Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

5-6 Temmuz Türkiye Pist Şampiyonası, Bulgaristan, Pleven

Motovento
    REKLAM ALANI
    boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Merhaba arkadaşlar,

Geçen haftasonu Türkiye Pist Şampiyonası'nın birinci ayağı için Bulgaristan'ın Pleven kasabasındaydık. Sizlere kısaca neler oldu, neler yaşadık anlatayım...

İlk antremana çıktığımızda şok olduk çünkü ortada pist mist yok, adamlar askeri hava alanı üzerinde yüzlerce kuka kullanarak viraj yapmışlar. Kukalar o kadar fazla ki viraj nerede, nereden girip nereden çıkacağınızı göremiyorsunuz. Viraj giriş ve çıkışlarında kenarda diğer kukalardan farklı bir şekilde ama aynı renkte kukalar var ve bunları sabitlemek için altlarında büyük plastik parçalar var. Bazıları antremana çıktıktan sonra bir tur attı ve pisti terketti. Piste her çıkan şoka girip gelip pist hakkında konuşuyordu. Hava alanı olduğundan çok uzun düzlükler var ve motorun son hızına ulaşıyorsunuz, viraja girmek için de çok ciddi arka teker havalanacak kadar fren yapmanız gerekiyor. Pisti bildiklerinden piste alışmanın en hızlı yolunun bir Bulgar yarışçının arkasına takılmak olduğunu düşündüm ve çok kısa sürede piste alıştım. Hatta sıralamalarda iyi dereceler elde ettim. İlk sıralamada Türkler içerisinde ikinci, ikinci sıralamada üçüncü oldum. Yarıştan önceki antremanda da sıralamada ikinciydim. Antremanlarda Bulgar yarışçının biri beni geçtikten sonra önümde giden Hasan arkadaşımıza çarptı, adamın ön tekerleği Hasan'ın motorunun arka tekerleğine değdi ve çarpar çarpmaz motoru havalandı ve taklalar atmaya başladı. Hemen arkalarında olduğumdan fren sıktım ama yetmediğinden gaz açarak yanlarından geçtim. Hasan pite girdiğinde ona benim çarptığımı sanmış, ben de ona çarpanın ben değil bir Bulgar yarışçı olduğunu söyledim. Adamın bacağında kolunda ciddi hasarlar olmuş, yarışa giremedi.

Yavaş olan yarışçılar TMF başkanı Süleyman Memnun ile görüşerek ülkemizde yapıldığı gibi Ümit Kupası düzenlenmesini rica ettiler. Süleyman Memnun da bu fikri onayladı çünkü hızlılarla yavaşlar arasında 30 saniye ile 1 dakika gibi süre farkları vardı. Dolayısıyla bu arkadaşlar bizim yarışımıza katılmadı, gün sonunda onlar için düzenlenecek Ümit Kupasında yarışacaklardı. Gün sonunda ödül töreni yapılıyorken bu arkadaşlarımız hazırlandı, tulumlarını, kasklarını, botlarını, eldivenlerini giydiler, motorlarını çalıştırıp start çizgisinde sıralandılar. Ancak Bulgar federasyonu bu yarışın düzenlenmesine izin vermedi. Herkes gerisin geri pite döndü. Onlardan alınan paralar iade edildi. Ancak bu kadar zahmet çeken bu arkadaşlar yarış yapamadı. Her zamanki gibi TMF'nin azizliğine uğradılar... Bir yarışçının start çizgisinde yarış için beklerken yarışın iptal olması çok büyük utançtır ve affedilemez bir harekettir.

Gelelim yarışa.. Benim en büyük çekincem Bulgar yarışçıların start verildiğinde ilk viraja girerken birbirlerine girmesi ve bizi de bu karmaşıklığa sokmalarıydı. Ancak çok iyi bir start aldım ve düzlükten ilk viraja girerken bir sürü Bulgar yarışçıyı geçerek 13.sıradan 6.sıraya çıktım. Önümde Evren arkadaşımız, onun da önünde Bulgar yarışçılar vardı. Kukaların olduğu bölüme geldiğimizde üçüncü virajdan çıkarken gaz açtığım sırada viraj çıkışındaki kukaya çarparak çok yüksek süratlerdeyken düştüm ve yarışa devam edemedim.

Gerçekten hiç alışık olmadığımız kukalardan oluşan bu pistte bu kadar kısa sürede bu sürelere ulaşmak bile benim için büyük bir gelişme. Bu pistte yarıştıktan sonra İzmit ve İzmir pistleri bize çocuk oyuncağı gelecek. 25 Temmuz'da yine aynı yerde yarış var, bu sefer Balkan Şampiyonası da yapılıyor olacak. O zamana kadar motorumdaki ufak tefek hasarları adam edip bu yarışa katılacağım.

Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Mehmet tebrik ediyorum...

Çok içine sinen bir yarış olmasada güzel bir tecrübe olduğunu düşünüyorum...

Bu arada motosikletin son hali çok hoş olmuş...

... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

Gelişim Sürücü Kursu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600
    Geçmiş olsun boy... Bidahaki yarışa yutturursun tozunu sen onlara merak etme....
    Gelişim Sürücü Kursu
    0216 330 54 44
    0216 336 62 77
    www.gelisimsurucu.com
    msn: ehliyet@msn.com

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Federasyon'un yarışı niçin Bulgaristan'da düzenlediği böylece açıklığa kavuşmuş oldu.
    Bizler Türkiye'deki pistlerden şikayet edince onlar da;
    "alın size pist"
    deyip götürmüşler oralara.

Dönünce beğenmediğiniz İzmit pistinin asfaltını öpeceğinizi öngörmüşler.

Ne diyelim.
    Böyle başa böyle tarak gibi bişey olmuş.
    Yarışamayan arkadaşlara mı üzüleyim?
    Yarışı tamamlayamayan Mehmet'emi üzüleyim?
    Ülkemizin içler acısı haline mi üzüleyim?

Geçmiş olsun BOY.......
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Marlboro Man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda idi bir zamanlaRR
    Dedim olm ben sana yarış marış yapılmaz orda.Bulgaristana gittinmi ya kaşkaval yiyecen yada azıcık gezecen.Bir sonraki yarışa beni tekniker olarak götür sen iyisimi bakayım tamir edecek bişeyler bulabilecekmiyim komşide.

Bu arada sende birşey olmaması gerçekten tek güzel tarafı işin.Geçmiş olsun tekrardan.
    Metin ÖZKUL
    Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak...

Motosikleti
    honda cbr 600rr 2008

pleven macerası

bulgaristana yarışa gidip gitmeme konusunda mehmetle çok kararsız kaldık ve sonunda gidelim dedik gitmemizin sebebi hem değişik bir pist olması kendimizi geliştirmek ve deneyim kazanmaktı fakat bize pist hakkında hiç bir bilgi vermediler buradan çok kötü yapılan bi organizasyon vardı tamamen rezil olduk oralarda zaten burdan yola çıkmadan önce aksilikler başladı ben mehmete dedim çok kötü bi yolculuk geçireceğimizi söledim oda bana bu kadar karamsar olma dedi fakat benim dediklerim çıktı her neyse perşembe saat 4 hareket dediler kalkış yeri hazerfen bizde kendimizi ona göre ayarlayıp düştük yola oraya vardığımda saat 1 di 4 hareket dediler saat 8 hareket ettik plevene vardığımızda saat sabahın 6 sı otelde bi kabus yaşadık yer konusunda vede saat 10 da antreman var nese otelde klimalı odalar doluymuş ben mehmete hemen bi oda alalım çıkıp biraz uyuyalım dedim çıkıtık odaya ben biraz kestirdim
    duş aldık 2 saat sonrada otelden çıktık pistte gittik antreman yapmaya tabii burda bi kabus daha vardı pist için hiç bir bilgi almadık üstümüzü giyinip starta çıkıp bekledik açıldı pist ben mehmetin önünde gazlayıp gittim fakat tuhaf olan bişey vardı ben motorumu 5 vitesde gidiyorum viraj bekliyorum bu kadar uzun düzlük olurmu dedim sonra motorum hızını düşürdüm mehmeti bekledim bu nsl pist dedim kendi kendime şaşırdım viraj yok diye meğerki pist kukalarrdan oluşan bi pistmiş ben ön düzlüğü bitirip arkaya döndüğümde kukalar var ama yüzlerce bu ne dedim ya pist nerde falan düşünmeye başlarken yanımda düzlükte sola viraj varmış kukalardan viraj nasıl ama dedim bulgarlar sola gidiyolar salakmı bunlar meğer ben yanlış gidiyormuşum sonra yavaş yavaş alıştık pistte ama zor bi durum sonraki gün süleyman memnun bize pistti gezdirdi tabi iş işten geçtikten sonra allahtan kötü bi durum olmadı adamlar pistti ezberlemiş dönüyorlar pist kısaca şöle en az 30 metre genişlik 1500 metre uzunluğu olan bi pist ama kukalardan virajlar yapmışlar ben ilk antremanda mehmetin arkasında bi önceki virajdayım olayı o kadar net gördümkü çünkü pist dümdüz motorun öle havalandığını vede açıkcası biraz tırstım bide şöle bi sorun daha vardı ben sıralamalarda 2.20 döndüm adamlar 1.45 dönüyor bana göre çok hızlılar çünkü alışmışlar gayet normal aslında beni bu adamlarla aynı kategoride yarıştırıyorlar bide grubumuz 600 süpersprt b-c grubunda yer aldık böle bişey olamaz hem adamların sahasındayız bide b de yarışan adamlar ben c yarışıyorum bide benim ilk yarışım olcaktı ben bu adamlarla aynı grupta nasıl yarışabilirm sonra söledik süleyman memnuna böle olmaz bize farklı bi grup yapın diye adamlar çok hızlı biz pistte yavaş kalıyoruz hem tehlike altındayız dedik sonra bir grup açtılar ümit kupası diye oda bi yanlış anlama sonucu olmadı anlıyacağınız 8 arkadaş yarışmadan geri döndük bu kadar risk bu kadar emek bu kadar rezilik boşuna çektik ne diyelim vardır herşeyde bi hayır

Çok büyük geçmiş olsun Mehmet , ayrıca sıralama ve yarış startındaki başarıların için tebrikler..
    En azından ciddi bir tecrübe daha eklenmiş oldu yarış hayatına..
    Yazdıklarından Hasan'da bi sorun olmadığı anlamını çıkardım umarım öyledir..
    Onca zahmete katlanıp bu yarışa girdiğin için ayrıca tebrik ederim..
    [B]Dün Dünle Gitti Cancağazım, Artık Yeni Şeyler Söylemek Lazım... [/B]

jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    geçmiş olsun mehmet .. bir dahaki sefere şansın bol olur ... hasan'da talihsiz kaza atlatmış onada buyuk geçmiş olsun
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Hepinize geçmiş olsun. Ne olacak sizin bu haliniz. Ne adam gibi bir pist var ne adam gibi bir organizasyon var.!!!

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Gerçekten çok farklı bir deneyim yaşadık. 25 Temmuz'da da yarış var. Aynı zamanda Balkan şampiyonası da yapılacak. Bu yarış işi çok ilginç, bir sonraki yarışa gitmeyecem diyen, onca eziyet çeken herkes yine gidiyor. Ben motoru en kısa zamanda hazırlamaya çalışıyorum.

TMF yine diğer konularda olduğu gibi bu konuda da beceriksizliğini sergiledi. Perşembe günü yola saat 16.00 da çıkılacak dediler 20.00 de çıktık ama bizi 12.00 den önce sınırdan geçirmediler çünkü TMF bir sonraki gün için vize almış. Madem öyle neden Perşembe yola çıkıldı? Otele gittik bugün için rezervasyon yapılmadı dendi.. Yavaş olan yarışçılar için Ümit kupası yapılacak dendi, yapılmadı. Organizasyon tamamen yetersizdi. Ne gidilecek mekan hakkında, ne de pist hakkında bilgi verildi. İlk gün güneş altında geberdik. Buna rağmen ikinci yarışa da gideceğiz...

ümmet perkitan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150
    mehmet geçmiş olsun sana bişiy olmaması sevindirici motoru onarıp düzelttikten sonra yeni yarışta başarılar sana
    -geç gitmek HİÇ GİTMEMEKTEN iyidir-
    www.perkitan.com
    BİRKISIM İNSANLARA KIZIP TÜM İNSANLARA DÜŞMAN OLMAYA DEĞMEZ BUHAYAT

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Geçmiş olsun abi...Ama performansın kötü değilmiş en azından.Sende birşey yok ya ?
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Valla yüksek süratlerde düştüğünde ister istemez hasar alıyor insan vücudu. kırık çıkık yok ama birkaç yerimde zedelenmeler var. Umuyorum bir sonraki yarışa kadar birşeyim kalmayacak.

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    Çok geçmiş olsun Mehmet..

Daha büyük başarılarla sonuçlandıracağın yarışların devamını bekliyoruz...
    [B]Aptalların anlayacağı gibi yaz, akıllı olan ilk cümlede ne dediğini zaten anlar [/B]:cat:
    [B][COLOR="DarkRed"]Ben Derdimi Hangi Dağa
    Yüreğimi Hangi Suya Diyemiyorum[/COLOR][/B]

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Geçmiş olsun memedim dikkat et kendine.
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Balkan Şampiyonası'nda başarılar dilerim mehmet abicm ..

tronic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fazer
    boy merak ettim motor numarası neden 28
    [I][B]Öldüğünde beyin yoktu demiyorlar da kask yoktu diyorlar ya işte bu anlayış farkı bizi bu hale getiren..[/B][/I]

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    çok geçmiş olsun, sezonun daha başı..
    sinanın taalihsiz kazası, yarışların ertelenmesi ve yurt dışına taşınmasıda sizleri etkilemiştir mutlaka, umarım bir an önce türkiyede yarışmaya devam ederisiniz ve bizlerde alkışlamaya geliriz...
    eminim sende hasanda sezon boyunca çok başalırı olucaksınız
    GKN MOTORS

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tronic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boy merak ettim motor numarası neden 28

Giresun'un plakası da ondann .. aslan Mehmet ağbii ..

Motosikleti
    honda cbr 600rr 2008
    çok enterasan durumlarla karşılaktık ama orda bulunmak o atmosferi solumak çok güzel buna rağmen 2 yarışa gidicez bu sefer daha ii olcak en azından neyle karşılacağımızı ii biliyoruz deneyimliyiz artık

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler