Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cb ye yuvarlak ybr farı nasıl olur?
    Ben yakıştırıyorum Ama aydınlatma kalitesi şuanki halini yakalayamaz gibi geliyor :/

Aslında şuanki farıda çok güzel fakat far çerçevesi uyumlu tasarlanmamış duruyor bence

Benimde ilk müdahalem o parçaya olacak sanırım.

Bende kendimce ufak tefek değişiklikler yapmayı düşünüyorum kış sonu gibi sadeliğini bozmadan

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:55 ----------

Alıntı atiTheSun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000 bakımını bugün 860 km 'de yaptırdım. 28 lira tuttu. 25 lira 10-40 motul yağ, 1.5 tıpa, 1.5 zincir sprey..

ısrarla 0.8 litre koy dedim, ısrarla 1 litre alıyor, yağ çubuğuda o durumda değerlerinde gösteriyor dedi.
    Geçmişolsun Ati, rodaj dönemi gelir geçer diyoruz ama - 600-700 ler gelince hala bitmedimi bu demeye başlıyor insan

Motul yağı çok uygun fiyata almışsın Ben İstanbulda 30-35 TL civarı bulabiliyorum

1.5 TL tıpa dediğin, yağı boşalttıkları tıpanın sızdırmazlık contasını mı değiştirdiler ? Eğer öyleyse helal olsun o servise

Motor sıcakken, sağa sola yatırıp bazı müdahalelerle tamamını mı boşaltabiliyorlar acaba ? O durumu çubukta bi kontrol et bence
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Far nasıl aceba ? Yani aydınlatması ybr esd ye göre ? Bu kadar övdüklerine göre xenon dan iyi sanırım
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı viper17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Far nasıl aceba ? Yani aydınlatması ybr esd ye göre ? Bu kadar övdüklerine göre xenon dan iyi sanırım
    Xenonlu cbf, ybr farını yanarken görmedim ki hiç, ama CB nin farı gayet iyi bence

Yalnız bişey dikkatimi çekti uzunları yaktığımda farklı bi aydınlatma oluyor, selektör tuşunu basılı tuttuğumda farklı.

Sellektör tuşu uzunları anlık aç-kapa yapmıyorda başka bişeymi yapıyor ? Bunu hiç denediniz mi ???
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xenonlu cbf, ybr farını yanarken görmedim ki hiç, ama CB nin farı gayet iyi bence

Yalnız bişey dikkatimi çekti uzunları yaktığımda farklı bi aydınlatma oluyor, selektör tuşunu basılı tuttuğumda farklı.

Sellektör tuşu uzunları anlık aç-kapa yapmıyorda başka bişeymi yapıyor ? Bunu hiç denediniz mi ???
    abi aynı olay bende de var ve hikmetini çözemedimmantık olarak iki devre var ampulde uzun kısa ama sellektör tuşundan farklı uzun yanıyor uzun kısa tuşundan farklı bi ışık çıkıyor heralde ampulde farklı bi olay var...ben far ayarı yaptım biraz aşağıya indirdim ışığı güzel oldu eskiden yandaki tabelalar ışık oluyoduşimdi daha iyi oldu ve önümde uzun bi yol olduğu zaman sellektör yapıyorum harika bi aydınlatma sağlıyo araba gibi farı varnerdeyse arabamla aynı aydınlatmayı sağlıcakcbnin aydınlatması xenon ayarında bi aydınlatma kesinlikle bunu bozupta zenon tamkaya deymez..

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi aynı olay bende de var ve hikmetini çözemedim sellektör tuşundan farklı uzun yanıyor uzun kısa tuşundan farklı bi ışık çıkıyor heralde ampulde farklı bi olay var...ben farı biraz aşağıya indirdim ışığı güzel oldu eskiden yandaki tabelalar ışık oluyodu nerdeyse arabamla aynı aydınlatmayı sağlıcak
    Mücahit nerelerdesin abi sen ya 2 hafta oldu yoksun ortalarda hayırdır inşallah

Espaniole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb650F - cb125E
    Arkadaşlar bende cb 125e almaya karar verdim.Tam anlamadığımdan soruyorum,ilandaki motorun alınabilitesi nedir?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...94969278/detay

Rodaj zamanında motora iyi bakıldığı iddia ediliyor,bunu motorun yanındayken nasıl anlayabilirim?Neresine bakmak gerek?

Teşekkürler.

bu arkadaş forumdan kendisine direk sorarsın seni bulur heralde

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    İşte bunu diyorum uyarmı ybr farı..

Motorun ön amasörleri basılabilirmi ?? Boydan dolayı azıcık basmam lazım ybr alamassam diye bakıyorum.. devir saati cokta önemli deyil..
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Motosikleti
    Honda CB 125 E
    İşte bunu diyorum uyarmı ybr farı..

Motorun ön amasörleri basılabilirmi ?? Boydan dolayı azıcık basmam lazım ybr alamassam diye bakıyorum.. devir saati cokta önemli deyil..
    ybr farı olmasada 2005 2006 cg lerin felan farı uyabilir.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    otekı sorum on amasorler bslablrmı

Motosikleti
    Honda NC S
    İşte bunu diyorum uyar mı yuvarlak far? Motorun ön amasörleri basılabilir mi? Boydan dolayı azıcık basmam lazım.
    Yuvarlak far için, yan bağlantı aparatları bulunup takılır bence, sonuçta Avustralya falan yuvarlak farlı kullanıyor aynı motosikleti

Ybr de ( esd ye oturmadım ) ayağımın topuğu yere değmiyordu CB de tam basabiliyorum, sanırım selenin tasarımından dolayı.

Ybr de ön amortisörler basılabiliyormuymuş ? Basılabiliyorsa heralde her motosiklet için aynıdır durum.

2. el bile alsan garantide olacak CB, servisi ara bi sor istersen bu durumu

Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Yuvarlak far için, yan bağlantı aparatları bulunup takılır bence, sonuçta Avustralya falan yuvarlak farlı kullanıyor aynı motosikleti

Ybr de ( esd ye oturmadım ) ayağımın topuğu yere değmiyordu CB de tam basabiliyorum, sanırım selenin tasarımından dolayı.

Ybr de ön amortisörler basılabiliyormuymuş ? Basılabiliyorsa heralde her motosiklet için aynıdır durum.

2. el bile alsan garantide olacak CB, servisi ara bi sor istersen bu durumu
    arkadaşa katılıyorum :D

atiTheSun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E Beyaz'2012
    Geçmişolsun Ati, rodaj dönemi gelir geçer diyoruz ama - 600-700 ler gelince hala bitmedimi bu demeye başlıyor insan

Motul yağı çok uygun fiyata almışsın Ben İstanbulda 30-35 TL civarı bulabiliyorum

1.5 TL tıpa dediğin, yağı boşalttıkları tıpanın sızdırmazlık contasını mı değiştirdiler ? Eğer öyleyse helal olsun o servise

Motor sıcakken, sağa sola yatırıp bazı müdahalelerle tamamını mı boşaltabiliyorlar acaba ? O durumu çubukta bi kontrol et bence
    Selam ferdinandd,

Kesinlikle evdeki hesap çarşıya uymuyor. Motor çok sıcak olunca müdahale etmeyip bir müddet soğumasını bekliyorlar. Yarım saati geçmişti soğuması. Zaten ben müşteri bekleme tarafında oturup camekanlı bölmeden ne yaptıklarını izleyebildim sadece. Henüz yağa bakamadım ne durumda. Galiba soğuk yemişim, evde ateşlendim, yatıp duruyorum..

Motul'un orada üç çeşit yağı vardı, hepsi 10-40 ancak litre fiyatları 25,35 ve 55 'di. Normalde 25 liralığı koyuyorlar aksini istemedikçe. Çok devir çeviren bir motorda, ss'de 55 liralık tavsiye sanırım. transalp'e 35 liralık tavsiye ettiler.. 25 lira olan motul 5000, 35 lira olan motul 5100'dü sanırım..

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı atiTheSun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Galiba soğuk yemişim, evde ateşlendim, yatıp duruyorum.
    Geçmişolsun Ati, dikkat etme zamanları geldide motosiklete doyamadığımızdan kabullenmiyoruz havaların soğuduğunu.

