Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
61. sayfa BirinciBirinci ... 11515960616263 ... SonuncuSonuncu

Kuba XR125 - XR125 Plus Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet ortalık bayağı duruldu. İşten dolayı ben de akşamları biraz bakabiliyorum foruma. Umarım herkesin keyfi yerindedir
    Bir haftadır motora binemiyordum buzlanmadan dolayı. Bugün bindim hava gayet güzeldi, zinciri de yağladım bir güzel. Yarın sabahki boşluğumda da belki yağ/yağ filtresi değişimini yapabilirim. Grenajlı motorlarda bir zor oluyormuş ki 3 haftadır üşeniyordum, yarın sabah üşenmezsem değiştiririm
    halilom bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    kuba xr 125 plus
    Alıntı ilkerabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldiniz.
    Resimlerinizi
    http://hizliresim.com/
    gibi bir siteye yüklemeniz gerekiyor. Sonra oradan verilen linki buraya kopya ediyorsunuz, öyle çıkıyor.

Debriyaj pedalına bastığınız taraftan, 7li bir şerit kablo çıkıyor, akü kapağı tarafında bir fişe takılmaktadır.
    Bu kabloyu iyice bir kontrol edin önce, muhtemelen ondandır çünkü bu motordaki en zayıf, kablo sanırım budur.
    İzolesi soyulmuş olabilir, kopuk olabilir veya şase yapıyor olabilir.
    Benimkinde de tamirat var ama o tarafı başka başka bir bahane ile açmak gerekmedi, bu yüzden yenisini de aldığım halde değiştiremedik,
    bantla ve bez bantla güzelce sarmıştım, tekrar sorun çıkarmadı.
    Ön dişli kapağındaki yarıktan yukarı doğru gidiyor, kolayca bulursunuz..
    Ilker abi valla kabloya baktim dedigin gibi 3 yerden ezilmis deforme olmus tektek ayirdim kontagi bi actim hersey normal tektek bantladim topladim yaptim harika oldu bisey daha sorayim zincir gevsiyo bi kere sıktım baya sonra. Tekrar gevsedi akunun kapagi varya yan kaporta tutan tirnaklar kirildi acarken bende karsiya lastikle cengel yapip gizli bi sekilde tutturdum
    ilkerabi bunu beğendi.

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Zincir ilk 2-3 binde 1 sıkmak istiyor sanırım. Daha sonra yerine iyice alışıp germek istemez.. Bir de gerek hızlanırken gerek yavaşlarken vites değiştirmelerinde debriyajı sert bırakmak da zinciri gevşetiyor olabilir..

Motosikleti
    kuba xr 125 plus
    Anladim ilker abi ben sert kullaniyorum kalkarken dururken olsun cross hastaligi var ondan olsa gerek asfalt yuzu gormuyoki motor hep dag tas

halilom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Kuba XR 125 - 2019 Hero Xpulse 200T
    Alıntı veli dasdan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladim ilker abi ben sert kullaniyorum kalkarken dururken olsun cross hastaligi var ondan olsa gerek asfalt yuzu gormuyoki motor hep dag tas
    Ben 3. zincirden gidiyorum şu an.

Bi kaç gün önce girdiğimde bizim 600rr topiğinden tanıdığım forumunda eski üyelerinden olan bilginozi nicli Bilgin in kazada ölüğünü görünce şok oldum. Etkisinden yeni yeni çıkmaya başladım. Bilmem tanıyanınız varmı.
    Blackeagletr bunu beğendi.
    2008 Kanuni seyhan 125, 2013 Kuba xr 125, 2006 Kawasaki ER-6F, 2013 Honda Cbr 600 RR, 2014 YAMAHA XT660ZA

Kişisel olarak tanımasam da, forumda yoğun bir isim aşinalığım vardı, yorumlarını-konularını görürdüm. Meşhur CBR'a Abs takma konusuyla herkes tarafından tanınmıştı zaten. Görünce ben de çok kötü oldum. Allah rahmet eylesin, kalanlarına sabır versin.
    halilom bunu beğendi.

Motosikleti
    kuba xr 125 plus
    Allah rahmet eylesin mekani cennet olsun insallah

halilom bunu beğendi.

Motosikleti
    Tuna çok titiz adamsın vesselam. Yazılanları da okudum dün bahçede biraz garip durmuş olsa da işlevsel bişey yapmış baban eline sağlık. Kapalı garaj önemli gerçekten. Benim imkanım olmasaydı hondayı almazdım herhalde. 9 gündür çamurun içinde uyuyor bu arada

Trabzon un meşhur uzun gölü. 2 hafta önce 17 motor ile oradaydık.

600 FA ları 3 ledik bu arada 2 mavi bir kırmızı. Birde fz8 i olan arkadaşımız naket motoruna olan baskıdan dolayı gitti 1000 rr ile motoru takas etti.

Blackeagletr ve ilkerabi bunu beğendiler.

Halil, çok teşekkür ederim. Evet, görüntüsüne ve bahçedeki konumuna biraz eleştiri geldi. Fakat uzun uzun anlatmak istemedim. Burada ne kadar yaşayacağım belli değil, ben de bunu öngörerek eski haline geri döndürülebilir bir yer seçmek zorundaydım. Ayrıca her ne kadar "Benim ev" desem de, ev aslında dedemin ve anneannemin, ve onlar da zaman zaman geliyor, yılda 3-4 ay Ankara'da geçiriyor. Anneannem değil de, dedem obsesif bir adam olduğu için onun dilediği renk ve konumda olma şartıyla yapmak zorunda kaldık. Ve çok da güzel oldu, fotolar ayaküstü çekildiği için sırıtıyor, tamamlandığı zaman daha detaylı fotoğraflar atacağım. Gelsen yerinde görsen, aslında bu yapıya rağmen en estetik kalan ev hala bizimkisi olduğunu farkedersin. Aslında görüntüsü ve konumundaki ince detaylar pek umrumda değil, çirkin olmasın ve işlevsel olsun yeterli benim için, güzel olmasıyla ilgilenmiyorum, fakat gerçekten güzel oldu

Grubunuzdaki motorların maşallahı var, senin RR da yakıyor
    Bu arada habire FA fotoğrafı atıyorsun bak duygularımı depreştiriyorsun.
    halilom ve leokaplann bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Grubunuzdaki motorların maşallahı var, senin RR da yakıyor
    Bu arada habire FA fotoğrafı atıyorsun bak duygularımı depreştiriyorsun.
    Kardeşim daha iyileri senin olacak inşallah.
    leokaplann, ilkerabi ve Blackeagletr bunu beğendiler.
    2008 Kanuni seyhan 125, 2013 Kuba xr 125, 2006 Kawasaki ER-6F, 2013 Honda Cbr 600 RR, 2014 YAMAHA XT660ZA

Birazcık da benden foto Forumdan ferhatkars (fırat) ile 180 km'lik ufak bir tur yaptık bugün.

halilom ve leokaplann bunu beğendiler.

Motosikleti
    Tuna atar da ben geri dururmuyum Bu gün hava güzel di ve biz yine motora bindik

leokaplann, Blackeagletr ve ilkerabi bunu beğendiler.

Motosikleti
    kar kış demedik yine yollara düştük.

Bilmiyorum sizin oralarda havalar nasıl ama 2 gündür aralıksız yağan kar buraları perişan etti şehir merkezinde yarım metreye yakın kar var. Ben daha yeni yağmaya başlamışken köye çıkmaya çalıştım ve çıkamadım
    ilkerabi ve Blackeagletr bunu beğendiler.

Herkese selamlar,

Halil çılgınsın kardeşim İyi cesaret etmişsin.

Buraya 20'si bir kar yağdı, pir yağdı. Uzun bir süre erimedi, çünkü 4-5 gün öncesine kadar hava sıcaklığı geceleri -17'lere kadar düştü, gündüzleri de -6 derecenin üzerine çıkmadı. son 4-5 gündür de hava + derecelere çıkmaya başladı. Yol kenarlarında hala kar var ve eriyor, yani 7/24 yerler ıslak Hafta içi de bir tek sabahları ve akşamları iş gidiş/dönüşünde motora binebildiğim için hep don oluyor yerler. Sanıyorum çarşambadan itibaren motora binebileceğim, hava 14 dereceye bile çıkacak. Valla ufaktan fıttırmaya başladım metroyla git gel yapmaktan.

Bu arada işe giderken kullanabileceğim pratik giyilip çıkarılabilen bir motosiklet pantolonuna ihtiyacım vardı. LBC'nin yandan fermuarlı olanını aldım. Ayakkabı çıkarılmadan pantolonun üzerine giyilip çıkarılabiliyor. Kışın harika. Fakat yazın hayatta giyilmez bu

Şimdi tek eksiğim korumalı bot kaldı. Onu da bütçeyi halledersem nisan gibi alacağım. YDS Diablo 11.0 ya da Forma Mirage almaya çalışacağım. Zaten daha aşağısı modellerin korumaları hep soft. Normal bottan pek farkları yok.
    halilom bunu beğendi.

Motosikleti
    O pantol neydi öyle ya ilk defe gördüm Bende venom un kışlık pantolundan aldım kaba bişey hali hazırda hiç kullanama fırsatı bulamadım iki haftadır arabayla işe git gel yapıyorum ( toplamda 20 km ) gerçi motorla da gitsem 10 km için pantolu giy çıkar zahmetine değmez. Motor gezilerinde giymek için aldım. Benim de eksik olarak dediğin gibi bot, yazlık eldiven, ve yaz için kevlar kot almam gerek. Botta harley kullanıyorum ama tamamen ihtiyaçtan bileğı kurusun diye. attığın bu yds nin botu benimde hoşuma gitti yazdım onu bi köşeye. tenkyu Tunacığım.

SJ4000'im geldi, ufaktan alıştırma yapıyorum. Kamera açısı ayarlamak cidden çok zor

ilkerabi ve halilom bunu beğendiler.

Motosikleti
    Açıyı ayarlamak zor ama on numara ayarlamışsın resim de çok güzel çıkmış Tuna nikon un bi actioncami var bende ondan almayı planlıyorum ama bakalım 500 lira civarı bi fiyatı vardı teknosada.

@İlkerabi kayıplardasın ??

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Hep buralardayım..
    Sıdıkanın hava-gaz-benzin ayarlarıylan kafayı yemekteydik ki, egsoz muayenesinde gittiğim serviste en nihayetinde tutturdular lpg ayarını.
    Tam da depoyu benzinle doldurmuştum üstelik.
    KAMERA bayağı güzel, NET resim veriyor.
    Aşırı soğuklarda dikkat etmek gerek, suyu görüp donan parçalar alışılmadık arıza çıkarır. Neyseki sizin motorlar da kapalı yerde.
    Belimi ağrıtmışım gene, hep iki günde düzelirdi, bu sefer 1 haftada kendine geldi. Şimdi düşündürüyor, motora binince iyi mi olur, daha mı kötü oluur?

Halil valla nikon o fiyataysa gayet iyi. Ama SJ4000 Wifi'ı da bir değerlendir derim, benim beklentilerimin çok üstünde çıktı.
    Kevlarlı ya da aramidli kot pantolonlara bakıyorum. En tutulanlar Tech90 ve Rider denim. 250-400 arası fiyatları var. LBC yandan fermuarlıyı iş yerine giderken, inince çıkarıp biryere koyabilecek imkanım varken kullanabiliyorum ama günlük kullanıma uygun değil, yürümek falan işkence, haşır huşur ses çıkarıyor, görüntüsü de +20kg fazlaymışım gibi . Motor sürüp bir cafeye alışveriş merkezine vs gittiğimde kot pantolon lazım oluyor.

http://urun.n11.com/pantolon/rider-d...olon-P13622883
    http://urun.n11.com/pantolon/tech90-...jean-P67489784

Sanıyorum ikisi de yerli malı.Bütçenin ucunu kaçırmazsak Nisan gibi birini alırım sanırım.

Bir de şu monta bakıyorum, bakkala çakkala deri robocop montla gitmek de rahatsız ediyor 140 liraydı 180 e çekmişler. Normal mont gibi gözükmesi hoşuma gidiyor

http://urun.n11.com/mont/motosikletc...vsim-P72144876

Bütün maaşı motorla ilgili şeylere yatırıyorum kaç aydır, elde avuçta birşey kalmıyor

İlkerabi şaka maka 1 aydan fazladır hiç yazmamıştın başlığa, özlettin kendini
    Evet çok şükür kapalı yerde motorlar, tam zırt pırt kar yağmur yağdığı zamanlardan önce bitirmiştik garajı. Motor ayazı yemiyor ya, ilk çalışması baya farkediyor, motorun koltuğunda pati izi ve kendi aralarında haberleştikleri çeşitli vücut sıvılarıyla karşılaşma ihtimali de yok artık.
    Aman bele dikkat, neyse ki XR bel düşmanı bir motor değil

REKLAM ALANI
61. sayfa BirinciBirinci ... 11515960616263 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)