Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Öngörü ve Cruiser ile Panik Fren - Video

Motovento
    REKLAM ALANI
    MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    En baştan belirteyim ki sonradan yüklenmeyin. Videoda kesinlikle hatalıyım. Kullanmamam gereken bir yolu kullanıyorum ve gereğinden fazla hızlıyım. O yüzden videodaki olayın sonunda aracın sürücüsüne hiç bir şekilde küfür, hakaret vs. etmiyorum. Videonun devamında aracın yanına giderek, uygun bir dille, o sol şeridi motorların sık sık kullandığını ve dikkat etmeleri gerektiğini belirttim sadece.(o kısmını ekleme gereği duymadım)

Yaklaşık 2 ay önce çektim. Anca fırsat bulup düzenleyebildim.

Videoyu yüklemekti asıl amacım trafiği okuyabilmenin önemi.
    Dikkatli izlerseniz aracın sola kıracağını önceden fark edip kornaya basmaya başlıyorum.
    Tabi aynı anda da frenlere yükleniyorum. Aracın dibine geldiğimde de, artık hızım iyice düştüğü için dengede kalabileceğimi yada en fazla motoru sağa/sola yatıracağımı bildiğimden hem önü hem arkayı kilitliyorum arabaya çarpmıyım diye.

Videonun sonunda şoförün kucağına oturmamamdaki en büyük nedense balatalarımı 2 gün önce değiştirmiş olmam. Yoksa orada ne kadar frenlersem frenliyim, o motoru durduramazdım.

Siz siz olun yoldayken sürekli diğer araçları gözlemleyin. Ve en önemlisi sürekli motorlarınızın bakımını zamanında yaptırın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    4Vaqrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    el sallıyacağına gaz verip sağa kırmayı denese keşke araba sürücüsü :D. o haklı haksız yada siz haklı haksızsınız demiyorum da genelde böyle oluyor. insan durup bekliyor.

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Adamın rahatlığı insanı sinir ediyor
    MotorKafa bunu beğendi.

gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Doblo değil yakın akrabası. Dobloydu kangoydu bu tarz araç alanları temiz 2-3 sene hapis yatıracaksın bir b.k yiyeceği belli. Ayrıca sebebi neydi ki ?
    computeus bunu beğendi.

Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı gurkanerkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doblo değil yakın akrabası. Dobloydu kangoydu bu tarz araç alanları temiz 2-3 sene hapis yatıracaksın bir b.k yiyeceği belli. Ayrıca sebebi neydi ki ?
    Dikkat etmesi gerektiğini söyleyince özür dileyerek sağımdaki üstüme kırdı dedi.
    Ancak videoyu durdura durdura izleyince fark ediliyor ki, adamın üstüne kıran eden yok.
    Önündeki araç sağ şeride geçiyor, bu da onun sağa geçişini beklememek için solunda geçip gitmek istiyor.
    Motosikletli Kaplumbağa...

gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dikkat etmesi gerektiğini söyleyince özür dileyerek sağımdaki üstüme kırdı dedi.
    Ancak videoyu durdura durdura izleyince fark ediliyor ki, adamın üstüne kıran eden yok.
    Önündeki araç sağ şeride geçiyor, bu da onun sağa geçişini beklememek için solunda geçip gitmek istiyor.
    Hayvanların yaşam alanlarını işgal edersek olacağı bu.
    MotorKafa bunu beğendi.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gecmis olsun.

Ne yapacakti acaba betona cikacak mi ? Sagda onundeki seritte buyuk bir arac olsa kurtarmak icin soldan genis aliyor diyecegim ama oyle bir sey de yok.

Tebrik ederim, cok iyi ve genis bir aci ile yol okuyorsunuz zira arabaci arac durdugu yerde daha direksiyonu cevirirken farkedip kornaya asilmissiniz. Bravo, her zaman bu ongorunuzden taviz vermeden surus yapmak nasip olur umarim.

Frenleme konusuna bir sey diyemeyecegim, zira hiziniz cok yuksek olmamasina ragmen, agir ve sinifini bilmedigim bir makine sahibi oldugunuz icin fuzuli konusmak istemiyorum.

Elemanin plaka da ` za xD `

Gecmis olsun
    MotorKafa bunu beğendi.

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Güzel örnek. Biraz da kameranın geniş açısı eklenince öncesinde de yürek hoplatacak görüntüler var
    MotorKafa bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı gurkanerkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şirketin kapalı kasa Fiorino'sunu arabaların üzerine sürünce tırsmalarını çok seviyorum. Babama bir kere kullandırdım taksiler falan geri duruyomuş hemen, sanırım sürücüleri hep dengesiz veya cahil diye bir önyargı var.

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    acayip gerildim abi şunu başa koyun ya.
    MotorKafa, Lukocan ve computeus bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel örnek. Biraz da kameranın geniş açısı eklenince öncesinde de yürek hoplatacak görüntüler var
    Teşekkür ederim hocam iyi dileklerin için.

Frene başladığım an hızım 60. Ön tek disk, arka kampana ve motorun kuru ağırlığı 245 kilo

Plakaya ise hiç o açıdan bakmamıştım

DamienRice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha TDM 900 A
    çok hızlısın ya iyi cesaret valla

gerildim hangi araba kıracak diye
    MotorKafa bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    gerekli öz eleştiriyi zaten yazmışsın... bizede "geçmiş olsun, aman dikkat" demekten başka bir şey kalmamış
    MotorKafa bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    öngörü değilde sadece panik fren var. güzelde fren atmışın aynanın vuracağını anlayıp sola da kırmışın gidonu.. bu şekilde gerçekleşecek olasılıklarda belli aslında ya birisi kapıyı açar bagajdan bişey almak ister yada satıcı falan çıkabilir.. soldan gitmek yerine sağdan gitsen, senden önce bir motosikletli geçmiş olasılığı yüksek olacağı için sürücünün hafızasında kalır bu o yüzden sağ aynalarını otoyolda daha çok kontrol ederler. yani en garantisi yolun sağından gitmek. motorun sesine de diyecek yok
    06serkan06 ve MotorKafa bunu beğendiler.
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

Sti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aman tikkat baskaan,tir gibi motosikletin var,fren mesafeside sakiz gibi uzuyo,zaten bunu biliyosun,bosa yazdik kazasiz belasiz,tekerin duz bassin
    MotorKafa bunu beğendi.

Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öngörü değilde sadece panik fren var. güzelde fren atmışın aynanın vuracağını anlayıp sola da kırmışın gidonu.. bu şekilde gerçekleşecek olasılıklarda belli aslında ya birisi kapıyı açar bagajdan bişey almak ister yada satıcı falan çıkabilir.. soldan gitmek yerine sağdan gitsen, senden önce bir motosikletli geçmiş olasılığı yüksek olacağı için sürücünün hafızasında kalır bu o yüzden sağ aynalarını otoyolda daha çok kontrol ederler. yani en garantisi yolun sağından gitmek. motorun sesine de diyecek yok
    Öngörü yok demenin sebebini anladım.
    İstanbul'da mı yaşıyorsun bilmiyorum. Fakat burada, anadolu yakası e-5'te, neredeyse bütün motorcular solu kullanır.
    O nedenle sola dikkat etmelerinin olasılığı daha yüksek.
    Hatta bencillik oluyor ama, arkamda bir motor varsa yol verip önüme alıyorum ki o geçtikten sonra araçlar benim gelişime hazır olsun

Motorun sesi için teşekkürler

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Geçmiş olsun da insan niye duvara doğru amaçsızca araba sürer.
    MotorKafa bunu beğendi.

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Aynen tekrar tekrar izledim tam bir öküzmüş...
    Kısaca ben;

gorkemerden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VT 750 C6 Shadow
    Kardeş geçmiş olsun. İyi farketmişsin. Araç daha direksiyonu kırmaya başladığında kornaya asılmışsın ancak ne fayda. Sığır yine yapacağından geri kalmamış. Bir de gevşek gevşek el kaldırıp devam edişi yok mu insanı deli eder. İnip o eli kırıp diğer eline vereceksin
    MotorKafa bunu beğendi.

feti_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Videoda kesinlikle hatalıyım. Kullanmamam gereken bir yolu kullanıyorum ve gereğinden fazla hızlıyım...

Dostum tebrikler, kendi yaşadığı olaya bu kadar objektif bakmayı beceren,
    karşısındakine küfür edip adamın hatasını aramak yerine benim hatam ne? Kazayı engellemek için ne yapabilirim? diye düşünen
    motor sürücülerini görmek beni memnun etti.

Bu aralar trend karşıdakine küfür etmek : )

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler