Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Derbi - Grenajım çatlak. Ne yapılabilir? (Motosikleti emanet kesinlikle vermeyin)

Motovento
    REKLAM ALANI
    APALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARMadillo
    Arkadaşlar merhaba. Yeni aldığım motosikletim, kapının önünde dururken, cbr sahibi pekde sevmediğim bi arkadaş aniden geldi ve başladı kıyaslamaya. Devamında motosikleti test etmek amaçlı bir tur attı felan. Kitleyip akşam karanllığında yerine koydum. Ertesi gün baktığımda kafa grenajının sol far ile birleşen kısmında çatlaklık gördüm. Ben şimdi ne yapmalıyım? Arkadaşı mı döveyim, yoksa motoru mu yakayım? Lütfen yardım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:05 ----------

http://img819.imageshack.us/img819/738/adszbcm.png
    Güvenebileceğimiz tek gözler, kendi gözlerimizdir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    dostum gaz vermek gibi olmasında pekte belli yerden kırılmış ara deki sen bu motorla düştün yahut biyeremi vurdun de bi sor
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

özcan1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Onun motoruyla bi tur atmanı tavsiye ederim
    Mengu16, Zippo's, rs_guven ve 8 diğerleri bunu beğendiler..
    Doğduğunda Sen Ağlarken Herkes Gülüyordu.
    Öyle Bir Hayat Yaşa ki; Öldüğünde Herkes
    Ağlarken Sen Gülüyor Ol !

Motosikleti
    ARMadillo
    Kendisinin yirmi kere takla atmış, pert bir cbr si var. Belli ki bir karın ağrısı var, gece uyuyamamış basmış gelmiş kıyaslamaya haberde vermeden. Mahvetti gitti, hevesimiz kursağımızda kaldı. Zaten memleketin yolları malum çarşıya gidene kadar motosikletin yirmi yeri sallanıyor. Aman deyim arkadaşlar, kesinlikle babanızın oğluna bile vermeyin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:15 ----------

Alıntı astorojna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum gaz vermek gibi olmasında pekte belli yerden kırılmış ara deki sen bu motorla düştün yahut biyeremi vurdun de bi sor
    yahu sorsam ne, karşımızdaki adam mı ki?

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    şimdi motoru yatırsa sen mutlaka anlarsın...çünkü makinanın gidonu yamulur veya sol devriyaj manetine gaz kolu ucunun (gidon ucunun) da bir fotosunu koysana...orada hasar varmı mesela...dediğin gibi olabilir...tur esnasında gözönünden ayrıldıysa gavur malı diye bir teker yapmıştır...bir ihtimalde motoru kitleyip kapı önüne bırkaıyorsan biri bir tekme atmış olabilirmi...bunuda düşün...yanlış anlamada sevmediğin birine neden verdin anlamış değilim...geçmiş olsun...kafa grenajınıda tamir ettirebilirsin...bir fiyat al istersen...

http://www.grenaj.net/
    APALA bunu beğendi.
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    ARMadillo
    Mete_han abi, üniversiteden sınıftan arkadaş. Kalktı geldi eve, ne bileyim bende veremem diyemedim işte. Acaba demen gibi üst komşu mu salladı acaba bir tekme?
    yarında dediğin yerden bir resim çekeyim, koyayım abi. bakalım bi.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Düşse orda çizik filan da olurdu.Bildiğin ön camın ordaki grenajı eliyle tutup ileri geri oynamış.

Motosikleti
    ARMadillo
    Dediğin gibi de olmuş olabilir ekrem. Ne yapsak acaba oraya? Büyük masraflara girecek hiç halim de yok Vay arkadaş

Motosikleti
    Alıntı APALA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mete_han abi, üniversiteden sınıftan arkadaş. Kalktı geldi eve, ne bileyim bende veremem diyemedim işte. Acaba demen gibi üst komşu mu salladı acaba bir tekme?
    yarında dediğin yerden bir resim çekeyim, koyayım abi. bakalım bi.
    zippo doğru söylüyor çızık mızık yok burada manuel bir darbe var gibi...yumrukda atılmış olabilir..onun bunun evladı çok biliyosun...grenajı tamir ettiricen aga çıkma bulma ihtimalin az...varsa bile sıfırından fazla para isterler...bi garaj ayarlasan kendine yakın çevrede kapalı bir yer yokmu...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Dediğin gibi de olmuş olabilir ekrem. Ne yapsak acaba oraya? Büyük masraflara girecek hiç halim de yok Vay arkadaş
    Alla alla bu forumda benim ismimi bilen yoktu ya

Biz arkadaşın aprilia rs 125 ini onarmıştık aynı bu şekilde.Komple kafayı sök.Oraya macun gibi bişey vardı hatırlayamıyorum onla bütünleştiriyosun.Sonrasında zımpara ve astar,en sonda hangi renkse motorun o renk sprey boyayla boya.Kabaca anlattım detaylı bilmiyorum çünkü.Ucuz yollu bu olur en güzel şekilde.Bu yolla en fazla 50 liraya halledersin belki dahada ucuz

Motosikleti
    ARMadillo
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alla alla bu forumda benim ismimi bilen yoktu ya

Biz arkadaşın aprilia rs 125 ini onarmıştık aynı bu şekilde.Komple kafayı sök.Oraya macun gibi bişey vardı hatırlayamıyorum onla bütünleştiriyosun.Sonrasında zımpara ve astar,en sonda hangi renkse motorun o renk sprey boyayla boya.Kabaca anlattım detaylı bilmiyorum çünkü.Ucuz yollu bu olur en güzel şekilde.Bu yolla en fazla 50 liraya halledersin belki dahada ucuz
    Biliyorum kardeşim. Bir gün tanışmak ta isterim. Dediğin gibi yapmaya çalışacağız bakalım. Bu sefer de rengi felan ne bileyim. zaten ustalığımda yok.

Metehan abinin demesi gibi onun bunun evladı çok işte. Dur bir resim daha atayım

Uploaded with ImageShack.us

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    ilk motorum olan ybr 125i bir kere birine verdim istemeyerek. bir gece boyunca onda kaldı. sabah zinciri uzatana kadar kafa yaptığını farkettim motorla. arka dişli takozlarını değiştirdim, zinciri gerdim... bir de ne farketsem! ön dişlinin iç kısmı yani milin geçtiği kısımdaki freze bozulmuş. o kadar zorlamış makinayı... şimdi yeni ybr'mi isteyenler oluyor, hiç kimseye vermiyorum. motoru veremem kusura bakma, ama istersen seni gezdirebilirim diyorum susuyorlar
    biri bir kere çok ısrar etti, eğer bu kadar binmek istiyorsan satayım sana dedim.
    o da kızıp ne kıymetli malın var dedi...
    cevap olarak yoldan toplama değil o, kıymetini tabi bilicem dedim. zaten daha fazla uzatıyorsa birisi, seninle malın için görüşüyordur uzaklaş o kişiden.

aslında çok güzel bir grenaj tamiri videosu vardı yutupta. ama adam üyeliğini kapatmış... bu yüzden artık o video yok. ama özetlemek gerekirse, grenajı 20-30w gibi düşük wattlı bir havya ile ısıtarak yapıştır. sonra ince bir zımpara yap, tozunu temizle ve arka kısımdan fiber uygula. daha sonra da lokal veya komple parça boyanacak... hepsi bu.

aslında düşerek kırılmış gibi değil öyle olsa boyada çizikler olurdu. bence kasten kırılmış.
    APALA bunu beğendi.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Biliyorum kardeşim. Bir gün tanışmak ta isterim. Dediğin gibi yapmaya çalışacağız bakalım. Bu sefer de rengi felan ne bileyim. zaten ustalığımda yok.

