Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Öngörü ve Cruiser ile Panik Fren - Video

Motovento
    REKLAM ALANI
    MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı feti_can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum tebrikler, kendi yaşadığı olaya bu kadar objektif bakmayı beceren,
    karşısındakine küfür edip adamın hatasını aramak yerine benim hatam ne? Kazayı engellemek için ne yapabilirim? diye düşünen
    motor sürücülerini görmek beni memnun etti.

Bu aralar trend karşıdakine küfür etmek : )
    Adama atarlanmamamdaki asıl sebep o aslında. O tayfadan olmak istemedim.
    Bundan 1-2 sene önce olsa kesin olay çıkarırdım
    Motosikletli Kaplumbağa...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun. Yeni balatalarına sağlık.

mccxcix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Hocam geçmiş olsun, tebrik ederim seni gerçekten çok dikkatli kullanıyorsun, inşallah bende ilerde senin kadar dikkatli bi sürücü olabilirim, videoyu izlerken de ha şimdi olcak ha şimdi çıkacak falan derken sonda geldi, çok heyecanlandım, güzel bi örnek hepimiz için
    "Olmadı Diye Sızlandığın Duaya,Gün Gelir Olmadı Diye Şükredersin."Şems-i Tebrîzî

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Geçmiş olsun, e5'de her gün onlarca olan olaylardan bir tanesi de senin basına gelmis. Ben panik hali görmedim, kendinden de eminsin, hızında motosikleti durdurabildiğine göre çok da yüksek sayılmaz, ama alan oldukça dar olduğu için hareket kabiliyeti yüksek olmayan bir yer. dikkat çook önemli.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Ah be bonuscum ,

Videoyu seyrederken hop oturup hop kalktım.Neredeyse helvanı yiyormuşuz :p

Neyse hatayı bilmek erdemdir bundan sonra orada o kadar hız yapmazsın.
    MotorKafa bunu beğendi.

Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ah be bonuscum ,

Videoyu seyrederken hop oturup hop kalktım.Neredeyse helvanı yiyormuşuz :p

Neyse hatayı bilmek erdemdir bundan sonra orada o kadar hız yapmazsın.
    Bi anlık gaflet işte abi.
    Normalde trafik duruyorsa orada yaptığım max hız 40.
    60'lara 70'lere nasıl çıkmışım farkında değilim.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dikkat etmesi gerektiğini söyleyince özür dileyerek sağımdaki üstüme kırdı dedi.
    Ancak videoyu durdura durdura izleyince fark ediliyor ki, adamın üstüne kıran eden yok.
    Önündeki araç sağ şeride geçiyor, bu da onun sağa geçişini beklememek için solunda geçip gitmek istiyor.
    İ..nelik nedir sorusunu cevaplamış bu arkadaş , başka açıklama bulamadım...

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    geçmiş olsun.. hergün geçtiğim yol ama ben o sol boşluğu hiç sevmiyorum yani rus ruleti gibi geliyor bana oradan gitmek veya senin kadar hızlı gitmek sanırım 70-80 km vardı hız...

ilk 15-20 saniye oradan gitmeni gerektirecek yoğunlukta bir trafik yok diyordum ki birden yoğunluk başladı...
    o heyvan da koca duvarın üzerinden diğer tarafamı mi geçecek? nedir amacı anlayamadım zaten sol şeritde sanki kasıtlı bir çıkış yaptı

motorlar geçmesin diye bazı hazımsızlar yapıyor bunu, karşılaşmadığımız durum değil..

nacizane tavsiyem emniyet şeridini veya sol boşluğu trafiğin bir tık üzerinde hızlarla geçmek iyidir..
    MotorKafa bunu beğendi.

Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun.. hergün geçtiğim yol ama ben o sol boşluğu hiç sevmiyorum yani rus ruleti gibi geliyor bana oradan gitmek veya senin kadar hızlı gitmek sanırım 70-80 km vardı hız...

ilk 15-20 saniye oradan gitmeni gerektirecek yoğunlukta bir trafik yok diyordum ki birden yoğunluk başladı...
    o heyvan da koca duvarın üzerinden diğer tarafamı mi geçecek? nedir amacı anlayamadım zaten sol şeritde sanki kasıtlı bir çıkış yaptı

motorlar geçmesin diye bazı hazımsızlar yapıyor bunu, karşılaşmadığımız durum değil..

nacizane tavsiyem emniyet şeridini veya sol boşluğu trafiğin bir tık üzerinde hızlarla geçmek iyidir..
    Kasıtlı değil. Önündeki araç orta şeride geçmek istiyor. Ancak trafik ağır ilerlediği için doğal olarak yavaş bir geçiş yapıyor.
    O sırada adamın bulunduğu şeri 50 metre kadar ilerlemiş oluyor. Bu da o 50 metrelik mesafeyi bir an önce tamamlamak için soldaki boşluktan sıyrılmaya çalışıyor.

Bu olaya kadar soldaki boşlukta dikkat ettiklerimi sıralıyım.

- trafiğin tamamen durması(bu durumda kapı açılması ihtimali çok yüksek)
    - Orta şeritte, sol şeritteki arabayı sıkıştırabilecek başka bir araç var mı? (böyle bir durumda refleks olarak soldaki boşluğa kıracak direksiyonu)
    - Sağında veya sağından geçmek üzere olan bir motor var mı? (yine refleks olarak birden sola kırabilir)
    - Önündeki aracı yakın mesafeden takip ediyor mu? (önündeki araç ani fren yaparsa hakimiyeti kaybedip soldaki beton bariyerlere girebilir)
    - Ben geçerken bilerek üzerime kırma potansiyeli var mı? (genelde içgüdüsel hareket ediyorum bu durumda. öyle hissediyorsam hiç zorlamıyorum )

Bu olaydan sonra, önündeki aracın şerit değiştirme durumunu da kontrol ediyorum.

Eksik olan varsa eklerseniz sevinirim.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    benim o boşlukda veya emniyet şeridinde karşılaştığım en büyük tehlike,doblo veya panelvan gibi araçların yanından geçerken maalesef yine motosikletlerden kaynaklanıyor ..

iki aracın arasından bodoslama oraya girmek isteyen motorcunun ön tekeri adeta koşarken birinin size çelme takması gibi feci bir durum..
    bu araçlar camsız veya yüksek olduklarından özellikle küçük sukuterler farkedilmiyor..

o boşluğu kendi de kullanan motorcunun oraya birden dalmasını hiç ama hiç anlamıyorum

şimdi bunu yazmaktan nefret ediyorum ama 10-15 mt önümde başka bir motor gidiyorsa kendimi iyi hissediyorum

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    dikkat çok önemli.. geçmiş olsun.. ciddi bir kazadan kurtulmuşsunuz...
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Cruser ile o kadar hizli gitmek, hatta motosiklet ile serit disinda boyle riskli bir gidis, cok riskli cok gereksiz, sansiniz yardim ediyor sadece, tesaduflere bagli suruyorsunuz motosikleti bilginiz olsun.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende İstanbul'a geldiğimde aynen senin yaptığını yapıyorum şıkışık trafikte.
    Fakat yaptığım hız maksimum 40 Km olur genelde. Arkadan kurye veya başka motorcu arkadaşlar dit dit korna yapıp yol isterler hatta.
    Kapı açılıp çarpan, seninki gibi durumlarda kalıp bariyerle araç arasında sıkışan en az 3-4 kazaya denk geldim.
    Sende zaten genelde 40 km hızlarda seyrettiğini belirtmişsin. Geçmiş olsun bari

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    karakterine göre motosiklet gerek. sana mt-07 lazım dostum DL1000 falan değil ahahah

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler