Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kill_bill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence koruma demiri bu tarz motorların görüntüsünü bozmakta. çok ucube hale getiriyor. yunanistan ya da italya da da çok motor var fakat ben (takip ettiğim ölçüde konuşayım tabiki) bu kadar çok koruma demiri kullanan motorcu görmedim. naked bir motora yada commuter e koruma demiri biraz abes kaçıyor. tabi ender de olsa dizayn olarak hoş duranları var.

benim eski chopper'ım da vardı,fabrika çıkış takılı idi o bile hoşuma gitmezdi. bir gün bile ihtiyacım olmadı..

amacı motoru korumak lakin motoru o demirlere ihtiyacınız olacak kadar sert düşürürseniz sanırım sürücü de ciddi birşekilde tehlike altındadır, belkide motorun korunması o an en son aklınıza gelmeli... ha yavaş düşürürsem diye o demiri kullanırsak bu sefer zaten yavaş düşen bir motor hemen dağılır mı o da ayrı konu... tabi bunlar benim görüşüm
    motosiklet durduğu yerde bile düşse heryeri çiziliyor darbe alıyor koruma demiri çok önemli allah göstermesin bir gün ihtiyacınız olursa önemini anlarsınız

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

rodajdaki motorle bugün 2 mola ile toplamda 150 km kullandım. (hız 0-60 arası) açıkcası titreşim diye bir şey hissetmedim... Ama 80 km'e kadar rahatsızlık hissetmediğim sele, daha sonra tam bir KABUSA dönüştü...Bildiğin taş oluyor...

INZELL bu seleye bir şey yapma şansı var mı? Sen o kadar yolu yaparken toto uyuşmuyor mu

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    bence koruma demiri bu tarz motorların görüntüsünü bozmakta. çok ucube hale getiriyor. yunanistan ya da italya da da çok motor var fakat ben (takip ettiğim ölçüde konuşayım tabiki) bu kadar çok koruma demiri kullanan motorcu görmedim. naked bir motora yada commuter e koruma demiri biraz abes kaçıyor. tabi ender de olsa dizayn olarak hoş duranları var.

benim eski chopper'ım da vardı,fabrika çıkış takılı idi o bile hoşuma gitmezdi. bir gün bile ihtiyacım olmadı..

amacı motoru korumak lakin motoru o demirlere ihtiyacınız olacak kadar sert düşürürseniz sanırım sürücü de ciddi birşekilde tehlike altındadır, belkide motorun korunması o an en son aklınıza gelmeli... ha yavaş düşürürsem diye o demiri kullanırsak bu sefer zaten yavaş düşen bir motor hemen dağılır mı o da ayrı konu... tabi bunlar benim görüşüm
    Bencede haklısın o yüzden bende düşünmüyorum ve fiyat önemli bir de ne kadar azalırsa iyi olur benim için çünkü öğrenciyim

bence koruma demiri bu tarz motorların görüntüsünü bozmakta. çok ucube hale getiriyor......
    Ben motosiklete hondadan far koruma demiri dahil taktırdım. Göze batmıyor bence gayet şık..İstersen Ankara da görebilirsin...Resim çekip siteye atarım ama bu işleri pek beceremiyorum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:28 ----------

Alıntı gklp45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bencede haklısın o yüzden bende düşünmüyorum ve fiyat önemli bir de ne kadar azalırsa iyi olur benim için çünkü öğrenciyim
    Motosiklet tecrüben yoksa, öğrenciysen, bütçen kısıtlı ise0....MUTLAKA Koruma demiri TAK..

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bir kere düşürürsen inşallah düşürmezsin fiyatın baya azaldığını fark edersin

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    Ya fiyat önemli düşmez heralde motor çok kullandım cup olarak ama debiriyajlı kullanmadım hiç ehliyeti alacağım ilk zaten şehir içinde kullanacağım okula gidip gelirken falan

Ya fiyat önemli düşmez heralde motor çok kullandım cup olarak ama debiriyajlı kullanmadım hiç ehliyeti alacağım ilk zaten şehir içinde kullanacağım okula gidip gelirken falan
    Motosiklet sadece kullanırken düşmez ki, Manisa'da PARK halindeki motora elleyen çocuk yok mu?? vs..vs..vs...

Motosikleti
    Honda cb125e
    benım motor koruma demırım var alırken kacmadım daha lazım olmadı ama olursada motorun dırek darba almasını onleycek yerden kaldırırkende yardımı olucagına emınım ıns olmaz ama
    [B]Artisliğin sonu figüranlıktır...[/B]

Arkadaşlar sert olan SELE için bir çözüm var mı ?

Motosikleti
    Honda CB125E
    ankaradan alan var mı acaba ? peşin fiyatında ne kadar indirim yapılıyor. yada bir miktar peşin üstüne kredi kartıda olabilir. eskişehirdeyim honda bayisi yok. burada bir yer getirtebileceğini söyledi. samimi olarak söylüyorum bayilerin fabrikadan alış fiyatı 3450 TL + 70 lirada kargoya vereceğim 130 lira kar edeceğim bu fiyatta nakit fiyatı dedi.

ankaraya gideceğim oradan alabilirim aslında. fakat plakasız geri yola çıkmak sanırım sıkıntılı olur.

Alıntı hayabusa06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ankaradan alan var mı acaba ? peşin fiyatında ne kadar indirim yapılıyor. yada bir miktar peşin üstüne kredi kartıda olabilir. eskişehirdeyim honda bayisi yok. burada bir yer getirtebileceğini söyledi. samimi olarak söylüyorum bayilerin fabrikadan alış fiyatı 3450 TL + 70 lirada kargoya vereceğim 130 lira kar edeceğim bu fiyatta nakit fiyatı dedi.

ankaraya gideceğim oradan alabilirim aslında. fakat plakasız geri yola çıkmak sanırım sıkıntılı olur.
    Ankara nakit 3500 TL, plaka ruhsat hariç.... veya iki adet koruma demiri (90TL+90TL) + Motor =3600 TL, plaka ruhsat hariç... Ben 3600 olan seçeneği kullandım.....

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:07 ----------

plaka ruhsat işlemlerine sabah başlarsan öğlene kadar bitiyor...

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX

O adam o fiyata alabilir ama normal bayiler daha ucuz fiyata alıyodur honda merkezden. 130 lira kâr'la motor mu satılır, çinli motor bayileri bile 300-400 lira kazanıyor motor başına.

Motosikleti
    Honda CB125E
    Alıntı sonhayat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara nakit 3500 TL, plaka ruhsat hariç.... veya iki adet koruma demiri (90TL+90TL) + Motor =3600 TL, plaka ruhsat hariç... Ben 3600 olan seçeneği kullandım.....

plaka ruhsat işlemlerine sabah başlarsan öğlene kadar bitiyor...
    hocam öncelikle bilgi için teşekkür ederim. daha ayrıntılı bilgi için p.m gönderdim bakarsanız sevinirim.

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O adam o fiyata alabilir ama normal bayiler daha ucuz fiyata alıyodur honda merkezden. 130 lira kâr'la motor mu satılır, çinli motor bayileri bile 300-400 lira kazanıyor motor başına.
    bencede öyle. bu adam bayi olmadığına göre mecburen bayiden alacak. bayi 3450 ye veriyor demek ki.

niketnac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    dün akşam bir hız denemesi yaptım.
    Karşıyaka tünellerinden çıkıp çiğli istikametine gelirken yokuş aşağı 120km/sa hızda sabitlendi.
    Inişten hemen sonra gelen yokuşta yukarı doğru 95'te sabitlendi.
    Motor 2100km'de.

Canoncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sonhayat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sert olan SELE için bir çözüm var mı ?
    İnternetten Airhawk olarak aratırsan bulabilirsin.
    http://www.motoplus.com.tr/urun/1701...ekli-Sele-Pedi

320tl, bu motosikletin selesine konmak için fazla lüks geliyor bana.
    Uzun yolculuklara çıkan yüksek cc li motosiklet kullanıcısı olsam, bu tür bir şikayetim olsa belki sahip olmak isteyebilirdim bende

Motosikleti
    Honda CB 125 e
    Artık bende bir Honda cb 125 sahibi oldum gerçekten makina hatasız titremede rahatsız edici değil çin motorlar gibi hertarafı titremiyor hafif bir titreşim var

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    Hayırlı olsun emre kazasız belasız sür hangi şehir ?

hocam öncelikle bilgi için teşekkür ederim. daha ayrıntılı bilgi için p.m gönderdim bakarsanız sevinirim.
    cevaplandı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:06 ----------

Alıntı Canoncu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnternetten Airhawk olarak aratırsan bulabilirsin.
    http://www.motoplus.com.tr/urun/1701...ekli-Sele-Pedi

320tl, bu motosikletin selesine konmak için fazla lüks geliyor bana.
    Uzun yolculuklara çıkan yüksek cc li motosiklet kullanıcısı olsam, bu tür bir şikayetim olsa belki sahip olmak isteyebilirdim bende
    Hımmm bunu görünce aklıma bir iki cinlik geldi...Biraz düşüneyim şu olayı....Teşekkürler...

koruma demirini motordan çok bizi koruduğu için kullanıyoruz genelde... kaza anında motora ne olduğunu çokta düşünmedim açıkcası koruma demirini taktırın diye tavsiye verebilirim sadece..

çanta olayında da kendi düşüncemi söyleyim yine kararı siz verin.. bende givi var 52lt olması lazım yanlış hatırlamıyorsam 550 tl civarı sanırım... çanta olarak çok iyi iş görüyor artı en önemlisi yaptığım küçük çaplı kazalarda koruma demiri ile birlikte yere temasında belli bi yükseklik oluyor çanta sayesinde.. bu mesafe bacak ve ayakların zarar görmesini azaltıyor. ekstra motorunda bazı aksamları korunuyor sağlam bir çanta sayesinde. çantanın sağlamlığı o yüzden de önemli benim için.. belki bazı arkadaşlar çok binmiyoruz gerek yok diye düşünebilir ama kazanın nasıl olacağını bilemeyiz ama önlemleri elimizden geldiğince almalıyız diye düşünüyorum...

(bu arada gidip motoru inceledim ankara efe de... ybr çok üstün diyenlere söyleyim bu motor ile yeni esd arasında çokta fark yok ikiside maliyet azaltılacak şekilde yapılmaya çalışılmış eski ybr ye diyecek sözüm yok ama yeni esd ile cb 125 aynı seviyede olmuş.. ben almaktan vazgeçtim bir kaç ay bekleyeceğim bayiden aldığım bilğiler yüzünden.. her ne kadar honda olasada titandan sonraki tüm modellerde yedek parça için hondaya mecbur bırakılmıştık.. bu motorun yedek parça durumuna bakacağım bir süre bekleyip ne zamanki yedek parçalarının tümü sıkıntı olmadan temin edilebilirse o zaman almayı düşünüyorum.. fakat görünüş itibarı ile motor alınıp binilebilecek ybr ayarında bir motor)

Carbon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yol verdim gitti.

Bursa daha yakın 150 km, illa yetkili bayiden alıcam diyorsan.Cengiz Topel caddesindeki yetkili olmayan bayi de Bursa'dan getirtiyor sanırım kendi garantisini veriyor Bursa'dan yada Ankara'dan alırsan bakımları için de oralara götürmek zorunda kalırsın garanti sürecinin devam etmesini istiyorsan.Bence Eskişehir'den al.Ama garanti olayını da sor...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)