Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Major 250

Motovento
    REKLAM ALANI
    vaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xv535Dx
    aldım arkadaşlar şu ana kadar da 200 km ye yaptım motorda. daha rodajda tabi 5000-5500 deviri geçmiyorum.. 4. vites 80 e kadar yağ gibi akıyor 5. viteste performans düşüyor en fazla 100 km hıza çıktım. sağlıklı değerlendirme yapmak için rodajı tamamlamak gerekir sanırım. onun dışında frenler gayet iyi... lastiklerden midir arka amartisör ayarından mıdır arkası geziniyor gibi geliyor motorun... dökülen sökülen yanı olmadı henüz. 300 km de servise gidicem şu arkanın gezinme işine bakalım ne diyecekler... daha önce superlight 150, supershadow 250 ve hyosung gt250 kullanmış biri olarak superlight ve supershadowun üzerinde (performans) gt250'nin gerisinde diyebilirim. şu an ki izlenimim şehir içi için gayet uygun ama otoban ve uzun yola pek gelmez şu performans ile dediğim gibi 80 den sonra hızlanma yavaş ama rodajdan sonra görücez ak koyun kara koyun... başka ne diyebilirim malzeme kalitesi bakımından gördüğüm en iyi çinli diyebilirim gerçekten kaliteli duruyor. şimdilik aklıma gelenler bunlar sorularınız olursa cevaplamaya çalışırım
    ybf55 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yakındır
    Alıntı vaga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aldım arkadaşlar şu ana kadar da 200 km ye yaptım motorda. daha rodajda tabi 5000-5500 deviri geçmiyorum.. 4. vites 80 e kadar yağ gibi akıyor 5. viteste performans düşüyor en fazla 100 km hıza çıktım. sağlıklı değerlendirme yapmak için rodajı tamamlamak gerekir sanırım. onun dışında frenler gayet iyi... lastiklerden midir arka amartisör ayarından mıdır arkası geziniyor gibi geliyor motorun... dökülen sökülen yanı olmadı henüz. 300 km de servise gidicem şu arkanın gezinme işine bakalım ne diyecekler... daha önce superlight 150, supershadow 250 ve hyosung gt250 kullanmış biri olarak superlight ve supershadowun üzerinde (performans) gt250'nin gerisinde diyebilirim. şu an ki izlenimim şehir içi için gayet uygun ama otoban ve uzun yola pek gelmez şu performans ile dediğim gibi 80 den sonra hızlanma yavaş ama rodajdan sonra görücez ak koyun kara koyun... başka ne diyebilirim malzeme kalitesi bakımından gördüğüm en iyi çinli diyebilirim gerçekten kaliteli duruyor. şimdilik aklıma gelenler bunlar sorularınız olursa cevaplamaya çalışırım
    resimler de isteriz
    :queen:Ne yapmak istediğin önemli önce düşün sonra UYGULA:queen:

Motosikleti
    Xv535Dx
    sehir disina ciktim 2-3 gun icinde resimler geliyor o zaman

shrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Renault Premium 440dxi Truck
    ee hani resimler...kararımı verdim bende bu motosiklet den alacam

Motosikleti
    Xv535Dx
    Haklisiniz bir turlu firsat bulup resim koyamadim... Gelismelere gelince 600 km yi devirdim motor yavas yavas aciliyor 100 km ye gayet seri bir sekuldecikmaya basladi en fazla 120 yapti henuz 7000 devirden fazla cevirmiyorum 1000 km olduktan sonra bakalim ne olacak. Rodaj asamasinda bir depo 20 lt ile 600 km yol yapti varin dusunun yakit tuketimi ne kadar uygun. Dokulme saculma yasamadim arkadaslar arka amirtisor cok sert bende fabrikaya bildirdik bakalim ne olacak. Genel itibariyle simdilik gayet mumnunum arkadas goruntusu cok hosuma gidiyor acikcasi hos bir tasarimi var.
    ybf55 bunu beğendi.

Vega senden haber bekliyorum eğer motor istediğim performansı verirse direk alacağım. Seninle daha yakından konusa bileceğim bir adres varmı ? Suanda seni takip ediyorum.

Motosikleti
    Xv535Dx
    özel mesajdan yazabilirsiniz iletişim adresi verebilirim

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    Alıntı lonqston adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adamlar Asyayı Kawasaki Yapmışlar KAWASAKİ :D
    mondial destro yu ducati yapanda var :D :D
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-mondial-birebir-ducati-monter-124598450/detay

Motosikleti
    daelim 250
    arkadaşlar major x6 nın üzerinde 17 beygirlik devirli bir motor var yani hüksek hızlara çok rahat çıkabiliyor.kendi sınıfındakilere göre üstün bi model diye bilirim ben ankarada servisliğini yapıyorum alacak arkadaşlara tavsiye ederim şimdiye kadar problem çıktığını görmedim alan arkadaşlarda memnun bence verdiğiniz para boşa gitmez
    destro nun üzerinde çapır motor var yani şanzuman yavaş vitese ayarlı ve motorun devri az adamlar 250 mct tenin motorunu kullanmışlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:39 ----------

yanlız hemen düzeltelim major x6 çin değil polanya malıdır
    ybf55 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı ghost-06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar major x6 nın üzerinde 17 beygirlik devirli bir motor var yani hüksek hızlara çok rahat çıkabiliyor.kendi sınıfındakilere göre üstün bi model diye bilirim ben ankarada servisliğini yapıyorum alacak arkadaşlara tavsiye ederim şimdiye kadar problem çıktığını görmedim alan arkadaşlarda memnun bence verdiğiniz para boşa gitmez
    destro nun üzerinde çapır motor var yani şanzuman yavaş vitese ayarlı ve motorun devri az adamlar 250 mct tenin motorunu kullanmışlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:39 ----------

yanlız hemen düzeltelim major x6 çin değil polanya malıdır
    link verebilirmisiniz polonyadaki modele ait ?

shrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Renault Premium 440dxi Truck
    Alıntı oknglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    link verebilirmisiniz polonyadaki modele ait ?
    http://www.romet.pl/
    O BİR HAYATTIR

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    peki en son hız ne bunda 0-100 hızlanması ne? bunları bilmek gerek mrinki de karşılaştırmak gerek mr maksimum 120 yapıyor senin bu motorda 120 yapıyor. cbr125 de. arada yakıt ekonomisi olarak cbr önde sonra mr sonra senin motor gelmesi lazım. çünkü diğer iki motor enjeksiyonlu. bunun detaylı araştırılması lazım.

Motosikleti
    Xv535Dx
    hızlanma ölçmedim rodajda 20 litre ile 600 km gitti. Şu an ikinci depom bakalım bu sefer ne yakacak
    shrek ve Ensar1817 bunu beğendiler.

Arkadaslar yeni motor kullanmaya baslayacağım ve motorun sıklıgı hosuma gitti ve olumlu mesajlar göruyorum teknık bakımdan,Honda Cbr 125 gibi yapısı küçükmü ve ilk kullanmak acısından tehlıkelı olurmu? boy 1.90 kılo 92

Motosikleti
    Asya Major 250 X6
    Selamlar,

Ben yeni üye oldum ve Major 250 motorumu yaklaşık olarak 2 aydır haftanın 6 günü kullanıyorum ve 3000 km yaptım. Teknik olarak herhangi bir sorun yaşamadım.

400 km'de ilk bakım. 2. bakım 1400 km'de ve yarın da 3000 km bakımını yaptıracağım. Motorumdan memnunum. Bir arıza veya şikayet belirtemeyeceğim fakat;

1'den 2'ye vites geçişlerinin sert olması ve lastiklerin kayma yapması haricinde baktığınız zaman keyifli ve sizi üzmeyecek bir motor gibi duruyor.

Bilen varsa sadece tek bir sorum olacak ( arka taraftan baktığımız zaman ) soldaki buji, yedek buji midir ? Bilen var mı acaba ? Yoksa aktif midir ?

Motosikleti
    Xv535Dx
    onu bende merak ediyorum tek silindir çift buji enteresan cidden

Motosikleti
    600rr turuncu
    Bende 2 el almak istiyorum ama merak edilen şeylere cevap yazmamış kullanıcılar. Mesela diğer Çinli motorlar gibi ışıklarda veya bir yerde beklerken istop ediyormu motor kendi kendine. Rolanti ayar tutmamazlık yapıyormu. Motor uzun yola gelirmi. Biraz devirli kullanınca plastik veya diğer aksamlarından ses geliyormu ve en çok rahatsız eden sorun nedir. Şimdiden saolsun cevap verenler

mrb sitenizi uzun zamandır takip ediyordum fakat yeni aranıza katıldım. motor almayı düşünüyorum fakat kararsızım görünüş olarak majör250 çok dikkatimi çekti açıkcası acemiyim başlangıç olarak doğru seçimmidir acaba? boy 168 kil 70 lerde.fiyat olarak uygun bu fiyatlarda bakıyorum.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı drsteel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki en son hız ne bunda 0-100 hızlanması ne? bunları bilmek gerek mrinki de karşılaştırmak gerek mr maksimum 120 yapıyor senin bu motorda 120 yapıyor. cbr125 de. arada yakıt ekonomisi olarak cbr önde sonra mr sonra senin motor gelmesi lazım. çünkü diğer iki motor enjeksiyonlu. bunun detaylı araştırılması lazım.
    ikisinin de tarzı farklı, cbr'ın yedek parça fiyatları ile bu motor karşılaştırılabilir mi diye de sormak lazım, honda dünya markası, cbr kendini kanıtlamış, ne olduğu belli, görüntüsü uzun boylularda bisiklet gibi de kalabiliyor, bu motor dökülmüyorsa, parça sıkıntısı yoksa az da yakıyorsa neden alınmasın... 120 son sürat bence fiyatına ve dediğim özelliklere sahipse iyi ...
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Motosikleti
    Benim asyayı satıp bundanmı alsak bitane :D Yalnız hoşuma giden ne varsa kullancısı çok az :( Naked yada cruiser istiyorum bakalım kısmet

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)