Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

honda cbf 250 -0-100 hızlanması

Motovento
    REKLAM ALANI

devirli motor hız konusunda her zaman üstündür. sadece küçük viteste devir ettirmen gereklidir. torklu motor vites küçültmeden yüksek vitesle yokuşa çıkabilir.

70 bg traktör çok torkludur. ama yokuş yukarı hızlı çıkmaz yada curiser motorlar torku çok yüksektir. ama aynı beygirdeki bir race yani devirli bir motorla yarış edemez. yokuş dahi olsa race hızlıdır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gnusher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 Fz6 Fazer 98hp
    Bu cbf iyice leşmiş o zaman.

MAX GÜÇ(Hp @ dev/dak) 20,4 hp / 8000 dev/dak

8000den biraz üst bir devirde vites atılması gerekiyor demekki. Bunu da kullanıcı makinenin hala asıldığı devir aralığından anlar zaten. Yani 8500 mantıklı bir değer.

Bir arkadaşımda cbx twister vardı. Bayır aşşağı ibrenin sonunu gördüğünü söylemişti. Belki bazı arkadaşlar twister a göre konuşuyordur.

Ama düz yoldaa eğilmeden 120ye bile ulaşmayan değerler gerçekten çok kötü. Cbr 125 in cbf i tokatlaması gayet olası o zaman. Neyse dediğimi unutun. Olay yine cbf-cbr kapışmasına dönmesin. O konu fena baydı.

Alıntı Gnusher adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu cbf iyice leşmiş o zaman.

MAX GÜÇ(Hp @ dev/dak) 20,4 hp / 8000 dev/dak

8000den biraz üst bir devirde vites atılması gerekiyor demekki. Bunu da kullanıcı makinenin hala asıldığı devir aralığından anlar zaten. Yani 8500 mantıklı bir değer.

Bir arkadaşımda cbx twister vardı. Bayır aşşağı ibrenin sonunu gördüğünü söylemişti. Belki bazı arkadaşlar twister a göre konuşuyordur.

Ama düz yoldaa eğilmeden 120ye bile ulaşmayan değerler gerçekten çok kötü. Cbr 125 in cbf i tokatlaması gayet olası o zaman. Neyse dediğimi unutun. Olay yine cbf-cbr kapışmasına dönmesin. O konu fena baydı.

düz yolda üzerine yatmadan her koşulda 118 -120 aralıgında görür çünkü bu hızlarda devir saati 8,5 aralıgındadır.bunun üstü yolun egimine ve rüzgarın yönüne göre degişir.
    her motoru denerim şimdi. hayasung 250 r ve kawasaki ninja 250 r ı kapıştıracagız. foto ve video larla da belgeleyecegim.

Motosikleti
    :"/
    Benim karşılaştırdığım motorlar benzer ozellikte olucak yani demek istediğim:

Ducati 749 : 108 bg / 10000 rpm 85nm / 8000 rpm
    Honda cbr 600 f:109 bg / 12500 63nm / 10000 rpm

Boyle bir karşılaştırmada ducati daha erken devirlerde yüksek tork ürettiği için daha avantajlı değilmi yokuşlarda ??
    Senin 6.vitesten 5.vitese düşürünce motosikletin devirlenmemesini anlayamadım ??
    Otomobillerde sollamaya çıkarken vites düşürülmezmi ? Ani hızlanma istendiği için ???

ducati 750 kullanmadım bu motor 600 f ile kıyaslandıgında. arada nasıl bir fark oluşur tam net olarak bilemem bilmedigim konuda ahkem kesmek dogru degil
    fakat honda vfr 800 ile 600 f kıyaslama şansım oldu ikiside aşagı yukarı son süratleri aynı fakat 600 f daha bir seri 2 motor önde bitirmiştim yarışı

cbf 250 kullansaydın beni daha rahat anlama şansın olurdu. cbf 250 de 6vitesten 5 e 110 km hıza alınca devir saati 8 binin oralarda yani gücün bittigi yerde oldugu için bir yüksek vitese atınca devir 6,5 e geliyor yani tork egrisinin bulundugu yere geldigi için motor daha iyi asılıyor.
    Ducati 749 : 108 bg / 10000 rpm 85nm / 8000 rpm devir şimdi bu ducati yi 12 bin devir yaptırsam düşük viteste güç bu devir aralıgında olmadıgı için gidemez boşa çalar. işte olay bu

Motosikleti
    :"/
    vfr 800 ve 600f hangi şartlar altında kıyaslandı normal bir yolsa pilotaj farkının göz önünde bulundurmassak 600f önde bitirir haliyle...Sebebide beygir güçleri aynı olmasına rağmen vfr 250 kg civarı bu yüzden yavaş kalacaktır...

Senin ne demek istediğini anladım sen çok yüksek devirdeyken bi alt vitese geçiyorsun bu yuzden devir gücün çok azaldığı noktaya geliyor o yuzdende hızlanmıyor...Benimde soylemek istediğim şuydu 6 viteste 80-90 km hızla giderken 5 .vitese atsan motosiklet daha iyi hızlanır...

Alıntı Gyradel. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vfr 800 ve 600f hangi şartlar altında kıyaslandı normal bir yolsa pilotaj farkının göz önünde bulundurmassak 600f önde bitirir haliyle...Sebebide beygir güçleri aynı olmasına rağmen vfr 250 kg civarı bu yüzden yavaş kalacaktır...

Senin ne demek istediğini anladım sen çok yüksek devirdeyken bi alt vitese geçiyorsun bu yuzden devir gücün çok azaldığı noktaya geliyor o yuzdende hızlanmıyor...Benimde soylemek istediğim şuydu 6 viteste 80-90 km hızla giderken 5 .vitese atsan motosiklet daha iyi hızlanır...
    işte şimdi anlaştık cbf 250 de devir olsaydı eger o devirlerde güç olsaydı 140 üzerine yatmadan giderdi ama 8 binden sonra ne kadar zorlarsan zorla 18 vitesli bir bisikletin 1 viteste boşa çaldıgı gıbı boşa çalıyor.

Burak927 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache rtr , yamaha nouvo
    cbf 250 yi görüntü olarak çok beğeniyorum hondanın en sevdiğim motorlarından biri ama hakkında böyle olumsuz şeyler duymak kötü 2 sene önce sıfırna 7000TL fiyat biçiyorlardı hem bu parayı vericem hemde yeterli verimi alamıcam yazık

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte şimdi anlaştık cbf 250 de devir olsaydı eger o devirlerde güç olsaydı 140 üzerine yatmadan giderdi ama 8 binden sonra ne kadar zorlarsan zorla 18 vitesli bir bisikletin 1 viteste boşa çaldıgı gıbı boşa çalıyor.
    valla güzel bir anlatım olmuş banada çok övmüşlerdi şöyle motor böyle motor aylarca cbf 250 -cbx arayıp durdum aralarında az bir hp farkı var v.s. sonradan genel kullanıcılar yani kendini bilen oturaklı sürücüler,kardeşim motor böyle 150 cc ile arasında 10-20 km hız farkı var fazla birşey bekleme ve eklediler bakım ve aksesuar masrafları valla hemen aramayı sonlandırdım ve 150 cc aldım .ama şimdi bir üst kategoriye bakıyorum 500 cc kısmetse.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Arkadaşlar ben geçen sene kısa bir süre kullandım bu motoru, çok memnundum... Söylenildiği gibi değil tam aksine 120'ye düz yolda çok rahat geliyordu ve düz yolda rüzgarı arkama alarak 135-140 görüyordum...

Bu motor 22 hp boru değil yani, 0-100 km denememde düz yolda 10.2 sn gibi bir sonuca vardım...

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2003 ve 2004 model CBX Tvıster250 CBF 250'den çok daha seri ve hızlı bir motor düz yolda CBX tvıster 140 km hızı zorlanmadan görüyor
    sonuçta CBX tvıster 24 hp cbf CBF ise 20.4 hp aradaki 4 hp az değil bu motoru alacak arakadaşlar 2003 2004 model arası tvıster'ı tercih etsinler
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    31 bin km de cbf 250 mi boş olan bir yolda,
    0 - 100 km hız denemesi sonucu 8 saniyede vardıgını tespit ettim.
    12 saniye de vardıgını söyleyen arkadaşlar ya gaza yüklenmiyor, yada motosikletleri gerektigi gibi gitmiyor.
    98 Beygir.....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF250 , GT250r'den sonra tekrar CBF150
    Cihan daha 1 hafta önce bi tane cbf250 sahibi ile yan yana durduk.Satılık mı dedim , evet satılık abi dedi.Ver bakalım bi tur dedim , şöyle çıkalım çevre yoluna dedim.Neyse biraz turladık.Çevre yolunda asıldım cbf250'nin gazına , aynı anda diğer çocuk da asıldı.İnanki cbf150 ile aralarında neredeyse hiç hızlanma farkı yok.Neredeyse aynı anda kalkış yapıyolar.Çünkü cbf250 6 vitesli.Devirleri çabuk tüketiyo.Ancak 80 km hıza ulaştıktan sonra tabi ki öne çıkar.Fakat baştan resmen kafa kafaya gidiyolar.6 vitesli olması çok vakit kaybettiriyo.Vites aralıkları çok kısa.Ben kalkıpta 1.500 TL fark ödeyip o cbf250'yi almayı bilmez miyim?Kaç tane motor değiştirdim 1 sene içerisinde.1.500 TL bulamıyacak mıyız yani?Ancak cbf250'yi kafa kafaya takas etseler yine de değişmem cbf150'mi.Fazladan 15 km hız için ne gerek var o kadar titreşime katlanmaya.Yedek parçası pahalı , kronik sorunları var.Hem cbf150 ile dağa bayıra bile çıkıyorum.Ancak cbf250 asfalt motoru.Dağa bayıra gelmez.

BİROL 78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HAYABUSA
    cbf 150'de torklu bir makina ama 250 ile kafa kafaya yakınlık değil daha kalkışta metrelerce fark atar diye düşünüyorum cbf 250'nin.
    ben daha önce kullandığım cbf 150 ile arka dişlisi 38 dişliydi 4.viteste 120 km hıza kadar çıkarıyordum...
    facebook(Fazer Tutkunları)

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125+Kanuni Popcorn 90
    yüksek devirlerde motorun hızlanması normal değil mi düşük devirde maksimum güç mu oluyor.????

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:11 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:09 AM ----------

Alıntı karayılan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2003 ve 2004 model CBX Tvıster250 CBF 250'den çok daha seri ve hızlı bir motor düz yolda CBX tvıster 140 km hızı zorlanmadan görüyor
    sonuçta CBX tvıster 24 hp cbf CBF ise 20.4 hp aradaki 4 hp az değil bu motoru alacak arakadaşlar 2003 2004 model arası tvıster'ı tercih etsinler
    arkadaşa katılıyorum zaten cbf 250 alacaklar twister alsın BG daha yuksek
    ::gleam::Bugünü dünüme yarınıma değişir giderim
    Zaten bu kafada değil seni, evi bile zor bulurum::cheeeeer::

Motosikleti
    recep abi bak sana şöyle söyleyeyim, cbf 150 ile arasında 15 km var diyorsun, tamam cbf 150 ile 120 km hıza normal çıkıyor, cbf 250 ile de 135 km hıza çıkıyor, düz yolda fakat bunları ben söylüyorum ki ben çıktıgım için,
    ancak sana şöyle söyleyeyim, geçenler de arkadaşın biri polo almış 75 beygir gücünde 1 aydır benimle kafa buluyor, ben sizi geçerim alırım anahtarınızı feşen diye, bir akşam denk geldi al gel dedim arabayı kuzende vardı hatta yanımda, ben arkadaşın arabaya bindim, kuzen ise arabanın 3 metre yanında durdu, bizim burda kapalı bir yol var 4 km boyunca, çıktık oraya, olay burdan sonra başlıyor zaten, kuzen solumda cbf 250 ile arkadaş ile ben arabada.
    ben tam 3 den geri sayacaktım, arkadaş camları kapadı, bir de el frenin ordan bir düğmeye bastıki ne oldugunu anlamadım, ne düğmesi o dedim bekle görürsün şimdi dedi,
    ben 3 2 1 dedim kuzen bir kalkış yaptı direk 5 metre fark attı, arkadaş ise 4 e atana kadar benim kuzen 120 km hızı buldu, 140 km hıza geldigimizde kuzen ile aramızda 3 arabalık yer vardı ki ikiside bıraktı gazı,
    sonra bizim arkadaş demezmi len ne motosiklet miş beee,
    neyse ben size dondurma ısmarlıycaktım zaten dedi.

geçenlerde bakırköy sahil yolunda alfe romeo ile kapıştım öylesine denk geldi,
    ışıklarda duruyoruz, adam ile göz göze geldik baktım yeşilin yanmasına az var adamın arabasıda faşa eksozdan o biçi,m ses geliyor, neyse bende ara gaz verdim tam yeşil yanıdıgında ben bi kalkış yaptım adamın ön tekerleri boşe döne döne geldi ikinci ışıklarda durdum yine yanıma geldi, adam baktı bana kafasını direksiyona dayayıp hazır ol vaziyeti aldı,
    dedim sen görürsün, yeşilin yanması ile benim fırlamam bir oldu, zaten yolda bizden başkası yok saat gece 01:00 di.
    3 4 km sonra ışıklarda yine denk geldi, yanıma geldi ya senin bu motosiklette amma hızlıymış he dedi,
    yok be abi dedim en ufakları dedim bu, sonra bastı gitti, yani dedigim araba 130 beygirlik alfe romeo, beni 120 km hıza kadar geçemiyor.
    he bunları niye mi anlattım başımdan geçenler diye anarsanız anısı daha iyi olur.

diyeceğim şu ki kullananlar memnun, cbf 250 almadan çnce bu başlgı görmüştüm, geçenler de aklıma geldi aradım buldum birde denemesini yaptıyım dedim,12 sanşyede çıkmaması gerekiyor dedim, ve ben 6 kere denememe rağmen 8 saniyede 100 km hıza ulaştım.
    cbf 250 150 beygir bir arabaya kalkışta kafa tutacak kadar tork'lu bir makina,
    ben sadece bunun iddasını yapıyorum,
    o beni ben onu geçerim iddasını değil.

Dağa bayıra gelmez.
    recep abi bu lafın için seni teessüf ederim yani.
    içimde kalan bir gezi idi cbf 250 ile dağa bayıra çıkmak,
    bu lafın ile içimdeki bu gezi isteğini alevlendirdin.
    98 Beygir.....

Motosikleti
    dün arkadaşlar buluştuk aramızda 0-100 km hızlanması konusu çıktı yine
    arkadaş cbf 250 den honda silverwing' e geçti
    0- 100 km hızlanmada cbf 250 yi geçeceğini idda etti

siz ne diyorsunuz bu işe
    98 Beygir.....

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Honda Hornet 900
    acun millete atar gider yapma.veremiyosun işte motorun hakkını.cbf 150 kullanıyorum ve duz yolda 2 kişi cok rahat 110 km hıza cıkabılıyorum.sen gelmıs burda cbf 250 ile duz yolda tek kişi max 125 yapıyorum diosun.ya senin motorun gitmiyor yada sende iş yok ;)
    En iyi sürücü, kendini karşısındakinden koruyabilendir.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    hocam benm ps yada dylanın 100 km si kaç snyedir cbf250 yi yermi :D
    Mustafa Kemal Atatürk

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam benm ps yada dylanın 100 km si kaç snyedir cbf250 yi yermi :D
    aman yedikten sonra karnına oturmasın

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:02 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:59 ----------

bu arada acun0 senin link ölü

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler