Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
12. sayfa BirinciBirinci ... 21011121314 ... SonuncuSonuncu

Honda Wave 110i (Yeni 2012)

Motovento
    REKLAM ALANI
    nrkndmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave110i
    resimleri hangi siteden yüklüyorsunuz..bir kaçtane fotoğraf atayım
    bakma güzelim,atla gezelim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

öncelikle herkese slm bende bugun aldım wave imi çanakkaleden. 118 km deyim canımı azda olsa sıkan tek şey o az olan titreşim ilk defa cup kullanıyorum scooter kullandım ama sanki scooterda bu kadar titreşim yoktu ve merak ettiğim bi konuda innovada da bukadar titreşim vamı arkadaşlar ikisinide kullanan arkadaş var mı

Motosikleti
    Honda Wave110i
    ingilizcesi iyi ve teknik verilerden anlayan biri bana bunun ne anlama geldiğini açıklayabilirmi...

Ignition Timing 10° BTDC (idle) ~ 62.3° BTDC (8,000min-1)

ayrıca wave kullanan arkadaşlarım sizin farlar rölanti halinde iken titreme yapıyor mu?

Motosikleti
    Honda PCX
    Ignition timing: Ateşleme ayarı, idle ise rölanti demektir.

evet farlar ve gösterge ışıkları rölentide titreme yapıyor,ve bende kafa grenajı biraz ses yapıyor innova ve cripton kullanmadığım için az da olsa vibrasyon var iki gun önce arkadaşın çin marka bi cup motorunu kullandım onunla kıyaslarsak ki hata olur o zaman titreşimden bahsedilemez bile ama ben merak ediyorum innova ile farkı nasıl

umut_gsr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Majesty 400
    Alıntı muratyagiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet farlar ve gösterge ışıkları rölentide titreme yapıyor,ve bende kafa grenajı biraz ses yapıyor innova ve cripton kullanmadığım için az da olsa vibrasyon var iki gun önce arkadaşın çin marka bi cup motorunu kullandım onunla kıyaslarsak ki hata olur o zaman titreşimden bahsedilemez bile ama ben merak ediyorum innova ile farkı nasıl
    SELAMLAR,
    Farlardaki ve göstergelerdeki ışık azalma çoğalması her küçük cc motordaki normal bir titremedir.

Kafa grenajının ses yapması gerizekalı servislerin montaj hatasından başka bir şey değildir. kitapçığı açığ bakarsan bir yerde far değişim kısmında gösteriyor muhtemelen üstteki taç gibi olan grenaj tırnakları oturmamıştır. Bende yok ama servise gittim sonra oldu eve geldim baktım oturtmamışlar tırnakları kendim yaptım. Servis ler berbat Honda türkiyeye şikayette bulundum adamlar sağ olsun müfettiş görevlendirip araştırma yaptılar VE SERVİS BENİ ARADI KONTROL İÇİN KİBARCA BİR ŞEKİLDE DAVET ETTİ yaşadığınız sıkıntıları paylaşın. Ben açtım ağzımı yumdum gözümü HONDA TÜRKİYE bu konuda çok ilgili bilginiz olsun.

Titreşim ise tek silindir ve 110 cc bir motor için bence gayet makul ben 4 silindir 600 ve 1000 cc motor uzun yıllar kullandım titreşim istemeyen arkadaşlar 4 SİLİNDİR motora binecekler 1-2 silindirli tüm motorlada vibrasyon var bu BMW bile olsa .

Motosikleti
    Honda Wave110i
    arkadaşlar nazar değdi motoruma,kaza yaptım:( yalnız önemli bişey olmadı sol taraftaki stickerda 3 4 tane çizik oldu...lastikler berbat arkadaşlar bunun benim eski cub bile kuru yerde bu kadar kötü performans göstermiyordu...frenlemeyide doğru yaptım...6 yıldır cub kullanıorum bu 7 ci yıllım ilk kez böyle bir kaza yaptım...ayrıca bir cub üzerinde frenlemenin nasıl yapılacağını da iyi bilirim...kazamda şöyle oldu önümde araba gidiyordu yolun ortasına bayanın biri bi atladı...adam zınk diye önmde durdu bende arka tampondan hoooop gümmmm...neyse Allah korudu ya ilk başta öyle bir ses çıktı ki kırıldı zannetim...neyseki sağlammış parçalar güzel esnedi valla..

sol sticker ayrı satılıyormudur bilen varmı?

Motosikleti
    Piaggio Carnaby 200 - Honda Wave 110i
    Geçmiş olsun kardeşim, aman dikkat et.. Sol sticker'ı dert etme, hatta söktür onu yerine başka birşey de yapıştırabilirsin..

