Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 910111213 ... SonuncuSonuncu

Honda Wave 110i (Yeni 2012)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA WAWE
    Arkadaşlar yeni motorlarınız hayırlı olsun,benimde 2004 model bir wawe'im var,8 yılda Akdeniz bölgesinde teker çevirmedigi yol,dag,tepe kalmadı,artı kısmen ege bölgesi ve iç anadolunun büyük bir kısmında uzun yol tecrübesi vardır.Henüz motoru hiç açılmadı ve 110.000 km de,eger bu yeni kasa da dedesi gibi cefakar ise dedesini emekli etmeden ona yarımcı bir wawe düşünüyorum,buradan sizleri takip ediyor olacagım.

peacetrain bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Piaggio Carnaby 200 - Honda Wave 110i
    Alıntı karakap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yeni motorlarınız hayırlı olsun,benimde 2004 model bir wawe'im var,8 yılda Akdeniz bölgesinde teker çevirmedigi yol,dag,tepe kalmadı,artı kısmen ege bölgesi ve iç anadolunun büyük bir kısmında uzun yol tecrübesi vardır.Henüz motoru hiç açılmadı ve 110.000 km de,eger bu yeni kasa da dedesi gibi cefakar ise dedesini emekli etmeden ona yarımcı bir wawe düşünüyorum,buradan sizleri takip ediyor olacagım.

http://d1207.hizliresim.com/z/q/9y3xr.jpg
    Yan çantalara hasta oldum yalnız :-) iyi günlerde kullan hacım...

nrkndmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave110i
    dedeler hala canavar gibi 2004 den beri ne çinli eskitmiştir o...aarada benim yuan bile kaynamış..(2006-2012) 36500 km de mat oldu...2 kere motor yaptırıldı anlıyacağınız yalan oldu
    bakma güzelim,atla gezelim

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    ingilteredeki tayland uretimi olan ama

Motosikleti
    Bizimkiler neresi hacım? Yani İngiltere'de satılan daha mı iyi? Oruçlu oruçlu kafam karıştı :-)

Motosikleti
    Endonezya diye yazmışsın, pardon şimdi gördüm ;-) kafam iftardan sonra çalışmaya başladı..

Motosikleti
    Honda Wave110i
    Taylan daha saglm haci iscilik ve bir kac ozellk farki varmlzeme klitesi aynimi onu kursat abiye srmak lazm...ayrca bgn bakima verdm mptoru 25istedi 15 verdm yag psrasi yeter ya...

peacetrain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İnnova'nın zincir koruması Wave 110i'ye uyar mı? Tek eksik o gibi geldi bana bu motorda.

http://d1207.hizliresim.com/z/q/9y3xr.jpg
    Uzun zamandan beri hangi motoru (Çin mi yoksa Japon mu?) alsam diye araştırmalar yapıyorum. Ancak karakap'ın motorunu görünce ve 110.000 km.yi duyunca, eğer alınan motora uzun süre binmek ve uzun yollar yapmak istiyorsanız, ilk alım maliyetini çok da hesap etmemek gerek diye düşünüyorum. Bu motor örneğinde olduğu gibi kendini en az 3 kere amorti etmiş bence. Bir de bakım, servis kolaylıkları ve arıza yapma endişesi taşımamak da yanında artıları. Eğer yeterli para varsa ve uzun süre binerim diyorsanız piyasa da kendini ispatlamış, marka olmuş motorları almanın gerektiğine ikna oldum. Teşekkürler karakap. Kazasız belasız nice 110.000 km.lere diyorum.

Motosikleti
    Barıştreni tamam bak burdakiler genelde Honda kullanıcısı ve ayrıca Wave çok güzel alettir ama dürüst davranalım yani seni gaza getirmiş olmayalım.. Şunu için diyorum, eğer cub alacaksan AAAAAAAAAAAAASLA çin alma 1....

Crypton'u da geç 2....

Wave'e elbette alıcı gözüyle bak üüüüüüüüüüç...

Amaaa... 4) Modenas diye bir marka var, ona bir bak derim.. Bence güzel alet. Hatta innova'yı zorlayacak alet..

Ya Modenas ya Honda.. Bence Honda elbette ama hani sana seçenek de sunayım da sonra yarın birgün arkamızdan 'Beni gaza getirdiler' demeyesin ;-)

Şimdiden hayırlı sürüşler...

Tavsiyeler için teşekkürler Ozzy, gaza gelmem kolay kolay

Çin-Japon olayını aştık (son karar Japon) artık Cub mı yoksa Commuter mu kararındayım. Cub olursa Wave 110i (2'nci el Innova almaktansa sıfır Wave daha mantıklı bence), Commuter olursa da Cbf 150. Yani her halukarda son karar Honda oldu benim için. Modenas'ta güzel bir marka ama servis, bakım, parça olaylarında zayıf kalabilir diye onu hiç düşünmemiştim. Bu arada hayatım da hiç cub kullanmadım ama kısa sürede adapte oluyorum herhalde. Gerçi 2001'de motosiklet olayında jübilemi yapmıştım ama bu trafikten dolayı zaman kazanma ihtiyacı beni tekrar iki teker üzerinde seyahat etmeye itti.

Uzun zamandır araştırıyorum ve bu motor olayı gerçekten hastalık, bunu anladım. Ama güzel bir hastalık!!! (Nasıl oluyorsa o?) 30-40.000 TL'ler verdiğimiz (verdiğim diyeyim sadece kendi adıma konuşayım) arabaları alırken hiç bu kadar zaman, emek harcamazken nedense maliyeti 1/5 1/6 olan motosiklet olunca insan nedense kılı kırk yarıyor, inciğini cinciğini araştırıp titiz davranıyor. Araştırmalarım sırasında forumlarda en çok dikkatimi çeken şeylerden biri de, insanların malum motorlarını övme yarışına girip 1 bg güç farkını ferrari ile hacı murat arasındaki fark gibi anlatma çaba ve gayretleri. Bilmiyorum ama bana komik geliyor nedense. Demek ki fanatizm her yerde fanatizm.

Çok yakında ya burada ya da Cbf başlığında görüşmek üzere, herkese keyifli sürüşler diliyorum...

Motosikleti
    Honda Wave110i
    varmı ozzy ve gsr umut abim motorda sorun...hani kronik birşey varsa bilelim ya 1100 km yol yaptım şu an için..

yalnız ben bu motoru eskitemeyecem...ilk işkencelerimden başarıyla geçti çinli olsa kesin yağ yakardı..

aldım gün motorla yağına bile bakmadan bastım...3cü gün 330 km yol yaptım ardından hergün 50 km 60 km yol yaptım,rampa aşağı rampa yukarı,bayır çayır,dağ taş dinlemedim gezdim...en son arkama 120 kg lik biri bindirdim tık yok...motoru servise götürdüğümde adam sadece yağ la uğraştı sıkılacak vida aradı felan filan ama nafile hepsi taş gibi...yaptıklarımı anlattım birine adamın söylediği şu motora biirşey olmazda,ama senn şaftın fena kaymış dedi.. güneşten kollarım amele yanığı oldu...biliyosunuz motorla gezildiğinde kolların ne hale geldiğini

Motosikleti
    Alıntı peacetrain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tavsiyeler için teşekkürler Ozzy, gaza gelmem kolay kolay

Çin-Japon olayını aştık (son karar Japon) artık Cub mı yoksa Commuter mu kararındayım. Cub olursa Wave 110i (2'nci el Innova almaktansa sıfır Wave daha mantıklı bence), Commuter olursa da Cbf 150. Yani her halukarda son karar Honda oldu benim için. Modenas'ta güzel bir marka ama servis, bakım, parça olaylarında zayıf kalabilir diye onu hiç düşünmemiştim. Bu arada hayatım da hiç cub kullanmadım ama kısa sürede adapte oluyorum herhalde. Gerçi 2001'de motosiklet olayında jübilemi yapmıştım ama bu trafikten dolayı zaman kazanma ihtiyacı beni tekrar iki teker üzerinde seyahat etmeye itti.

Uzun zamandır araştırıyorum ve bu motor olayı gerçekten hastalık, bunu anladım. Ama güzel bir hastalık!!! (Nasıl oluyorsa o?) 30-40.000 TL'ler verdiğimiz (verdiğim diyeyim sadece kendi adıma konuşayım) arabaları alırken hiç bu kadar zaman, emek harcamazken nedense maliyeti 1/5 1/6 olan motosiklet olunca insan nedense kılı kırk yarıyor, inciğini cinciğini araştırıp titiz davranıyor. Araştırmalarım sırasında forumlarda en çok dikkatimi çeken şeylerden biri de, insanların malum motorlarını övme yarışına girip 1 bg güç farkını ferrari ile hacı murat arasındaki fark gibi anlatma çaba ve gayretleri. Bilmiyorum ama bana komik geliyor nedense. Demek ki fanatizm her yerde fanatizm.

Çok yakında ya burada ya da Cbf başlığında görüşmek üzere, herkese keyifli sürüşler diliyorum...
    E hayırlısı olsun kardeşim, haklısın motor seçmek çok zor.. Ben Carnaby'mi satıyorum, Allah'ın izniyle sattıktan sonra ne alsam diye harıl harıl düşünüyorum şimdiden..

CBF bitti! Kurye arkadaştan öğrendim, satılanlar son, arkası gelmeyecek. Yanlış anlama ama serisi biten aleti ben şahsen almam, tavsiye de etmem.. CB 125 veya YBR düşünmez misin?

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:55 ----------

Alıntı nrkndmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    varmı ozzy ve gsr umut abim motorda sorun...hani kronik birşey varsa bilelim ya 1100 km yol yaptım şu an için..

yalnız ben bu motoru eskitemeyecem...ilk işkencelerimden başarıyla geçti çinli olsa kesin yağ yakardı..

aldım gün motorla yağına bile bakmadan bastım...3cü gün 330 km yol yaptım ardından hergün 50 km 60 km yol yaptım,rampa aşağı rampa yukarı,bayır çayır,dağ taş dinlemedim gezdim...en son arkama 120 kg lik biri bindirdim tık yok...motoru servise götürdüğümde adam sadece yağ la uğraştı sıkılacak vida aradı felan filan ama nafile hepsi taş gibi...yaptıklarımı anlattım birine adamın söylediği şu motora biirşey olmazda,ama senn şaftın fena kaymış dedi.. güneşten kollarım amele yanığı oldu...biliyosunuz motorla gezildiğinde kolların ne hale geldiğini
    Çok şükür ki öyle sorun problem falan çıkarmıyor, arka çanta için demir bekliyorum işte.. Taktırınca hemen bir arka çanta ile süsleyeceğim kara böcüğümü.. Çekerim resmini, yayarım burda yedi düvele :-)

Buna düzgün bir lastik bulmak lazım ama.. Yağmurlar başlamadan halletsem iyi olur.. Bu naylon lastikler ıslak zeminde ne güzel kayar Allah muhafaza ;-)

Motosikleti
    Honda Wave110i
    cbf 125 getirseler ne kadar güzel olur...birde uygun fşyat koysalar...off diyom sana

neyse lastikler normal asfalta güzel kayıyo yağmurda kay kay yaparız...:=)o değilde ampül çok güzel ya..kısayla gidiyorum adam selektör yapıo..philips h1 35 w hastası oldum resmen...bunun ampulüğn teknolojisi nedir ya...normal bilindik armutlara benzemiyor...
    ,
    bu motorun işciliğinide çok beğendim...yalnız motorda sinirimi bozan birşey var sizdede oluyormu bilmiyorum...ışık pırpır yapıyor gaz kesnce sanki direk motordan elektrk geliyor...aküden değil..mobilet gbi :D :D :D

Motosikleti
    Kardeşim CBF 125 honda'nın ingiltere sitesinde gördüm, kasa falan deli olmuş, bizim parayla 5000 TL civarı.. Enjeksiyonlu ;-) buraya gelir mi, gelir de ne zaman, gelse de kaça gelir!?!?

Honda bir süre CB 125'leri dayayacak millete :-/

Alıntı Ozzycan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBF bitti! Kurye arkadaştan öğrendim, satılanlar son, arkası gelmeyecek. Yanlış anlama ama serisi biten aleti ben şahsen almam, tavsiye de etmem.. CB 125 veya YBR düşünmez misin? :-/
    Ozzy, Boy 1.85, ybr ve cb125'in kasaları ufak kalıyor bana göre. O yüzden onları çok düşünmüyorum. Bir de Innova'da bitti ama maaşallah çeyrek altın gibi durmadan fiyatı artıyor Cbf'de de aynı şey olacak bence. Eğer arkası gelmeyecekse evi arabayı satın Cbf'e yatırın derim ben

Alıntı Ozzycan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim CBF 125 honda'nın ingiltere sitesinde gördüm, kasa falan deli olmuş, bizim parayla 5000 TL civarı.. Enjeksiyonlu ;-) buraya gelir mi, gelir de ne zaman, gelse de kaça gelir!?!?

Honda bir süre CB 125'leri dayayacak millete :-/

Cbf 125'i ben de görmüştüm ve gördüğümde de ilk görüşte aşka inanmaya başladım ama maalesef o makinanın Türkiye'ye gelmesi zor bence. Gelse buradaki fiyatı 5000 TL'nin çok üzerinde olur. İngiltere'deki fiyatı yaklaşık 2500 pound (~7.175 TL) Hadi fiyatı ucuz tutmak için Avrupa'da satılan modellerdeki bazı özelliklerini koymasınlar. (devir saati gibi şeylerle olacak iş değil bence). O yüzden kimse 125 cc'lik makinaya 7000 TL vermek istemez. Satış Cbf150, cb125 gibi olmayacağı için çok karlı olmaz Honda için. Bu nedenle de getirmezler benim düşüncem, keşke getirseler de bizim insanımız da güzel motorlara binse, 3'ncü dünya ülkesi muhabbetinden kurtulsak artık!!!

Not: Bir de XL125 Varadero'ya bakın. Top modeller gibi güzel ama fiyatı biraz tuzluymuş. (4500 pound)

http://www.honda.co.uk/motorcycles/125cc/#!/xl125v/

umut_gsr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Majesty 400
    Selam Arkadaşlar ,

Walla gezmekten motorla vakit bulamıyorum yazmaya 1700 km oldu her gün üstündeyim. Dün yine dünyayı gezdik. ŞİLE / ÇAMLICA / ÜSKÜDAR / MODA / FENERBAHÇE / MALTEPE VE EV KARTAL. 200 KM yol akşam 19,30 dan gece 03 e kadar sokaklardaydım. Yakıt Mükemmel öteri 12 tl = 155 km çok zorlarsam 12 tl 140 km hondanın 1 lt 56 km olayını onaylıyorum. Sakin kullanırsanız sakin dediğim 80 km geçmezseniz. Arkadaş pcx aldı sıfır 11,3 hp Wave 8,4 bg. bizim torkta düşük ama kafa kafaya gidiyorlar. yakır ise o 0,12 krş yakıyor ben 0,075 /0,080 krş ona 7 ye maloldu motor bana 4 e FİYAT PERFORMANS olarak baktığınızda MÜKEMMEL . Ama kendi sınıfında tabi Arkadaşım yukarıda bahsetmiş FANATİZM aslında fanatizmden öe sevgi bu Motor aşkı başkadır motor sevgisi başkadır.

İnsanlar yolda arabayla kaldığında kimse durup yardım etmek istemez. Ama ben şahsen yolda bir motor dururken gördüğümde durup yardıma ihtiyacı olup olmadığını soruyorum. Hanginiz arabayla yolda giderken yoldan gelen diğer araca korna veya sellektörle selam veriyorsunuz ?

Motorcu neden veriyor tanıdığındanmı hayır. İletişimi ve sevgisi bir başka bunu yaşamak lazım tarif edilemez.

Neyse bunlar anlatılacak şeyler değil yaşanması gerek.

Herkeze sevgiler ...

Motosikleti
    Yamaha BW.s 100 Yamaha BW.s 125
    Anlaşıldı bende yeğenime Yamaha Crypton alıcaktım sıfır köyde kullanıcak alıcağımdanda haberi var 2 sene önce bws 100 aldım köyde patlayan bütün çin motorları Kemalpaşaya ilçeye iple çekti. Cub istiyorum dayı dedi bende Criypton alalım dedim tamam dedi. Bws 100 ü sattık 2 hafta önce iyide gitti 2000 tl ye. Ona bir sürpriz yapıp Honda Wave alayım bayrama 1 hafta kala alıcam. Belki o da Wave istiyor ama söyliyemiyordu masum. Arada 800 tl gibi bir fark olduğu için belkide. Hadi deyip tutucam kolundan o sanıcak ki Yamaha bayiine gidiyoruz Bursa Duran Kardeşlere sokup rengini beğen diycem hepsi bu. Kimbilir ne sevinicek. Koskoca köyde bir onda enjeksiyon yakıt sistemli motor olmuş çokmu. beni Wave almaya teşvik edende en çok tecrübe sahibi Umut_gsr gibi tecrübeli bir motosiklet kullanıcısı olan arkadaş. Yazdıkları bana çok samimi geldi bende eskiden beri motosiklet kullanan biriyim teşekkürler.

Motosikleti
    Honda Wave110i
    zamanında arkadaş motor alacaktı cub kendisine honda innova tavsiye etmiştim...şöyle güzel böyle güzel bak ben araştırdım,aradaki 1000 tl farkı vermeye değer dedim...o gitti crypton aldı...pişman mı değil sonuçta öteki de yamaha..sağlam motor ama yalnız bazende keşke honda alsaydım diyor...şimdi bende wave var,karşılaştıryoruz yakıt ve konfor olarak hep bir adım önde wave...ileride rahat edeceğin bir motor,sürüş keyfi aldığın,oturma bölgem acımasın diyosan,wave alacaksın arkadaş...şimdiki fark 600 lira oldu zamanında 1000 lira gibi birşeydi...değermi o farkı vermeye derseniz son kuruşuna kadar değer...wavemi çok seviyorum,ama innova başkaydı...neyse kısmet bunu almakmış..wave alacaklara da şiddetle tavsiye ederim,neden dersenizde diğer cublarla arasında dağlar kadar fark var(modenas gt135 ve honda innova) yı ayrı tutuyorum tabiki onlar bir başka...

bugün 1200 kmdeyim artık motorda en çok dikkatimi çekmeye başlayan yakıt ekonomisi ve sürüş konforu oldu...hadi yakıtı anladımda bu kadar konforlu bir cub beklemiyordum...(titreşim azda olsa var)

Motosikleti
    Demiştim titreşim var diye ;-) inceden ama...

Wave güzeeeeel.. Fanatizm yapmıyorum, ha Innova olsaydı tamam derdim ama madem yok o halde Wave...

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 910111213 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)