Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benzin aldıktan sonra motor gaz yememeye başladı

Motovento
    REKLAM ALANI
    EsesLifan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial mcx 150, Lifan tay100
    beyler benzini aldım fulle dedim adama kapağın dibine ağzına kadar doldurdu bi süre sonra motor gaz yememeye kalkışlarda boğulmaya ve ışıklarda mesela durdugum zaman stop etmeye başladı acaba ne olabilir nedeni :/

Teknik desteğede açtım ama pek ilgileneni olmadıgı için bölümle buraya açıyım dedim :/ Daha çok kişi görür diye
    Dört teker bedenini, iki teker ruhunu taşır...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TutkuluAcemi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Karbüratör pislenmiştir
    Türkçe giderse, Türkiye gider!

Motosikleti
    Daha motor 3 haftalık 200kmde :/ karbüratör pislenmesi zor gibi benzindemi sorun vardı ki pislik falan

TutkuluAcemi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benzin kötü olduğu için karbüratör ağzını kapatmış olabilir diye düşündüm
    Türkçe giderse, Türkiye gider!

Motosikleti
    Bilgi için çok tşk tahminimce öyle bişey olmalı ya :/ başına gelen vardır belki koaly bi çözümü vardır diye açmıştım konuyu neyse saoalsın kardeş yarın en iyisi bi ustaya göstermek

I.Love.Drift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Nerden aldin benzini

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...e-basladi.html

Bu konudan 2 dakika sonra açmışsın bunu. Sanki 1 haftadır cevap alamamışsın da...
    www.motorumla.net

yaşar35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco xcıtıng 500
    hocam benzin depon hava almıyor olabilir.genelde benzin kapağından hava alır.fullenince kapaktaki hava deliği kapanmıştır.kapağı hava alacak şekilde yarım kapat ve çık bi dolaş sonucu ne olacak bi bak
    doganugursen bunu beğendi.

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    motor beyaz duman atıyorsa kötü benzin. geçen gün opetten benzin aldım, motoru sanki arkadan çekiyorlar, hiç gitmiyor ve beyaz duman atıyordu. benzini çektim petrol ofisinden aldım düzeldi.

Motosikleti
    Alıntı I.Love.Drift adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nerden aldin benzini
    Eskişehirde yenikentte bahar petrol ama hangi petrolun benzini petrol ofisi gibi yani bilmiorum dandik biyer ya

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:43 ----------

Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...e-basladi.html

Bu konudan 2 dakika sonra açmışsın bunu. Sanki 1 haftadır cevap alamamışsın da...
    :D :D :D yaa bian önce cevap gelsin diye :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:46 ----------

Alıntı yaşar35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam benzin depon hava almıyor olabilir.genelde benzin kapağından hava alır.fullenince kapaktaki hava deliği kapanmıştır.kapağı hava alacak şekilde yarım kapat ve çık bi dolaş sonucu ne olacak bi bak
    İlginç bi yöntem ama ilginize teşekkürler yarın bi öyle deniyim bakalım sonuç ne olcak burdan tekrar yazıcam

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:48 ----------

Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor beyaz duman atıyorsa kötü benzin. geçen gün opetten benzin aldım, motoru sanki arkadan çekiyorlar, hiç gitmiyor ve beyaz duman atıyordu. benzini çektim petrol ofisinden aldım düzeldi.
    Benzini çekmek bencede kesin çözüm ama depoda full ya kıyamıyorum )

doganugursen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway superlight ve keeway supershadow
    dostum depoyu fullediğin zaman nedenini bilmediğim bir sebebten ötürü bu durum gerçekleşiyor aynı durumu yaşadım... benzinin 0/5 veya 1 lt sini bi şişeye fln tahliye et düzelecektir;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:06 ----------

Alıntı yaşar35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam doğrusunu söylemiş zaten ;)

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    BEnzin aldıktan sonra yıkattın mı motosikleti yada yağmura denk geldin mi?Buji başın yalıtımlı değil ve su almış ise ateşleme yapmaz tekler ölür bayar stop eder, cinnete gelir benzinliği basarsın sonra benim gibi niye adamları haksız yere suçladım diye vicdan yapabilirsin.Bir ihtimalde budur.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

regal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmw650gs kawasaki er6 n
    kardeş sadece benzini kontrol et yeter su olabilir ben dede oldu sinir krızı geçiriyordum
    05428381357 mustafa minyas kahraman maraş merkez şimdiye kadar motor geçmişi +++ mobilet +mz 150cc++150cccelik coper +250cc regal rabtor+vf750c honda magna++er6 n++125cckymco++er5++şimidlik suziki bandit650s ve 150cckmt çelik sport

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Arkadaşlar maşallah yazmıs çizmiş oynamış , yok yok subab ayarı kacmıstır yada motor ınecek pislik değil
    ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:14 ----------

kardeşim depon hava almıyor
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Motosikleti
    bugun başka bi petrolden shellden aldım benzin ötekisi bitmek üzereydi düzelme var kendine geldi motor biraz beyler

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kesin kez benzin olduğuna emin misin benim başıma eski arabamda bir kez 4/3 depo varken fulle demiştim üstüne mazot koymuşlar arabada vuruntu oldu beyaz duman attı falan dedim noluyor buna sonra aldığım fişe bir baktım mazot yazıyor plakama kesildiği için hemen aldığım yere gittim durumu anlattım müdür hemen orada depodaki benzini tahliye ettirip depomuda fulledi birde würthün benzinli enjektör temizleyicisini kattı bütün bunları ücretsi olarak yapmıştı senin dediğin sorunların aynısı olmuştu arabamda yokuş çıkarken 1 de bile zor çıkmıştı o gün

Motosikleti
    yok motor ara sıra tekliodu bayırlarda falan çok iyi çıkıodu trafikte faalan 90a falan çıkıodu hemen zorlanma yoktu zaaten küçücük motor benzin mazot karıştırcak kadar salak pompacı yoktur die düşünüorum

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı EsesLifan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok motor ara sıra tekliodu bayırlarda falan çok iyi çıkıodu trafikte faalan 90a falan çıkıodu hemen zorlanma yoktu zaaten küçücük motor benzin mazot karıştırcak kadar salak pompacı yoktur die düşünüorum
    okuma yazmayı beceremeyen pompacılar gördüm bence dikkat et

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)