Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda ANF 125 İnnova Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı emre29 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cevaplar için teşekkür ederim arkadaşlar. ben motoru görmemiştim gittim bindim benim hoşuma gitmedi kasasında çok fazla çizik var çizikler çok önemli değil ama ben motorun gidişinide beğenmedim birde satan arkadaş satmak için çok bastırdı bu da çok acayip geldi bana sanki motordan kurtulduğuna seviniyomuş gibi. bu nedenle vazgeçtim.

---------- Post added at 15:33 ---------- Previous post was at 15:30 ----------

İnternetten araştırıyorum ama fiyatla yüksek geliyo bana mesela izmirde 20.000 kmyi geçmiş motorlara 3000 tl isteyen var bi tane temiz 2500 tl ye kadar innova gelmesini bekliyorum . uzun süre bineceğim bi motor arıyorum
    2006 model innova 7000bin km de olmaz! yazacaktım ama zaten sen gidip kendi gözünle görmüşsün

innovanın aküsü bir süre sökülü kaldığı zaman km saat sıfırlıyor ve böyle bir çok ilan var.. lastikler bitmiş motor 8000bin km deymiş yalanını sevsinler hatta orj değil aldığı çinli lastik bile bitmiş..

gerçekten önle bir innova en az 2800-3100 tl arası para eder ayrıca km olayına pek takılma
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ubuntu67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    2010 model 5000km de , 1000km de bir yağı değişen , en ufak kazası olmamış, kışları evin içinde saklanmış motorum acaba kaç lira değer... sıfırı plaka dahil 4000 lira , dün sordum... cbf 150 alma niyetim var, onun da sıfırı plaka dahil 4100 lira...

selamlar...

Knight_eagle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova ANF-125/ Yamaha YZF R25 Race Blu 2016
    Alıntı hoca01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    knight eagle kardeşim!öncelikle hayırlı kandiller diliyorum.Emin ol orijinal lastikleri 100 tane duro,10 tanede metzeler eder.o lastikler sana en az 3 yıl gider.HAYIRLI UĞURLU OLSUN.
    Teşekkürler hoca01 lastikleri alana kadar neler çektim en sonunda vaz geçiyordum ama iyiki vazgeçmemişim motosikletim yeni gibi oldu kafa grenajı çok ses yapar hale geldi bayram hazırlığı onu düzelticem inşallah başka bir sıkıntım kalmıyor...
    4 Teker bedeni, 2 Teker Ruhunu taşır.

Knight_eagle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova ANF-125/ Yamaha YZF R25 Race Blu 2016
    Herkesin Mübarek Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlarım arkadaşlar.... İyi bayramlar
    4 Teker bedeni, 2 Teker Ruhunu taşır.

lastik konusunda 85.000km. lik tecrübe ile sabittir orjinalinden sasmayın ilk degişimde ırc aldım o ...lastige 6 ay dayanabildim ve ilk buldugum anda orjinaline döndüm.dunlop.

Motosikleti
    Pulsar NS200
    bugün 200km lik bir gezi yaptım günü birlik... dağ yollarına da girdim, otobana da , şehir içine de... 70 i pek geçmedim... dağ yolunda toz toprak içinde kaldım... makine tık demedi... şişmedi... tıksırmadı... yola çıkarken fulledim, döndüğümde tekrar fulledim : 3,3lt / 200km yaktı

gel de sat innovayı şimdi... cbf yi çok istiyorum ama, innovaya da kıyamıyorum yav

herkeze selam

arkadaşlar 51000 de ki innovamı sattım birtane pcx aldım ama şunu içten söylüyorum konfor pcx de ama kendimi hiç güvende hissetmedim .iş için kullandığım için sattım özlemiyor değilim forumu takip etcem gine her an dönüş yapabilirim

Motosikleti
    Pulsar NS200
    habora çok güzel motor almışsın, hayırlı olsun...

Motosikleti
    2007 innova
    selam arkadaşlar, motorun sesi biraz yükseldi, hemen egzost contasının oraya elimi tuttum, elime hava vuruyor. Eve gelincede egzostu söktüm patlak çatlak yok, internettende egzost contasının resmini bulamadım.

ben şimdi egzostçuyamı gidecem, servisemi gidecem? biri bana innova egzost contası resmini gösterebilirmi?

ahmetk. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMOTO CLX 250
    arkadaşım egzost contasını buldum.yabancı bi siteden ebaydan.böyle bişey

Motosikleti
    yamaha cryptone
    Arkadaşlar innovam 21000 km de. Ustaya gittim motorla deneme sürüşü yaptı. Bir de beraber bindik. " Debriyaj balatası bitmiş, istersen değiştir, değiştirmezsen de bir süre idare eder." dedi. Ben de titiz olduğumdan hemen sipariş etmesini ve değiştirmesini istedim. Şimdi 300 liraya yakın işçlik dahil bir masraf çıktı başımıza.

Şimdi, motor 2. el ve çok kişi kullanmış haliyle. Şimdiye kadar şikayetim de olmadı. Ama bu debriyaj balatası 21000 de bitmesi normal midir, yoksa kullanımla mı ilgilidir? Bilgili arkadaşlardan bu konuda bilgi vermelerini rica ediyorum...

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı mustf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar innovam 21000 km de. Ustaya gittim motorla deneme sürüşü yaptı. Bir de beraber bindik. " Debriyaj balatası bitmiş, istersen değiştir, değiştirmezsen de bir süre idare eder." dedi. Ben de titiz olduğumdan hemen sipariş etmesini ve değiştirmesini istedim. Şimdi 300 liraya yakın işçlik dahil bir masraf çıktı başımıza.

Şimdi, motor 2. el ve çok kişi kullanmış haliyle. Şimdiye kadar şikayetim de olmadı. Ama bu debriyaj balatası 21000 de bitmesi normal midir, yoksa kullanımla mı ilgilidir? Bilgili arkadaşlardan bu konuda bilgi vermelerini rica ediyorum...
    ilk innovamı (2007 model) 8000km de aldım 22bin de sattım, 2. innovamı 14900km de aldım şu an 28850km de haliyle ikinci sahibiyim, balata iyi durumda fakat şöyle bişey var..

balatanın ömrü normal kullanımda (bilinçli cub sürücüsü) 35-40bin km arasıdır, bu km lerde balata bitmez demek belki yanlış olur, dediğin gibi motorun çok sahibi olmuş yanlış ve hor kullanılmışsa balatanın bitmesi normal! bide sana bunu söyleyen neye dayanıp söyledi oda var...

debriyaj durunubu sööyleyen gittin yer yetkili honda servisimi? (eğer öyleyse hangi servis)

hangi ildesin?

motor kaç model?

yağ değişim periyonların nasıl ve hangi numara motosiklet yağı kullandın?
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    yamaha cryptone
    Satoyama; Motor 2005 model. Ben castrol power1 scooter 10-40 yağını 1000-1500 km arası değiştiriyorum.

Yetkili servis değil şahsi çalışan bir ustam var ama, adama yetkili serviste sorununa çözüm bulamayanlar bile geliyor. Usta konusunda gerçekten güvenim tam. Debriyaj balatası konusu son zamanlarda benim de dikkatimi çekmişti motorun çekişi kalkışı filan sorunluydu biraz. Yani adam özellikle 1. vitesteki takırtıyı boşluğu bizzat gösterdi. Bazen vites geçişlerinde çok sert takırtılar sesler filan geliyordu. Zannederim bu kullanımla ilgili birşey, geçmişte motor işyerinde filan da durmuş çoluğu çocuğu çırağı binmiş motora.

Fakat fiyat 300 civarı biraz tuzlu oluyor işte. Hiç yoktan başımıza masraf çıktı. Umarım balata değişiminden sonra iyi olur.

cevran07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA İNNOVA ANF 125,Honda CBF150. v strom inşalla
    Bu,konu hakkında bi kaç bilgi de ben vermek isterim 21000 gibi bi km de kolay kolay debriyaj balatası bitmez.Ben 26000 bin de piston değiştirdim.Ama baskı balatamda herhangi bi sorun gözükmedi.Baskı balatanın bitimi ağır yükler ve yarım debriyajlar bitirir.Tabi kullanan nası kullanmışsa 21000 gibi rakamda bitirmiş atmış balatayı.''Yanlış yağ kullanımı bile bitirmiyor.'' Şu an 41 bin km de herhangi bi sorunla karşılaşmadım.Ama 50 bin km de değişir gibi geliyor bana.
    <<<<<VEDALAR HEP ZAMANSIZDIR..!!>>>>>

Motosikleti
    yamaha cryptone
    Alıntı cevran07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu,konu hakkında bi kaç bilgi de ben vermek isterim 21000 gibi bi km de kolay kolay debriyaj balatası bitmez.Ben 26000 bin de piston değiştirdim.Ama baskı balatamda herhangi bi sorun gözükmedi.Baskı balatanın bitimi ağır yükler ve yarım debriyajlar bitirir.Tabi kullanan nası kullanmışsa 21000 gibi rakamda bitirmiş atmış balatayı.''Yanlış yağ kullanımı bile bitirmiyor.'' Şu an 41 bin km de herhangi bi sorunla karşılaşmadım.Ama 50 bin km de değişir gibi geliyor bana.
    Şimdi, bende sorun yok zannediyordum. Size tavsiyem iyi bir usta bulup motoru deneme sürüşü yaptırın. Bugün balatam ön arka olmak üzere değişti ve aradaki farkı net olarak anlamış bulunmaktayım.

Motosikleti
    Honda activa
    arkadaşlar konuyu değiştiriyorum ama bir sorum olacak. birkaç kere innova kullandım ve çok beğendim almak için arıyorum ama dün babam aradı ve arkadaşının 13000 kmde honda wave satmak istedğini ve uygun bir fiyata alabileceğini söyledi temiz bakımlı bir motormuş. ama motor başka şehirde olduğu için benim kullanma şansım yok. sizce innovaya göre beni hayal kırıklığına uğratırmı ??

benim balata 70,000 de degişmişti kullacıya göre farklılık gösterebilir ki dükkanda kimin kullandıgıda ??malum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:40 ----------

Alıntı emre29 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar konuyu değiştiriyorum ama bir sorum olacak. birkaç kere innova kullandım ve çok beğendim almak için arıyorum ama dün babam aradı ve arkadaşının 13000 kmde honda wave satmak istedğini ve uygun bir fiyata alabileceğini söyledi temiz bakımlı bir motormuş. ama motor başka şehirde olduğu için benim kullanma şansım yok. sizce innovaya göre beni hayal kırıklığına uğratırmı ??
    wave kullanddım hondanın innovayı piyasaya sürmeden önceki cup modelidir az yakar, motor temizse sıkıntı yasamazsın ama innovanın + ları cc farkı daha rahat olusu tork degerleriyle ön plana cıkmakta...her ikiside üzmez simdiden hayırlı olsun

Motosikleti
    Honda activa
    Cevabın için sağol ben birazda araştırdım aldım wave yi 10 gün içinde muğladan gelcek motor ama aklım innova da wave satıp innova alabilirim

Motosikleti
    2007 innova
    Alıntı ahmetk. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım egzost contasını buldum.yabancı bi siteden ebaydan.böyle bişey
    teşekkür ederim

egzostun silindirden çıkan kısmı delinmiş kaynak yaptırdım

arkadaşlar merhaba şuan 2011 cbf 150 kullanıcısıyım.yaşadığım bazı problemlerden dolayı elimden çıkarıp innova 125i almak istiyorm.fakat innova hakkında pek bir bilgim yok.günde 100 km yol yapıcam ve artçılı kullanım olucak.benim boyum 1.86 cm dizlerin direksiyona değmesi gibi bir sıkıntı olurmu?bu motorun artıları eksileri nelerdir acaba?ve dublex jant dönüşümü nasıl olur acaba?telekkürler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler