Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

15hp den 109 hp geciş tereddütü

Motovento
    REKLAM ALANI
    Fatih Ada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600 SA
    kişiden kişiye değişeceği görüşündeyim,arkadaşım hiç bilmezken 600cc ile başladı ve şuan 1000lik makina kullanıyor.. eğer ben gaza gelmem,gazı sonuna kadar açıpta millete hava atmaya çalışmam efendi efendi motora iyice alışana kadar takılırım diyorsanız bence problem olmaz.. yok ben gaza gelirim arkadaş,sakin kullanmak ruhumda yok diyorsanız 600cc ye geçmeden daha al bir moel bulup tecrübe kazanın derim..

kazasız,belasız sürüşler dilerim..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Fatih Ada adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kişiden kişiye değişeceği görüşündeyim,arkadaşım hiç bilmezken 600cc ile başladı ve şuan 1000lik makina kullanıyor.. eğer ben gaza gelmem,gazı sonuna kadar açıpta millete hava atmaya çalışmam efendi efendi motora iyice alışana kadar takılırım diyorsanız bence problem olmaz.. yok ben gaza gelirim arkadaş,sakin kullanmak ruhumda yok diyorsanız 600cc ye geçmeden daha al bir moel bulup tecrübe kazanın derim..

kazasız,belasız sürüşler dilerim..
    Yanlış bilmiyorsam rahmetli Murat Doğanay abimiz ( mekanı cennet olsun ) 1000 cc ile başlamıştı. Yani 600 cc ya da 100 cc ile başlamak bence marifet değil. Emekleyerek bu işe başlamak en iyisi. 600 cc ya da 1000 cc sürmek o motora hakim olduğunuz anlamına gelmez. En iyisi ve doğrusu küçük cc ile başlayıp tecrübe kazanarak ve eğitim alarak bu işin zirvesine tırmanmaktır.

Fatih Ada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600 SA
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış bilmiyorsam rahmetli Murat Doğanay abimiz ( mekanı cennet olsun ) 1000 cc ile başlamıştı. Yani 600 cc ya da 100 cc ile başlamak bence marifet değil. Emekleyerek bu işe başlamak en iyisi. 600 cc ya da 1000 cc sürmek o motora hakim olduğunuz anlamına gelmez. En iyisi ve doğrusu küçük cc ile başlayıp tecrübe kazanarak ve eğitim alarak bu işin zirvesine tırmanmaktır.
    Zaten dikkat ettiyseniz,kendinize güveniyorsanız,ben kuralına uygun kullanacağım diyorsanız geçmenizde bir problem olmadığını düşünüyorum dedim.. ama ben gaza gelip gaz açarım dibi görene kadar basarım şeklinde bir yapınız varsa zaten o motora binmekle kendini köprüden boşluğa bırakmak aynı şeylerdir..

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Eğitim eğitim eğitim pratik ve tecrübeleri değerlendirmek.Bunları tamamlarsan problem yaşamazsın kardeşim.Giyim kuşam hakkında konuuşmaya gerek yok sanırım.
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Arkadaşın geçmek istediği motor hakkındaki korku ve tereddüt gibi düşünceleri bence tamamen bilinçli olmasından kaynaklanıyor. Yani tecrübeli bir abimiz "Korkmazsan ölürsün" diyor kimse bişey demiyor, ama bu arkadaş "korkuyorum, acaba?" dediğin de hazır değilsin diye düşünülüyor. Bence bilinçli insan bu tarz hareketlerden önce korkar, tartar, ölçer biçer, 2kere belki 3-4 kere düşünür öyle hareket eder. Sonuçta hayatınızı koyuyorsunuz ortaya, korkuyor olmak anormal bişey değil. Sadece korku baskın çıkmasın yeter ki.

Alıntı burhan_498 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bundan önceki motorum ybr2011 abartısız kesin olarak 6 ayda 18.000 onsekizbin kilometre yaptım yamaha bayisi şoktaydı. )ve halen şokta.
    bu yapmış oldugum 18.000 km boyunca hiç kaza yapmadım çok şükür. sadece bir defa radar cezası yedim.
    Bence bu güzel bir istatistik. İyi bir referans. Hani 600'e geçsen hiçbişey olmaz sana diyemeyiz ama az çok nasıl sürdüğün konusunda fikir veriyor bence herkese. Bu arada virajlı yollarda, yavaş gidiyorsun diye hararet sıkıntısı yaşayacağını sanmıyorum, o kadar da değil yani... Sıcakta durağan trafikte ne olur onu kullananlara sormak lazım.

Alıntı BIYIKLI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...Fakat bu irade uzun yıllar demir atın tepesinde edinildiği gibi bazılarında doğuştan da olabiliyor. Mesela bende yok,,,
    Hay ağzına sağlık. Mükemmel bir tespit.
    İnsanın kendini kandırası geliyor önce, bende doğuştan yetenekliyim, soğukkanlıyım, iradeliyim felan diye. Ama öyle değil işte
    #sürenadam

25 yıllık motosiklet tecrübeme ve 600f kullanıcısı olarak bu motoru seçmemdeki tek sebep süpersport zevkimi tek başıma değilde artçımında tatmasını istediğim içindi, ayrıca 600f asla bir (touring) gezi motosikleti değil.
    neden değil?
    -düşük devirlerde torku iyi değildir. sürati sever
    -oturuş pozisyonu olarak gidon yüksek olduğu için diğer ss lerden dah rahat sürüşü olmasına rağmen uzun yolda rüzgar ile savaşır, belininde ağrısnı çekersin.
    -çift kişilik safkan bir cadde süpersportudur.
    - 4 silindir ve devirli motor olduğu için yakıt sarfiyatı turing motosikletlere göre fazladır. bunu neden yazıyorum ortalama bir ayda 3000km yapıyormuşsun bu sana 3000x300:900tl şusu busu 1000tl aylık motosiklet giderin olur düşünmeni isterim.

bunlar sadece bazıları
    bazı arkadaşlar ss lere turing cam takıyorlar rüzgardan bir nevi kurtulsalarda konfor olarak asla bir touring değildir 600f süpersport motorda n varsa 600f tede vardır bunu bilesiniz. 600rr dan daha uzun ömürlüdür ayrıca 600f
    600f i alan arkadaş birkaç seneye kalmaz 1000lik ss lere geçer genelde. touring diye düşünüp veya sesinden etkilenip alan arkdaşlar süprsportun tadını alınca zaten kurtulmak neredeyse imkansızdır.
    Artçımla birlikte uzun yollara çıkabilirim, konforlu olsun, araziyede girerim dersen 600f alma arkadaş bunları baştan söyleyeyim.
    ayrıca süpersport motsikleti kullanmak
    en çok ne ister bilirmisin?
    cesaret değil,
    güven değil,
    kilometre değil,
    yaş, asla değil bazı arkadaşlar yaşın kaç dye yazıyorlar bknz. (Toprak)

güçlü bir Karakter ister ....kendine hakim olabilmek ister yani (beynin vücuduna hakim olmasını ister)

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Arkadaşlar yapmayın lütfen , yok benim arkadaşım 600lükle başladı bişey olmadı yok başka abimiz 1000likle başladı kullanıyor.
    Kullanmak var , kullanmak var.Hiç kaza tehlikesi geçirmemiş birisi için nasıl tecrübeden sözedebilirsiniz?
    Hangi motor olursa olsun , kaza yapma durumuna geldiğinde soğukkanlılıkla olayı atlatabilecekmi yoksa panik yapıp kazamı yapıcak ? Asıl mesele bu değil mi ?
    Yoksa kullanmak dediğin nedir ki debriyajı hafifçe salarken hafifçede gaz verirsin vitesleri atarsın al sana motor kullanmak..

Arkadaşlarımızın dediği gibi kendine hakim olabilmek önemli , ben açıkça söyliyeyim şuursuz bir biçimde racing kullanmıyorum , profesyonel derecedede racing kullanmıyorum kendimi aşırı riske atmıyorum neden mi ? Geçmişte ufak motorlarla geçirdiğim 5-6 ağır kaza beni temkinli olmaya itti.Bana fazla gaza gelmemeyi öğretti , gaza gelirsen aylarca kolun başın yüzük veya daha kötüsünü geçirebileceğini öğretti.Yani uzun lafın kısası yanlış örnekler vermeyin.

Arkadaşım sana önerime gelince , 15 hpden ara bir motora geçsen canın çıkmaz , birşey kaybetmessin , piyasanın gerisinde kalmassın.Biz senin sağlığın için konuşuyoruz bu konular defalarca konuşuldu , süper yetenek olabilirsin istisnalar olacaktır profesyonel bir şekilde 600lükten başlayıpda motora iyi derecede hakim olan istisnalarımız olacaktır ama inan ki sen istisnamısın değilmisin bunu deneyerek görebilirsin ? Sence deneyip kendini riske atmaya değer mi?

250lik veya 500lük bir motor al ordan devam et , önerim ise ; Suzuki GS500 veya ER5 bunlarda çok güçlü makinalardır en azından aklın sürekli 600lüklerde kalmaz tecrübe edene kadar idare ederler seni

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    11 HP'lik CBF150'den 98 HP'lik Fazer'a geçtim. CBF'le 25 bin kM'den fazla yaptım, Fazer'la da 17 bini geçtim. Sakin sakin gittiğim sürece sorun yok, dümdüz ve boş yolda yardırınca da sorun yok, ama hala virajlarda istediğim hızda değilim, ıslak zeminde çok huzursuzum, yüksek hızdan frenlemede huzursuzum. Arada MT03, F650GS, ER5 gibi bir motor kullansaydım daha iyi bir sürücü olurdum. Bundan sonra alaağım motor da kesinlikle daha güçlü değil, daha çevik bir motor olacak, orta vadede 70HP'nin üstü başka motor almayı düşünmüyorum.

Alıntı sysroot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yapmayın lütfen , yok benim arkadaşım 600lükle başladı bişey olmadı yok başka abimiz 1000likle başladı kullanıyor.
    Kullanmak var , kullanmak var.Hiç kaza tehlikesi geçirmemiş birisi için nasıl tecrübeden sözedebilirsiniz?
    Hangi motor olursa olsun , kaza yapma durumuna geldiğinde soğukkanlılıkla olayı atlatabilecekmi yoksa panik yapıp kazamı yapıcak ? Asıl mesele bu değil mi ?
    Yoksa kullanmak dediğin nedir ki debriyajı hafifçe salarken hafifçede gaz verirsin vitesleri atarsın al sana motor kullanmak..

Arkadaşlarımızın dediği gibi kendine hakim olabilmek önemli , ben açıkça söyliyeyim şuursuz bir biçimde racing kullanmıyorum , profesyonel derecedede racing kullanmıyorum kendimi aşırı riske atmıyorum neden mi ? Geçmişte ufak motorlarla geçirdiğim 5-6 ağır kaza beni temkinli olmaya itti.Bana fazla gaza gelmemeyi öğretti , gaza gelirsen aylarca kolun başın yüzük veya daha kötüsünü geçirebileceğini öğretti.Yani uzun lafın kısası yanlış örnekler vermeyin.

Arkadaşım sana önerime gelince , 15 hpden ara bir motora geçsen canın çıkmaz , birşey kaybetmessin , piyasanın gerisinde kalmassın.Biz senin sağlığın için konuşuyoruz bu konular defalarca konuşuldu , süper yetenek olabilirsin istisnalar olacaktır profesyonel bir şekilde 600lükten başlayıpda motora iyi derecede hakim olan istisnalarımız olacaktır ama inan ki sen istisnamısın değilmisin bunu deneyerek görebilirsin ? Sence deneyip kendini riske atmaya değer mi?

250lik veya 500lük bir motor al ordan devam et , önerim ise ; Suzuki GS500 veya ER5 bunlarda çok güçlü makinalardır en azından aklın sürekli 600lüklerde kalmaz tecrübe edene kadar idare ederler seni
    öncelikle ilgin için teşekkür ederim dün 600cc satan bir motorcuya gittim almaya niyetlendim test sürüşü yaptım nasıl hızlandı anlamadım bile. ve motorcu arkadaşa sonra tekrar ugrarım diyip yolumu tuttum ben hala 600cc motor için yeterli degilim. bir müddet yzfr125 sürdükten sonra 250 ninja yada hoyusong artık hangisi gelirse onuda 1.2 yıl kullandıktan sonra 600cc belki gecerim belkide hep 250 de kalırım. kısacası şuan düşünmüyorum ve burdan bana secme konusunda yardımcı olan herkese sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum...

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    öncelikle ilgin için teşekkür ederim dün 600cc satan bir motorcuya gittim almaya niyetlendim test sürüşü yaptım nasıl hızlandı anlamadım bile. ve motorcu arkadaşa sonra tekrar ugrarım diyip yolumu tuttum ben hala 600cc motor için yeterli degilim. bir müddet yzfr125 sürdükten sonra 250 ninja yada hoyusong artık hangisi gelirse onuda 1.2 yıl kullandıktan sonra 600cc belki gecerim belkide hep 250 de kalırım. kısacası şuan düşünmüyorum ve burdan bana secme konusunda yardımcı olan herkese sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum...
    sakın alma diyecekken tam geç kaldım diye üzülüyordum ki bu mesajı gördüm
    almamakla çok iyi edersin, arada çok fark var
    şimdilik ninja 250 veya hyosung gt250r gibi motorlarla ihtiyaç duyduğun ivmelenmeye kavuşursun
    ilerde yetmiyor dersen bakarsın 600 cc ye
    belki de yetecek 250 cc

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Forumda bulunan "yazılanları boşver, gönlünden geçeni al..." cı arkadaşlara güzel bir cevap oldu aynı zamanda sanırım.

Şimdiden hayırlı olsun burhan, kazasız belasız...
    #sürenadam

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Kendıne guven, zamanla motosıklete alısacagına ınanıyorum ama kımsenın gazına gelme,merdıvenın basamaklarının yavas yavas cık, kontrol
    sende olsun gerısı hıkaye, kım ne derse desın
    YAMAHA

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)