Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

nc750x ile sabah gezmesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    oy verdikten sonra, ufak bir tur attim. 2 kamera denemesi
    baslarda ufak bir olay atlattim, sonrasi zevkliydi.
    iyi seyirler arkadaslar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Tecrübenize göre biraz fazla hızlı sürüyorsunuz motoru sanki. 1.44'de çok kötü yalpaladınız fren yaparken.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tecrübenize göre biraz fazla hızlı sürüyorsunuz motoru sanki. 1.44'de çok kötü yalpaladınız fren yaparken.
    O NC'nin dandik fren sisteminden kaynaklaniyor, ABS'nin devreye girmediği an söz konusu değil,zaten motorda kompresör denen bişi yok... Motosikletin fren yapması için o frene resmen abanmanız lazim, ondada abs devreye gidirip motoru sallıyor, ve uzatıyor. Frenleri 0.

Motosikleti
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O NC'nin dandik fren sisteminden kaynaklaniyor, ABS'nin devreye girmediği an söz konusu değil,zaten motorda kompresör denen bişi yok... Motosikletin fren yapması için o frene resmen abanmanız lazim, ondada abs devreye gidirip motoru sallıyor, ve uzatıyor. Frenleri 0.
    3000 devirde çalışan motorda kompresyon freni olmaması normal. Normalde motosikletler 6-7 bin devirden sonra ciddi fren yapar kompresyon ile. Motosiklete yavaş yavaş alışınca sorun çıkarmaz ama bence, düşük devirli tek motor Nc750 değil sonuçta. Hava soğutmalı 1000-1500cc arası motorlar da genelde düşük devirli.

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    3000 devirde çalışan motorda kompresyon freni olmaması normal. Normalde motosikletler 6-7 bin devirden sonra ciddi fren yapar kompresyon ile. Motosiklete yavaş yavaş alışınca sorun çıkarmaz ama bence, düşük devirli tek motor Nc750 değil sonuçta. Hava soğutmalı 1000-1500cc arası motorlar da genelde düşük devirli.
    Konu NC'nin düşük deviri değil, gayet iyi biliyoruz üzerinde araba motoru var ve çevirdiği devir az. Konu motosikletin frenlerinin beş para etmemesi. Kullanıp kullanmadığını bilmiyorum NC. Ama ben baya kullandım, 300-500 km kadar.. Kendime bile almayı düşünebileceğim bir motosiklet, ama frenleri yüzünden malesef elenmiş durumda.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    siz bayağı araç kaemrası takmışşınız su geçiriyormu maliyeti endir aksiyon kamerası allahın günü şarj etme sebebi ile ben pes ettim,

açıklama bekleniyor :D

Motosikleti
    Konu NC'nin düşük deviri değil, gayet iyi biliyoruz üzerinde araba motoru var ve çevirdiği devir az. Konu motosikletin frenlerinin beş para etmemesi. Kullanıp kullanmadığını bilmiyorum NC. Ama ben baya kullandım, 300-500 km kadar.. Kendime bile almayı düşünebileceğim bir motosiklet, ama frenleri yüzünden malesef elenmiş durumda.
    Bi bildiğiniz vardır heralde, hiç inanasım gelmiyo Honda'nın böyle bir motora yetersiz bir fren sistemi takacağına. Ama frenler kötü diyorsunuz.

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Bi bildiğiniz vardır heralde, hiç inanasım gelmiyo Honda'nın böyle bir motora yetersiz bir fren sistemi takacağına. Ama frenler kötü diyorsunuz.
    170-180 Km süratlere çıkan bir motosiklet, üstelik öyle insanların söylediği gibi performans olarak kötü de değil, çekisi vs. bence gayet güzel, ama baktığınız zaman üzerinde tek disk ile geliyor, ve o disk o motosikleti durdurabilecek kadar iyi çalışmıyor maalesef. Gerçekten ani bir frende uzayıp gidiyor alet, bunu kullanan bir kaç kişiden daha duydum, bir çok kişi aynı fikirde, zaten kompresör yok, tek çareniz frenler, onlarda zayıf..

Motosikleti
    22000km oldu, ilk kez bu yalpalamayi yasadim. fren disinda baska bir etken olmali diye dusunuyorum. su ana kadar her zaman istedigim yerde istedigim gibi sorunsuz frenaj yaptim. bana gore frenleri gayet yeterli.

Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siz bayağı araç kaemrası takmışşınız su geçiriyormu maliyeti endir aksiyon kamerası allahın günü şarj etme sebebi ile ben pes ettim,

açıklama bekleniyor :D
    alttaki kamera sj4000 ustteki kamera soocoo s60. ikiside usb baglantisi ile bagli, kontagi cevirince basliyor cekmeye.
    soocoo kendiliginden su gecirmez zaten, ozel usb kablosu var.
    sj4000in su gecirmez kabina delik acip usb baglantisi yaptim, kenarlarinada sicak silikon.

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı aytacaksel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    22000km oldu, ilk kez bu yalpalamayi yasadim. fren disinda baska bir etken olmali diye dusunuyorum. su ana kadar her zaman istedigim yerde istedigim gibi sorunsuz frenaj yaptim. bana gore frenleri gayet yeterli.
    Kişisel görüşünüze saygı duyarım, tabiki size göre yeterli geliyor olabilir. Benim şahsi görüşüm yetersiz olduğu yönünde.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı aytacaksel adlı üyeden alıntı Mesajı göster

alttaki kamera sj4000 ustteki kamera soocoo s60. ikiside usb baglantisi ile bagli, kontagi cevirince basliyor cekmeye.
    soocoo kendiliginden su gecirmez zaten, ozel usb kablosu var.
    sj4000in su gecirmez kabina delik acip usb baglantisi yaptim, kenarlarinada sicak silikon.
    fiyatı ne kameranın hemen edineyim aksiyon kamerası şarjından ilgat geldi artık kaça aldınız birde kontak çevirinde kaydetmesi nasıl oluyor bilgilerinizi bekliyorum

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Bu tip bir ithamı insan söylerken bile çekinir,
    Ben yaklaşık 6 aydır bu motoru kullanıyorum ki 6.Motorum dur ,Bundan önce en düşük kullandığım motor Xmax400 dür,
    Fren konusunda beni de önde tek disk olması beni endişelendiriyordu ama kullanmaya başladıktan sonra tamamen fren konusunun bu motoru kötülemek için söylendiği kanısına vardım,
    Ki xmax frenleri nc ye göre çok çok kötüdür,Tabi ki en iyi fren değil ama kötü demek haksızlık olur,
    Siz hiç 200 km hızla ön arka frene yığılıp 10 sn durdunuz mu ben nc de durdum.
    Artı abs devreye girerken veya devredeyken motoru sallamaz bu konuda bilginiz olmadığını varsayıyorum.
    Kompresör konusuna gelince bu motor 6000 devir çeviren araba motoruna sahiptir,kompresyon tüm motosiklet motorlarına göre daha fazladır,
    Bu yazdınızı da bilgisizliğinize veriyorum.

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Konu ile alakasi yok ama,Irili ufaklı bir sürü motor kullandım duke200 gibi freni ve kompresör u olan daha görmedim.şaşırtıcı derecede iyi fren sistemi var. 4 piston Radyal kaliper.son hızı 137 km olan motora göre o kadar iyi frene ne gerek var dedirtiyor aynı zamanda kompresör de öyle

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Beyler kompresor degil yav, kompresyon kompresyon.
    Kompresor hava ufleyen alet.
    Motorda vites dusurursun kompresyona girer motor.

Dayi abaniyor gaza, saglayan adami sagliyor sonra bir titreyip yola devam ediyor :D
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tip bir ithamı insan söylerken bile çekinir,
    Ben yaklaşık 6 aydır bu motoru kullanıyorum ki 6.Motorum dur ,Bundan önce en düşük kullandığım motor Xmax400 dür,
    Fren konusunda beni de önde tek disk olması beni endişelendiriyordu ama kullanmaya başladıktan sonra tamamen fren konusunun bu motoru kötülemek için söylendiği kanısına vardım,
    Ki xmax frenleri nc ye göre çok çok kötüdür,Tabi ki en iyi fren değil ama kötü demek haksızlık olur,
    Siz hiç 200 km hızla ön arka frene yığılıp 10 sn durdunuz mu ben nc de durdum.
    Artı abs devreye girerken veya devredeyken motoru sallamaz bu konuda bilginiz olmadığını varsayıyorum.
    Kompresör konusuna gelince bu motor 6000 devir çeviren araba motoruna sahiptir,kompresyon tüm motosiklet motorlarına göre daha fazladır,
    Bu yazdınızı da bilgisizliğinize veriyorum.
    Mehmet bey merhaba.
    Ben gerçekten çok bildiğini düşünen bir insan değilim,NC750x 'de gerçekten çok beğendiğim bir motosiklet,dikkat ederseniz üst mesajlarımda da belirttim, ama ne yazıkki frenleri benim için yeterli değil. Ben bu güne kadar ki tecrübem doğrultusunda yorum getirdim, tecrübeniz nedir diye soracak olursanız 21 senedir motosiklet kullanıyorum 15'den fazla motosiklet ile 250 bin km den fazla sürüş deneyimim oldu. Örneğin sadece bu yaz 12 bin km. Sahibi olmadığım ama kullandığım motosikletler içerisinde R1200GS de mevcut, Hayabusa'da mevcut Yamaha Delight 'da mevcut. Hali hazırda 2013 Yamaha Yzf R6 ve 2014 Xmax 250 ABS kullanıyorum,kız arkadaşımın da NC750X'i mevcut.

Derdim sizinle aşık atmak değil, lütfen bu yazdıklarımı size karşı bir meydan okuma olarak nitelendirmeyin. Ben kendi tecrübelerim doğrultusunda NC'nin üzerinde iken, frenlerinin yeterli olmadığını düşünüyorum. Bilgisizliğime verdiğiniz konulara da değinmiyorum. Görüşünüze saygı duyuyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:58 ----------

Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler kompresor degil yav, kompresyon kompresyon.
    Kompresor hava ufleyen alet.
    Motorda vites dusurursun kompresyona girer motor.

Dayi abaniyor gaza, saglayan adami sagliyor sonra bir titreyip yola devam ediyor :D
    Dededen kalma kelimeler işte, halk diline o kadar yayılmış ki, compression doğrusu, kompresyon türkçeleştirilmiş doğrusu(nasıl türkçe ise, olması gereken sıkıştırmadır ya neyse), kompresör de halkın doğrusu devam ediyor işte.
    mehmetenis ve sey_47 bunu beğendiler.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    bugun şirkette nc 750x (2015 beyaz) deneme fırsatı buldum. Motor çantasız. İlginç bir motor devir olayı burada bahsettiğiniz kompresyon vs. Hızlanması dengesi güzel. Yakıtı baya iyiymiş fakaat. Frenler berbat değil fakat berbat ın 1 tık üstü. Asla iyi değil. Abs olmasa fazla yaşamazsın trafikte bu motorla çok şaşırdım frene ileride benimde dusundugum bir motordu.

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Motoru tehlikeli kullanıyorsunuz.Gereksiz özgüven artı risk.Kaza yapma olasılığınız fazla.Birgün bütün tesadüfler sizi bulursa 1.44 deki gibi kurtaramazsınız.

Daha yavaş kullanmalısınız..

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Mehmet bey merhaba.
    Ben gerçekten çok bildiğini düşünen bir insan değilim,NC750x 'de gerçekten çok beğendiğim bir motosiklet,dikkat ederseniz üst mesajlarımda da belirttim, ama ne yazıkki frenleri benim için yeterli değil. Ben bu güne kadar ki tecrübem doğrultusunda yorum getirdim, tecrübeniz nedir diye soracak olursanız 21 senedir motosiklet kullanıyorum 15'den fazla motosiklet ile 250 bin km den fazla sürüş deneyimim oldu. Örneğin sadece bu yaz 12 bin km. Sahibi olmadığım ama kullandığım motosikletler içerisinde R1200GS de mevcut, Hayabusa'da mevcut Yamaha Delight 'da mevcut. Hali hazırda 2013 Yamaha Yzf R6 ve 2014 Xmax 250 ABS kullanıyorum,kız arkadaşımın da NC750X'i mevcut.

Derdim sizinle aşık atmak değil, lütfen bu yazdıklarımı size karşı bir meydan okuma olarak nitelendirmeyin. Ben kendi tecrübelerim doğrultusunda NC'nin üzerinde iken, frenlerinin yeterli olmadığını düşünüyorum. Bilgisizliğime verdiğiniz konulara da değinmiyorum. Görüşünüze saygı duyuyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:58 ----------

Dededen kalma kelimeler işte, halk diline o kadar yayılmış ki, compression doğrusu, kompresyon türkçeleştirilmiş doğrusu(nasıl türkçe ise, olması gereken sıkıştırmadır ya neyse), kompresör de halkın doğrusu devam ediyor işte.
    Yorumunuz için teşekkür ederim,tabi ki doğrudur motor kullanımı kişiden kişiye değişir kimisine göre frenleri yeterli gelebilir kimisine göre yetersiz olabilir,
    Belli ki bir çok motor kullanmış birisiniz,siz de takdir edersiniz ki nc çok güçlü bir motor değil sadece 55 bg güç Üretiyor bu frenler bu güce ve torka göre yeterlidir mesela 70 küsür bg olsa bu frenler yeterli olmayacaktır,
    Ama frenleri dandik değildir lütfen buna dikkat edelim,
    Bu motor oldukça ekonomik şartlar için imal edilmiş bir makinadır,
    ABS bu motorda olmasaydı gerçekten sıkıntı olurdu,ABS özellikle nc yi bir çok zor durumdan kurtarıyor.Ama bu frenlerinin yetersiz olduğu manasına gelmiyor.
    Yakıtı olsun yedek parçası olsun hep ekonomiye dayalıdır,sonuçta on-off makiandır.
    Artı sizin bilginize laf etmek kesinlikle ne bana ne de başkasına düşer lütfen yanlış anlamayın.

Motosikleti
    Alıntı Erdost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru tehlikeli kullanıyorsunuz.Gereksiz özgüven artı risk.Kaza yapma olasılığınız fazla.Birgün bütün tesadüfler sizi bulursa 1.44 deki gibi kurtaramazsınız.

Daha yavaş kullanmalısınız..
    yorumunuz için teşekkür ederim. çok nadir hızlı kullanıyorum artık. o anlarıda youtuba koyuyorum.
    normalde sag şeritten sabırlı ve yavaş kulanırım. :d

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nasıl kullanıyorum diye sormadığınız için birşey demeyim. sabah gezmek zevklidir kameralarda iyi olmuş

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)