Bikaçgün önce gece 50-60 km yol gideceğimden montumun iç yeleğini takmıştım gayet güzel gittim geldim. Dün, hava cayır cayır yanıyor, çıkardım yeleği

Düşündüğümden geç döndüm 30-35 km çenem titredi o derece soğuk yedim, neden çantaya atmadıysam yeleği Bugün hiçbiyere çıkamadım, sağlam giyindim sabahtan beri burnumu durduramıyorum

Touring camın faydalarını anladım, elcik koruma/rüzgar kırıcı ların işlevinin önemi dank etti Depo kenarlarının neden daha kabarık yapıldığını özellikle touring tarzı motosikletlerde çok çok iyi anlamış oldum.

Ama olan oldu, sonbaha girildiğini kabullenmem lazım Tekrar geçmiş olsun

Motosikleti
    Kanuni-Storm150
    Honda CBF Stunner Adlı motorun türkiyede satışı varmı acaba ? http://www.autosalesnepal.com/bike-s...bf-stunner/294

Motosikleti
    Honda NC S
    Beyler önceki sayfalarda da sormuştum bi cevap gelmemişti :/ Depo üstü stickerları söken oldumu acaba ???

Sahibinden de sökülmüş bi fotoğrafına rastlamıştım, nasıl olduysa unutmuşum telefonu falan varmıydı diye bakacaktım sözde

Alıntı kssmydmg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda CBF Stunnerin türkiyede satışı varmı acaba?
    Benim bildiğim kadarıyla yok :/ Bi arkadaşımız farklı modelleri getiren bi bayiden bahsetmişti eski sayfalarda ama aralarında Stunner varmıydı bilmiyorum.

Motosikleti
    Honda cb650F - cb125E
    Beyler önceki sayfalarda da sormuştum bi cevap gelmemişti :/ Depo üstü stickerları söken oldumu acaba ???

Sahibinden de sökülmüş bi fotoğrafına rastlamıştım, nasıl olduysa unutmuşum telefonu falan varmıydı diye bakacaktım sözde

http://c1209.hizliresim.com/11/9/cuyyf.jpg

Benim bildiğim kadarıyla yok :/ Bi arkadaşımız farklı modelleri getiren bi bayiden bahsetmişti eski sayfalarda ama aralarında Stunner varmıydı bilmiyorum.
    Lastikler dışında çok sağlam olmuş hocam.

Bir soru sormuştum bana da cevap gelmedi Bir tane buldum salı günü almaya gideceğim.Motorun neresine bakmak lazım?

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı Espaniole adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana da cevap gelmedi Bir tane buldum salı günü almaya gideceğim.Motorun neresine bakmak lazım?
    O beğendiğin kırmızı motosikleti severek alıp kullanmıştı arkadaş.

Zaten motosiklet bikaç aydır var öyle elle gözle anlaşılır bişeyi olmaz bence

2.ele hiç karşı değilim ama anlamadığımdan, fiyatlardada çok bi düşüş olmadığından 0 almıştım.

Forumdan biri satsaydı, bi okurdum aldığı günden buyana neler yaşamış düşünmeden alırdım mesela

Motosikleti
    Honda cb650F - cb125E
    O beğendiğin kırmızı motosikleti severek alıp kullanmıştı arkadaş.

Zaten motosiklet bikaç aydır var öyle elle gözle anlaşılır bişeyi olmaz bence

2.ele hiç karşı değilim ama anlamadığımdan, fiyatlardada çok bi düşüş olmadığından 0 almıştım.

Forumdan biri satsaydı, bi okurdum aldığı günden buyana neler yaşamış düşünmeden alırdım mesela
    O kırmızıyı pas geçtim Çanakkale'de buldum bir tane.Henüz 80 kmde.İyi olup olmadığı neresinden anlaşılır manasında sormuştum ama 80 kmdeki motor allahın emri iyidir herhalde

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı Espaniole adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kırmızıyı pas geçtim Çanakkale'de buldum bir tane.Henüz 80 kmde.İyi olup olmadığı neresinden anlaşılır manasında sormuştum ama 80 kmdeki motor allahın emri iyidir herhalde
    Bursada yokmu ya? Ben Bursaya gittiğimde İstanbuldan çok CB görmüştüm Hem Bursanın ustasıda iyidir, az bişey sabredip Bursadan alsan daha iyi olmazmı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)