Metehan abinin demesi gibi onun bunun evladı çok işte. Dur bir resim daha atayım:
    http://imageshack.us/photo/my-images...mag0481bx.jpg/
    Tanışırız kardeşim.Dediğim gibi en ucuz yollusu o.Biz arkadaşın motorunda neredeyse kafa dahil tüm grenajlara yaptık ve sırıtmadı.Orjinali gibi olmaz tabi ama şuanki halinden çok daha iyi olur.Boya,astar,zımpara tahminen 50 bile değil 35-40 lira masrafın olur halledersin.Forumda grenaj tamiri diye aratırsan bu söylediğim yöntemi daha detaylı anlatanlarda vardı.

Motosikleti
    ARMadillo
    özgür abi çok iyi dedin. Bu motosikleti almak için çektiğim eziyeti ben bilirim. Bakma adımız yine serseri yine serseri. Sabah motorun başında dikilirken, uyuz komşumuz sinirli sinirli birşey demeden bakıyor. Benim de zaten canım sıkkın. "Hayırdır alper amca, bi derdin mi var?" diye sinirli sinirli söylendim. Belki de yarın yakacak motosikeltimi adi adam.

Dediğin gibi yapmalı bari ekrem kardeşim. İnsanın hevesini kırmakta üstümüze yok vallahi toplum olarak. Yola çıkarsın araba yok vermez, şahinciler gelir gazlar yanında, esnaf söver, arkadaş çekemez, polis serseri der, der babam der... Vay arkadaş. Güzel memleketimde herşey bitti, Uğraşmalık bi motorcular kaldı arkadaş.
    Zippo's ve doganugursen bunu beğendiler.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    benim resimden anladığım kadarıyla o kısım daha önce tamir edilip boyanmış...ve hatta güzel bile yapılamamış..bu durumda da önceki kırık yerinden iyi tamir olmadığı için ama vibrasyondan ama kasılmadan bi şekilde atmış...adamın bi günahı olmayabilir...kısa vadeli bir tamirat yerine daha detaylı çelik tel takviyeli, kaynaklı bir tamir öneririm ki bir daha aynı yerden kırılmasın...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    manetde bir dalga yok manuel olarak oraya sert vurulmuş gibi belli...nerede ikamet ediyorsun acaba tanıdığım bir abim var bu işi beleş yapar sana ustalığı iyidir...

aha Samet abi son noktayı koydu...

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    bende yaparım yada nasıl yapılacağını klavyeden çok zor da olsa anlatmaya çalışırım..ama klavyeden boyayamam kesinlikle..
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim resimden anladığım kadarıyla o kısım daha önce tamir edilip boyanmış...ve hatta güzel bile yapılamamış..bu durumda da önceki kırık yerinden iyi tamir olmadığı için ama vibrasyondan ama kasılmadan bi şekilde atmış...adamın bi günahı olmayabilir...kısa vadeli bir tamirat yerine daha detaylı çelik tel takviyeli, kaynaklı bir tamir öneririm ki bir daha aynı yerden kırılmasın...
    Tamda kafa grenajı işlem görmüş galiba diyecektim.Banada öyle geldi,sanki kafa grenajı boyalı gibi

Motosikleti
    ARMadillo
    Samet abinin dediği gibi de olabilir. Fevri davranmış da olabilirim. Ama hiç yoktan bende kırılmayan malzeme adamda kırılıyor. Yine bir hor kullanma söz konusu.
    Samet abi, dediğin gibi detaylı bir iş, kaça patlar abi üç aşağı beş yukarı? Borç harç bulup birşeyler yaptırabiliriz belki.
    Metehan abi tokattayım ben. Zaten birazda ondan derdim. Aslen samsunluyum. burada okuyorum. Fırsat bulup samsuna gidebirsem, orada birilerini bulabilirim.

birde şeyi diyeceğim, bahara kadar bu şekilde binersem daha mı kötü olur parçalar? Bahara hem param birikir, hem detaylı bir şey yapıp sezona hazır etmiş olurum. Olmaz mı?

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    kırık yeri fazla oynatmadan, birbirine uyumunu bozmadan hızlıca bir çözüm bulmalısın.
    ben kendi motorumunkini yapmıştım. içten, parça koyarak hızlı yapıştırıcı ile yapıştırdım ve sonuç süper oldu.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)