Bu arada ben arkaya demir taktırdım, 50 TeLe tuttu.. Bir de arka çanta yaptım, 30 LT Kappa.. O da rica minnet 140 TeLe.. Fıldır fıldır geziyoruz Wave'imle... 1800 KM ;-)

Motosikleti
    Honda Wave110i
    arka çantan hayırlı olsun kardeşim...2 tane foto atarmısın nasıl olmuş bakalım bir tane yandan bir tane de arkadan görüntü...merak ettim hem bende öğreneyim şuraya foto koymayı...bu arada benim wave 2070 km de fırlamam ya güzel gidiyor...;-)

geçende bir basayım dedim 120 ye yaklaşırken kesiciye giriyor...tam 110 cubuğunun altında 120 ye 2 mm kalırken...ortalama 117 km hızla giderken anaaanann yapıyor...son hız odur arkadaşlar daha fazlasını yapmıyor...

motoru alcak apaçilerin kesiciyle başı belada..yalnız oynamaya çok yatkın bir motor...apaçilere duyrulur...

peacetrain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar, sonunda ben de motoruma kavuştum. Wave değil, cbf 150. Şimdi neden buraya yazdın demeyin. Cub aşığı biri olarak bundan sonraki alacağım motor kısmet olursa Wave olacak ve bu başlığı takip etmeye devam edeceğim. Herkese güvenli sürüşler...
    Fight till the end!!!

umut_gsr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Majesty 400
    Alıntı Ozzycan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun kardeşim, aman dikkat et.. Sol sticker'ı dert etme, hatta söktür onu yerine başka birşey de yapıştırabilirsin..

Bu arada ben arkaya demir taktırdım, 50 TeLe tuttu.. Bir de arka çanta yaptım, 30 LT Kappa.. O da rica minnet 140 TeLe.. Fıldır fıldır geziyoruz Wave'imle... 1800 KM ;-)
    Ya ozyycan bu demiri bende merak ettim. Bir yere giderken sıkıntı oluyor çantasızlık. Demir soruyorum nette araştırıyorum daha kimse icad etmedi.

Motora monte şeklinde bir kaç resim atarsan hem yakın hem duruş olarak uzak yapılış şeklini görürüz hemde motor üzerinde nasıl duruyor görürüz. Lütfen en kısa zamanda bilgi ve resim rica ediyorum. Birde nerden aldın bizde gelip alalım.

Motosikleti
    Alıntı umut_gsr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya ozyycan bu demiri bende merak ettim. Bir yere giderken sıkıntı oluyor çantasızlık. Demir soruyorum nette araştırıyorum daha kimse icad etmedi.

Motora monte şeklinde bir kaç resim atarsan hem yakın hem duruş olarak uzak yapılış şeklini görürüz hemde motor üzerinde nasıl duruyor görürüz. Lütfen en kısa zamanda bilgi ve resim rica ediyorum. Birde nerden aldın bizde gelip alalım.
    Tamam hacılar, en kısa sürede resim ayarlamaya çalışayım... Şirinevler Otosever'den aldım kardeşim, 60 demişti biri bana telefonda ama yüzyüze gelince 'ver 50 tamam' dedi.. İnternet sitelerinden iletişim numarası ve adresini bulabilirsin, şirinevler'de, carrefour'un az ilerisinde, minibüs duraklarının karşısında..

Çanta olayına iyi bakın derim, ben gene şirinevler'de motor zımbırtıları satan bir yerde 30 LT diye Kappa çanta aldım, 32 çıktı.. Derin pazarlıklar neticesinde takma dahil 140 TL... Ama motomax'de eyecase diye bir çanta var, o da aynı fiyat olarak hatta o daha da güzel ama 'ben takmam, sadece satarım, montaj senden' deyince gurur yaptım almadım

:-)

Ama çok şık bir çanta, bak internetten. Fotoğraf atacağım, as sooooooğra..

Motosikleti

deneme 1-2

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:06 ----------

Hacılar motor biraz pis kusura kalmayın ;-) normalde yalıyorum kendisini...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:11 ----------

Bir de benim Carnaby'yi satıyorum.. Hani soran eden olursa eşe dosta söylersiniz bir zahmet ;-)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...94041275/detay
    nrkndmr bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Wave110i
    cuk diye oturmuş valla...güzel olmuş kardeşim...

yolda giderkende çukur veya kasislerde ses yapıyormu...anahtarlığı ve kilit kalitesi iyimi içine kask felan konduğunda kolaylıkla çaldırmayız dimi aga ;-)

çanta güzel olmuş en kısa sürede bende düşünüyorum inşallah. bide benim bi sorum olacak ilk defa cup kullanıyorum ve viteslere daha alışamadım 65 km de 4. vites istiyor daha 80 in üzerine çıkarmadım motoru ama 90 ve 100 de ne olacak bunun 5 i yok gerçi 100 yapmayı pek düşünmüyorum ama 65 de de 4. vitesete kullanmamım sakıncası olurmu cup konusunda tecrübeli arkadaşlardan cevap bekliyorum şimdiden sağolun

Motosikleti
    yok kardeşim yok, ses mes hiçbirşey yok.. Allah'a şükür ben memnunum, tavsiye de ederim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:43 ----------

Gençler, aklıma geldi de... Kış gelmeden şu bizim Veyv'lerin lastiklerini değiştirsek.. Tamam durduk yere masraf ama yağmurda ne güzel kayar bunlar :-)

Hani lastik bakan, eden, gören, bilen varsa söylesin.. Ne marka takak buna, fiyat nedir? Bilelim de kazıklanmayalım..

Motosikleti
    Honda Wave110i
    Alıntı muratyagiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çanta güzel olmuş en kısa sürede bende düşünüyorum inşallah. bide benim bi sorum olacak ilk defa cup kullanıyorum ve viteslere daha alışamadım 65 km de 4. vites istiyor daha 80 in üzerine çıkarmadım motoru ama 90 ve 100 de ne olacak bunun 5 i yok gerçi 100 yapmayı pek düşünmüyorum ama 65 de de 4. vitesete kullanmamım sakıncası olurmu cup konusunda tecrübeli arkadaşlardan cevap bekliyorum şimdiden sağolun
    hiç bir sakıncası olmaz sadece devirsiz binmekle çok benzin yakarsın o kadar...uzun yola felan çıkarken ekrandaki 1-2-3-4 vites aralığınn yani ulaşabildiği km saati (1- 40 km) (2- 60 km)kadar basabilirsin birşey olmaz ama sen yinede fazla yorma 1 ci vites 30 da 2 ci vites 50 de felan bırak...ben 20 km hız farkıyla vites atıyorum...yani son vitesim 70 km de oluyo...

tabi sen yinede 50 km ile giderken 3cü vitesle felan git...2 de motora gereksiz güç ürettirirsin ciyak ciyak bağırır gerek yok...ben şehir içinde rampa hariç 1 ci vitesi kullanmam yokuşta kalktıktan hemen sonra 2 ye atarım...diğer cublara göre vites aralıkları çok uzun..

80 km den sonra motor 100km ye kadar rahat bir kullanım sağlıyor..diğer cup lar tam tersi 80km den sonra mükkemel bir titreşim yapar..(bu veletin bu özelliğini seviyorum)90 ve 100 le giderken ne olacak demişsin....kaskını tak,motora tek kişi bin...gönül rahatlığı ile 90a çık...çok rahat...bazen kendimi arabaya biniyormuş gibi hissediyorum ben...belki de 6 yıl çinli kullanmamdan bu konforlu gelmiş olabilir

Ozzy kardeşim;
    tekerlekler berbat ötesininde ötesi olmaz böyle bir lastik..resmen iğrenç kaza yaptım onlar yüzünden

asfaltı gram tutmuyor..kuru asflat hemde..kışa girmeden kesinlikle değişmesi gerekiyor...Allah korusun valla...

aga sen istanbuldan bulursun düzgün bizim buralarda yok..bi etrafı kolaçan et..ara tara..forumdan diğer arkadaşlarda baksınlar şuna kaliteli birşeyler takalım...

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    bugun bir tane wave 110i denk geldi, sahibi ile anlastim, ay sonunda burada olacak, kaporasini verdim kardesine, kendisi gelince motoru teslim alip uzerime devrini alacagim, alma niyetim yoktu ama nasilsa hem deger kaybettirmiyor hem de bin binebildigin kadar, bu arada forumda modeller kisminda wave 110i icinde yer acmanin zamani geldi sanirim, ben ozellikle acmadim nrkndmr arkadasin acmasini bekledim buyuk bir istekle bu modeli bekledigi icin, bu arada umarim bol bol resim video bilgi paylasimi olur, herkese kazasiz belasiz surusler, birkac resim, motoru teslim alinca daha fazlasini ekleyecegim.

nrkndmr bunu beğendi.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Way işte son modelleri yakıyor.. iştee Cub farklı bir olay abiii
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

tekerlekler bizim patatesçilerin elarabalarındakine benziyo.

REKLAM ALANI
12. sayfa BirinciBirinci ... 21011121314 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)