Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Wave 110i (Yeni 2012)

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaslarlar benim wave düz yoda 90sanı gecmiyor acaba acılmamısmıdır eğer acılmamıssa nasıl acabilirim birde vites aralıgını nasıl yapıyorsunuz yani hangi hızlarda kacıncı vitese atıyorsunuz bilen arkadaslar lar yardımcı olursa sevinirim saygılar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelim s3 advance 250 ABS
    eğer rodajınızı iyi bir şekilde yapmışsanız, vites aralıklarını yüksek tutarak ve yüksek devirlerrde vites atarsanız istediğiniz hıza ulaşabilirsiniz, benim gördüğüm max hız hafif eğimli yolda 110 km düz yolda 105 km, ama bu motor için bu rakamlar çok tehlikeli en ideal hızı benim görüşüm 80 km, 1,400 km deyim ben bu şekilde kullandım hiç bir sıkıntı yaşamadım saygılar...
    thb bunu beğendi.

3. Viteste 80 ne kadar bastım sonra 4 attım 90nı gecmedi nedense

thb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda wave 110i
    4. vitesi daha sık kullan, yol yap. Şehir içi kullanımda 4'e pek gerek kalmıyor, diğer viteslere göre 4. dişli biraz daha geç açılır.
    Saygılar.

nrkndmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave110i
    Alıntı mir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motorlar bir harika dostummmm :D Allahtan bir sene üretildi millet bana sat bunu diyolar ama satmammmm...o innova buraya gelecek ondan sonra satar ve aşık olduğum innovamaa binerim..win go yu bilmiyorum ama alanlara şimdiden geçmiş olsun demiyorum belki güzel motordur :D :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:40 ----------

Alıntı mir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer rodajınızı iyi bir şekilde yapmışsanız, vites aralıklarını yüksek tutarak ve yüksek devirlerrde vites atarsanız istediğiniz hıza ulaşabilirsiniz, benim gördüğüm max hız hafif eğimli yolda 110 km düz yolda 105 km, ama bu motor için bu rakamlar çok tehlikeli en ideal hızı benim görüşüm 80 km, 1,400 km deyim ben bu şekilde kullandım hiç bir sıkıntı yaşamadım saygılar...
    eğimin azcık fazla olduğu yerde 117 km de kesiyor..hıt dıt dıt sesi duyuyosun.kasılıyor ve daha fazla gitmiyor..ama 80 km aralığını çok seviyorum..çok güzel bir yolculuk sağlıyor...
    bakma güzelim,atla gezelim

mir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelim s3 advance 250 ABS
    evet bende denedim 117 km/s hızda kesici devreye giriyor. ama tabi o hızda wave 110 i nin minik kalbi isyan ediyor resmen. o yüzden 80 km/s hız en ideal hız benim kanımca şu an 8000 e az kaldı bakıma gircez hava filtresi buji sübap ayarı ondan sonra yaza fit girecez inşallah

ismailipek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hangi şartlarda bir depo ile 190-200 km yapıyor acaba en fazla 150 km gördük bir depo ile

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:08 ----------

selamün aleyküm

benim wave 110i

7000 km oldu usta supab ayarı gerekmez dedi

genelde inişli çıkışlı köy yollarındayım bir depo en fazla 150 km yaptı
    hangi şartlarda 190-200 km yapıyor. galiba çok basit şartlarda.

hız inişte en fazla 110 km yi gördü.

yakıt tüketimi biraz kafama takıldı. ne dersiniz.

nrkndmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave110i
    sizin motorları bilmiyorum ama şehir dışında 4cü vites sabit 60 km ve 70 km arası hızla 165 km yol gördüm.şehir dışında olduğum için benzinin bitmesine bekleyemedim.ama içinde 50 gram benzin ya vardı ya yoktu...yalnız agresif kullanım olduğunda 150 km nin yanından bile geçmiyor.100 km de benzini boşaltığımı bilirim...bana kalırsa enjeksiyonlu sistem,cublarda çok farkedilir bi tasarruf sağlamıyor..az binen için geçerli bu durum ama çok binen birisi için ayda 1 lt benzinde kar ettirir diye düşünüyorum..yorumumu abartılı bulmayın sadece varsayım bu benim için..ama lanet nası bişeyse eksi bilmem kaç derecede bile tek marş çalışıyor...çalışmazsa yakkk
    ismailipek bunu beğendi.

ismailipek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kesinlikle katılıyorum

Sayın Honda Wave 110i kullanıcıları yakıt sarfiyatı olarak şehir içinde ve şehir dışında hangi hızlarda 1 litre ile kaç km gidiyor ve kullanımı nasıldır bizleri bilgilendirirseniz çok seviniriz. Ben bir Honda Winggo kullanıcısıyım. Benim motorum 1 litre ile şehir içinde 42 km yapıyor.

tespit ettiğiniz yakıt tüketim değerlerinizi paylaşmanızı bekliyoruz. Net olarak 1 litre ile ne kadar km şehir içi şehir dışı

Ben wave 110i ile uzun yolda, (70-80 km/h hız) bir depo benzinle yaklaşık 230 km yol yapıyorum. Yakıt deposu 3,7 lt. Yani 1 lt ile 62 km yol gidiyor. (Depoda hiç benzin kalmayıncaya dek motoru sürdüm. En sonunda motor bir iki tekledi sonra stop etti. )

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Bende uzun yolda bir litre ile 50-60 km yol gidebiliyorum 70 km hızı geçtiğim zor olur bazen 80,
    ama zor şartlar altında kullanırım motoru
    Bu geziler gibi http://www.motosiklet.net/forum/etki...tml?highlight=

http://www.motosiklet.net/forum/etki...tml?highlight=
    Eleştirmek kolay ama üretebilmek zordur. Yıkmak, yaralamak için eleştirmek, aciz ve beceriksiz insanların işidir.
    http://yu-mu.blogspot.com/2012/12/fotograflar.html

Motosikleti
    Honda Wave 110i
    hocam iyi günler. Wave kullanıcılarının motorlarını bu kadar sevdiğini bilmiyordum açıkcası :D konuyu okuyunca motora sevgim daha arttı benim aklıma takılan motor 2 kişi yokuş aşağı kaç görüyor diye denemek istedim geçen pazar. motor 120 ye çok rahat çıktı ama bişey moralimi çok kötü bozdu. motor 120 de gaz kesti. kesiciye girdi. bu motorda 140 kadran var ve 4 vites var 120 yi geçmiyosa eğer 140 kadran niye koymuş olabilirler yada bi şekilde geçiyo olabilirmi 120 yi :D
    Benmi bilmiyorum ??

Motosikleti
    Honda CB 125E
    Arkadaşlar lastikleri değiştirmeyi düşünüyorum öneriniz varmı birde yağ için öneri alabilirmiyim selamlar
    oyunageldim bunu beğendi.

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Alıntı ydrm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar lastikleri değiştirmeyi düşünüyorum öneriniz varmı birde yağ için öneri alabilirmiyim selamlar
    LEO L1500
    ENEOS CİTY-MAX 4T 10W-30
    Eleştirmek kolay ama üretebilmek zordur. Yıkmak, yaralamak için eleştirmek, aciz ve beceriksiz insanların işidir.
    http://yu-mu.blogspot.com/2012/12/fotograflar.html

Motosikleti
    Honda CB 125E
    yok ben kros lastiği değil daimi kullanım için lastik arıyorum herhangi bir düşme yatma yaşamadım fakat lastiklerin tutuşunu beğenmiyorum yağı değiştirirken castrol 10-40 4t cup için olanı dediler 25 liraya alsammı bilemedim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    yukarıı 2012 model 200 kmde wawe alınır mı

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Arkadaşlar, Wave'm için lastik arayışım son buldu ve takıp kullanarak çok memnun kalan bir arkadaşımın önerisiyle Sava aldım. Gerçekten çok güzel bir lastik. Yumuşak bir lastik olduğundan tutunması çok iyi. Önceki lastiklerime göre daha dişli. Bu yüzden daha çok hoşuma gitti.

Ön 2.50, Arka 2.75 ölçülere sahip. Tubeless
    Model MC 51
    Yanlış hatırlamıyorsam Slovenya üretimi.

Bu arada 6600'e gelmişti. 7.000 bakımını da yaptırdım. (Jantların yağa bulanmış görünümünün sebebi o. )

Motosikleti
    2014 ybr esd
    arkadaşlar selamın aleyküm.bizim motorların vites geçişi sert mi?yoksa bi ayar falan mı lazım?bu motorlarda debriyaj balatası varmı?bittiği nasıl anlaşılır.bu arada lastiklerimi dublex yaptım.arkaya anlaş nf 29,öne sava mc 51 taktık.harika yol tutuş.köpekler ve fahişeler gibi basmak kaydıyla 15 liraya 150 km gidiyorum.saygılar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)