Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda ANF 125 İnnova Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı ubuntu67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yorumlarınız için teşekkürler... ben ilk aldığımda bu hız ve vites değerlerini servis verdi bana... yani 45-50 e gelince 4 e at dedi , hatta ben 60 a gelince atıyorum dedim, o kadar bağırtma motoru dedi

yani servise göre sesini dinleyecekmişim motorun, arı vızıltısı gibi gitmem gerekmiş, öyle dedi... 50 ile giderken 4 te, çok sessiz rahat gidiyor... aynı ivmeyi 40 ile giderken 3. viteste duyuyorum... mesala 3. viteste 40 ın üstüne çıkayım ses artıyor ben de hemen 4 e atıyorum...

eğer bu kullanım tarzım zararlıysa devirli kullanırım, sorun değil.. zaten yakmıyor alet
    tekrar yazıyorum

yeni innovayı hiç test etmedim onun için bişey demek istemiyorum! test etmediğim motor için teknik detay ve kesin yanıt veremem!

yeni innova 4. vitesde 45-50km hızlarda bayılmadan gidebilir çünkü farklı değerler söz konusu ama aynı şey bizim innovalar için geçerli değil 4. vitesde 60km/h altına düşünce bayılma başlar hele rüzgar varsa karşıdan 80km/h nin altına düşünce bayılır bu bir gerçek

ama servis olayı biraz abartmış o motor 3. vitesde 40km/h ile giderken gıdıklanmaz bile (ben 3. vitesde 110 yaptım) bizim innovalar 75-80 de tam kıvamına gelir ve 4. vitesi ister

eğer hız yapmak istiyorsan 3. vitesde gazı yedirerek motoru devirlendir 3. vitesde 90-95 e kadar rahat gelir sonra 4. vitese atabilirsin ondan sonra gör ne oluyor

galiba sen motora kıyamıyorsun ama merak etme innovlalar düşük devirli motorlar ve en çok bağırsa bağırsa 7500-8000rpm e çıkar tahminim sen 3000 ile 5000rpm arası kullanıyorsun

zaten mühendislerin tavsiye ettiği vites ve hız oranları göstergede var onun için korkma
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

arkadaşım 0256 613 10 00 kuşadası honda ararsan onlar yardımcı olur evt aparat resimdekinden

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:37 ----------

Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @innowa & @habora

bu aparat resimdekinin aynısımı? önümüzdeki günlerde sizinle temasa geçerim bana özelden cep tel. yazarmısınız?

@innowa bulamazsa @habora kuşadasın dan yollar artık.. çok teşekkür ederim

@habora:46lt çanta innovanın dengesini bozar, benim önceki innovada shad SH39 lt vardı bence 39lt tam sınırı gibi 30-35 arası ideal

bu arada beni bugün @innovacı murat abi aradı, lastik fiyatlarını öğrenince baya sinirlenmiş arka: 80küsür ön: 60küsür tl imiş

büyük ihtimal yunanistandan getiriyorlar, vergi kdv derken yunanistanda 30tl olan lastik türkiyede 80tl oluyor gayet normal
    arkadaşım 0256 613 10 00 kuşadası honda ararsan onlar yardımcı olur evt aparat resimdekinden

Motosikleti
    onda bunda şundadır , şunda bunda HONDADIR
    bende 2005 model var şehiriçi için ideal bir motor ama 2 kişi kullanıma pek uygun değil ancak sürücü ve artçı minyon ise sorun olmuyorda benim gibi insanlara pek uygun değil japon icadı sonuçta . hız konusuna gelince düz yolda 110 km , eğer race motordaki gibi üzerine yatarsam 120 km , bayır aşağı 130 km yi biraz geçiyo bazen ama motor çok fazla bağırıyor . aynı yollarda artçı ile beraber düz yol 100km , üzerine yatarsak 110 km ye yaklaşıyor , bayır aşağı 120km civarı .
    Son celsede boşadım aşkımı , tadilatta kalbimin boş beyaz sarayları !!

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    S.A Arkadaşlar bugünlerde pek yazamıyorum, mümkün olduğunca takip etmeye çalışıyorum malesef daha alamadık motoru waveyle idare ediyoruz lastik meselesi ne oldu bide Abuntu, kardeş ön kafadan ses gelme olayı nasıl şu sıralar?

ubuntu67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    valla ben 3. viteste 60 geliyorum öyle 4 e atıyorum dediğimde servis , yapma o kadar bağırtma motoru dedi... ben de acemiyim tamam dedim, 3. viteste 50yi geçmem dedim... o yüzden böyle kullandım, muhtemelen motorda tam açılmadı düşük devirli kullandığım için...

ayrıca hız denemelerimde o kadrandaki son limitlerine kadar denedim. 1. vites 40 , 2. vites 60 a, 3. vites 90 a getirdim makineyi sonra 4 e attım ama 100 ü geçmiyor

(abuntu arkadaş deimiş Aykan, sanırım bana seslenmiş... önden ses filan gelmiyor, ama duvar yanlarından yavaş geçerken bir cızıltı duyuyorum, sanırım zincirdir...

selamlar...

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı atacanvet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende 2005 model var şehiriçi için ideal bir motor ama 2 kişi kullanıma pek uygun değil ancak sürücü ve artçı minyon ise sorun olmuyorda benim gibi insanlara pek uygun değil japon icadı sonuçta . hız konusuna gelince düz yolda 110 km , eğer race motordaki gibi üzerine yatarsam 120 km , bayır aşağı 130 km yi biraz geçiyo bazen ama motor çok fazla bağırıyor . aynı yollarda artçı ile beraber düz yol 100km , üzerine yatarsak 110 km ye yaklaşıyor , bayır aşağı 120km civarı .
    +1

geçen günlerde 95kg lik bir arkadaşımı artçı alarak gece 1. köprüden geçerek beylerbeyi'ne (yokuşları meşhurdur) gittik, kendisi ilk defa innovaya artçı oluyor ve anlattığın kadar varmış dedi

kafasını kaldırıp ibreye baktığında (hafif bayır rüzgarsız) göstergede 120km/h yi görünce şok oldu

tabi rampalarda 70km/h e kadar düştüm (halıcıoğlu)

2005 modeller ülkemize ilk gelen seri metehan abidede vardı bunu aynısı. oda öve öve bitiremezdi, gittiği bir gezide 250cc lik çinlilerin arkasında ağladığını söylemişti
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    İnnova 2007
    bugün motorla gezerken birden ön tekerin yamuk gittiğini fark ettim ve hemen tamircime gittim öğrendimki ön teker akorda gelicekmiş ve motorumu bıraktım ama galiba biraz diskte sorun vardı uygun fiyatlı fdisk bulabilirmiyim?
    [COLOR="Black"][B][I]Hep O Kıyamadıklarımız [/I][/B][/COLOR]
    [I][B][COLOR="Red"]Kıyar Bize..! [/COLOR][/B][/I]

cevran07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA İNNOVA ANF 125,Honda CBF150. v strom inşalla
    Herkese Merhaba. Benm karakaçanında arka jantın teli kırılmış kırıldığı gibi de yok çemberin içine giren çok canm sıkıldı. Neyse Siboplarada bakılacak... bitmez benmkinin sıkıntısı bitmez ömür biter innovanın derdi bitmez.
    <<<<<VEDALAR HEP ZAMANSIZDIR..!!>>>>>

Motosikleti
    İnnova 2007
    aynn bitmedi gitti dertleri

innovacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda 600rr

akort ayarı

Alıntı Fistd16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün motorla gezerken birden ön tekerin yamuk gittiğini fark ettim ve hemen tamircime gittim öğrendimki ön teker akorda gelicekmiş ve motorumu bıraktım ama galiba biraz diskte sorun vardı uygun fiyatlı fdisk bulabilirmiyim?
    s.aleyküm arkadaşım akort ayarını yaptırdın heralde sorması ayıp olmassa ne kadar aldı usta ayar için birde nasıl oldu ayardan sonra vereceğin cevap için şimdiden teşekkürler bu arada cevran sanada sıfır bi innova yakışır artık yoksa bu seni hasta edecek allah muhafaza

Motosikleti
    honda innova anf 125
    Alıntı Fistd16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynn bitmedi gitti dertleri
    aliii öyle çok översen motorunu nazara gelir işte imzana bakınca ne dediğimi anlarsın
    hayalinin peşinden ne kadar çok koşarsan alacağın zevkte sabırın kadar yüksektir :):queen:

Motosikleti
    İnnova 2007
    valla innovacı abi az sonra gidip alıcam 25 tl istedi usta ama inegöldeki en güvenilir motorculardan kendisi artık 25 -30 demedim verdim parayı gidicem alıcam ona göre yazarım foruma ben

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:42 ----------

Alıntı hondastar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aliii öyle çok översen motorunu nazara gelir işte imzana bakınca ne dediğimi anlarsın

öyle bea motorun varmı derdin var:D dün bi takoz değiştrdik 5 dk :D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:23 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:44 ----------

akorddan çıktı motor valla ustanın eline sağlık çok gzl yapmış

Motosikleti
    honda innova anf 125
    geçen seneki hali

ve iki gün önce boyadıktan sonra

dün akşamda yanak taktıktan sonraki hali

Yorumlarınızı bekliyorum
    hayalinin peşinden ne kadar çok koşarsan alacağın zevkte sabırın kadar yüksektir :):queen:

Motosikleti
    İnnova 2007
    berbat olm ne bu benim innova çakar buna:D şaka bi yana harbiden müthiş olmuş elinize sağlık

Motosikleti
    Aaa o nası bi arka tekerdir öyle yahu şaşırdım neyse.Cumartesi günü götürdüm ustaya Arka tel değiştirilmiş akord da yapılmış fren balatasıda değiştirilmiş iyi güzel motor kısmından gelen sesi ellememişler fren ve sinyalleri söylemiştim es geçilmiş bende onları bugün es geçtim Motoru indiren usta Honda bayiisine geçmişti oraya geçtim oda inceledi KRANK MİLİ ve PİYANO'ları değiştirilecek dedi.!!! Bu parçaların fiyatları ne kadardır bilen varmı ? bana cmrtesi gün kü bakım 50 tl ye maal oldu servise götürsek ondan iyidi gibi geldi ya neyse...

Motosikleti
    İnnova 2007
    Alıntı cevran07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aaa o nası bi arka tekerdir öyle yahu şaşırdım neyse.Cumartesi günü götürdüm ustaya Arka tel değiştirilmiş akord da yapılmış fren balatasıda değiştirilmiş iyi güzel motor kısmından gelen sesi ellememişler fren ve sinyalleri söylemiştim es geçilmiş bende onları bugün es geçtim Motoru indiren usta Honda bayiisine geçmişti oraya geçtim oda inceledi KRANK MİLİ ve PİYANO'ları değiştirilecek dedi.!!! Bu parçaların fiyatları ne kadardır bilen varmı ? bana cmrtesi gün kü bakım 50 tl ye maal oldu servise götürsek ondan iyidi gibi geldi ya neyse...
    usta akorda götürmeden önce arka takozları değiştirdim 3 yaşında motor olmasına rağmen arka takozlarda çok az bi bitiklik vardı bende bi bayisine götürsem iyi olucak ama şu aralar para durumları kritik... ondan dolayı götüremiyorum ayrıca motorda titreşim başladı çok azda olsa....

Motosikleti
    honda innova anf 125
    Alıntı cevran07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aaa o nası bi arka tekerdir öyle yahu şaşırdım
    dağa bayıra çamura taşa gelebilen bi lastik

Motosikleti
    İnnova 2007
    belli zaten kendin gibi aynı:D

Motosikleti
    Daha yakından resimlerini talep ediyorum ahah:D:D

ewet arkadaslar bugün itibariyle 2005 innovamala 70,000 i devirmiş bulunmaktayım...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler