Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda ANF 125 İnnova Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    ben innovanın c90 kadar değilde c90 dan sağlam bi motor olduğuna inanıyorum zamanla bu ıspatlanacaktır..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Aykan Cub90'da kaliteli....

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı mondializzet100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aykan Cub90'da kaliteli....
    kaliteli olmasa 15 senedir hizmet vermezdi ama bu motorda ondan aşşağı kalmaz malzeme işçilik kalitesi 10 numara cbf 500 600 1000 de kullanılan fren sistemi markası bile kalite nıssın kullanıyor ve çok iyi performansı var valla fren pistonuna dikkat ettim üzerinde nıssın yazıyor hayret ettim kalite 10 numara cbf 150 de hiç bişey yazmıyordu .......

Motosikleti
    honda cbr 125r
    hyosung150 arkadaşım yanlış düşünüyorsun bu motorun motoru sağlam diye rodaj olmaz diye bişey olmaz ilerde sorunu yaşar kullanan arkadaş
    bende 3 sene boyunca kullandım innova,motor ilk geldiği zaman belli bi mesafe 75km falan tatlı kullanırsın bağırtmazsın motoru limitlere girmezsin nedeni motor ilk geldiğinde talaşlı yağla gelir! tabi bu marangozların cıkardığı talaş değil motor ilk aşınmalarını yaşarken parçalar birbirine alışırken demir kırıntıcıkları yağın içinde birikir ve sen basarsan o kırıntılar silindire azda olsa hasar verir ilk anlarda sürat yaparsın snr bidaha o sürati göremezsin yanlışmı söylüyorum arkadaşlar 75km kullan bi yağı at motordan koybidaha yağ bi 50 km daha kullan bidaha at yağı sonra istediğin gibi tektekerde yap limitördede gez ben öyle açtıydım motorumu 3 sene boyunca 135 altına düşmedi motor
    şuanda cbr 125 kullanıyorum ss. e geçmeyi planlıyorum
    deathalone

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı deathalone adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hyosung150 arkadaşım yanlış düşünüyorsun bu motorun motoru sağlam diye rodaj olmaz diye bişey olmaz ilerde sorunu yaşar kullanan arkadaş
    bende 3 sene boyunca kullandım innova,motor ilk geldiği zaman belli bi mesafe 75km falan tatlı kullanırsın bağırtmazsın motoru limitlere girmezsin nedeni motor ilk geldiğinde talaşlı yağla gelir! tabi bu marangozların cıkardığı talaş değil motor ilk aşınmalarını yaşarken parçalar birbirine alışırken demir kırıntıcıkları yağın içinde birikir ve sen basarsan o kırıntılar silindire azda olsa hasar verir ilk anlarda sürat yaparsın snr bidaha o sürati göremezsin yanlışmı söylüyorum arkadaşlar 75km kullan bi yağı at motordan koybidaha yağ bi 50 km daha kullan bidaha at yağı sonra istediğin gibi tektekerde yap limitördede gez ben öyle açtıydım motorumu 3 sene boyunca 135 altına düşmedi motor
    şuanda cbr 125 kullanıyorum ss. e geçmeyi planlıyorum

haklı olabilirsin ama bukadar sık değiştirme karter tapasına ve yatağına zarar vermezmi ?

bugün 20 km daha yaptım biraz zoryarak yavaş yavaş güçte artış var sanırım daha iyi gaz yiyor motor en çok şu çekmece olayı hoşuma gidiyor baya şey sığıyor çekmeceye cüzdan ruhsat küçük su vs vs iyi düşünülmüş bir özellik...ergonomik

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    sayfa gene uçmuş gitmiş ya.....
    bugün 50 km daha yaptım bi sorun yok ancak motorun çekişi biraz düşük geldi bugün bana belkide pisikolojiktir.....

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    buda benim eski honda c90 nım

Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün 50 km daha yaptım bi sorun yok ancak motorun çekişi biraz düşük geldi bugün bana belkide pisikolojiktir.....
    o banada öyle geliyor bazen sanırım pisikolojik bi durum ayrıca ben düzde 100km/H yi geçemiyorum 100-105 arası oynuyor sanırım ilk sahibi rodaj yapamadı buna bide ben 125 gördüm düze diyor utanmadan
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Dostum daha demin dedin git gide açılıyor gücü daha iyi..Şimdide diyorsun çekişi düşük geldi..
    satoyama
    Sende haklısın dostum..Senin motorda ne var anlamadım..Çünkü benim tanıdıgım innova kullanıcılarının çoğu 120 gördügünü söylüyor...

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buda benim eski honda c90 nım

o banada öyle geliyor bazen sanırım pisikolojik bi durum ayrıca ben düzde 100km/H yi geçemiyorum 100-105 arası oynuyor sanırım ilk sahibi rodaj yapamadı buna bide ben 125 gördüm düze diyor utanmadan

heyt be neden sattın çok iyi durumdaymış be arkadsım yaa sanamı kızmıştım c90 nı neden sattın diye valla 800 deyim bende daha düzde 90 ı az bişey geçtim ama bu motorun okadar aham şaham süratler yapmayacagını biliyorum düzde en fazla 115 falan....bişey beklememek lazım zaten 125 küçük makina....

Dostum daha demin dedin git gide açılıyor gücü daha iyi..Şimdide diyorsun çekişi düşük geldi..
    satoyama
    Sende haklısın dostum..Senin motorda ne var anlamadım..Çünkü benim tanıdıgım innova kullanıcılarının çoğu 120 gördügünü söylüyor...
    izzet haklısında bu motorun ideal ve max düzdeki sürati 110 olsun an fazla daha üstü zaten hafif uçar gidersin......zaten 100 den sonra çokta istekli değil 120---130 lara ....anca yokuş aşşağı şu an 118-119 daha demedi 120....

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Dostum ne var bu yeni partimidir nedir?Fakat satoyama arkadaşımızınki yeni değil yani 0 almadı...Bendede var innova düz yolda rüzgar karşıdan seiyorsa 115'de kalıyor...Rüzgarı arkana alırsan 125 hatta 130 bile görüyor...

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Dostum ne var bu yeni partimidir nedir?Fakat satoyama arkadaşımızınki yeni değil yani 0 almadı...Bendede var innova düz yolda rüzgar karşıdan seiyorsa 115'de kalıyor...Rüzgarı arkana alırsan 125 hatta 130 bile görüyor...
    valla burda rüzgar çok zor geliyor arkadan genelde hep önden zor bu süratleri bu yollarda görmek bizim bodrum bu konuda çok rezalet biyer 1 km düzlük gidiyosun sonra yokuşş....viraj vs vs ......

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    bugün kafadan çok cızırtı geldiğini farkettim en yakın zamanda bant uygulaması düşünüyorum ama tam çözüm olurmu? ama adım gibi eminim yurt dışında bu araçları kullanaların bu tür pronlemleri yoktur sanırım... yollar berbat....

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    bugün kafadan çok cızırtı geldiğini farkettim en yakın zamanda bant uygulaması düşünüyorum ama tam çözüm olurmu? ama adım gibi eminim yurt dışında bu araçları kullanaların bu tür pronlemleri yoktur sanırım... yollar berbat....
    al benden de okadar ben kafa grenajı çıkardım farı tutan kulaklardan birisi kırılmış onu ve etrafını sıcak silikonla sıvadım ses biraz azaldı ama şimdide gösterge paneli ile grenaj plastiği arasında titreme var onu halledicem yapılmayacak bişey değil elinizden geliyosa aynaları ve vidaları sökün bide ben far arkasındaki boşluğu elyafla doldurucam faydası olucaktır
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    al benden de okadar ben kafa grenajı çıkardım farı tutan kulaklardan birisi kırılmış onu ve etrafını sıcak silikonla sıvadım ses biraz azaldı ama şimdide gösterge paneli ile grenaj plastiği arasında titreme var onu halledicem yapılmayacak bişey değil elinizden geliyosa aynaları ve vidaları sökün bide ben far arkasındaki boşluğu elyafla doldurucam faydası olucaktır
    aslında motorun biçok bölümü palstik olduğundan ellememek en mantıklısı dokunulsa bile çok hassas işlem yapılması gerek şasi bozuk yollarda esneye esneye plastik parçaların arasını boşaltıyor bende bant uygulaması deneyeceğim ..

Motosikleti
    Honda ANF 125 İnnova
    aslında motorun biçok bölümü palstik olduğundan ellememek en mantıklısı dokunulsa bile çok hassas işelem yapılması gerek şasi bozuk yollarda esneye esneye plastik parçaların arasını boşaltıyor bende bant uygulaması deneyeceğim ..
    bence bant uygulamasına geçme ...sıkıştırma yontemınden şaşma derım sana...haftada en az bır kere vida ve civataları kendın ssıkıştırabilirsin çok rahat bi şekılde.on taraftakı sesı lastik jonta ile hallettım resımlerı cekıcektım cekemedım hala kusura bakma

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sana yemin şimdi bana 0 İnnova versinler kendi makinamın devir masrafını bile ödeyerek veriririm ...
    benim innova ile takaslıyalım gel. bana cbf150 lazım.

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı oster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence bant uygulamasına geçme ...sıkıştırma yontemınden şaşma derım sana...haftada en az bır kere vida ve civataları kendın ssıkıştırabilirsin çok rahat bi şekılde.on taraftakı sesı lastik jonta ile hallettım resımlerı cekıcektım cekemedım hala kusura bakma
    dostum biran önce çek şunları ya çok cızırtı var sinir oluyorum...sadece kafada sanırım ses başka biyerde yok şu an ...

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim innova ile takaslıyalım gel. bana cbf150 lazım.
    bana 0 İNNOVA getirenle kafa kafaya motorumu değiştiririm...200 lirada devir masrafı benden...ama 0 olcak biraderim...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana 0 İNNOVA getirenle kafa kafaya motorumu değiştiririm...200 lirada devir masrafı benden...ama 0 olcak biraderim...
    http://www.sahibinden.com/efe_motorW...XQQdisplayitem
    ara sor mağzadan
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

innova hımmmmmm al kullan gor derım... bende ınnova kullanıyorum o makına bende daılmadıysa kımsede daılmaz...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler