Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

supra vs yamaha R6

Motovento
    REKLAM ALANI
    2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    the-cayman,nasıl üstüme alınmayım?bu lafı diyen sen değilmiyidn?" Bir arkadaşımız da supra modifiyeli hayabusaya egsoz koklatıyor demiş onu ayriyetten tebrik ediyorum . "
    1.video karanlık demişsin 2 . video adam basmıyo demişsin.gülerim ya.ilk videoyada adam basmıyo demiştin(r6 ya) .yani bu adamlar gaz açmayı bilmiyomu?
    tabiki fabrika çıkışı supradan bahsetmiyorum.modiyeli! ister 300 hp-ister 800 hp olsun.sonuç ortada.busaya eksozu koklattımı koklatmadımı?
    neyse konu uzamasın,
    YA İSTİKLAL ,YA ÖLÜM ! ! !

Alemin kralı çarşı , herkeze karşı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    the_cayman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Olsa da gururla R6 diye yazsak :P
    Alıntı 2move adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hile mile yok,supra ile busanın videosunu izledim. supra resmen busaya ekzos koklatıyodu.hemde modifiyeli busaydı
    Supra zaten fabrika çıkışıymış sanırım . Turbo hayabusa zaten öyle dandik bir alet ki böyle supra tarzı arabaların egsozunu kokluyor. Ama nasıl oluyorsa 360 km/h ve üstü hızlara birkaç saniyede çıkabiliyor ne kadar ilginç öyle değil mi .

Supranın turbo hayabusayı geçmesi için birkaç bin beygir gücünde olması gerek sanırım .

Supra :

toyota supra 2001 - 2002 toyota supra - 2003 toyota supra

engine ::
    model rz / gz (twin turbo)
    max power (kw) 209 @ 5600 (280 hp)
    max torque (nm) 440 @ 3600 (318 ft/lb)
    compression ratio 8.5:1
    induction twin turbo
    transmission 6 spd man/4 spd auto
    bore * stroke(mm) 86.0 * 86.0
    capacity (cc) 2997
    valves efi/twin cam/24v
    intake valve dia. 33.5 mm
    intake valve lift 7.8 mm
    exhaust valve dia 29.0 mm
    exhaust valve lift 8.4 mm
    intake opening 3 deg btdc to 41 deg abdc
    exhaust opening 52 deg bbdc to 4 deg atdc
    sequential turbos ct12b
    turbine size 60/48 mm
    compressor size 62/39 mm
    turbine material ceramic
    turbo scroll area 600 (mm^2)
    turbo a/r ratio 0.42

standing start performance :
    0 - 60 km/h 2.7
    0 - 80 km/h 4.2
    0 - 100 km/h 5.7 ***** 5.7 !!!!!!!
    0 - 120 km/h 8.0

Toyota japon malıdır . Japon tüm otomobiller 280 beygir sınırındadır . Çünkü japonyada böyle bir yasa mevcut 280 hp üstüne çıkamazlar . Bu da demek oluyor ki videodaki supra modifiyeli . Tuning çılgını gençler sayesinde bu araçlar birkaç yüz hatta binlerce beygir gücüne çıkabiliyor. Bana kalırsa yorum yapan bazı arkadaşlar yorum yaparken biraz mantıklı olun . ( Lütfen yanlış anlaşılmasın )

Abicim modifiyeyle herşeyi yapmak mümkün sonuçta ben tokatlayamaz demiyorum . Ama stock supra çok güçlü motor tanımaz vb. yorumlara sadece gülüyorum .
    [B][COLOR="Cyan"][COLOR="Purple"]Yarış kazanmak istiyorsan, ne hızda gitmen gerektiğini bilmeli ve o kadar hızlı gitmelisin; ne eksik ne de fazla...[/COLOR][/COLOR][/B]

repsolcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ylmzzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    supra ve R6 orjinal olsalardı kesinlikle kalkışta geçemezdi supra. r6 3 sn gibi kısa bir sürede 100km/h sürate çıkabilir. ferrari enzo bile 0-100 km/h hızlanırken bu kadar hızlı değil.

r6 orjinalse supra da modifiyeliyse tabiki geçebilir. adil bir yarış olmamış
    kardeş, yanlış bilgilendirme olmasın diye mesajını düzeltme gereği duydum

R6 nın 0-100 km hızlanması 3.5 sn. civarındadır.
    3.0 saniyede 1000 cc ss motorlar çıkar o sürate.
    ayrıca F60 (enzo) da 3.5 sn. civarlarında çıkıyor yine.yani R6'yla enzo tam kafa kafaya giden araçlar...
    1000 lik ss lerde veyron'la kapışırlar

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    the-cayman,sana anlatamıyorum galiba,lafı ters anlayıp duruyosun..standart supra busayı geçer diye bi laf ettim mi ben .
    yetr hocam ya kapa şu konuyu.ben ne diyorum sen nediyosun.!!standart supranın geçicek hali yok heralde.konumuz modifiyeli supra ile busaydı.
    otur izle 1kere daha videoları.yazdıklarımıda baştan oku.
    cvp fln yazmıyom artık .
    YA İSTİKLAL ,YA ÖLÜM ! ! !

Alemin kralı çarşı , herkeze karşı

N_O_S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    oo bassetdimiz supra 8oo hp ful modifiyeliiii her türlü motorıda yer bence
    YAŞAM HIZ! HAYAT HIZ! ÖLÜM HIZ!
    HONDA FAN ..!

PİLAVÜSTÜ_KURU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    allah nasip ederse r6 olacak abisiiii :)
    Alıntı ylmzzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    supra ve R6 orjinal olsalardı kesinlikle kalkışta geçemezdi supra. r6 3 sn gibi kısa bir sürede 100km/h sürate çıkabilir. ferrari enzo bile 0-100 km/h hızlanırken bu kadar hızlı değil.

r6 orjinalse supra da modifiyeliyse tabiki geçebilir. adil bir yarış olmamış
    işte benim demek istediğim hile bu
    1.supra modifiyeli
    2.R6 stock
    3.R6 daki adam basmıo.
    Budur olay beyler ayrıca dikkatli bakarsanız motosikletin vites geçişlerinin sert olmadıını görürsünüz.Bu nasıl performans lı kullanım?
    RiDe-FoR-LiBeRtY
    [no for another things]

Motosikleti
    movistar
    arkadaşlar benim anladığım supra ile r6 arasında drag tarzı bir yarış olmamış yani duraraktan başlamıyorlar. even 45 mph gibi bir ifade var orada yani her ikiside 45 mph giderken gaz açma durumu var . ara hızlanma yani
    yoksa kalkışta mümkün değil yani. zaten adamlarda bunun bildikleri için ara hızlanma falan gibi geyiklere girmişler.

the_cayman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Olsa da gururla R6 diye yazsak :P
    the-cayman,sana anlatamıyorum galiba,lafı ters anlayıp duruyosun..standart supra busayı geçer diye bi laf ettim mi ben .
    yetr hocam ya kapa şu konuyu.ben ne diyorum sen nediyosun.!!standart supranın geçicek hali yok heralde.konumuz modifiyeli supra ile busaydı.
    otur izle 1kere daha videoları.yazdıklarımıda baştan oku.
    cvp fln yazmıyom artık .

Ben seni kastetmedim ki bazı arkadaşlar dedim . Yazıları baştan okursan böyle yazdıklarını göreceksin . Yani bazı arkadaşlar stock supra demiş burda seni kastetmedim ki sen niye üstüne alındın

Kaldı ki modifiyeyle herşeyi yapmak mümkün . Ben konuyu uzatmadım sen biraz yanlış anladın sanırım . Neyse sorun yok

Seni kastetseydim alıntı yapardım ve direk söylerdim bazı arkadaşlar demezdim
    [B][COLOR="Cyan"][COLOR="Purple"]Yarış kazanmak istiyorsan, ne hızda gitmen gerektiğini bilmeli ve o kadar hızlı gitmelisin; ne eksik ne de fazla...[/COLOR][/COLOR][/B]

kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway sl150cc SONUNDA
    kafa kafaya gidiyolar o kadar modifeyeye normal we motosikletteki sahils basmiyo farkindaysan 30 santim yaninda 4 teker war we adam her an firene asilicakmis gibi hazir bekliyo
    imzam yok parmak bassam olurmu

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    İsterse supra 10500 beygir olsun....O kasayla o motoru ancak rüyasında geçer.....

Motoru kullanan adam sanki at arabası kullanıyo mübarek....Hakkını ver hakkını.......Hooop duyuyonmu motorcu......
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    araba turbolu halde anca geçebiliyor.ilk alıştırmalarda arabadan turbo sesi geldiği belli oluyor zaten

hardestman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar ben bu videoya hayatta inanmam,,işkence yapsalar gözlerimi dağlasalar kızgın şişler bassalar yine inanmam,,,bi kere r6 nın ilk kalkışta açık ara fark atması lazım,,,tamam supra uzun mesafede geçebilir belki ama bunun içinde suprada 300 den fazla ibre olması lazım (supralar hakkında fazla bir bilgiye sahip değilim ama....) ve videodaki görüntüler bana yapmacık gibi geldi,,bu şey videoyu çekenlerin bi düzmecesi bence böle bişi bi kere fizik kurallarına aykırı ilk kalkışta bile supra önde gidiyor varmı böle bişi yaaa

trenox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var işte...
    o kadar modifiyeden sonra uçağı bile geçer herhalde . normal koşullarda nasıl olur acaba.normalde bir arabanın bir motoru geçebileceğine inanamıyorum ben. uçuk bi araba olmadıktan sonra. hele modifiye olmadan.
    ama tabi r6 yerine zx6 olsaydı bu polemiklere hiç girilmezdi
    Sözkonusu vatan ise gerisi teferruattır.

Motosikleti
    OLURSA KESİN KAWASAKİ ZX-6R YEŞİLLLL
    ya arkadaşlar ya bu r6 patlak yada süren adam

madem bi hile yok motora bi kamreya yerleştirseydi bu tartışmalar hiç olmazdı

crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var

Benim görüşüm

Arkadaşlar videoyu ve daha sonra bir başka arkadaşımızın verdiği diğer iki videoyu izledim.
    Üç video hakkındaki ortak görüşüm, motosiklet sürücülerinin yetersiz olmasıdır.
    Bir tanesi dışında (sanırım camaro ve hayabusa) yarışlar drag disiplinine uygun yapılmamış.
    İstediği kadar modifiyeli olsun kalkışta 600cc ve yukarısı bir sportive motoru geçecek bir araba olduğuna ben inanmıyorum.
    Ancak belli bir süre sonra motosikleti geçebilirler fakat kalkış ve yaklaşık 400 metre mesafede değil.
    Aşağıda gerçek pilotlarla yapılmış denemelerin video linklerini veriyorum.
    Birinci video da R1,Porche ve uçak yarışıyor.
    http://www.metacafe.com/watch/32081/...s_r1_vs_avion/
    İkinci videoda ise Honda CBR1000 RR, Honda'nın F1 aracı ve yine Hondanın sürat motoru yarışıyorlar.
    http://www.metacafe.com/watch/51275/...vs_f1_vs_bike/
    Birinci video için bir şey söyleyemeyeceğim fakat ikinci videonun bir benzerini ben Magny Cours pistinde canlı olarak seyretme imkanı buldum.
    Honda bir gösteri yaprı ve 1000 RR ile Honda'nın F1 aracı yarıştılar.
    1000 RR ilk viraja önde girmesine rağmen viraj çıkışında geçildi.
    F1 araçları ile kafa kafaya gidebilen motosikletleri kapalı çamurluğa sahip normal araçlarla kalkış ve kısa mesafede geçmek, ancak pilot yetersizse olur.

Benim görüşüm budur. Yanılma ihtimalim her zaman vardır. Bu nedenle polemik yapmak arzusunda olmadığımı belirtir, hepinize saygılar sunarım.

Motosikleti
    yzf r6 04 drk blck
    sanırım r6 kullanan arkadasın yarıştığından haberi yok

Motosikleti
    -
    hile mile yok,supra ile busanın videosunu izledim. supra resmen busaya ekzos koklatıyodu.hemde modifiyeli busaydı
    aynı vidyoda aynı Suprayı Gsx-R1000 (modifiyesiz) geçiyodu ama..
    ayrıca aşşadaki vidyoya bakılırsa R1 bunu tek teker geçer
    R6yla kafa kafaya gibiyse, R1 canına okur !!

phar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    videonun başındaki yazıları okursanız r6 nin modlanmış oldugunun yazdıgını ve supranın 18 psi turbo basıncıyla yurutuldugunu gorursunuz ki kapasitesiyle kıyaslayınca yapımcı arkadaslar bunu low boost "dusuk basınc" olarak nitelendirmişler.

Motorları orta okuldan beri severim hatta bayılırım ancak otomobil gecmişim biraz daha yuklu o sebeple sunu soyleyebilirim; bu yuklu supranın bu r6 ile kafa kafaya kalması şaşılacak bir durum degil. Ozellikle drag yarışları icin 1200 ustu beygirlere cıkartılan supralar gorebiliyor yabbancılar dunya uzerinde (bizde ancak okuyup seyrediyoruz ) 1-100 3 sn nin altında bir supra bulmak olası.

Sunu demek istiyorum olay garip degil olabilir, hatta okkalı yuklu bir supra pek cok motorsikleti arkasında bırakabilir. He diyebiliriz ki motor da yuklenince nolucak? Motor bilgim buna cevap vermeye henuz yeterli degil. Genede motor keyfi baska yahu
    4 tekerleğin konforu, 2 tekerleğin tadı...

celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    600 luk her zaman daha serı dır
    İKİTEKER hastalığında tedaviyi bünyem kabul etmiyor

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler