Bunun için arkaya 180 lik FZ1 jantı aldım.
    Arka salıncak olarak da Daytona 675 salıncağı aldım. Salıncak işini internette daha önce yapan bir kişi olduğu için sonucun başarısız olma durumu yok.

180lik jantım 3-5 gün önce geldi. Abs diski biraz modifiye ile arka janta olacağını görünce sevindim

Tüm parçaları aldım.Yakın zamanda arka salıncağı ve jant işini yapınca ABS için de bi engel kalmamış olacak.

Bu orj arka salınca

Yeni arka salıncak

Bu da uygulanmış hali

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Sizinki daha zor iş allah kolaylık versin. Hangi marka abs tertibatı ile çalışıyorsunuz ?
    UNdocab bunu beğendi.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Teşekkür ederim. Cidden zor. Pardon yazmayı unuttum onu
    2008 2. nesil CBF600 abs tesisatı var. Motorun genel ağırlığı kullanım tarzı benim motoruma daha yakın olduğu için onu seçtim.

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Elinize sağlık hocam.. Video linklerini yenileyebilir misiniz ?

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Karışık atıyorum.

Mitoqondri bunu beğendi.

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkürler hocam.. Videoları açabildim görünmemişti şimdi youtube üzerinden gördüm..
    Hocam gerçekten büyük cesaret motoru söküp baştan toplamışsınız.. Resimleri görünce daha iyi anladım.. Öyle abs sistemini al tak yürü git değilmiş.. Helal olsun gerçekten..

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler hocam.. Videoları açabildim görünmemişti şimdi youtube üzerinden gördüm..
    Hocam gerçekten büyük cesaret motoru söküp baştan toplamışsınız.. Resimleri görünce daha iyi anladım.. Öyle abs sistemini al tak yürü git değilmiş.. Helal olsun gerçekten..
    Teşekkür ederim. Gerçekten zor oldu. Harcadığım emeğe değmiş olması beni mutlu etti. Dünkü 200km den 60km ye inme anında hayatımı ciddi şekilde koruduğunu düşünüyorum. Aslında 1000rr a merakım vardı ama bir süre daha 600rr la devam etmem gerektğini düşünmeye başladım. Birde lastikleri en kısa zamanda pirelli rosso corsa yaparsam frenlemeye %10 katkısı olabilir düşüncesindeyim.
    Mitoqondri ve maktama bunu beğendiler.

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    bu arada konuda arka tekerin kalkmadığı konusu olmuş

abs beyni ile beraber ( tam hatırlamıyorum ) frenler cbs değil ise bunuda yaptınız sanırım fotoğraflardan gördüğüm
    ön ve arka frenleri beraber çalışması için birbirine bağladınız yani

bu durumda arka tekerleği kaldıramazsınız çünkü hız okuyucular hem ön hemde arkanın aynı şekilde yavaşlamasını bekler bu durumda arka havalandığında cbs olduğundan sadece ön fren bile yapsanız arka frende otomatik yapılıyor olacaktır ve yükte olmayan arka tekerlek direk kilitlenir sehpaya aldığınızda düşünün viteste gaz verip debriyajı sıkarak arka frene sadece dokunmanız bile yetiyor anında durması için

hal böyle olunca absde tekerleği kilitlenmiş var sayıp geri tepecektir ve arka tekerleğin yere basmasını sağlayacaktır

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Sanırım CBS dediğiniz combine abs oluyor. Şimdi farkettim. Ön ve arka frenler mekanik olarak birbirinden bağımsız önün ve arkanın valfleri ve abs motorları ayrı ama frenleri abs beyni kontrol ettiği için beraber çalışmaları abs beyni sayesinde oluyor. Sistem şöyle işliyor; Frene bastığınızda her 2 teker beraber fren yapıyor (istisnalar var kafa karıştırmamak için şimdilik onları yazmıyorum) abs beyni her iki tekerin aynı hızda dönmesini bekler ama diyelim ki arka teker ön tekerden daha yavaş dönmeye başladı bu durumda beyin arka tekerin havalanmaya başladığını algılayıp ön frenin basıncını azaltarak arka tekeri yere geri oturtur.

- istisnalar dediğim ise; örneğin düşük hızda 15-20km gibi ön frene hafifçe dokunursanız sadece ön freni sıkar, arka fren için de böyledir. Bu sayede abs siz motorlarda olduğu gibi arka fren kontrolü ile düşük hızlarda dönüş yarıçapını azaltmaya olanak sağlar.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    VAllahi helal olsun, bilginozi ve UNdocab .. Her yiğidin harcı değil. Birde şu hyosungun bitmiş halini görsek super olur

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Ne işlere girişmişsiniz, helal vallahi. Ben yapabildiğim halde motora somun sıkmaya bile üşenirim.

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    BAŞIMIZ SAĞOLSUN HOCAM

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)