Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345671555 ... SonuncuSonuncu

Kuba XR125 - XR125 Plus Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    http://www.rialli.com/urunler/312_am...-12v-3535-43t/
    Evet burda da aynı fiyatı.
    Ayna ve cam da iyi ise önünüzü iyi görürsünüz. Ben de eski mondialime onlardan almıştım.

@antalya 1974,
    Aramızda yarı yarıya cüsse farkı var sanırım, ben zorlasan 70 kiloyum, iso da anca 60 gelir.
    Senin yaktığın da 2.8-2.9 lt gibi..
    Sanırım biraz devirli kullanıyorsun. Sakin kullanımla 2.3-2.5 gibi olur, daha az yakamazsın.
    100cc lere ve 135 cc lik emsallere bakıyorum adamlar 3.5 den daha az yakamıyorlar.
    Motoru bağırtmadan hemen üst vitese atmayı alışkanlık edin 4500-5000 devir gibi kullanırsan biraz daha az yakabilmen mümkün olabilir.
    6500 devirde zaten 75-80 yapıyor motor. 7000i geçersen de 95-100 gibi.
    Eski 150 cc scoterimle inan 4.5 litrelerden aşağı mümkün değil görmemişimdir. Lastik, filtre, karbüratör kayış, debriyaj balatası neler değiştirdim
    ama düşmedi.
    Antalya1974 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2014 KUBA CR1,KUBA 125XR PLUS 2013 - Opel Astra
    @antalya 1974, benzin musluğu yukarıdayken yedek konumunda oluyor aşağıyı gösterirken normal konumu
    ilker abi bende 70kiloyum
    birde yağı bi kontrol edeyim dedim 200km deyim seviyesi normalde yağ baya bulanık sıcak çikolata gibi görünüyo değiştirsemmi ilk bakımı beklemeden
    Antalya1974 bunu beğendi.

Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Ben 600, 1500, ve 2500 de değiştim. Servis bakım formuna göre 800 de gidilmesi gerekiyordu sanırım. 700 km den sonra huyu suyu oturuyor motorun.
    Debriyaj ayarı, zincir gergisi-yağı filan gerekiyor.
    Yağ değişimine 500-1000-1500 ve sonra 1000er 1000er gitmek fazla titizlik olmaz sanırım. 6000 den sonra da 2000 de bir olabilir.
    Yağ eskiyince iyice su gibi oluyor, siyah ama çok akışkan oluyor.
    Yağı kendiniz değişiyorsanız çıkan atık yağla zinciri, kapı menteşelerini filan yağlayabilirsiniz.

Motosikleti
    abi zincir için würth ün yağı varmış özel ondan alıcam

selmani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba xr125
    Merhaba arkadaşlar bende bugün sahibinden de motor bakarken bu motoru gördüm ve biraz arastirdim sizin yorumlarida gördükten sonra bu motoru almaya karar verdim Ve bayiye gidip anlastim pazartesi aliyorum ins.

Motosikleti
    Alıntı selmani adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bende bugün sahibinden de motor bakarken bu motoru gördüm ve biraz arastirdim sizin yorumlarida gördükten sonra bu motoru almaya karar verdim Ve bayiye gidip anlastim pazartesi aliyorum ins.
    kesinlikle tavsiye ederim asla pişman olmazsın bende sıfır aldım 1 ay oldu 200km deyim şuan çok memnunum maşallahı var

Motosikleti
    kuba xr125
    inşaallah pişman olmam fiyat uygun olduğundan anlaştım aslında incelemeye gitmiştim adam yardımcı olunca anlaştık kafamda hala honda 125 ace modeli var benim için yakıt önemli günde 50km yolum var ace'lar 2lt/100km yakıyor sizin tüketim nasıl

Motosikleti
    pişman olmayacağına garanti verebilirim ybr den hiçbir farkı yok kaça anlaştın fiyat birde XR125 PLUS mu yoksa sadece XR125 mi? ben daha 200 km deyim hem rodaj hemde havalar soğuk 35tlye 200km yol gittim yeni doldurdum daha bidaha ölçeceğim @ilkerabi daha iyi bilir ama

Motosikleti
    kuba xr125
    plus modeliymiş benim dikkatimi çeken arka amortisörler gazlı ve kafa grenajı var kırmızı 2013 2500tl ye anlaştım siz kaça aldınız..

Motosikleti
    aynısı ben 2860 a aldım malesef

Motosikleti
    kuba xr125
    banada 2750 demişti kendi kendine iskonto yaptı zaten öyle olmasa almazdım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:05 ----------

ilkerabi sizin son görüşleriniz neler yakit ne durumda ayrıca bunların deposu kaç lt aliyor acaba..

Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Hayırlısı olsun, kazasız belasız kullanın.
    Bildiğiniz üzere fabrika kullanıcı el kitabı basamamış, onun yerine internete birçok model için bişi koymuş ama bizim motorla alakası yok.
    O zaman eski ybrnin teknik verilerine bakıyoruz:
    Depo 3ü yedek olmak üzere 13 litre. Hiç tam bitirip denemedim, çok az farklı olabilir.
    Benzin göstergesinin gösterdiği alan 10 litredir, yedeğe düşene kadar biraz daha oluyor sanırım, rodajı bitirdikten sonra iki çizgi arası benzinle 100km yapılabildiğini farkedeceksiniz.
    Rodajda 2.5 civarı yakıyor.
    Daha sonra 1.8-2.0 arasına düşürmeniz mümkün. Sıcaklık 5 derecenin altında veya eksi derecelerde ise tüketim haliyle biraz artıyor.
    Rodajda sıkışmadıkça basmadım, 60-70 km gibi hızlarda, motorun en rahat aktığı devirde gittim. Size de aynısını tavsiye ederim. Daha sonra yakıtta faydasını görürsünüz..
    cenkito ve Antalya1974 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kuba Xr 125
    isobln;
    Bilmediğim için birşey daha öğrenmek istiyorum benzin musluğunu yukarıda kullanmanın bana artısı veya eksisi ne olur ?
    Yani aşağı konumda kullanırsam ilkerabi'nin bahsettiği gibi 3 lt yedek hariç dediği 10 lt'lik olan kısmınımı kullanmış olurum ?

Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Musluk yukarda iken depodaki yakıtı tamamen kullanırsınız, aşağıda kullanırsanız yedeğe düştüğünüzde haberiniz olur; ancak bu benzin düğmesi gıcık bi şekilde zor dönüyor ve plastik. Yolda olmadık bir yerde durup bu düğmeyle oynamak istemezsiniz, zaten benzin göstergesi dibi gösterdiyse 4-4.5 litre benzininiz kaldığını ve reserve düştüğünü bilirsiniz, ee onunla da rahat 150 km gidebilir.. Böylece reserve düğmesiyle boğuşmak gereksiz oluyor.

Motosikleti
    ilkerabi açıklamış aynen katılıyorum ama benim benzin düğmesi rahat dönüyor.
    birkaç resim ekliyeyim jantlara şerit çektim olmuşmu

Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Olmuş olmuş..
    Orta sehpaya aldığımdan beri kaldırmayı beceremedim nedense Bişeyi yanlış yapıyom ama neyi?

Motosikleti
    ilker abi çanta demiri var ya bi elinle ordan tut sıkıca orta sehpanın demirine bas çok kolay sehpaya almak motoru

Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Hımm, orta sehpanın bu ayakla basılan demiri ayakla basılabilecek gibi yapılmamış ki. O meret demir de değişik...

halilom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Kuba XR 125 - 2019 Hero Xpulse 200T
    Oo gecler forum şenlenmiş, üretimi biten bi motoru alanlar var hala demek. Anlamadığım nokta bu kadar başarılı bi motor üretimi neden devam etmedi?
    Neyse
    Dün lastigim patladı ve bu gün yaptırmak istedim ve lastikcilerin hiç biri yapmadı biri lastiği sök getir dedi. Sokturup taktirmaya 10 lira patlagi yamalayan lastikciye de 10 lira verdim. Yani arbalardaki 5 -10 liralık iş motorda 20 lira tuttu enteresan.
    Yakıt konusunda soru soran arkadaşlara da 13 krş yaktigimi söyleyebilirim normal kullanımda 85 kiloyum bu arada.
    Bu günde direksiyon sınavım var geçeriz herhalde :p ( ehliyetsiz kullanmayı kesinlikle tasvip etmiyorum )
    Kazasız günler.

Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Başarılar..

Motorumuz müstakil bir üretim olmayıp başka başarılı bir modelin ihtiyaç fazlası yedek parçalarının toplanması ile meydana çıkmış bir modeldir.
    Devam etmeyen model bizimki değil, onlarınki.. 2008 de durdu o modelin üretimi.
    Geçen yıl bu zamanda yeni modeller çıkıyordu, fiyatı daha ucuz, daha kuvvetli(!) falan filandı ama bundan aldık.
    Aynı zamanda 135 cc lik başka marka da vardı ama bugün onlara bakınca seçimimin yanlış olmadığını görüyorum.
    halilom bunu beğendi.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345671555 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)