Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı kdrsahin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cumartesi 1000 bakımı yaptırdım, tabi doğal olarak başında durmadım, motoru bıraktım sonradan gidip aldım.
    Ben özellikle söylememiştim fakat usta subap ayarı yaptığını söyledi. Burdan anladığım kendileri abkıyorlar.
    daha 1000 kmde sibop ayarımı yaptı erken değilmi daha neden böyle oldu acaba..benimde motordan ses geliyor ama bunu yağın içindeki parçalara bağlıyorum daha 850 deyim şimdi anese doğru gitcem bakım için ama ne yağı kullandıklarını bilmiyorum..ümraniyede uzak:(

siz ümraniyede yaptırmıştınız değilmi mobilin hangi yağını koydular 10-30 mu 10-40 mı...?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    FatihC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    shell 10-40 motosiklet yağı koymuşlardı benimkine, başka marka koyalım demiştim yok demişti adam :(
    "Bu forum bilgi ve tecrübe paylaşım forumudur, Konularımda ve mesajlarım da yazdığım hiçbir şey doğru değildir tamamen kendi kişisel düşüncelerimdir."

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı FatihC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    shell 10-40 motosiklet yağı koymuşlardı benimkine, başka marka koyalım demiştim yok demişti adam :(
    yağ konusu önemli motorun standartlarında bi yağ koymak lazım...bazı servisler motorla alakasız yağları bile koyabiliyorlar..ama kendi yanınızda getirirseniz sorun çıkarmazlar heralde,servis başka yağ koymaz onlarda zaten tek marka oluyo genelde...

skystar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Magnatec araba yağıdır yanlış koymuşlar.
    aslında yanlış yağ koymamışlar ben yağın modelini yanlış söylemişim

motorsiklete koydukları yağ buydu http://www.castrolmoto.com/tr/products/power1_1.php

yakıtım iyice düşmeye başladı sanki 25 tl lik yakıt ile 250 km yol yaptım... geçen seferki ölçümüme göre daha düşük...
    Şeytan İcadı

ErcanSalcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağ konusu önemli motorun standartlarında bi yağ koymak lazım...bazı servisler motorla alakasız yağları bile koyabiliyorlar..ama kendi yanınızda getirirseniz sorun çıkarmazlar heralde,servis başka yağ koymaz onlarda zaten tek marka oluyo genelde...
    Bende Castrol 10/40 götürücem inşallah onu koyarlar , çünkü herkes çok memnun castrol den . bizim sametin ybr 125 esd motoruna da castrol koyduk motorun sesi bile güzelleşti .

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı ErcanSalcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende Castrol 10/40 götürücem inşallah onu koyarlar , çünkü herkes çok memnun castrol den . bizim sametin ybr 125 esd motoruna da castrol koyduk motorun sesi bile güzelleşti .
    bende cbfte Castrol 10/40 kullanıyordum,ama geçen ferdinandın yağ konusunda mobil 10-30 yağ vardı bunu honda için 2007 de beri üretiyormuş mobil ve yakıt tasarruflu motorlarda kullanılıyor,bu hoşuma gitti..

ErcanSalcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    bende cbfte Castrol 10/40 kullanıyordum,ama geçen ferdinandın yağ konusunda mobil 10-30 yağ vardı bunu honda için 2007 de beri üretiyormuş mobil ve yakıt tasarruflu motorlarda kullanılıyor,bu hoşuma gitti..
    şimdilik castrol ü götüreyim de bir sonrakine artık mobil i deneriz .

kdrsahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125E
    siz ümraniyede yaptırmıştınız değilmi mobilin hangi yağını koydular 10-30 mu 10-40 mı...?
    Ustaya sordum 15-50 dedi

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beyler kötü bir haberim var, CB'ler yağ yakıyor sanırım bugün marşa bastıktan sonra epey duman attı. 2-3 gün içerisinde yağ değişimi yapıp miktarına bakacağım. 8 bine yanaştım şimdilik...
    ferdinandd bunu beğendi.
    www.motorumla.net

kdrsahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125E
    Cumartesi günü 1000 bakımı yaptırdım.
    Bakımdan sonra farkettiğim şeyler
    1. Vites geçişte ses değişimi
    2. Titreşimle ilgili daha önce yazdıklarımı hatırlayan vardır. Hep titireşim olduğunu (özellikle belirli devirlerde) ama rahatsız etmeyeciyek seviyede olduğunu yazmıştım.
    1000 bakımından sonra titreşim iyice azaldı, şu anda neredeyse farkedilmeyecek seviyede.

Yalnız ben rodajda hiç motoru zorlamadım. 70 km yi geçmemeye çalıştım. Yağ değişiminden sonra zorlamaya başladım. Fakat son gazda dahi en fazla 90-95 km hız gördüm. Bu durum normalmi, zamanla son hız artacak mı, yoksa bir anormallik mi var?

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı kdrsahin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cumartesi 1000 bakımı yaptırdım, tabi doğal olarak başında durmadım, motoru bıraktım sonradan gidip aldım.
    Ben özellikle söylememiştim fakat usta subap ayarı yaptığını söyledi. Burdan anladığım kendileri abkıyorlar.
    Bana subap ayarı yapmadılar, henuz çok erken gerek yok dediler. Yapmaları mı gerekiyor du ??

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:24 ----------

__ Bu arada Bursa' dan yeni döndüm arabayla bile daha çok yorulurdum Keyifli diye mi öyle geliyor bilemiyorum ama Topçulardan - Taksime geldiğimde sadece sağ el parmaklarımda çok hafif bi uyuşma vardı

__ Tek tehlikeli bölge köprü geçişindeki rüzgarın benim çizgimden sapmama az da olsa sebep olmasıydı Bir de visco kulaklık aldım sanırım onun etkisi de çok büyük, rüzgar, trafik, ve motorun sesi epey kesiliyor

ama herşeyi rahatlıkla duyabiliyorsunuz, gürültü filtre edici gibi resmen

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:31 ----------

__ Giderken Bursa'ya girişimde selenin ilk günleri kadar olmasa da hafif bi toto uyuşması yaşandı Ben de dönüşte arka amortisörleri en yumuşağa aldım, hala sert sayılır fakat ufak tefek yol bozukluklarında etkisi epey farketti.

Henüz ilk kez 400-500 km yola çıktım ufak ufak kendimizce çözümlerle bişeyler hissedilir derecede değişebiliyor, daha öğreneceğiz

Motosikleti
    Honda cb125e
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler kötü bir haberim var, CB'ler yağ yakıyor sanırım bugün marşa bastıktan sonra epey duman attı. 2-3 gün içerisinde yağ değişimi yapıp miktarına bakacağım. 8 bine yanaştım şimdilik...
    inzel şaka yapıyomde ne yağ yakması senin kullanımındada bu motor yağ yakıyorsa sıctık demektir. Bi götürde bizide haberdar et sonucla ilgili zaten daha motorun 4 aylık falan bi sıkıntı varsada garanti kapsamında cözeceklerdir sanırım.

Motosikleti
    Honda NC S
    Mücahit o yağ " Motul 5100 10W30 "marka idi Honda için üretilen !

Motosikleti
    cb 125 e idi beğenmedim cbf 150 aldım
    arkadaşlar neden değişik değişik yağlar koyuyosunuz motora honda 10/30 yağ koyun demiş bakıyorum da burada 10/30-10/40 hatta 15/50 yağ yağ görüyorum nedir bunların arasındaki farklar ?
    Bi yere gitmek için arabaya binilir, motora binmek için her yere gidilir...:cat:

Motosikleti
    Honda NC S
    Bu arada kendim 70kg/ artçı 65kg/ "en az" 20kg çanta ağırlığı ile dere tepe geçtik ortalama hız 75 km/h 511.4 km geçtim Bursa dönüşü Yalova civarı kırmızı çizgideydi benzin göstergesi,

yedeğe düşmeden bezin koyayım tuhaf biyerde bitmesin korkusuyla girdim benzinliğe 38 TL benzin aldı depo. Gösterge sürekli uzun yollarda gözle görülür derecede düşüyor, ama tamamen kandırmacaymış o düşüş

Mendili çıkartıp halay çektim Yani TL hesabıma göre Taksim' e kadar getirecekti beni "ana depo". Yakıtını sevdiğim makinesi.

---------- Mesajlar birleştirildi 17-07-2012 - 00:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16-07-2012 23:31 ----------

Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Inzell duman atma durumu sadece yağ yakmadan mı kaynaklanıyor peki, bilmediğimden soruyorum ?

Ipone yağlarının arkasında yağ yakma sorununu erken keşifte kestiği ileri düzey yağ yakmalardada ciddi azalmalar olduğu yazıyordu, arkadaşımda bws scooter var ciddi yağ yakıyordu şuan yok denecek kadar aza indi Ipone sayesinde.

Yağ değişimi sonrası bilgilendirirsen seviniriz, inşallah öyle bi sorun yoktur :/ 8000 km motosiklet sıfır demek be abi, umarım başka bi durumdur o.

Motosikleti
    Honda NC S
    Gece motosikletlerimize orjinal tur camı ararken mavi rengine denk geldim hiç fena durmamış, neden gelmedi acaba tercih edilirdi sanki

Ön fren de kampana

Çamurluktaki o kamyon paspasına anlam vermeye çalışmayı sabah ezanı okunurken bıraktım

http://g1207.hizliresim.com/z/k/9t0jt.jpg

Elin oğluna devir saati de koymuşlar en azından orjinal olarak sipariş ettirebilir ihtiyaç duyanlar bunu biliyoruz avuç yalama işlemide tamamdır
    Garip ve ErcanSalcan bunu beğendiler.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gece motosikletlerimize orjinal tur camı ararken mavi rengine denk geldim hiç fena durmamış, neden gelmedi acaba tercih edilirdi sanki

http://g1207.hizliresim.com/z/k/9t0jf.jpg

http://g1207.hizliresim.com/z/k/9t0jg.jpg

http://g1207.hizliresim.com/z/k/9t0jj.jpg

Ön fren de kampana

http://g1207.hizliresim.com/z/k/9t0jl.jpg

Çamurluktaki o kamyon paspasına anlam vermeye çalışmayı sabah ezanı okunurken bıraktım

http://g1207.hizliresim.com/z/k/9t0jn.jpg

http://g1207.hizliresim.com/z/k/9t0jq.jpg

Elin oğluna devir saati de koymuşlar en azından orjinal olarak sipariş ettirebilir ihtiyaç duyanlar bunu biliyoruz avuç yalama işlemide tamamdır

Tamam işte siz onlara ön tekeri gönderin onlar size devir saati göndersinler
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Motosikleti
    Honda NC S
    Biri güvenlik ( memleketteki gereksiz oksijen tüketen apaçilere karşı ) biri süs, kıyaslanamazki yahu

Ben onunki uyarmı illaki olmazsa olmaz diyen arkadaşlar tuhaf deneyler yapmasın ORJINAL yedek parça olarak faydalansınlar diye paylaştım

Bana Honda "ücretsiz olarak gösterge panelinizi değiştiriyoruz beyfendi" diyene kadar aklımın ucundan bile geçirmem açıkçası. Bilindiği üzere beleş mezar var deseler bile koşarak giden milletiz

Devir göstergesine bakarak motosiklet kullanan kimseye denk gelmedim henüz Yok 10.000 devir çevirdiğimi görmezsem keyif alamam dediğim gün 2 klips ile 5 dk da taktırırm.

Honda ya binmek başlı başına bir lüks bir keyif, 16 yıldır bu lüksü tüketemedimki henüz ekstra detaylara takılayım.

Başlığımızda espirili muhabbetlerimiz yanıltmasın Ben kimsenin 1-2-3-4... yazmıyor diye bu motosikleti tercih etmiyeceğini düşünmüyorum,

bu ufak detayı eksik olarak düşünen kafa motosikletin artılarını sittin sene göremez kanaatindeyim, psikolojik sağlığı açısından Honda almaması yararına olur arkadaşımızın

Bu arada "teker e - devir" saati olayına bayağa güldüm

FatihC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    bildiğim kadarı ile o model cbf 125 unicorn diye geçiyor, öndeki plakalık devir saatinide bir araştırayım ben.
    "Bu forum bilgi ve tecrübe paylaşım forumudur, Konularımda ve mesajlarım da yazdığım hiçbir şey doğru değildir tamamen kendi kişisel düşüncelerimdir."

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı FatihC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bildiğim kadarı ile o model cb unicorn diye geçiyor, öndeki plakalık devir saatinide bir araştırayım ben.
    CBF 125 yazıyordu zaten fotoğrafların altında, ülkeyide çözebilmiş değilim, Singapur falan olabilir belki

Ama rengi beğendim morumsu lacivertimsi mavi, ananemin deyimiyle cızlan böceği kabuğu rengi bayağa yakışmış.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)