Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Üstadlardan Cross motor Tavsiyesi istiyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    cross motorun zencir temizliğine ve yaklasık 1000 km de yag değişimine dikkat etmelisiniz.
    tabi ara ara da yag kontrol camından yag seviyesine bakarsanız daha iyi olur, eksikse tamamlamak için.
    bende daha eksilme hiç olmadı ama olursa sonucları kötu olur

birde ilk zamanlarda gevseyen yeri varmı diye kontrol etmekde fayda var

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:20 ----------

unutmadan alt motor kısmı piyasadaki cg tip köylü modellerle %90 aynıdır. yedek parca sıkıntısı yok

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    cenkito'nun dediği cross olayı - anladığım kadarıyla senin yapacağın şey değil

motor düşecek, manet kıracak, gidon yamultacak, fren vites pedalı yamulacak, karenaj kırılacak, ayna kopacak.. fakat bunun dışında bir sorun çıkaracağını sanmiyorum. çıkarmayacağı garantisini veremem fakat pek olası değil.

bu esnada motorun sağı solu kırılırken sana birşey olmaması için tedbirini almalısın - ihmal etme bunu! yeni başlarken kaza yapıp, akabinde yemin edip bu zevkli şeyden olma derim!
    cenkito bunu beğendi.

Abi şaun deli gibi matematik yapıyoruz. Anladım ki 5 binlira motora veremiceğim. Çünkü bunların extra masrafı çok fazla. Bu yüzden 3 Bin liralık bir motor aldığımızı varsay, yani ikinci el motor alırsam. Anahtarı elime aldığımda hali hazırda kaç paramın olmasıörneğin ekipmanları felan.. Ve sıfır motor alsak ruhsat ve daha bilmediğim masrafları ne kadar gidiyor. Extra masrafların fiyatını belirleyebilirsem. Ona göre motor için daha net bir fiyat koyacam Yane ya sıfır mondiala yönelecem yada ikinci el bi motora yönelecem.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    bir mondial bayisinden fiyat alsan cok daha kesin olur.
    suan 3850+ plaka ruhsat ve trfk sigortası masrafı olur sıfırın

ama bayının elinde 2013 model yada stok varsa fiyat degişir kampanyalı satan yerde bulabilirsin.

kask ,eldiven, mont, bot , dizlik vs de ekipman ihtiyacın olacak

Alıntı forzaBJK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cenkito'nun dediği cross olayı - anladığım kadarıyla senin yapacağın şey değil

motor düşecek, manet kıracak, gidon yamultacak, fren vites pedalı yamulacak, karenaj kırılacak, ayna kopacak.. fakat bunun dışında bir sorun çıkaracağını sanmiyorum. çıkarmayacağı garantisini veremem fakat pek olası değil.

bu esnada motorun sağı solu kırılırken sana birşey olmaması için tedbirini almalısın - ihmal etme bunu! yeni başlarken kaza yapıp, akabinde yemin edip bu zevkli şeyden olma derim!
    Benim yapabileceğim şey değil derken ne demek istedin hacı tam anlayamadım?

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:52 ----------

Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir mondial bayisinden fiyat alsan cok daha kesin olur.
    suan 3850+ plaka ruhsat ve trfk sigortası masrafı olur sıfırın

ama bayının elinde 2013 model yada stok varsa fiyat degişir kampanyalı satan yerde bulabilirsin.

kask ,eldiven, mont, bot , dizlik vs de ekipman ihtiyacın olacak
    Abi peki ikinci elde trafik sigortası ruhsat masrafı olur mu ?

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    devir ve sigorta gene olacak ama sıfır kadar fazla olmaz.
    yakında deneyebilecegin ikinci el varsa önce ona bak, kasa 135kg 150 cc ye biraz agır gelebilir.
    önce bir deneyin sonra kesin kararınızı verin, bence bölesi cok daha saglıklı olur.

bu arada trafik sigortası sıfırdada ikinci elde de değişmez sabittir.

değişirse ötekiler değişir

Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    yapabileceğin şey değil demedim - senin yapacağın şey cross olmadığını daha önce yazdıklarından çıkarıyorum, onu ifade ettim.

bildiğimiz cross bunun gibi şeyler, motorda ağırlık yapacak en ufak parçasına kadar düşünülmüştür - genelde iki zamanlı, 100 kilo cıvarında makineler..

senin yapacağın şey enduro - trafiğe çıkma izini alabilmek için hertürlü aksesuarına sahip olan, araziden kaçmayan ve bakımı kolay olan 4 zamanlı makinedir..

tolga canın katkılarıyla:
    cenkito, Ahmanamra ve hasansonmez bunu beğendiler.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    ama arada bir atlama zıplamayıda max kaldırır. tabi alıskanlık haline getirmemek kosuluyla

nacizane çekirge ben

buda ucan max, büyük üstad hakan

tabiki her ucusun birde inişi vardır.
    ucmak sorun değildir.
    sag salim inmekdir asıl buyuk sorun

Ahmanamra, memer, hasansonmez ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    naptın sen cenkito..
    elinde kalacak motoru, böyle şeyler sokmayın adamın aklına :D

son fotoyu görünce içim cızlıyor :D
    cenkito bunu beğendi.

Hmm biraz kafamı karıştırdı şu fotoğraf paylaşımları. Aslında bu fikir kafama ilk girdiğinde Apachi xz250r modeli acayip hoşuma gitmişti. Ancak bu motorlara plaka çıkmaması benim için büyük sorun. Fatihte yaşadığım için illaki birilerinin gözüne batacaktır plakanın olmaması bu sebeble öteki modellere yöneldim. Ancak ForzaBJK'nin şu elinde kalacak yorumu beni düşündürdü. Ben almak istediğim motorla sadece düz çamurlu yollarda gitmek istemiyorum. Kendimi geliştirdikce küçük rampalardan zıplamakta isterim. Şimdi bi resimde bunu yapabilirsin mesajı varken öteki yandan yorumlarda bunu tekzip eden bi tutum var =)

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    ilk mesajlarda da dediğim gibi bu atlayısları alıskanlık haline getirmezsen sorun olmaz.
    max gördüğün yükseklikte atlar, saglamda iner ama sürücüden sürücüye değişir. ben yapamam.
    yere inme acısı, agırlık transferi vs cok değiştirir.
    tabi burada japonlar sürücü hatalarını affedecek saglamlıga sahipken çinlilere o kadar da yuklenmemek lazım
    amortisör patlaması masa kırması da olabilir.
    bu da baska bir çinliden örnek, yani işin bu boyutuda var

Ahmanamra, hasansonmez, ferad ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    offf çok sert!

firadi - atlicam zıplicam diyorsan mondial MAX uygun değil, her ne kadar cenkito foto paylaşımlarını ile aksini ifade ettiyse de o riske sağlığın açısından girmemeni tavsiye ederim. atlamak için biraz hız gerekecek ve o hızda ikiye ayrılan motorun üstünde olmak istemezsin..

ya bütçeyi arttırıp harbi cross motoru alacaksın - ki genelde plaka çıkaramazsın (plakası çıkarılımışını sahibinden.com da görmüştüm) veya sherco markasını türkiyeye getiren ekstremmotors.com ile irtibata geçip kiralama/eğitim alma ile bu işe başlayacaksın - kıralama ücreti dışında sıfır masrafsız bu işi yaptıklarını anlatmıştı barkın bir videosunda..
    cenkito bunu beğendi.

Önerilerinizi tekrar tekrar okudum. Ve bütçemi arttırıp ondan sonra tekrar bu konuyu gündemime almaya karar verdim. Eğer aksi bir durum olursa tekrar size danışacağım. Bana gösterdiğiniz alakadan ötürü hepinize teşekkür ederim.

Selamu aleykum abi ve arkadaşlar . Hangi motora yönelsem herkez olumsuzluklarıyla beraber olumlu yönlerini söylüyor ve fiyat performans açısından en iyisinin kendi motoru olduğunu söylüyor. Sizinle yaptığımız konuşmadan sonra Kuba STR ye yöneldim görüntüsü ilk etapta hoşuma gitti. Yorumları okuduğumdada aynı şekilde fiyatına göre en iyi motor deniliyor. İlk defa motor alacağım için biraz kafam karıştı. Şuan 1. Sırada Kuba STR 250 2.Sırada Mondial xtreme max var. Tavsiyelerinizi bekliyorum..

Çok güzel bilgiler vermiş arkadaşlar sen onları dinle gerisi bi şekilde olur gider..
    Bende bişeyler söylemek istiyorum cross motor diğer motorlara benzemez bir naked motoru yada geçiş motorunun 250 cc si ile başlarsın ama cross motorun 250 cc si ile baslayamazsın dağ bayır çamur bu zor şartlar altında heleki tecrüben de yoksa en küçük cc ve en kolay surebılecegın modelı almak senın ıcın daha ıyı olur ayrıca cross motorun 2. Eli de diğer tarz motorların 2. Eline benzemez yıpranmış olur ne kadar dikkat edılsede sonuçta daga tasa vuruyoruz ee yıpranıyo alet bulabılırsen temizliğine cok güvendiğin bir xt125r almanı öneririm sonra sonra buyutursun
    Ha bide 2 zamanlı 4 zamanlı muhabbeti olmuş cross dedıgın 2 zamanlı olur..kendimden ornek verıyım benım alet 2 zamanlı 56 beygır arazı daglık taslık alanda performansı ktm lerle es deger eski model olmasına rağmen

Yamaha xt125 R ile Xt125 x arasında bi fark var mı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:19 ----------

Birde wr Modelleri var sanki aynı makinelermiş gibi geliyor aradaki farka değinebilir misiniz ?

Motosikleti
    Ktm duke 200 abs black
    Konuyu canlandırsakmı ? bu olaya merak salan ben gibi hem tecrübe hemde zevk almak isteyen arkadaşlara tavsiye olsun diye bilgi verseniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:59 ----------

Benim merak ettiğim ise 5 bin tl gibi bir bütçe ile bir motor almak istiyorum ama son sahibide ben olucam. Yani plakasız olması dert değil dağlık ve arazisi bol biyerde evimiz var ve orada kalacak yani trafiğe çıkarmıcam. Plakasızda olsa bana altından kalkabileceğim bir motor önerirmisiniz? vitesli tecrübem çok olmasada var

Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Valla az çok tecrübe demek başta oldukça zorlanacağın anlamına geliyor demek bence Plakasız motorları genelde düşük modellerinden ucuza bulabilirsin ama o bütçelerle olmaz o iş. plakasızlar genelde 2 zamanlı yahut 4 zamanlı sipesyal makinalardır ki bakım aralıkları kısa ve maliyetlidirler. 4000 tl ye kadar 125-200 cc arası japon çin fark etmez temiz bir cross sana fazlasıyla yetecektir geri kalanlada ekipman düzmen gerek. Hiç yoksa bir cross botu 500 tl şu an . Eğer plakalı başlangıç için ideal bişey düşünürsün başlıktakileri okursan az çok fikir edinebilirsin. ZAten belli başlı modeller arasında dönüyor piyasa.
    Etme cahille sohbet küstürürsün. Silme çıkını cam kırığıyla kestirirsin. ;)

http://www.facebook.com/amraercan

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı selcukcoban adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu canlandırsakmı ? bu olaya merak salan ben gibi hem tecrübe hemde zevk almak isteyen arkadaşlara tavsiye olsun diye bilgi verseniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:59 ----------

Benim merak ettiğim ise 5 bin tl gibi bir bütçe ile bir motor almak istiyorum ama son sahibide ben olucam. Yani plakasız olması dert değil dağlık ve arazisi bol biyerde evimiz var ve orada kalacak yani trafiğe çıkarmıcam. Plakasızda olsa bana altından kalkabileceğim bir motor önerirmisiniz? vitesli tecrübem çok olmasada var
    mondial x-treme max 150 önerebilirim, ancak sasesi biraz agır ve 150 cc oldugundan sert arazide asırı zevk vermeyebilir.

aynı katagoride lifan xplore 200 de var, ona da iyi deniliyor

yada apachi 250 cross da cok iyi bir secenek, onlara da bakabilirsiniz.

apachiler plakasız , lifan ve mondial ise plakalı modeldir
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    Ktm duke 200 abs black
    Ben 5000tl civarı derken ekipmansız bütçeden bahsediyorum yani ekipmanı filan ayrı olarak halledicem zaten ramzeyi araştırıyorum istediğim fiyatlara baktımda bu motorun bakımları nasıl oluyor saatlik filan değildir demi 2 zamanlıların saatlik diye biliyorum

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)